Dobre wiadomości

inho

Well-Known Member
1 542
3 549
no altright też zdarza się że przywołuje
to znaczy że go popiera?
Trafna uwaga. Jednak to była tylko nieścisłość z mojej strony. W artykule przywołuje się współautora raportu, który "już w latach 70. przewidywał kryzys cywilizacyjny w 2030 r. spowodowany przyrostem ludności i wzrostem gospodarczym". Wydźwięk całego artykułu jest taki, że nieposiadanie dzieci jest dobre i potrzebne dla ratowania planety, a raport Klubu Rzymskiego jest jednym z fundamentów tej tezy.
 

rawpra

Well-Known Member
2 746
4 731
Wydźwięk całego artykułu jest taki, że nieposiadanie dzieci jest dobre i potrzebne dla ratowania planety, a raport Klubu Rzymskiego jest jednym z fundamentów tej tezy.
i ja się z tą tezą zgadzam
choć oczywiście zauważam podwójne standardy bo mainstream forsuje antynatalizm (chyba) tylko białych
 

inho

Well-Known Member
1 542
3 549
mainstream forsuje antynatalizm (chyba) tylko białych
Oczywiście. W artykule są opisane historie młodych ludzi, którzy zdecydowali się na sterylizację. Do artykułu dołączone są 4 zdjęcia - wszystkie białych.

Ten sam mainstream promuje rozwój biednych, afrykańskich krajów i poprawę tam warunków medycznych - bo za dużo ludzi tam umiera - oraz sztucznie wywołany przepływ tych ludzi do krajów rozwiniętych. Sprowadza się to do tego, że np. Amerykanie i Europejczycy finansują szczepionki dla Afrykanów, żeby z 15 dzieci, które rodzi murzynka, nie umierało ponad 10 zanim osiągnie pełnoletniość, za to biali Amerykanie i Europejczycy posiadający średnio mniej niż 2 dzieci, powinni się sterylizować, bo ludzi jest za dużo. o_O:confused:
 

pawlis

Samotny wilk
2 252
7 960
Szczecińskie szkoły bez specjalnych lekcji o mowie nienawiści


W szczecińskich szkołach nie będzie specjalnych lekcji o mowie nienawiści. Stolica Pomorza Zachodniego nie pójdzie więc w ślady Warszawy czy Wrocławia.

Mowa nienawiści w internecie - jak tego unikać i jak z tym walczyć O tym w czwartek rozmawiali na zajęciach uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.
Po tym, jak prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń włodarze tych miast zapowiedzieli przeprowadzenie lekcji poświęconych temu, jak reagować na mowę nienawiści. Z zapytaniem o to, czy podobne odbędą się w Szczecinie wystąpili radni Koalicji Obywatelskiej.

Zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Soska odpowiedział im, że "treści związane ze wskazanymi zagadnieniami poruszane są na wszystkich etapach edukacyjnych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa".

Jak poinformował, taka tematyka jak nietolerancja, przemoc czy nienawiść omawiana jest podczas takich przedmiotów jak chociażby WOS, historia czy język polski, ale też przede wszystkim na lekcjach wychowawczych. Tym samym w ocenie miasta nie ma potrzeby wdrażania dodatkowo do szkół tego typu problematyki.

Prezydent Gdańska został ugodzony nożem przez 27-latka podczas tamtejszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnego dnia zmarł w szpitalu. Stefanowi W. za zabójstwo Pawła Adamowicza grozi dożywocie.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 337
3 875
Afera z Niesiołowskim sie potwierdza - byłem sceptyczny, że to ustawka Pisu w związku z tym wieżowcem w Warszawce, ale zdaje sie legitna (co nie wyklucza, że wyciągnieta celowo). Wirtualna Polska dotarła do stenogramów:

"Nie wiem, czy ja coś załatwię na jutro, bo nie mam co załatwić, mogę tylko tą Malwinę – mówi Wojciech K. – O Jezus, powiedz mu, że nie możesz no… (…) On przesadza z tym no - odpowiada Bogdan W. – (..) Terroryzuje mnie tym, kur… - mówi Wojciech K. – Przesadza, kur… Przesadza no, kur… Bez przesady, ja pierd… On to kur…by non stop to robił jakby mógł – irytuje się biznesmen. – Ale jaki on jurny jest, nie? – odpowiada drugi biznesmen. – Daj spokój, to zboczenie jest, a nie jurność (…) Wiesz, on to naprawdę przesadza, no jeszcze oprócz tego on mnie pyta, czy ty możesz albo coś takiego, on żąda wręcz
Powiedz mu tam, że tam to łóżko nienaprawione, zarwane. On tam po prostu wpadł, (…) Ta, jakieś deski ma zrobić, także tam absolutnie nie tego no, żeby tam nie wchodził, żebyś nie zapomniał mu powiedzieć, no bo zarwie dalej. Bogdan W. –No tak, na kanapę niech się walnie.
Część kobiet, które świadczyły usługi seksualne, wcale nie było prostytutkami. Na co dzień pracowały m.in. jako kelnerki w łódzkich restauracjach należących do biznesmenów. Niektóre z kobiet starły się wykręcić od spotkań z posłem. Wtedy biznesmeni, żeby kontynuować proceder, zastępowali je prostytutkami – mówi nam osoba znająca kulisy sprawy.

Sprawy się posuwają
Polityk, jeśli nie spełniano jego żądań i oczekiwań, co do konkretnej kobiety, mówił iż "sytuacja jest już męcząca". Dodawał przy okazji, że "on słowa dotrzymał” i dobrze byłoby, aby "inni dotrzymali”.

Kolejna rozmowa: Poseł: Cześć Boguś, cześć, no nic tak dzwonię, bo Ali mówił, że coś narzekałeś, że nie dzwoniłem, ale nic, nic nie było. Bogdan W.: Aha, no nic nie miałem Stefciu, no posuwają się tamte sprawy (...) Poseł: Niestety już tylko sprawy się posuwają, drogi przyjacielu. Bogdan W.: No (...) ale coś zawsze jest do przodu wiesz generalnie. Poseł: Ale niestety już tylko sprawy... Bogdan W. : No ja wiem, tamte sprawy to już stoją w miejscu. Poseł: Nawet żeby stały chociaż (....) !!!

Efektem "współpracy" Niesiołowskiego z biznesmenami miały być dwa kontrakty z Zakładami Chemicznymi Police. Na niekorzyść polityka przemawiają podsłuchane rozmowy, ale także zeznania byłego prezesa spółki Krzysztofa J., a także pracowników firmy. Pierwszy kontrakt na 5 milionów złotych dotyczył dostawy miału węglowego. Firma biznesmenów miała dostać z realizacji umowy prowizję. Według śledczych, Zakłady Chemiczne kompletnie nie potrzebowały takiego towaru, a cena była zawyżona. Z kolei drugi kontrakt – 8 milionów za dostawę fosforytów - nie został sfinalizowany, ze względu na zmianę prezesa spółki.

Jak ujawnił Maciej Wąsik, zastępca ministra ds. służb specjalnych, zarzutów dla Niesiołowskiego może być więcej. - Nie chciałbym, żeby sprawa w mediach była przedstawiana jako seksafera, ponieważ jest to afera korupcyjna, gdzie korzyścią osobistą były usługi seksualne, ale nie tylko. Są wątki, które wskazują na korzyści majątkowe, bo sprawa jest wielowątkowa. Prokuratura w pewnym zakresie stara się uchylić immunitet. Sprawa jest dużo szersza, niż tak naprawdę zarzuty na to wskazują i będzie na pewno długie i wnikliwe śledztwo, które – mam nadzieję – wszystkie wątki skonsumuje procesowo – mówił Maciej Wąsik, cytowany przez portal wpolityce.pl"
https://wiadomosci.wp.pl/seksafera-z-niesiolowskim-mamy-podsluchane-rozmowy-6344805029238913a

Tak, że tego - na dobry początek dnia wygląda, że Niesioł jest skończony, wizerunkowo co najmniej, a może i nawet posiedzi :D

Edit: Szef Cba z czasów PO Wojtunik, powiedział, że myślał że sprawa Stefana wypłynie w ciągu pół roku (po zmianie władzy). Tak sie nie stało nie tylko z tą, ale z paroma innymi z jego czasów i że wg niego wyjdą przed wyborami. No prosze..
 
Ostatnia edycja:

inho

Well-Known Member
1 542
3 549
Po kilku skandalicznych publikacjach, które uwiarygodniły łatkę "fake news", w ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 2000 "dziennikarzy" zostało zwolnionych z "Huffington Post", "Buzzfeed", "Vice", "Mic" i kilku innych. Głównie z radykalnie lewackich przyczółków: sekcji opinii, zdrowia, środowiska itp. Oficjalny powód: redukcja kosztów.

Najlepsze są smuty zwolnionych "dziennikarzy", jak np. poniżej była pracownica "Huffington Post" z 10 letnim doświadczeniem w pisaniu o polityce gender i z doktoratem z - UWAGA - komedii romantycznych, szuka nowej pracy:https://www.breitbart.com/the-media/2019/01/24/verizon-owned-huffington-post-lays-off-15-unionized-writers-eliminates-opinion-section/
 

sabat

Well-Known Member
612
1 375
Lepiej było załatwić dyplomatycznie a nie iść na wojnę z wikingami. Na pewno to nie pomoże Polakom w Norwegii.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 139
20 417
Lepiej było załatwić dyplomatycznie a nie iść na wojnę z wikingami. Na pewno to nie pomoże Polakom w Norwegii.
Dyplomatycznie i skutecznie to gadali z nimi nasi przodkowie napadając na Kungölv. ;)
Trzeba im to przypominać od czasu do czasu...
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 393
19 205

sabat

Well-Known Member
612
1 375
Klasyczna dyplomacja to wet za wet? Może wizerunkowe poparcie jest ale stracą na tym polskie rodziny mieszkające w Norwegii. Pozostaje nadzieja że spór nie bedzie dalej eskalował.

Ich praktyki Barnevernet to wygląda na dziki kraj to dlaczego nasz urząd administracji rządowej nie ostrzega przed wyjazdem do N ze względu na daleko idącą ingerencję? Żadne pieniądze by mnie nie skusiły żeby pracować w Norwegii i żyć w stresie w obawie o zabranie dzieci. Dziwię się Polkom że tam siedzą i ryzykują.
 
Do góry Bottom