1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Dobre wiadomości

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Trigger Happy, 20 Grudzień 2012.

 1. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 573
  Polubienia:
  4 484
  Nie żartuję. Pozbywasz się problemu i obciążasz ich odpowiedzialnością, a tak znów parę lat i znów miliony na restrukturyzacje pójdą. Aktywa lotu w 2014 roku to było 3 mld... a pomoc państwowa 2 mld...
   
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 721
  gratulacje
  napisz proszę jak to jest być doktorantem w polsce i czemu wybrałeś polskę jako miejsce doktoryzowania
   
 3. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  670
  Polubienia:
  157
  Tak, pewne zawody mają silniejszy kontekst społeczny niż inne.

  I z tym się w pełni zgodzę!

  Znowuż się zgodzę!
   
 4. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 786
  Polubienia:
  2 810
  Jak to się lekką ręką tak rozdaje. Czemu tylko pracownikom. A Janusz z warzywniaka co na to dofinansowania podatki płaci.
   
 5. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 573
  Polubienia:
  4 484
  Co to jest silniejszy kontekst społeczny? Pewnie boli bo jako bogatysta który ma w nosie naszą planetę wozisz się po świecie samolotami, emitując tysiące ton gazów cieplarnianych, dla paru marnych fot na insta. My ekologiści nie latamy samolotami, bo dbamy o planetę. A co do kontekstu społecznego to chyba sprzedawcy żywności muszą mieć najsilniejszy. piloci i stewardessy to wymysł krwiożerczego kapitalizmu który zapewnia czysto konsumpcyjną usługę, zupełnie zbędną w kontekście życia człowieka. Zlikwiduj turystyczne loty komercyjne, a nikt nie zginie. Po co ta cała zielona energia, jak samoloty kopcą kopalinami i to bardzo niewydajnie (pokonywanie oporów powietrza + grawitacji)?
   
  sabat, wah, tolep oraz 2 uzytkowników lubi to.
 6. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  670
  Polubienia:
  157
  Tzn. ze taki strajk obslugi samolotu moze sparalizowa czesciowo wezly transportowe, w porownaniu do sprzataczki ktorej strajk nie zmienia zupelnie nic.

  Potencjalnie tak (jak teraz gdy UK zastanawia sie nad robieniem zapasow zarla/lekow na okazji no-deal brexitu), na szczescie w zywnosci mozliwosci substytucji produktow sa szerokie - w przypadku lotu samolotem taka mozliwosc nie zachodzi.

  Pojdzmy dalej - wszystko ponad sen, zywienie, wydalanie i kopulacje to rzeczy zbedne - tak bedzie w anprimie.

  Zlikwiduj podroze samolotem, zgina osoby przykladowo czekajace na przeszczepy. Nie wiem z jakiej dupy wyciagnales info o tym, ze latam samolotami na wakacje.

  Dla jaj, ku uciesze glupcow i naiwnych. Ale czemu nie - powiedz mi o jakiejs WYDAJNEJ, solidnej i dostepnej ad hoc alternatywnie w transporcie dla samolotu, dajesz! Oslo mowienie o pokonywaniu oporach powietrza na wysokosci paru kilometrow to troche strzelanie sobie w stope ale spoko XD
   
 7. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 868
  • W sprawie tych strajków w LOT (i generalnie zorganizowanych protestów) wkurza mnie, że w mediach nie są podawane płace i żądania. Po prostu jestem ciekaw i jak czytam info to chcę znać motywacje obu stron.
  • LOT to było przytulisko dla Bartoszewskiego, Johny Danielsa i nawet izraelską paradę w USA sponsorowali, więc jak dla kogo to potrafią być hojni.
  • Spotkałem teorię spiskową mówiącą, że strajki są celowym dobijaniem LOT pod czyjeś zamówienie.
  Zwolnił się oraz wytoczył proces. Nie róbmy z ludzi utrzymujących się z pracy najemnej jakiś chłopków których bezkarnie można okraść i dać po pysku. Nawiasem mówiąc oni nie chcą się zwolnić, bo w Polsce praca jest traktowana jako przywilej a nie kontrakt :D. Stoi to w sprzeczności z propagandowym hasłem "braku rąk do pracy" które jest głównie parawanem do wprowadzania polityki multi-kulti na nieprzychylnym gruncie. Hasło jednak podchwycili nasi Janusze bizensu. Janusze narzekają, że nie ma na przykład spawaczy. Spawacze nie robili strajków, tylko wyjechali do Norwegii gdzie koszty robocizny są kilka razy większe. Jakoś Norwegom opłaca się zapłacić spawaczowi i zbudować konkurencyjny produkt, a w Polsce jak w lesie. Co ja gadam. Jak w chlewie :). Nawet w IT panuje podejście rodem z chlewa. np. prezes Comarchu też sobie ponarzekał na brak rąk do pracy i że mu źli kapitaliści te ręce zabierają.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezes-comarchu-rynek-pracy,71,0,2413639.html
  nie słyszałem o biznesmenie żalącym się, że nie ma obrabiarek do pracy, nie ma komputerów do pracy, nie ma ciężarówek do pracy... Nie stać cię na maszyny, to wypadasz z biznesu. Czemu przy pracownikach ma być inaczej? Ja nie mam nic przeciw pewnej presji płacowej aby gospodarka była konkurencyjna, ale niepokoi, że biznes w Polsce jest niskomarżowy, nie akumuluje kapitału, nie inwestuje. Bardzo chwalę na przykład spółkę Kęty (od lat wypłaca wysokie dywidendy i się rozwija - żałuję, że wcześniej jej nie wypatrzyłem), ale dla pracowników to jest raczej lipa.
  https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,8979

  Czyli te zyski są na dłuższą metę kruche. jak tak dalej pójdzie, to kolejni ludzie na poziomie wyjadą do Niemiec, do tej Norwegii, a na ich miejsce przyjdą migranci bez kultury technicznej i organizacyjnej. Mam gdzieś dobrobyt pracowników Kęt, ale po prostu widzę co się w Polsce dzieje. Tutaj dla rozwoju jest pewien sufit. Jarała mnie na przykład historia Pesy i Solarisa jako dynamicznych firm powstałych w III RP. Pesa zdechła, Solaris został przejęty. Jeśli w Polsce nic się nie opłaca z powodu oczekiwań płacowych, to w ogóle w USA, Niemczech, Szwajcarii, Japonii itd. nie powinno być produkcji, a jednak jest i to nie tylko hi-tech. Gdzie tkwi przyczyna? Regulacje, urząd skarbowy, mafia, polityka rady pieniężnej?
   
  Ostatnia edycja: 28 Październik 2018
  sabat i wah lubią to.
 8. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 531
  Polubienia:
  3 488
  Dokładnie tak. Zakładam, że na libnecie dochodzenie należności wynikających z kontraktu jest oczywistością. :)
   
 9. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 592
  Polubienia:
  5 674
 10. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  330
  Polubienia:
  1 816
  Stefan Michnik z europejskim nakazem aresztowania. Za zbrodnie komunistyczne
  Były stalinowski sędzia Stefan Michnik, brat Adama Michnika, jest ścigany kolejnym europejskim nakazem aresztowania. Prokurator IPN chce mu postawić kilkadziesiąt zarzutów, m.in. za zbrodnie sądowe.

  Europejski nakaz aresztowania za Stefanem Michnikiem został wystawiony przez sąd na wniosek prokuratora IPN. Z informacji portalu rp.pl wynika, że byłemu stalinowskiemu sędziemu zostanie postawionych kilkadziesiąt zarzutów, w tym zbrodni sądowych.

  Chodzi o wydawanie wyroków śmierci na działaczach podziemia niepodległościowego na podstawie sfałszowanych dowodów. Miało do tego dochodzić w okresie od 27 marca 1951 roku do 20 listopada 1953 roku. Kilka lat wcześniej Michnik wstąpił do partii komunistycznej.

  Michnik był już ścigany

  To nie pierwszy europejski nakaz aresztowania wydany za Michnikiem, który od 50 lat mieszka w Szwecji, a od 40 jest jej obywatelem. Decyzja o poprzednim zapadła w 2010 r. Sąd w Uppsali nie zgodził się jednak na aresztowanie i ekstradycję byłego stalinowskiego sędziego, uznając, że zarzucone mu czyny w świetle szwedzkiego prawa uległy przedawnieniu.

  Stefan Michnik ma 89 lat. Jest przyrodnim bratem redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", Adama Michnika. Od 2010 r. nie odbiera korespondencji ws. prowadzonych przeciwko niemu śledztw.

  https://wiadomosci.wp.pl/stefan-mic...a-za-zbrodnie-komunistyczne-6314695061161601a
   
 11. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 608
  Polubienia:
  7 145
  Nareszcie prawdziwy burdel na kółkach :)

  Self-driving cars could function as moving brothels, academics predict

  Brothels could move into self-driving cars, British academics predict.

  A paper by researchers at the University of Surrey and Oxford suggests that "pay-per-hour" hotel rooms are likely to be replaced by autonomous cars when the technology is introduced.

  "While SCAVs [shared, connected autonomous vehicles] will likely be monitored to deter passengers having sex or using drugs in them, and to prevent violence, such surveillance may be rapidly overcome, disabled or removed.

  "Moreover, personal CAVs will likely be immune from such surveillance. Such private CAVs may also be put to commercial use, as it is just a small leap to imagine Amsterdam’s Red Light District ‘on the move’," the paper says.

  The study titled "Autonomous vehicles and the future of urban tourism", published in the Annals of Tourism Research, also suggests that the budget hotel and flight industry could suffer if the cars are introduced, as travellers opt to sleep in their cars and travel overnight between cities that they might otherwise have flown between.

  They could also herald the end of the coach trip, as tourists who might have opted for a coach tour choose the greater freedom and independence that comes with travelling by car without having to worry about driving or finding parking spaces.


  This could lead to congestion and traffic in tourist hotspots, the researchers warned.

  "Should CAVs replace traditional coach-tours, major urban attractions can anticipate congestion as ten or more CAVs may equal the capacity of one conventional tour bus.

  Show more
  "CAV use in urban tourism may, therefore, prove an exception to expectations that CAVs will lead to reduced congestion and better traffic flows."

  Self-driving car tours, organised by computer-generated algorithms, could also lead to tourist shops paying for inclusion on an automated route.

  Plans to introduce self-driving "pods" in the Lake District were announced earlier this year, and autonomous electric vehicles are already carrying passengers at Heathrow's Terminal 5.
   
 12. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 248
  Polubienia:
  3 464
 13. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 248
  Polubienia:
  3 464
  Jak dla mnie najlepsza wiadomość z dzisiaj:

   
  WoKu, luke27, inho oraz 3 uzytkowników lubi to.
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 326
  Polubienia:
  18 993
 15. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 326
  Polubienia:
  18 993
  Ukraińcy chcą tańszych samochodów z Polski
  Ciekawostki
  Wczoraj, 21 listopada (09:04)
  Właściciele samochodów na obcych numerach rejestracyjnych na Ukrainie zablokowali we wtorek ważne trasy w tym kraju, domagając się obniżenia stawek wwozowych oraz mniejszych kar za niepłacenie ceł.

  W związku z protestem utrudniony był m.in. ruch na trasach w kierunku przejść granicznych z Polską i Białorusią. Uczestnicy akcji zgromadzili się także przed siedzibą parlamentu w Kijowie.

  Ci Ukraińcy, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup samochodu w swoim kraju, kupują używane i o wiele tańsze auta za granicą, przeważnie w Polsce lub na Litwie. Później rejestrują je jako współwłaściciele z obywatelami tych państw, dzięki czemu mogą korzystać z tych pojazdów u siebie. Nie płacą przy tym cła, muszą jednak raz na 5 dni... wyjechać z powrotem do Polski.

  8 listopada Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy przyjęła ustawę o obniżeniu akcyzy za pojazdy samochodowe wwożone zza granicy oraz ustawę wzmacniającą kontrolę nad autami zarejestrowanymi w innych państwach. Wprowadzono także surowsze kary za korzystanie z nich na Ukrainie.

  Zgodnie z nowymi rozwiązaniami opłata akcyzowa będzie obliczana na podstawie stawki bazowej, która wyniesie od 50 do 150 euro, oraz będzie zależała od objętości silnika i wieku pojazdu.

  Protestujący uważają, że stawki te są za wysokie i nie powinny zależeć od wieku samochodu. Ich zdaniem ustawy w tej sprawie należy zmienić.

  Według Państwowej Służby Fiskalnej w Kijowie z końca 2017 roku na Ukrainę do wjechało ponad 380 tys. pojazdów na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Zdecydowana większość z nich wciąż pozostaje w granicach państwa.
   
  wah lubi to.
 16. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 192
  Polubienia:
  7 731
 17. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 666
  Polubienia:
  12 718
  A co on Ci zawinił?
   
 18. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 248
  Polubienia:
  3 464
  Wybaczcie autopromocję, ale pochwalę się dobrą wiadomością związaną z moją osobą: obroniłem pracę doktorską i dzięki temu uzyskam stopień doktora nauk o polityce :)

   
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 666
  Polubienia:
  12 718
  [​IMG]
  Precz z komuną!
   
  Non Serviam lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.