Dobre wiadomości

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Pierwszy prywatny szpital psychiatryczny w Polsce

Depresje, nerwice, wypalenie, uzależnienia, schizofrenia, borderline – lekarze pierwszego prywatnego szpitala psychiatrycznego w Polsce deklarują, że mogą leczyć każdego, na światowym poziomie. I choć niestety hospitalizacja będzie bardzo droga, prawdopodobnie osoby, które będzie na nią stać, z ulgą się tu położą, szczególnie jeśli mają za sobą pobyt w państwowym szpitalu psychiatrycznym i na własnej skórze doświadczyli tego, z czym boryka się polska psychiatria. Rozmawiamy z dr Konradem Rokitą, psychiatrą, ordynatorem Mazowieckiego Szpitala i Centrum Diagnostycznego Allenort.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Czyżby to już ta jesień? Tym bardziej przykro, że silna ekipa ze Śląska jest tak słaba organizacyjnie :p


Napad na strażnika miejskiego w centrum Katowic. Został pobity własną pałką
Przemysław Jedlecki
23 lipca 2018 | 15:57
z23707579V,Straz-miejska-i-pogotowie-ratunkowe--Napad-na-stra.jpg

1 ZDJĘCIE

W poniedziałek po południu doszło do napadu na strażnika miejskiego na ul. Młyńskiej w Katowicach, o kilkadziesiąt metrów od Urzędu Miasta. Jakiś przechodzień pobił go jego własną pałką
Do zdarzenia doszło około godz. 15. Piotr Piętak, zastępca komendanta straży miejskiej w Katowicach mówi, że stało się to podczas interwencji strażnika miejskiego.

– Postanowił wylegitymować bezdomnego, który pił alkohol przy parkingu na ul. Młyńskiej. Wtedy podszedł do niego inny mężczyzna, który wyciągnął mu pałkę i zaczął go nią bić – relacjonuje zastępca komendanta katowickiej straży miejskiej.
Świadkiem zdarzenia był m.in. dziennikarz Grzegorz Żądło. Opowiada, że strażnik otrzymał pałką cios w głowę i nogę. Napastnika zatrzymał z kolei Łukasz Deda, który przechodził ulicą.

Pobity strażnik trafił do szpitala
– Zobaczyłem całą sytuację i uciekającego mężczyznę. Złapałem go i założyłem mu dźwignię – mówi. Dodaje, że zareagował spontanicznie. – Widziałem, to zareagowałem. Inni tylko patrzyli – mówi pan Łukasz.

Na miejsce zdarzenia szybko przyjechała policja i inne patrole straży. Mężczyzna, który napadł na strażnika, okazał się Ukraińcem, został zatrzymany przez policję.

Pobity strażnik skarżył się na ból głowy i nogi. Trafił do szpitala.
 
D

Deleted member 6341

Guest
Bank oddają pieniądze.
Klienci otrzymują już zwrot nienależnie pobranych prowizji za rachunki, które miały być bezpłatne, ale dzięki kreatywności banków – nie były. Jak to możliwe? Transakcje z końcówki miesiąca banki rozliczały w miesiącu kolejnym i przez to zamiast obiecanego zera klient płacił za używanie karty konkretne pieniądze. UOKiK sprawdził praktyki 18 banków i okazało się, że większość dopuszczała się tego procederu.

Informowaliśmy już, że sześć z nich dobrowolnie zmieniło niejasne praktyki (nie czekając na formalną decyzję UOKiK). Były to: BZ WBK, Eurobank, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Bank Millennium i Plus Bank.

https://finanse.wp.pl/konta-bezplat...-nieslusznie-pobrane-oplaty-6282918035925121a

Ja dostałem w piątek i byłem zdziwiony co to jest.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Ja coś się nie mogłem dopatrzeć skąd opłaty w mbanku za kartę w miesiącach, w którym zrobiłem minimum transakcji. Pewnie robili to samo.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Kupiłem trochę gaci i koszulek w Reserved. Akcji LPP nie kupię, bo są po 8000 sztuka (!!) , ale przede wszystkim cena do zysku w LPP jest 1:35 czyli przyszłe zyski są prawdopodobnie w cenie. Na zdrowy rozum to 1:10 powinien być neutralny. Kto wie, może ten zakup byłby opłacalny, ale ja uważam na tak drogie spółki. Wolę coś dobrego na dnie bessy kupić. Pochwalę wiadomość

https://www.haaretz.com/israel-news...h-of-polish-clothing-chain-reserved-1.6385104

bo to fajnie, że Żydzi są klientami w polskim sklepie. Polactwo wykupuje Izrael! W mainstreamie było kilka info na ten temat, ale tak swoją drogą, to cicho o tym, że LPP ma w Rosji 329 salonów, a na Ukrainie 86. To też dobra wiadomość, ale szczególnie w przypadku złowrogiej Rosji nie wypada mówić, że Polak tam trzepie hajs i mu nie przeszkadzają.
Za to kupiłem akcje Amici. Amica również dobrze radzi sobie za granicą.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
"Do Włoch powraca normalność". "Matka" i "ojciec" znów w urzędowych formularzach
0b56b21a0531c11a1b6b1e1d5070.jpeg


Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini podjął decyzję o usunięciu z urzędowych formularzy określeń "rodzic 1" i "rodzic 2". Oznacza to powrót normalnych określeń rodziców: matka i ojciec.

Narzucone przez lewicę określenia "rodzic 1" i "rodzic 2", których celem było odejście od naturalnego nazewnictwa rodziców, figurowały m.in. w podaniach dotyczących wydania dowodu osobistego i paszportu. W jednym z ostatnich wywiadów Matteo Salvini zapowiedział zmianę tych terminów i powrót do tradycyjnych określeń. Mówił też o celu, jako sobie wyznaczył, czyli przywróceniu godności rodzinie.

W wywiadzie tym, włoski wicepremier wyraził także oburzenie coraz bardziej powszechnym w jego kraju zjawiskiem matek-surogatek, wynajmowanych przez homoseksualnych mężczyzn. Polityk określił to zjawisko jako "horror". Jak poinformował, zamówił nawet specjalną ekspertyzę w tej sprawie.

 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123

Sorasil

Well-Known Member
160
487
Do Krainy Wiecznych Łowów przeniósł się wczoraj senator John McCain, kandydat Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA w 2008 r. Znany podżegacz wojenny, zwolennik amerykańskich najazdów na Irak i Libię, oraz wspierania islamistycznej rebelii w Syrii. Świat będzie lepszym miejscem bez tego łajdaka. Artykuł o nim w Onecie wyjątkowo wazeliniarski:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-zmarl-john-mccain-senator-i-bohater-wojenny-mial-81-lat/w5rq6py

Bardzo dobrze, że zdechł, w dodatku jeszcze w męczarniach spowodowanych chorobą i świadomością, że wiele jego politycznych planów się nie zrealizowało, czy też legło w ruinie. Obłudnik i totalny zamordysta, który za nic miał ludzkie życie.

Wpis też jest w odpowiednim temacie, bo to są DOBRE wiadomości :D

Edycja: prześmieszne są te biadolenia niektórych osób, że należy mu się szacunek. Należał to mu się sznur na latarni.

Jeszcze śmieszniejsze są te wysrywy, że "normalni" go doceniają. Doceniają go często krypto-komuchy, co zachowują pozory, ale tak naprawdę sami by chcieli być na jego miejscu i zmieniać świat za pomocą przemocy pod swoje widzimisię i świadomość tego, że tak wiele osób mu źle życzyło, jest dla nich niekomfortowa.
 
Ostatnia edycja:

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
W Równem podpalono samochód deputowanego do Rady Miejskiej /film i zdjęcia/
r%C3%B3wne_samoch%C3%B3d-1210x642.jpg

W Równem, na Wołyniu podpalono samochód deputowanego do Rady Miejskiej. Swiatosława Stelmaszczuka, który uważa, iż miało to związek z jego aktywnością polityczną i zawodową, o czym napisał na Facebooku.



Przybyli na miejsce strażacy zdołali ugasić pożar i zapobiec wybuchowi, przykrywając pojemnik z gazem i zdejmując klemy z akumulatora – poinformowała miejscowa policja. Samochód Mercedes-Benz S350 był zaparkowany przed domem deputowanego.

Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie pod kątem uszkodzenia cudzego mienia i próby spowodowania szkód wielkich rozmiarów, podpaleni i próby doprowadzenia do wybuchu.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
news dobry ale ostatni akapit smutny i denerwujący

Konflikty zbrojne zabijają więcej dzieci niż sądzono

n-dziecko-28a21e0aee909d697f34207b7bf6354c.jpg


W Afryce więcej dzieci umiera w wyniku pośrednich skutków konfliktów zbrojnych, niż ponosi bezpośrednią śmierć od broni palnej, wynika z najnowszych badań Uniwersytetu Stanforda. Amerykańscy naukowcy przeprowadzili pierwszą tak szeroko zakrojoną analizę wpływu konfliktów zbrojnych na zdrowie osób postronnych.

Przeprowadzone szacunku mówią, że w latach 1995–2015 zmarło od 3,1 do 3,5 miliona noworodków urodzonych w promieniu 50 kilometrów od miejsca konfliktu. Jeśli zaś pod uwagę weźmiemy wszystkie dzieci w wieku poniżej 5. roku życia, to liczba niebezpośrednich ofiar konfliktu zwiększy się do 5 milionów.

Pośrednie skutki konfliktów zbrojnych zbierają wśród dzieci znacznie większe żniwo śmiertelne niż skutki bezpośrednie, mówi Eran Bendavid, jeden z autorów badań. Ich wyniki opublikowano na łamach The Lancet.

Naukowcy znaleźli też dowody, że ryzyko zwiększonej śmiertelności wśród dzieci występuje w odległości aż 100 kilometrów od miejsca konfliktu i pozostaje zwiększone przez osiem lat po jego zakończeniu. Nawet gdy starcia zbrojne się już nie toczą, to wiele lat po ich zakończeniu ryzyko śmierci noworodków jest aż o 30% wyższe. W skali całego Czarnego Lądu w latach 1995–2016 trzykrotnie więcej dzieci umarło wskutek pośredniego oddziaływania konfliktów zbrojnych niż zostało zabitych w czasie ich trwania.

Fakt, że dzieci w Afryce są narażone na konflikty zbrojne nie jest zaskoczeniem, natomiast niespodzianką jest odkrycie, że ryzyko jest tutaj znacznie wyższe niż sądzono.

Chcieliśmy zrozumieć wpływ wojen i konfliktów na zdrowie i zauważyliśmy, że jest to problem bardzo słabo rozpoznany. Najważniejsze źródło, Global Burden of Disease, bierze pod uwagę tylko bezpośrednie ofiary starć zbrojnych, a to sugeruje, że stanowią one niewielki odsetek wszystkich zgonów, mówi Bendavid.

Niektórzy uczeni od dawna sugerowali, że takie pośrednie skutki konfliktów zbrojnych jak brak opieki zdrowotnej, żywności, wody, szczepień czy schronienia zabijają więcej osób niż same wojny. Teraz hipotezy te znalazły potwierdzenie przynajmniej w odniesieniu do dzieci.

Brak dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej czy odpowiedniego odżywiania to standardowe wyjaśnienie wysokiej śmiertelności niemowląt w Afryce. Nasze dane wskazują, że konflikty zbrojne mogą być kluczowym elementem, z powodu którego taka sytuacja ma miejsce. Mogą one przez całe lata po ich zakończeniu negatywnie wpływać na dostępność do opieki zdrowotnej i pożywienia w miejscach znacznie oddalonych od miejsca konfliktu, stwierdza profesor Marshall Burke. To zaś oznacza, że zmniejszenie liczby konfliktów zbrojnych w Afryce może znacząco poprawić stan zdrowia dzieci.

Podczas badań pod uwagę wzięto 15 441 różnych wydarzeń i konfliktów zbrojnych, jakie miały miejsce w 35 krajach Afryki. Dane te porównano z informacjami o urodzeniu 1,99 miliona dzieci i o ich szansie na przeżycie. Dane wskazują, że od 3 do 5 razy więcej dzieci umiera wskutek pośredniego oddziaływania konfliktu zbrojnego, niż ginie od broni palnej. Całkowity negatywny wpływ jest jeszcze większy, gdyż badacze nie brali pod uwagę innych narażonych grup ludności, jak kobiety czy osoby starsze.

Mamy nadzieję, że nasze badania przyczynią się do wzmożenia wysiłków na rzecz zwiększenia pomocy humanitarnej dzieciom znajdujących się w strefach konfliktów zbrojnych, mówi doktor Zachary Wagner.

http://kopalniawiedzy.pl/Afryka-konflikt-zbrojny-dziecko-smierc-noworodek-zgon,28733
 
Do góry Bottom