Dlaczego niektórzy libertarianie niesłusznie popierają Rosję?

woolybully

Active Member
186
241
@Hitch @woolybully @kalvatn @dziwny - przedstawicie własne stanowisko i wyjaśnicie nam, dlaczego jako niektórzy libertarianie niesłusznie popieracie Rosję?
Dlatego, że chuj w dupę USA - największym zbrodniarzom w historii. Dlaczego mam popierać marionetkowy, skorumpowany, oligarchiczny rząd wstawiony tam przez tych bydlaków ich standardowymi metodami? Mam popierać przydupasów lewiatana, który to rozwalił i próbuje trzymać za mordę pół świata? Mam też nadzieję na upadek drukowanego petrodolara i spadek znaczenia USA.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
To jest dziwne, że ktoś antyimperializm czy antyetatyzm realizuje popierając Rosje, która pod tym wzgledem niczym amerykanom nie ustępuje.
Poza tym sama niezdolność do rozróżnienia, że poparcie Ukrainców nie musi być prozachodnie, a raczej jest po prostu sprzeciwem wobec fizycznej agresji.
 

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Nie wiem jak można popierać Rosję która jest agresorem, naruszająca cudzy teren w sposób umyślny. Nie wiem jak można być libertarianinem w jakimś tam stopniu, bo wiadomo mało jest takich 100%, tylko się bardziej lub mniej skłaniamy w jakąś stronę i brać udział w wojnie jako agresor, a nie osoba broniąca się.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Czy z Polski można wejść na Sputnik? (sputniknews/com) Chciałbym zażyc troche ruskiej propagandy. Jest sputnik.com, ale to proukrainska zmyłka. Nie daje rady wejsc od paru dni - pytanie, czy jest zablokowany w Polsce, czy w Europie, wyciety z DNS czy blokowany po IP czy może DDOS? Ktos cos?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Można, przez cebulkę - Tor Browser.

Sputnik był ostro DDOSowany przez pierwsze tygodnie wojny. Czy Rosjanie sami nie przyblokowali ruchu z reszty świata, która naparzała w ich serwery, czy zrobili to Amerykanie, tego nie wiem, ale wejście z ruskiego proxy powinno umożliwić podejrzenie treści.
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Ja nie tyle popieram działania Rosji, co uważam że wchodzenie w konflikt z nią jest zbędnym trwonieniem sił. Bez wątpienia system jaki ukształtował się w Rosji jest mocno opresyjny i nie miałbym za bardzo ochoty tam mieszkać, ale Rosja jest w gruncie rzeczy słabym krajem, a ludziom którzy nią rządzą chodzi po prostu o kasę i władzę, a nie żadną ideologię. Lewackim politykom rządzącym w większości krajów zachodnich zależy nie tylko na politycznej hegemonii, ale także na eksporcie swojego ideologicznego chłamu, a państwa którymi rządzą są nieporównanie silniejsze i mają znacznie więcej możliwości oddziaływania i robienia szkód na świecie. Mówię to jako polski libek - pewnie jako Ukrainiec, czy nawet przeciętny, okradany przez kumpli Putina Rosjanin miałbym inną perspektywę, ale mieszkam w Polsce, Putin nie ma bezpośredniego wpływu na moje życie, a np. urzędnicy UE i ich mocodawcy z Berlina czy Paryża owszem. Wojna na Ukrainie się skończy, Putin kiedyś umrze, albo odejdzie z urzędu, a problemy generowane przez tych typów, ich dążenia do zdobycia coraz większej władzy i podporządkowania sobie Polski w ramach jakiegoś europejskiego superpaństwa będą się ciągnęły jeszcze przez wiele lat. Mając tak potężnych wrogów, głupio jest szukać sobie kolejnych.

Inna sprawa, że w obecnie toczącej się wojnie na Ukrainie trudno mi jest czuć jakąś specjalną sympatię do Ukraińców, skoro za fundament swojej państwowości uznali obrzydliwą zbrodnię, którą popełnili kiedyś na Polakach: https://wiadomosci.dziennik.pl/swia...na-zelenski-bandera-dekomunizacja-wybory.html
 
Ostatnia edycja:

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Czy z Polski można wejść na Sputnik? (sputniknews/com) Chciałbym zażyc troche ruskiej propagandy. Jest sputnik.com, ale to proukrainska zmyłka. Nie daje rady wejsc od paru dni - pytanie, czy jest zablokowany w Polsce, czy w Europie, wyciety z DNS czy blokowany po IP czy może DDOS? Ktos cos?
Najlepszą drogą aby poznać ruską propagandę jest telewizja satelitarna i to tylko z własnym dekoderem do odbioru FTA i odpowiednio ustawionym konwerterem
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Nawet przez Tora nie łączy. Ale.. pobralem apke, (w oficjalnym polskim google store nie znalazlem, ale pobralem z alternatywy), tamże ta apka chodzi zwyczajnie, a newsy z wczoraj i to po polsku. Co ciekawe pozniej znalazlem, ze w niepolskich wersjach google playstore apka jest do znalezienia.
Nie widze innego wyjasnienia jak to, że domena jest blokowana wszedzie w Europie, ale apka łączy sie z serwerem (tego póki co nie blokują) bezposrednio zahardkodowanym i dlatego działa.
Edit: Czy to za duża paranoja pomysleć, że zostawili to niezablokowane specjalnie, żeby szukać ruskich troli?
 
Ostatnia edycja:

Hitch

3 220
4 872
Popieram Rosję tylko w tym konkretnym konflikcie. Ogólnie najlepiej by było jakby te dwa państwa wyparowały jednocześnie, ale tak fajnie to nie będzie niestety. Więc póki ruskie się napierdalają z żymskimi globalistami, pejsbukiem, ukraińskimi pedofilami i podnóżkami CIA to są przynajmniej ofiary po obu stronach. Cywili tylko szkoda.

A poza tym, co to za wywoływanie do tablicy? Mogę sobie uważać, co chcę, póki nie zmuszam nikogo siłą do podzielania moich opinii. Ja nikomu nie bronię spuszczać się na widok nowego przywódcy wolnego świata zeleńskiego i trzepać sobie pod ukraińską flagę.
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Zabawne, ruscy oficjele np rzeczniczka MSZ Zacharowa po odcięciu przez pejsbunia nadają do zachodu przez Telegram (vkontakte sie nie liczy). Moze w koncu on przestanie razic trądem i wiecej ludzi go zauwazy, przeciez Ukraincy też tam nadają? Moze bedzie alternatywą dla Fb?
Oby tylko nie zaczeli ludzie go uznawac za cos proklemlowskiego
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Inna sprawa, że w obecnie toczącej się wojnie na Ukrainie trudno mi jest czuć jakąś specjalną sympatię do Ukraińców, skoro za fundament swojej państwowości uznali obrzydliwą zbrodnię, którą popełnili kiedyś na Polakach: https://wiadomosci.dziennik.pl/swia...na-zelenski-bandera-dekomunizacja-wybory.html
Z tym, że trzeba zauważyć imo jedno - Bandera jest postrzegany bardziej z perspektywy antysowieckiej tez w kontekscie tego co robił dla odzyskania niepodleglosci dlugo po wojnie, organizujac tam partyzantke, bardziej chodzi tu o jego mit założycielski, troche tak jak u nas gloryfikuje sie stale Pilsudskiego i sanacje, a nikt mu w oficjalnych peanach nie wypomina Berezy Kartuskiej.
Ukraincy nie mają tak dlugiej listy "bohaterow" jak my - stale znajdowali sie pod wpływem Moskwy czy Polski i Litwy wiec w pewien sposób muszą gloryfikować czy to Chmielnickiego czy Bandere. I Bandera co mu trzeba przyznać o te Ukraińską niepodległosc od Ruskich czy Polaków naprawde walczył.
Mordy na cywilach zresztą, jak rozumiem w ukraińskiej edukacji sie pomija, co też może byc pewnym czynnikiem, ze tam w zbiorowej świadomosci on funkcjonuje jednoznacznie pozytywnie.
Plus i to, że istotnie mu nie udowodniono, że to on czymkolwiek dowodzil skoro siedzial wtedy w Sachsenhausen (choć oczywiscie jest raczej niemozliwe by nie był regularnie informowany nawet tam).. Nie mowie, że nie byl winny, chodzi tylko o to, że ta sprawa jest faktycznie wieloplaszczyznowa, a dla Ukrainskiej narodowej swiadomosci Bandera to postac na ktorą w pewien sposob są skazani, jak my na Pilsudskiego. Może dzieki tej sytuacji bedzie okazja, żeby cos zmienic, kto wie.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Pomyślałem sobie, że to "siły Zachodu" naruszają geopolityczne status quo (rozmowy Ukrainy z NATO), i to je czyni agresorem. W dodatku mam paranoiczną teorię, że globaliści dążą podstępnymi sposobami do sprowokowania i zdominowania Rosji, bo każdy niedemokratyczny kraj jest trudny do infiltracji i jest im solą w oku.
To ja mam takie pytanie.
Dlaczego uznajesz, że status quo z 1997 roku, do jakiego odwołuje się Putin powinno być bardziej uprzywilejowane niż status quo z 2004 czy 2022?

Co w globalistycznych spiskach zmienia jedno postkomunistyczne państwo więcej stowarzyszone z Zachodem?
Dlatego, że chuj w dupę USA - największym zbrodniarzom w historii.
[citation needed]
Dlaczego mam popierać marionetkowy, skorumpowany, oligarchiczny rząd wstawiony tam przez tych bydlaków ich standardowymi metodami? Mam popierać przydupasów lewiatana, który to rozwalił i próbuje trzymać za mordę pół świata? Mam też nadzieję na upadek drukowanego petrodolara i spadek znaczenia USA.
Ale przecież popierasz skorumpowany, oligarchiczny rząd ustawiony w dodatku przez kgb-owców, trzymających za ryj cały naród i piorących tam mózgi.

Różnica polega na tym, że jak widać dziś większość postkomunistycznych krajów zasmakowała już ruskiego mira i woli być przydupasami USA, żeby móc niskim kosztem korzystać z ich zaplecza przemysłowo-militarnego i know how a najlepiej też gotowej, zbiorczej obrony, na jaką składają się też inni i koszta rozkładają się w skali dwu kontynentów, co daje też lepszy efekt niż bycie drenowanym przez zdesperowaną Moskwę, która kasę i tak wywali w błoto.

I co, byłe republiki radzieckie mają zmienić swoje aspiracje, bo jesteś antyamerykański?
A poza tym, co to za wywoływanie do tablicy? Mogę sobie uważać, co chcę, póki nie zmuszam nikogo siłą do podzielania moich opinii. Ja nikomu nie bronię spuszczać się na widok nowego przywódcy wolnego świata zeleńskiego i trzepać sobie pod ukraińską flagę.
A czy ja zmuszam siłą do podzielania moich opinii? Jestem po prostu ciekawy, co skłania ludzi do opowiadania się za autorytaryzmem w dodatku w niezgrabnym, brutalnym, niedopracowanym i wschodnim wydaniu, który wydaje się być jeszcze głupszą opcją niż globalizm.

Zresztą, ta wojna to porażka powstrzymująca dalsze postępy globalizmu. Na lata można zapomnieć o kosmopolityzmie, ponieważ ta wojna podkręci nastroje nacjonalistyczne, wzajemną nieufność, podkreśli przepaść cywilizacyjną, którą populacje będą podkreślać. Trudno zresztą, zniwelować znaczenie nacjonalizmu, gdy Ukraińcy przeżywają jego karnawał, dając poniekąd też przykład innym, którzy chcieli zapomnieć o swoim pochodzeniu, myśląc, że świat od tej pory będzie bezpieczny i tożsamości etniczne nie będą miały większego znaczenia.

To zostało wywalone na śmietnik i im dłużej ta wojna będzie toczona, tym trwalej wpłynie na świadomość. W Europie Wschodniej tym bardziej.
 

Hitch

3 220
4 872
Ja się nie opowiadam za autorytaryzmem, tylko za jednymi zjebami w mundurach mordujących zjebów w innych mundurach. I niech się powybijają obie strony do nogi, chuj z nimi wszystkimi.

Po miesiącu mam na tyle dość pierdolenia o Ukrainie i jej dzielnym królu, że po prostu chcę zobaczyć ich porażkę, byle zetrzeć uśmieszki z ryjów dekli łykających propagandę CIA jak pelikany.
 

woolybully

Active Member
186
241
Różnica polega na tym, że jak widać dziś większość postkomunistycznych krajów zasmakowała już ruskiego mira i woli być przydupasami USA, żeby móc niskim kosztem korzystać z ich zaplecza przemysłowo-militarnego i know how a najlepiej też gotowej, zbiorczej obrony, na jaką składają się też inni i koszta rozkładają się w skali dwu kontynentów, co daje też lepszy efekt niż bycie drenowanym przez zdesperowaną Moskwę, która kasę i tak wywali w błoto.
Czy aby na pewno? Proponuję zapytać o to ludzi z krajów takich jak: Irak, Libia, Syria, Serbia, Afganistan... Mam wymieniać dalej?
Ale przecież popierasz skorumpowany, oligarchiczny rząd ustawiony w dodatku przez kgb-owców, trzymających za ryj cały naród i piorących tam mózgi.
Jako anarchokapitalista nie popieram żadnego rządu. W ankiecie były tylko takie opcje, więc zaznaczyłem. Rosja przynajmniej nie chce załatwiać swoich brudnych interesów moimi rękami w przeciwieństwie do USA.
Ja się nie opowiadam za autorytaryzmem, tylko za jednymi zjebami w mundurach mordujących zjebów w innych mundurach. I niech się powybijają obie strony do nogi, chuj z nimi wszystkimi.

Po miesiącu mam na tyle dość pierdolenia o Ukrainie i jej dzielnym królu, że po prostu chcę zobaczyć ich porażkę, byle zetrzeć uśmieszki z ryjów dekli łykających propagandę CIA jak pelikany.
Hitch trafił w samo sedno tarczy.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Z dedykacją dla tytułowych libertarian:


 

woolybully

Active Member
186
241
Z dedykacją dla tytułowych libertarian:


Co ma do tego wolność gospodarcza w Rosji? Nie mieszkam tam i mi to lotto. Najlepiej jest oprzeć światowy handel na masowo drukowanym amerykańskim petrodolarze. To jest dopiero wolność gospodarcza. Nie podoba się? To można szybko wprowadzić demokrację. Odechce się jakichś tam złotych dinarów...
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Co ma do tego wolność gospodarcza w Rosji? Nie mieszkam tam i mi to lotto. Najlepiej jest oprzeć światowy handel na masowo drukowanym amerykańskim petrodolarze. To jest dopiero wolność gospodarcza. Nie podoba się? To można szybko wprowadzić demokrację. Odechce się jakichś tam złotych dinarów...

Akurat w tekście Agnieszki jest niewiele bądź wcale o wolności gospodarczej w Rosji. Skąd to pytanie?
 

woolybully

Active Member
186
241
Akurat w tekście Agnieszki jest niewiele bądź wcale o wolności gospodarczej w Rosji. Skąd to pytanie?
Pierwsze zdanie:
Dwa tygodnie temu publikowaliśmy na naszych łamach tekst Rainera Zitelmanna stanowiący kontrę do pojawiających się przede wszystkim w polskim środowisku wolnościowym sympatii wobec Rosji jako kraju rzekomo znacznie bardziej wolnego gospodarczo niż kraje szeroko pojętego Zachodu.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
@woolybully
To nie jest tekst Płonki, tylko jakiś wstępniak.
Ja się nie opowiadam za autorytaryzmem, tylko za jednymi zjebami w mundurach mordujących zjebów w innych mundurach. I niech się powybijają obie strony do nogi, chuj z nimi wszystkimi.
Niestety, "zjeby w mundurach" po stronie rosyjskiej nie atakują wyłącznie "zjebów w innych mundurach" i zadowalają się też mordowaniem cywili, więc sytuacja wygląda inaczej niż to przedstawiasz.
Po miesiącu mam na tyle dość pierdolenia o Ukrainie i jej dzielnym królu, że po prostu chcę zobaczyć ich porażkę, byle zetrzeć uśmieszki z ryjów dekli łykających propagandę CIA jak pelikany.
Aha. Czyli twoje medialne zmęczenie tematem, powoduje, że z czystej przekory opowiadasz się po stronie tych, którzy toczą wojnę niesprawiedliwą.

Niesamowicie dojrzale podejście.
Pewnie w alternatywnej rzeczywistości, gdyby przyszłoby ci żyć w Rosji, po obserwowaniu ustawek z przywożoną budżetówką na Łużniki i "pierdoleniu" o wsparciu akcji Z naszych chłopaków, kibicowałbyś z dokładnie tej samej przekory Ukraińcom. Przekora sama w sobie niezbyt nadaje się do roli samodzielnego systemu orientacji. I nie zastąpi też na pewno sumienia.

Czy aby na pewno? Proponuję zapytać o to ludzi z krajów takich jak: Irak, Libia, Syria, Serbia, Afganistan... Mam wymieniać dalej?
Jeśli chodzi o Europę, to na pewno. Bo Serbia to w zasadzie wierna ekspozytura Rosji.
Natomiast co się tyczy Azji, wypadałoby przytoczyć przykład przeprowadzanej wewnętrznej krytyki środowisk lewicowych, które identycznie szermują antyimperialistycznymi zarzutami wobec Stanów Zjednoczonych, nie dostrzegając, że graniczą tu i teraz z innym imperializmem, znacznie gorszym dla siebie, którego nie odeprą bez protekcji USA.

Jako anarchokapitalista nie popieram żadnego rządu. W ankiecie były tylko takie opcje, więc zaznaczyłem. Rosja przynajmniej nie chce załatwiać swoich brudnych interesów moimi rękami w przeciwieństwie do USA.
Ale jako siła kolonialna chce je załatwiać rękoma różnych innych etnicznych mniejszości wcielanych do swojej armii a jej interesy sięgają terytorium, na jakim działasz, bo chce wymusić odpowiednie koncesje na swoją rzecz, takie jak usunięcie wojsk NATO z krajów przyjętych po 1997 roku. Więc co z tego, że Rosja nie chce załatwiać ich twoimi rękoma, skoro te interesy są i tak sprzeczne?
 
Do góry Bottom