Dlaczego niektórzy libertarianie niesłusznie popierają Rosję?

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 158
@karmazynowy 90 dni to to co dostajesz w standarcie przy b2, a maksymalny pobyt przy extended duration oraz b1 to 180 dni, nie czytaj komercyjnych stron które załatwiają wizy bo tam wszystko na maksa różowo przedstawiane jest, ino te oficjalne, długość maksymalnego pobytu strażnik wlepia ci w i-94 a nie w paszport...
jak na promesie bedzie 180 za co sie płaci to strażnik może to i dać, ale większość podróżujących dostaje 90 lub mniej...
i też czymś innym jest ważność wizy i dozwolony pobyt, ważność wizy może być i 10 lat

90 dni to w większości państw na świecie obowiązuje, u niektórych można przedłużać w nieskończoność wyjeżdżając na zakupy do sąsiedniego państwa i powracając hehe
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 773
FatBantha to mój ideologiczny wróg bo jara się Konecznym (kultura Honk Kongu przeczy temu, że nie ma udanych miksów kulturowych) i Duginem (ideolog rosyjskiego imperializmu).
Całe szczęście nie ma mnie na liście przyjaciół Rosji. Olek mnie usunął rychło w czas. :)

Rosja: Hakerzy włamali się na mail Aleksandra Dugina
wiatrak, Wto, 2014-12-02 11:18
Niezidentyfikowani hakerzy z grupy Humpty Boltay zaatakowali pocztę elektroniczną należącą do Aleksandra Dugina, neofaszysty, ideologa rosyjskiego imperializmu i euro-azjatyzmu i opublikowali w Internecie listę "przyjaciół Rosji".

Są to osoby z którymi osobiście spotkał się Dugin lub inny członek ruchu euro-azjatyckiego, którego kontakty działają również w Polsce. Znajdują się na niej przedstawiciele elit politycznych, ale także postacie marginalne związane z ruchami radykalnymi.

Wśród Polaków znajdują się: były minister edukacji Roman Giertych, znany z pracy na rzecz Kremla Mateusz Piskorski, naukowcy: Leszek Sykulski i Przemysław Sieradzan oraz działacze skrajnej prawicy: Ronald Lasecki i Jarosław Tomasiewicz.

Tomasiewicz wymieniony jest jako anarchista, gdyż przed laty usiłował infiltrować ruch anarchistyczny i ciągnąć go na manowce narodowego anarchizmu.

Oprócz nich znajduje się tam lider Jobbika, Gabor Vona, premier Węgier, Wiktor Orban, były i obecny premier Rumunii i były premier Turcji.

Źródło: http://texty.org.ua/pg/article/devrand/read/57116/
 
OP
OP
P

Przemysław Pintal

Guest
Raczej nie jesteś grubą rybę chyba, że coś przeoczyłem :>? Możliwe, że sam coś popierdoliłem, ale w pamięci mam ślad treści Twoich różnych postów, przez co automatycznie mi się skojarzyłeś.

BTW tekst o platonizowaniu obok heglowania, skąd wytrzasnąłeś?
 

Negro Chicken

Active Member
130
92
A jaka jest różnica? Sorry, ale w Rosji jest niższy standard życia z powodów ogólnie znanych, upadek ZSRR, mentalność ludzi itd, a nie z powodu "złego cara Putina".
Jeśli posiadasz jakieś źródła mówiące o tym, że wolność gospodarcza w Rosji jest porównywalna z UE czy ogólnie z Zachodem, to się podziel. Myślę, że nie tylko ja, ale może też inni czytelnicy czy uczestnicy tego wątku z chęcią by się w taką lekturę zagłębili.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 520
a co, masz bana na googla, czy co? nie możesz sam sobie poszukać? Nie twierdzę, że jest równie "fajnie" jak w ue, jest po prostu zjebane pod innym kątem. Podatki są niższe niż w unii i niektóre dziedziny gospodarki, np. rolnictwo jest mniej zbiurokratyzowane, ale za to jest korupcja, której to przecież Putin nie wprowadził. Także np. cały przemysł wydobywczy należy do KGB-owskiej sitwy. Według Heritage Foundation federacja rosyjska jest na tym samym stopniu wolności gospodarczej co np. grecja, która jest przecież od wielu lat w unii i nato.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
Całe szczęście nie ma mnie na liście przyjaciół Rosji. Olek mnie usunął rychło w czas. :)

Rosja: Hakerzy włamali się na mail Aleksandra Dugina
Przeczytałem tego maila. Tu fragment dotyczący Polski:
Польша
Роман Гертых, глава партии «Лига польских семей». Умеренный консерватор, противник русофобии.
Порталы http://www.konserwatyzm.pl/ (новостной и аналитический портал польских консерваторов). http://xportal.pl – Новостной и аналитический портал, триентирован на молодежную националистическую аудиторию(придерживается более пророссийской, радикальной позиции).
Лешек Сыкульский, глава Института Геополитики в Чехонстове. Выступает за многополярность и евразийскую ориентацию Польши. Известный современный польский геополитик.
Матеуш Пискорский, директор Европейского центра геополитического анализа, бывший депутат Сейма.
Пшемыслав Сераздан, секретарь Польского геополитического общества, преподаватель Гданьского университета, сфер специализации – геополитика, отношения Польши и России.
Рональд Ласецки – политолог, геополитик, журналист.
Ярослав Томашевич - польский нонконформистский философ и политолог, критик современного миропорядка и буржуазного миропорядка, автор концепции «этноплюрализма» и работ по истории и идеологии польского анархизма.
Jako sojusznicy wymienione są także portale: konserwatyzm.pl i xportal.pl

Natomiast jest jeden ciekawy przypadek Roman Giertych. Ja pamiętam jak na początku lat 90-tych, Liga Polskich Rodzin robiła akcje protestacyjne na dworcach kolejowych, przeciw przyjazdowi Rosjan do Polski. Wtedy Rosjanie masowo przyjeżdżali do Polski na handel i do pracy. Czyli można jednocześnie pluć na Rosjan i być przyjacielem Rosji. Warto to zapamiętać.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 773
Na konserwatyzmie.pl przecież mnóstwo Dugina publikują, więc nie dziwota. xportalu nie czytam, to nawet nie wiem o czym piszą.
 

Solitary Man

Człowiek raczej piwnicy
492
2 221
A nasz takie klasyczne teksty jak "Dlaczego faszyzm?", "Ostatni bastion logiki sakralnej" o Korei Północnej czy "Solarne Imperium My Little Pony"? Dobre źródło beki.
Tam też publikują tłumaczenia tekstów Dugina. Do tego niektórzy od nich (chyba wspólnie z Falangą) jeździli do Syrii i Donbasu przeprowadzając wywiady z ludźmi popierającymi Asada/Putina.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
jeździli do Syrii
Do Syrii jeździli (wjechali przez Turcję?) przeprowadzać wywiady, z "umiarkowanymi" jeszcze wtedy rebeliantami, czyli wrogami al-Assada. Czyli można popierać wrogów przyjaciół Rosji, będąc jednocześnie przyjacielem Rosji.

Ciekawostka.
Zbigniew Brzeziński też jest przyjacielem Rosji. Brzeziński jest przeciwny dostarczaniu broni Ukrainie, jest przeciwny jej dla członkostwu w UE i jest przeciwny jej członkostwu w NATO.
Iłłarionow: Brzeziński należy do „Putinternu”
Trzy „nie” dla Ukrainy Zbigniewa Brzezińskiego są kompatybilne ze stanowiskiem prezydenta Putina. To „3 x nie”, które godzą w interesy Ukraińców – mówi nam b. doradca władcy Kremla Andriej Iłłarionow. Ekonomista wyjaśnia, dlaczego umieścił b. doradcę prezydenta Cartera na liście członków „Putinternu”, czyli „szóstej międzynarodówki” Putina.

Zbigniew Brzeziński jeszcze w lutym–marcu br. opublikował kilka tekstów, w których zarysował trzy założenia swojego stanowiska ws. Ukrainy. Przy czym powtórzył te same tezy jeszcze jakieś 6–7 razy przy różnych innych okazjach.
[…]
Chodzi o „3 x NIE dla Ukrainy” autorstwa Brzezińskiego. „Nie” dla dostarczania broni, „nie” dla członkostwa w UE i „nie” dla Ukrainy w NATO.
Osobników podobnych do Brzezińskiego jest na amerykańskich uczelniach sporo, stąd być może ich opinie mają wpływ na poglądy tamtejszych libertarian.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
P

Przemysław Pintal

Guest
Przetłumaczono jedną z dłuższych wypowiedzi Dugina:



Bodajże w czerwonej książeczce towarzysza Mao było takie zdanie, że zbyt dużo lektur szkodzi. Tutaj mamy tego dowód. Przede wszystkim konserwatyzm i religia są tutaj traktowane instrumentalnie, tak jak robili to z komunizmem. Tu chodzi tylko o władzę i pieniądze. Smutne jest to, że europejscy konserwatyści mający się za tytanów intelektu, łapią się na takie proste sztuczki. Chyba, że są skorumpowani? Jeżeli tak, to czym się różnią od obecnych elit, którym korupcja nie tylko materialna ale i ideowa jest zarzucana wprost?

Panie Dugin, już raz jeden Rasputin mącił w głowach i wiadomo jak skończył...

Nie zauważacie, że cała jego frazeologia jest bardzo podobna, do różnych postmodernistycznych intelektualistów?

Jakie europejskie technologie? Te na amerykańskich licencjach i patentach?

Skąd w ogóle pomysł, że coś takiego jak religia jeszcze grzeje Europejczyków? Słynne zdanie z Nietzchego - "Bóg umarł" zostało wypowiedziane w kontekście śmierci Boga w kulturze. Jak wiadomo europejska kultura opiera się na chrześcijaństwie, na pewnych symbolach i instytucjach wynikających z tej religii. I teraz jeśli "Bóg umarł", to ta kultura już go "nie czuje" i trwa siłą inercji, przez co wymaga przewartościowania i określenia się na nowo. Myślę, że już dawno temu określiła się na nowo.

Od dawna wiadomo, że produkt ocenia się po opakowaniu. Ostatnio jakiś facet zbił majątek sprzedając gówno w ładnych pudełkach. I nagle zdziwienie tych co kupili - bo nie czytali opisu, tylko patrzyli na pudełko. I teraz Rosja może sobie uwodzić formą, ale środek nadal jest zgniły... Czy nadal jak w mieście powiatowym założy się knajpę, to w pewnym momencie przychodzą karki od konkurencji, niszczą wszystko, a policja nic sobie z tego nie robi? Gadanie o jakieś moralności... Powszechnie wiadomo, że Rosjanki ubierają się bardziej wyzywająco od Polek (osobiście mi to nie przeszkadza i podoba się).

Diagnoza jest prosta. Jeden świr nagle okazał się politycznie użyteczny, myśli o swojej wielkości bo dysponuje teraz środkami, o jakich mógł tylko marzyć. Myślano, że da się traktować instrumentalnie, a nie zauważyli jak swoimi mackami zaczyna ich ściskać...
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
@karmazynowy 90 dni to to co dostajesz w standarcie przy b2, a maksymalny pobyt przy extended duration oraz b1 to 180 dni, nie czytaj komercyjnych stron które załatwiają wizy bo tam wszystko na maksa różowo przedstawiane jest, ino te oficjalne,
Nic nie czytam, tylko linków szukałem dobrych. A informacje biorę z życia, ew. z relacji z pierwszej ręki. Móglbym Ci zeskanować tę stronę ze starego paszportu, ale go tutaj nie mam. Nie wiem, co innego mogłoby Cię przekonać. Nic nie przychodzi mi do głowy.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 158
fakty, twarde dowody, ja moją wiedze mam z tego co mi ludzie, znajomi, rodzina, powiedzieli...
poza tym na rządowej stronie jest tak napisane...
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 756
4 717
przedstawicie własne stanowisko i wyjaśnicie nam, dlaczego jako niektórzy libertarianie niesłusznie popieracie Rosję?
Niektórzy na pewno z przekory, nawet jeśli sie nie przyznają, co u libertarian w sumie typowe.
Ostatnio wrocilem do słuchania Stefana Molyneuxa po sporej przerwie - popiera Rosje ( precyzyjniej chyba byłoby, że nie popiera Ukrainy) ale w sumie nie potrafi wyjasnic dlaczego. Dopiero po przesluchaniu kilku odcinkow można wywnioskować, że to raczej dlatego, że wszyscy inni popierają Ukrainę.
 

dziwny

New Member
7
17
Pomyślałem sobie, że to "siły Zachodu" naruszają geopolityczne status quo (rozmowy Ukrainy z NATO), i to je czyni agresorem. W dodatku mam paranoiczną teorię, że globaliści dążą podstępnymi sposobami do sprowokowania i zdominowania Rosji, bo każdy niedemokratyczny kraj jest trudny do infiltracji i jest im solą w oku.

Ale w sumie to się nie znam i tak se kliknąłem trochę z przekory, odkliknąć się nie da ku mojemu zdziwieniu, a opcji "po żadnej ze stron" nie ma w ankiecie.

Wyspowiadałem się, od razu mi lżej.
 
Do góry Bottom