Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
albo zainstalował Firefoxa
No proszę. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Działa. Dzięki.

Z aktualizacją Chrome miałem problem. Firefox jest bardziej przyjazny:
Mozilla no longer provides security updates for Firefox on Windows XP or Vista, but you can still download the final Windows 32-bit version.
 

PawelD

Member
8
44
Ha! Prosze, działą ;)

tylko jeszcze skomentuję to:
"Skąd ten wniosek? Jesli ma Windowsa XP to od dawna nie miał aktualizacji certyfikatów, ani aktualizacji Chrome. Rada dotycząca zmiany przeglądarki na Firefoksa jest też taka sobie, bo i Firefox porzucił XP ładnych parę lat temu."
No wniosek był stąd, że komunikat świadczył, że problem jest z obsługą certyfikatów SSL stron internetowych. Nie z aktualizacjami Windowsa, czy Chrome. Nie chodziło tu 'aktualizacje certyfikatów', a o samą ich obsługe w przegladarce.

No ważne, że się udało:)
 
D

Deleted member 6431

Guest
Ha! Prosze, działą ;)

tylko jeszcze skomentuję to:
"Skąd ten wniosek? Jesli ma Windowsa XP to od dawna nie miał aktualizacji certyfikatów, ani aktualizacji Chrome. Rada dotycząca zmiany przeglądarki na Firefoksa jest też taka sobie, bo i Firefox porzucił XP ładnych parę lat temu."
No wniosek był stąd, że komunikat świadczył, że problem jest z obsługą certyfikatów SSL stron internetowych. Nie z aktualizacjami Windowsa, czy Chrome. Nie chodziło tu 'aktualizacje certyfikatów', a o samą ich obsługe w przegladarce.

No ważne, że się udało:)
O! Jest nowy człowiek na forum i widać że fachowiec od tych spraw i nastawiony optymistycznie do ludzi
Brawo!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
W jaki sposób wyszukujecie podcasty? Jakąś appką do słuchania typu Stitcher albo w jakimś katalogu podcastów?
newbie here
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Skoro jesteśmy przy podcastach to polecam: notatki z podcastów. Jak można się domyślić, na stronie znajdują się zagadnienia poruszone w popularnych podcastach spisane w formie punktowej listy. Można używać do sprawdzenia czy warto poświęcić godzinę, dwie, trzy na wysłuchanie podcastu, do przypomnienia sobie wcześniejszych podcastów lub po prostu do zapoznania się z esencją podcastu bez pobocznych tematów i dygresji. Na podstawie dotychczasowego doświadczenia uważam, że jakość notatek jest wystarczająca i stanowi dobrą reprezentację treści danego podcastu.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Jeśli ktoś używa Firefoksa i jeszcze mu nie usunęło dodatków warto zmienić ustawić w najbliższych dniach w about:config "xpinstall.signatures.required" jako fałsz. Potem wyłączyć FF i przed uruchomieniem zrobić backup katalogu "~/.mozilla/".
Jest już oficjalny fix. Trzeba włączyć w ustawieniach prywatności możliwość "instalowania i przeprowadzania badań". Gdy dodatki wrócą do normalnego stanu można wyłączyć tą funkcję.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
zawsze puszczam bańki nosem gdy pijąc coś zimnego pzeczytam "faster than ever" :)
To odpalcie Fxa na pentiumie iii 500 MHz. gdzie testowałem Firefoxa jeszcze jako Firebird bodajże. :]
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
zawsze puszczam bańki nosem gdy pijąc coś zimnego pzeczytam "faster than ever" :)
To odpalcie Fxa na pentiumie iii 500 MHz. gdzie testowałem Firefoxa jeszcze jako Firebird bodajże. :]
Wiem, że to marketingowy bełkot ze strony Mozilli (według kilku benchmarków na phoronixie Firefox 67 jest wolniejszy niż 66 i dopiero 68 beta poprawia sytuację), ale jednak nie napisali "lighter than ever" tylko "faster than ever".
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem kwestii szybkości są wtyczki typu: umatrix, noscript itp, blokujące skrypty i różne elementy osadzone. Wymagają pewnego rozeznania i aktywnej zmiany ustawień dla poszczególnych serwisów, ale wszystko działa 10 razy szybciej. :)
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
iOS Shortcut for Recording the Police
Once the shortcut is installed and configured, you just have to say, for example, "Hey Siri, I'm getting pulled over." Then the program pauses music you may be playing, turns down the brightness on the iPhone, and turns on "do not disturb" mode.

It also sends a quick text to a predetermined contact to tell them you've been pulled over, and it starts recording using the iPhone's front-facing camera. Once you've stopped recording, it can text or email the video to a different predetermined contact and save it to Dropbox.
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Używałem LastFM, do którego ponoć Spotify jest podobne. Problem był taki, że to mi nie mogło zastąpić normalnego ściągania i słuchania flaców. Służyło mi to jako źródło wstępnie przefiltrowanych próbek handlowych. Czyli nie było tak, że słucham i mam wyjebane na torrenty, tylko raczej słucham, zaznaczam co mi się podoba, a potem muszę szukać tego więcej w innych miejscach, katalogować, tagować, robić backupy itd. Bo nie dało się odtworzyć konkretnego wybranego utworu, tylko jakieś kolekcje w losowym porządku na podstawie tagów.
Na płatnej wersji Spotify można ponoć odtworzyć wybrane utwory, ale też jedne mają, innych nie mają.
Co do bazy utworów to zależy od obszaru geograficznego. Spotify ma licencje na dany utwór, by go strumieniować na jakimś obszarze geograficznym i np użytkownicy Spotify w USA mogą słuchać pewnych piosenek, których w UE się nie usłyszy na Spotify.
W podobny sposób używam Spotify. Co więcej czasem słuchałem czegoś na Spotify i dodałem do playlisty. Po kilku tygodniach piosenka znikła ze Spotify. Na playliście była, ale zmieniła kolor i nie dało się jej odtworzyć.
Osobiście gdy jakiś zespół mi się spodoba lubię przesłuchać całą jego dyskografię albo chociaż album. Piosenki po prostu do siebie zwykle pasują i inaczej je się odbiera, gdy słucha się kilku piosenek tego samego zespołu po kolei. W przypadku Spotify wiele znalezionych przeze mnie albumów było obciętych do dosłownie jednej piosenki...
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Szukam słuchawek Bluetooth w przedziale 80-200 zł. Nie muszą być audiofilskie, wystarczy że dźwięk muzyki będzie lepszy od słuchawek na kablu za 3 zł ze straganu i będzie wyraźnie słychać mowę. Dodatkowe kryterium oceny to tłumienie otoczenia (bierne, przez materiał), by móc posłuchać czegoś w miejscu, gdzie jest może nie hałas, ale nie jest też absolutnie cicho.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ktoś daje jeszcze skrzynki mailowee we własnej domenie za darmo? W sensie: bez doklejanych reklam i z dostępem POP/SMTP co najmniej
 
Do góry Bottom