Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

tolep

five miles out
8 555
15 441
Chcę w czasie rzeczywistym mierzyć zużycie transferu jakiejś konkretnej aplikacji. Na przykład przeglądarka, wpisuję komentarz i chce wiedzieć ile danych leci wte i wewte od momentu naciśnięcia "Wyślij" do końca ponownego ładowania strony.

Czym? Jakim narzędziem?Najchętniej Windows, ale i Android też by był ciekawy.
 

Brehon

Well-Known Member
555
1 483
Chcę w czasie rzeczywistym mierzyć zużycie transferu jakiejś konkretnej aplikacji. Na przykład przeglądarka, wpisuję komentarz i chce wiedzieć ile danych leci wte i wewte od momentu naciśnięcia "Wyślij" do końca ponownego ładowania strony.

Czym? Jakim narzędziem?Najchętniej Windows, ale i Android też by był ciekawy.
W Chrome jak wejdziesz w "Narzędzia dla programistów" w zakładkę Network to pod listą requestów masz podaną ilość requestów i sumaryczny transfer użyty do ładowania strony. Niestety chyba nie pokazuje transferu per request. W innych przeglądarkach na bank jest coś podobnego.

Edit: chociaż nie, w headerach responsa masz pole "content-length", które zawiera liczbę bajtów, więc możesz sobie przeliczyć dane per response.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Znajomy się mnie pytał skąd/jak zdobyć jakiegoś spiraconego Excela dla Windows 7. Ja mu sugerowałem, że może LibreOffice, ale on że to dla córki do liceum, a ta musi mieć Excel i już.
Pytania:
- Która najnowsza wersja Excela śmiga na Windows 7 i nie łączy się netem, celem rejestracji itp.?
- Gdzie ją ściągnąć?
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Znajomy się mnie pytał skąd/jak zdobyć jakiegoś spiraconego Excela dla Windows 7. Ja mu sugerowałem, że może LibreOffice, ale on że to dla córki do liceum, a ta musi mieć Excel i już.
Pytania:
- Która najnowsza wersja Excela śmiga na Windows 7 i nie łączy się netem, celem rejestracji itp.?
- Gdzie ją ściągnąć?
https://docs.microsoft.com/en-us/office/developer-program/office-365-developer-program

zupełnie legalnie. Cały O365. I nie tylko zresztą
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Chciałbym pociąć video, móc robić konwersje, np. zapisać mp4 jako sekwencję obrazków. Szukam czegoś darmowego na windowsa. Kiedyś używałem VSDC, ale nie przypadł mi do gustu, poza tym był cholernie niestabilny, a nawet zaliczał krasze których nie dawało się obejść sejwami. Od biedy może być coś płatnego. Jeśli to miałoby znaczenie mam i7 z SSD i 32GB RAM, ale bez karty graficznej.
 
D

Deleted member 6431

Guest
Cześć

Chcę kupić w sklepie nowy laptop do 2000 tysięcy złotych. Będzie służyć do przeglądania sieci i czasem oglądania filmów. Nie do gier.
Ekran najlepszy byłby o przekątnej 15 cali. Co możecie mi polecić?
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
każdy złom się nada do oglądania filmików na youtube w HD

co prawda koles na XP odpalil filmik w 240p, na lubuntu 480p. Myslę że taki komp ale z Puppy linux dałby rade w HD.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
A w 4K i wyższych rozdzielczościach? Jakie procki się do tego nadają?

Powiedzmy, że chcemy oglądać gęsty film z 12 bitowym kolorem w 4096 × 2160 przy 60 fpsach. Jaki procesor temu podoła? [Tak na przyszłość...]
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Zawsze mam podejrzenia, gdy ktoś zaczyna swoją obecność na forum pytaniami o zakup czegokolwiek. Jest wiele forów tematycznych, które się bardziej nadają do takich pytań, skoro więc nie chodzi o uzyskanie odpowiedzi, to pewnie chodzi o zasugerowanie użytkownikom jakichś produktów. Ot nowoczesny marketing. Zobaczymy, co będzie dalej - spodziewam się linków do wybranych produktów w sklepach / na aukcjach. ;)
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Chcę stworzyć dokument tekstowy. Powiedzmy: o poziomie komplikacji porównywalnym do standardowego CV. Dużo tekstu, jakaś lista numerowana, może jakaś lista od myślników, ze dwa obrazki wewnątrz treści. Ale żadnych tabel, kolumn itp.

To ma być PDF, wysłany mailem, i ma równie czytelnie wyglądać na 27 calach panoramicznego monitora PC jak na urzadzeniu mobilnym z pięciocalowym ekranem. Na mobilu tekst ma się odpowiednio skalować i mieścić na szerokość ekranu, pięciocalowego. Ustawnionego w pionie.

Pliz, tylko nie mówcie ze mam się LaTeXa uczyć.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
PDF nie skaluje tekstu, skalować może się tylko całość, cała strona, identycznie jakby to był obrazek z tekstem. LaTeX tak samo. Jeśli gdzieś na małym ekranie tekst się dopasowuje, czyli zmieniają się miejsca łamania linii, to jest to robione przez czytnik (text reflow).
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Czyli na przykład jeśli tekst będzie zabezpieczony przed kopiowaniem (łatwym) to i mobilny czytnik nie poradzi sobie z jego wyskalowaniem?
 
Do góry Bottom