Czy? Jak? Czym? Co? - różne problemy i porady komputerowe

tolep

five miles out
8 556
15 441
Inwigilacja to jedno - i nie że mi przeszkadza, tylko po prostu jej nie demonizuję.
Ale tu mówimy o innej sprawie - o swobodzie wypowiedzi, a raczej o technice i metodach którą fb stosuje (EOT, bo nie pasuje do wątku.)
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Dla społecznościowo aktywnych.

Jak postować jednocześnie na powiedzmy twittera, fejsa, google+? I to w taki sposób, by jeśli wrzucę posta ze zdjęciem, wszędzie był widoczny jako post ze zdjęciem, a nie na przykład jak na Twitterze z automatu tak



Pytanie dotyczy zarówno mobila jak i desktopa.
 

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
Pytanie, po co komu inwestowanie aż w trzy serwisy które serwują mniej więcej takie same gówno? A że są to własnościowe serwisy, to raczej trudno będzie znaleźć coś za darmo... tu jakiś trial podajże http://everypost.me/ reszta to jakieś komunikatory tych trzech usług.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Jest film Szerokość 1920, wysokość 1080. MP4, pobrany z Youtube. Ma, dajmy na to, minutę długości.

Jakim programem, ofc darmowym, najchętniej w Windows, pociąć go na 4 części w pionie. No, chcę mieć 4 pionowe filmiki po 480x1080
 

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
Po pytaniu widać, że pytający nie ma pojęcia, o czym jest mowa. Ale link podał przynajmniej spoko.
No nie widzę żeby to był jakiś projekt komercyjny, gdzie posiadanie konta na tych kilku społecznościówkach jest jednym z standardowych sposobów budowania marki, lub czystej reklamy (to pierwsze, jeśli siedzi sobie tam konsultant popijający kawusie i odpowiadający na komentarze). To co napiszesz na twitterze, zbanować mogą na lewackim FB i odwrotnie (jak ktoś się przypierdoli z korpo). Słabe to trochę, chyba że ktoś jest zainteresowany jakimś fanpejdżem czy co tam jest i jeszcze mu nie usunięto...
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Pytanie, po co komu inwestowanie aż w trzy serwisy które serwują mniej więcej takie same gówno? A że są to własnościowe serwisy, to raczej trudno będzie znaleźć coś za darmo... tu jakiś trial podajże http://everypost.me/ reszta to jakieś komunikatory tych trzech usług.

Everypost okazał się bardzo dobry, lepszy od np. Buffera czy Hootsuite, ale ograniczenie związane z brakiem API pozwalającego postować na prywatne profile G+ (którego nawiasem mówiąc już raczej nie będzie, bo G+ powoli więdnie) okazało się jak na razie nie do przeskoczenia. Google nie chce mi jakoś uwierzyć, że siedząc w Polsce postuję z Portland w Oregonie i już raz zmusiło mnie do zmiany hasła, bo jakoby ktoś się włamał na konto. Napisałem do nich sugestię która być może pozwoli wyeliminować problem, ale...
W każdym razie odinstalowałem tę cholerną mulastą appkę facebooka bo już jej nie potrzebuję. FB czytam w Chrome na Androidzie, zezwalając na powiadomienia.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Poszukuję przeglądarki na Androida, która (sama lub z jakimś addonem) zrobi screenshot całej długiej scrollowanej strony WWW. Ważne: tylko osobiście sprawdzone rozwiązanie. Dobrze by było, gdyby potrafiła zrobić screen w położeniu "portretowym" (co daje większą szerokość i mniejszą wysokość obrazka, ale to nie wymóg.

Na razie sprawdziłem Boat i Next - obie kupa. Jeśli znajdę w tzw. międzyczasie - dam znać.

update 1
Mam Mobile Screenshot 0.3.1 do Firefoxa
Robi nawet w panoramie, wow, tylko ze ja panie dzieju mam ekran full HD, a to psińco w położeniu pionowym robi szerokość 360, a w poziomym 640.

Widze że do Fx jest więcej takich dodatków, będę je kolejno testował.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 568
2 622

tolep

five miles out
8 556
15 441
archive.today[emoji14]a na serio, jak jeszcze windy używałem to trafiłem kiedyś na taki art: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/7/c/37/d/105/id/629
I przypomniał mi się jeszcze jeden: http://web-capture.net/


Zdaje mi się że moje pytanie było dosyć precyzyjne.

Ale tak to jest, że potem przychodzi czas, że pojawia się grubszy cwaniak i trzeba tłumaczyć cwaniakowi, dlaczego właściwie potrzebuję tego, co napisałem, że potrzebuję. A nie tego co jemu się wydaje. Życzysz sobie wytłumaczenia?
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
jak jeszcze windy używałem
Czyli UŻYWAŁEM tych narzędzi. Obu. Tylko po prostu kiedyś, dawno temu ale były sprawdzone przez ze mnie. Ja pierdole.

Ja umiem czytać ze zrozumieniem... to że nie są na andka to trudno, wtedy musiałbym już złamać twoją zasadę "sprawdzonych rozwiązań" i poogoglować.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 556
15 441
[wpis właściwie blogowy]

Miałem laptopa prawie "gejmingowego" który wreszcie wyzionął ducha. Dobre 4 miesiące zastanawiałem się, używając tymczasowo peceta z Core 2 Duo i Windowsem XP wyciągniętego ze strychu, co sobie teraz kupić. To znaczy: albo silnego laptopa, którego w domu będę podłączał do klawiatury, myszki i monitora, albo jakiegoś 10-12 calowego tableto-laptopa z Windows z dołączaną klawiaturką do zastosowań wyjazdowych u tzw. klientów, a do domu znowu pecet.

No i wyszło, że na razie kupiłem peceta. Nie gram wcale, więc integra zupełnie mi wystarczy. Przeglądałęm sobie różne morele i x-komy, aż wreszcie znudziło mi się i wkurwiło dobieranie bebechów (oraz ceny jakie mi wychodziły) no i...

http://allegro.pl/dell-7010-sff-i5-3470-quad-4x3-2ghz-4gb-250-w7-gw-i6036773519.html
Zażyczyłem sobie dorzucenie RAM do 16GB (+300 zł) oraz zamówiłem sobie gdzie indziej 500 GB Samsung 850 EVO (+700 zł) którego wstawię zamiast istniejącego HDD. Docelowo wywalę też nagrywarkę i wstawię tam sanki i duży nowy HDD.

Koszt całkowity: niecałe 2100 brutto (VAT mi zwróci zaprzyjaźniona firma).

Wszystko razem dojdzie do mnie w czwartek albo piątek. Co sądzicie?

PS. Jako ciekawostka: porównanie i5 3470 z najnowszym i5 6400 - za duża przepaść toto nie jest, nieprawdaż?
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
http://lifehacker.com/watch-age-restricted-youtube-videos-without-signing-in-1529667193
Post wyedytowany, bo sposób raz działa (rzadko) a raz nie. Wygląda na to że ta sztuczka "zaskakuje" rzadko po Https, a takie jest domyślne ustawienie na TorBrowserze.
Najlepej użyć drugiej metody z linku, tzn puścić filmik przez skrypt nsfwyoutube - dopisać po prostu przed filmikem nsfw (ewentualnie dodać do zakładek ten skrypt, i zrobi to za nas na youtubie). Ten sposób działa zawsze.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 568
2 622
http://lifehacker.com/watch-age-restricted-youtube-videos-without-signing-in-1529667193
Post wyedytowany, bo sposób raz działa (rzadko) a raz nie. Wygląda na to że ta sztuczka "zaskakuje" rzadko po Https, a takie jest domyślne ustawienie na TorBrowserze.
Najlepej użyć drugiej metody z linku, tzn puścić filmik przez skrypt nsfwyoutube - dopisać po prostu przed filmikem nsfw (ewentualnie dodać do zakładek ten skrypt, i zrobi to za nas na youtubie). Ten sposób działa zawsze.
Każdy film +18 z YT działa bez rejestracji, jeśli został embedowany...
 

MR.REBOX1337

New Member
1
0
Witam ;)

Chciałbym zapytać w jaki sposób przy udziale PowerShell/VBS czy też prostych BAT wykonać konfiguracje sieci, miałbym namyśli NP: wyłączenie niektórych usług systemowych(Takich jak IPv6 Teredo tunneling czy Innych tego typu usług) oraz inne sposoby Przeprowadzenia konfiguracji cichej sieci w tym także dla połączeń Tor/innych technologi cebulowych przy tym zarówno komunikacji (XMPP/Torchat bądź także innego typu) wyznaczanie portów dla danych połączeń czy jak również metodę zezwalania dla wybranego programu na dostęp do sieci, Mam na myśli możliwości wykonania opisanych czynności z udziałem BASH/POWERSHELL(Lub innego narzędzia).

Jednakże sam jestem zwolennikiem Dystrybucji LINUX'A ze względu na jego możliwości mimo to chciałbym poznać podstawowe metody zarządzania/konfiguracji dla windows, uzyskana wiedza zawsze się przyda ;)

Prosiłbym także o nie odsyłanie mnie do google, ponieważ wytłumaczenie przez kogoś tak "krótko" będzie korzystniejsze.


Mój cel to poszerzenie zasobu wiedzy o metody na skonfigurowanie bezpiecznej sieci by móc spokojnie korzystać z bitcoin jak również innych technologi tego typu.


Poprzedzając pytanie czemu nie skorzystam odrazu z GNU/LINUX:

Rozumiem iż GNU/LINUX poprzedza windows jeśli chodzi o rozwiązania w bash czy większą funkcjonalności(jak choćby domyślna możliwości dopasowania systemu do użytkownika co w przypadku Windows jest niewykonalne z powodu ograniczonej możliwości ingerencji w system) .

Jak Również to iż w obu systemach występuje duża różnica między ich Administracją, Licencjonowaniem czy nawet sposobem Dystrybucji programów jednakże pomimo tego staram się uzyskać podstawy elementarnej wiedzy przy administracji w obu przypadkach,oprócz tego znajomości zarządzania w obu systemach zawsze będzie przydatna w różnych sytuacjach przy pracy z systemami jednocześnie poszerze swój zakres wiedzy z tego działu;)

Jednakże odnośnie poszerzania wiedzy o której pisałem, nie mam na myśli uczenia się całości Powershell'a a jedynie Nabyć/Przyswoić sobie kilka jego podstawowych Rozwiązań/Metod które umieściłem w pytaniu ponieważ zasadniczo rozumiem że WINDOWS I Linux to zupełnie inna filozofia "życia" z racji tego iż im bardziej ktoś nauczy się obsługi windowsowych rozwiązań, tym trudniej przyzwyczai się do rozwiązań GNU/Linuks'a.

Osobiście mam w planach instalacje 2 dystrybucji: ARCH LINUX/SEANux czy Whonix jednakże zanim przejdę do tego wolę najpierw opanować Administracje na windows a dokładniej Przyswoić sobie w jaki sposób należy przeprowadzić konfigurację opisane w pytaniu by móc uzyskać trochę elementarnej wiedzy na temat Administracji Windows.



Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i Pozdrawiam.

Mr.REBOX1337

PS:Jeśli temat został utworzony w złym dziale bardzo prosiłbym o przekierowanie go do odpowiedniego działu.

Jeżeli jednak rzeczywiście Pomyliłem działy,przepraszam za to zdarzenie AD.

Jestem początkującym w temacie administracji sieci.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom