Cytaty

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Frank Zappa

Pewnego razu weszło do nas na próbę trzech marines w pełnym umundurowaniu i bez słowa usiadło w pierwszym rzędzie.
Spytałem ich, jak się mają i czy nie chcą się przyłączyć. Zapytałem ich, czy znają jakieś piosenki i jeden z nich powiedział, że taaa, znają „House of the Rising Sun” i „Everybody Must Get Stoned”. „To byczo – powiedziałem. – Zaśpiewalibyście z nami dziś wieczorem? Bardzo byśmy chcieli, żeby zaśpiewali z nami marines”. Powiedzieli, że taaa, zaśpiewają.
Kiedy wrócili, wprowadziłem ich na scenę, choć pewnie nie wolno im było na nią wchodzić w mundurach. Zaśpiewali „Everybody Must Get Stoned”. Mieli już nieźle w czubie, więc powiedziałem: „Chłopcy, może pokażecie publiczności, jak zarabiacie na życie?”
Wręczyłem im dużą lalkę i dodałem: „Wyobraźcie sobie, że to jakiś żółty szczeniak”. My zagraliśmy, a tymczasem oni zabrali się do maltretowania lalki. Porozrywali ją na strzępy. To było naprawdę straszne. Kiedy już skończyli, podziękowałem im i przy spokojnym akompaniamencie pokazałem widzom zmaltretowane fragmenty. Nikt się nie śmiał.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Kilka moich luźnych krótkich myśli:

"Ekonomia społeczna" to taki sam potworek, jak "sprawiedliwość społeczna" czy "prawa człowieka".

Prawica i lewica są etatystyczne. Różnią się uzasadnieniem potrzeby państwa. #Libertarianizm jest nielewicową prawicą i nieprawicową lewicą.

Small-scale #secession and enclavization could result in something one may call archipelagization of the world.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Korwin spytany przez lewaka o broń:

-Mamy Derby..Cracovia-Wisła.. i potem się towarzystwo po prostu rozchodzi po osiedlach i po ulicach.. i każdy ma za paskiem przysłowiową klamkę.. i co się wtedy dzieje?
- Proszę Pana! Co się wtedy dzieje? Na następne Derby jest już spokojnie!

:D


 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Może nie dotyczy libertarianizmu bezpośrednio, ale prawda.

Póki cała ludzka społeczność nie zda sobie sprawy z faktu, że codziennie popełnia się niezliczone morderstwa duchowe na dzieciach, morderstwa, od których skutków cierpieć będzie cała ludzkość, będziemy błądzić w ciemnym labiryncie - mimo wszystkich podejmowanych w najlepszej wierze planów rozbrojeniowych.

~Alice Miller
 
Ostatnia edycja:

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Pożyczyłem książkę od znajomej wiele lat temu i później przeczytałem resztę jej książek. Interesowałem się też autoterapią(i dalej się interesuje) Daniela Macklera(przetłumaczyłem parę jego filmików). Ostatnio sprzedałem "Zniewolone dzieciństwo" i trochę sobie przypomniałem, może stąd ten cytat.
Też się dziwię, że ktoś tu ją zna. Spodziewałem się raczej ostracyzmu. Jak ty na nią trafiłeś?
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Lata temu.
Bardzo sobie cenię, co pisała na temat procesu narodzin autorytaryzmu i zależności pomiędzy "nie przepracowanym" dzieciństwem a dorosłym życiem. Mało tego, uważam jej hipotezy za potężne i kluczowe.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Tak, otwierają oczy na wiele rzeczy(nadużyć) w otaczającym świecie i własnej przeszłości. Szkoda, że zmarła kilka lat temu podobnie jak Bradshaw.

Może zainteresuje Cię blog Daniela, który swoją twórczość opiera głównie na jej pracy. Ma też kilka krytycznych esejów.
 
Ostatnia edycja:

chaplean

Well-Known Member
181
427
"W celu ochrony własności prywatnej, nie może istnieć coś takiego jak (nieograniczona) wolność słowa, nawet na prywatnym terenie. W wolnym społeczeństwie można mówić niezliczone rzeczy i promować niemal każdy pomysł pod słońcem jednak nikt nie może promować idei sprzecznych z fundamentem na którym opiera się wolne społeczeństwo. Fundamentem tym jest własność prywatna. Takimi szkodliwymi ideami są komunizm, socjalizm czy demokracja. W wolnym społeczeństwie nie może być tolerancji dla komunistów, socjalistów czy demokratów. W wolnym społeczeństwie te osoby będą musiały być zidentyfikowane oraz fizycznie oddzielone i usunięte ze społeczeństwa."

zgadzacie się?
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
"W celu ochrony własności prywatnej, nie może istnieć coś takiego jak (nieograniczona) wolność słowa, nawet na prywatnym terenie. W wolnym społeczeństwie można mówić niezliczone rzeczy i promować niemal każdy pomysł pod słońcem jednak nikt nie może promować idei sprzecznych z fundamentem na którym opiera się wolne społeczeństwo. Fundamentem tym jest własność prywatna. Takimi szkodliwymi ideami są komunizm, socjalizm czy demokracja. W wolnym społeczeństwie nie może być tolerancji dla komunistów, socjalistów czy demokratów. W wolnym społeczeństwie te osoby będą musiały być zidentyfikowane oraz fizycznie oddzielone i usunięte ze społeczeństwa."

zgadzacie się?
Ja nie. Jeżeli ktoś chce np. komuszyć (tzn. założyć własną grupę i wewnątrz tejże grupy praktykować to), no cóż droga wolna. Niech to promuje, a jeżeli znajdzie podobnych sobie ludzi, którzy dobrowolnie będą chcieli do niego się dołączyć, niech tak będzie. W myśl zasady, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Innym przypadkiem byłoby, gdyby kogoś do tego zmuszał siłą, lub grupa komuchów zaczęła atakować/okradać ludzi spoza ich społeczności/grupy. Ale wtedy sprawa byłaby prosta: komuch naruszył NAP - musi ponieść tego konsekwencje, oczywiście adekwatne do czynu jaki popełnił.

IMO problemem nie są ludzi głoszący jakieś ideologie, ale ludzie, którzy się na takie łapią. Pytanie na koniec: dlaczego większości społeczeństwa odpowiada model "państwa opiekuńczego"?
 
Do góry Bottom