Cytaty

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
tvn666.jpg
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Mieszkańcy Europy stanowią jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym domu, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

-- Adolf Hitler 7 marca 1936 przed Niemieckim Reichstagiem


Cytaty kawadora w tym wątku, niektóre, są tak niesamowite, że tylko reputacja kawadora jako researchera (over 9000) powstrzymuje mnie przed sprawdzaniem.

PS. Tak, napierdalam lajkami od poczatku tego wątku, a co? @lernakow czyta całe forum to i ja mogę :)
 
D

Deleted member 427

Guest
Jeśli dobrze pamiętam, ten cytat z Adolfa wziąłem albo z książki Ciska "Kłamstwo Bastylii", albo ze "Ślepego toru" Erika von Kuehnelt-Leddihna. Nie mam teraz tych pozycji pod ręką, żeby potwierdzić.
 
L

lernakow

Guest
31758-140x200.jpg


Adam Heydel (z książki Dzieła Zebrane)

Ponieważ trudno żyć dostatnio w Polsce, więc orzeczono, że dostatek to rzecz ordynarna i materialistyczna. Uznanie znajduje obdarty, zaniedbany, kwaśny i zawistny idealizm. Myśl o wzbogaceniu się to w Polsce coś, co zasługuje na pogardę.
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Faszyzm – to nie oddziały SA lub „Czarnych Koszul” maszerujące ulicami. Faszyzm – to urzędnicy w zarękawkach, dyrygujący tym, co ma robić kapitalista w „swojej” fabryce, ojciec ze „swoim” dzieckiem – a czasem: ilu Żydów (albo anty-semitów) posłać do Oświęcimia.

Główną siłą napędową socjalizmu i komunizmu jest zawiść. W kraju kapitalistycznym gdy biedak w tico widzi bogacza w jaguarze, to marzy o dniu w którym też sobie kupi jaguara. W kraju komunistycznym myśli, by bogaczowi tego jaguara skonfiskować, a w socjalizmie – bardzo wysoko opodatkować.

~~JKM
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
moze jeszcze napisz smierc prawiczkom co xD
Ja cytowałem aktualnego prezydenta Czech celem wykorzystania, bo cytat jest mocny (nie-wolnościowy ale mocny - idealny na toast). O prawiczkach to on nic nie powiedział. Przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo.

Ale skoro chcesz bym wkleił cytat o prawiczkach, to masz:
smierc prawiczkom co xD
- rawpra
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Men fight for liberty and win it with hard knocks. Their children, brought up easy, let it slip away again, poor fools. And their grandchildren are once more slaves.

D.H. Lawrence

Ludzie walczą o wolność i zdobywają ją, zbierając przy tym łupnia. Ich dzieci, wychowywane bez wymagań, pozwalają na jej ponowną utratę - biedni głupcy. A ich wnukowie są znowuż niewolnikami.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Adam Smith

Nie ma chyba takiej sztuki, której jeden rząd uczyłby się prędzej od drugiego, niż sztuka wyciągania pieniędzy z kieszeni ludności.

Problem z papierowymi pieniędzmi jest taki, że wynagradza mniejszość która nimi obraca, ale oszukuje pokolenie, które je wypracowało i oszczędzało.

Frank Chodorov

Prywatny kapitalizm stworzył silnik parowy; kapitalizm państwowy stworzył piramidy.

Arystoteles

Tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającego społeczeństwa

Nieograniczona demokracja, podobnie, jak oligarchia, jest tyranią rozpostartą nad wielką liczbą ludzi

Jan Paweł II

Interweniując bezpośrednio i pozbawiając społeczeństwo odpowiedzialności, Państwo opiekuńcze powoduje utratę ludzkich energii i przesadny wzrost publicznych struktur, w których — przy ogromnych kosztach — raczej dominuje logika biurokratyczna, aniżeli troska o to, by służyć korzystającym z nich ludziom.

Wydaje się, że zarówno wewnątrz poszczególnych narodów, jak i w relacjach międzynarodowych wolny rynek jest najbardziej skutecznym narzędziem wykorzystania zasobów i zaspokajania potrzeb.

Wolność ekonomiczna jest aspektem ludzkiej wolności (…), który nie może być odłączony od innych jej aspektów.

A.E. Samaan

Wojny domowe zdarzają się, gdy represjonowani są uzbrojeni. Ludobójstwo dzieje się, gdy nie są.

Bardzo niewielu tyranów argumentowało za niewolą mas. Zamiast tego, uzasadniali ich prawa do ochrony ludzi przed nimi samymi.

Erik von Kuehnelt-Leddihn

Kto żąda od ciebie, abyś ze szczęścia swego i swych bliskich rezygnował dla Państwa – jest faszystą; kto tego samego żąda od ciebie dla Narodu – jest narodowym socjalistą; a kto chce tego od ciebie dla Społeczeństwa – jest socjalistą międzynarodowym (komunistą).

Wasilij Grossman

Wspólnotę ludzkich działań uzasadnia w końcu tylko jeden główny cel: wywalczyć dla ludzi prawo do bycia różnymi, odrębnymi jednostkami, żeby mogli po swojemu, każdy inaczej, czuć, myśleć, żyć na tym świecie. Żeby wywalczyć takie prawo, obronić je albo rozszerzyć, ludzie się jednoczą. Wtedy jednak rodzi się straszliwy, ale potężny przesąd, że właśnie owo zjednoczenie – w imię rasy, Boga, partii, państwa – jest nie tylko środkiem, ale i celem życia. Nie, nie, i jeszcze raz nie! W człowieku, w jego skromnej swoistości, w jego prawie do niej tkwi jedyny, prawdziwy i wieczny sens walki o życie.

Janusz Korwin-Mikke

Dyktatury dzielą się na dobre i złe. Demokracja jest zawsze głupia.

Socjaliści usiłują nam wytłumaczyć, że herbata staje się słodka nie od słodzenia, tylko od mieszania.

Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane.

Każda złotówka w budżecie to strata dla Polski.

Rząd nieustannie chce naszego dobra a my go mamy już tak mało.

Co to jest demokracja: rządy ludzi, którzy nie znają się na niczym i decydują o wszystkim

Leopold Tyrmand

Kapitalizmu nikt nie wymyślił, zrodziło go życie, zwane przez niektórych historią człowieka na ziemi. Natomiast socjalizm został wymyślony przy biurku. Nic dziwnego, że popada w nieustające konflikty z życiem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Hemos pasado (pl. przeszliśmy)
- powiedział Francisco Franco Bahamonde w przemówieniu po zdobyciu Madrytu odnosząc się do hasła ¡No pasarán!.
Wklejam to dlatego, że ostatnio komuchy coraz częściej głoszą to hasło, więc jak przegrają rozgrywkę, to lepiej mieć kontr- hasło. Hasło ¡No pasarán! to skrót od : ¡No pasarán! Es preferible morir de pie que vivir de rodillas! (pl. Nie przejdą! Lepiej umierać stojąc, niż żyć na klęczkach!).
 
U

ultimate

Guest
" Cześć Słoneczko. Jak idzie rewolucja, skolektywizowałaś już jakieś tokarki i odjebałaś właścicieli?"

odp.Słoneczka :

" na razie mnie wyjebali z pracy, więc mogę kolektywizować"
:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom