Cytaty

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Dla mnie cytat bez pokrycia. Nikt, żadna grupa społeczna nie ma tak dogodnych warunków do ruchania jak księża. Twierdzenie, jakoby klecha nie miał pojęcia o seksie, jest już nie tyle przestarzałe, co dość żałosne.
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
"Seks gejowski to jest tak, jakby tłok silnika zamiast w cylindrze silnika poruszał się w rurze wydechowej"
Wojtek Cejrowski

Odezwał się ekspert (Cejrowski)...żeby nie było OT:


Benjamin-Tucker-anarchist-means-no-gov.jpg
 

a25b2

New Member
4
27
Nauka w klasie od zawsze sprowadzała się do prób imitowania prawdziwego życia, jednocześnie przedstawiając się jako najlepszy model edukacji. Czy ktoś jeszcze widzi w tym ironię? Zajmowanie się przedsiębiorczością, opieką nad roślinami i wychowaniem fizycznym, z czego każde musi być wprowadzone sztucznie, bo nie może zaistnieć w systemie edukacji w sposób naturalny.

The classroom forever tries to mimic real life, all the while posturing as the superior model for learning. Does anyone else see the irony in that? There are calls for home economics or gardening or physical education, which all have to be manufactured, because they cannot happen naturally in the educational system.

Laura Blodgett
 
U

ultimate

Guest
"Miał rację Mirosław Salwowski, pisząc, że taniec jest nieprzyzwoity. W dodatku barbarzyński. Katolicy nie powinni tańczyć, ani uprawiać seksu. W ogóle najlepiej by było, gdyby plemniki przenosili do komórek jajowych aniołowie za zgodą biskupa. Można byłoby darować sobie te transowe, posuwiste, obsceniczne ruchy. Uprawianie seksu to niemal okultyzm i pogaństwo czystej wody.'
@FatBantha
:D
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Według Gilberta Cesbrona: „Świat jest jak muzeum i każdy człowiek może odegrać w nim jedną z trzech ról: artysty, zwiedzającego lub strażnika". Cesbron zapomniał, że istnieje jeszcze stanowisko dyrektora muzeum. Głupiec to ten, kto
nie chce zająć tego stanowiska. Głupiec lub idealista.

(...)

— Widzisz tych paziów, co mnie otaczają? Nie ma pomiędzy nimi ani jednego, któremu bym nie kazał zabić ojca, brata, stryja lub jakiegoś krewnego. A jednak wysługują mi się, warują nocami u mego łoża i nie przychodzi im na myśl, by pomścić śmierć swoich bliskich. Mścić się za swe rodziny? Mnie jednego mają na świecie! Skompromitowałem ich wszystkich i są teraz ślepymi wykonawcami mej woli. Zapamiętaj — im bardziej poniżysz ludzi, tym silniej będą do ciebie przywiązani i tym gorliwiej będą ci służyć.

~Waldemar Łysiak "Empirowy pasjans"
 
A

Antoni Wiech

Guest
Na podstawie wspomnień Roberta Bruce Lockharta angielskiego dyplomaty o Jakobie Petersie zastępcy przewodniczącego Czeki (organizacja, która wg wiki podczas tzw. czerwonego terroru zamordowała 250 tysięcy ludzi):

"...nic w jego charakterze nie zdradzało nieludzkiego potwora, za jakiego zazwyczaj go uważano. Peters skarżył się Lockhartowi, że podpisanie wyroku śmierci za każdym razem sprawia mu wręcz fizyczny ból"

Biedaczek! :(

--
źródło:
"Ojcowie terroru" - Lenonid Mleczin, tom 1, strona 26.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Benjamin Ricketson Tucker

Jeżeli każdy ma prawo do decydowania o sobie, to zewnętrzny rząd jest tyranią. Stąd konieczność zniesienia państwa.

Anarchiści wierzą w społeczeństwo obywatelskie; tylko oni twierdzą, że wolność społeczeństwa obywatelskiego powinna być kompletna, a nie częściowa.

Anarchizm, może być opisany jako doktryna, że wszystkie sprawy ludzkie powinny być zarządzane przez osoby prywatne lub dobrowolne stowarzyszenia, oraz że państwo powinno być zniesione.

Agresja jest po prostu inną nazwą dla rządu. Agresja, inwazja, rząd, to terminy wzajemnie wymienialne. Istotą rządu jest kontrola, czy próba kontrolowania.

Ktoś kto próbuje kontrolować innych jest z rządu, agresorem, najeźdźcą; i natura tej inwazji nie zmienia się, niezależnie czy jest on wykonany przez człowieka na człowieka jak zwykłe przestępstwo, przez jednego człowieka na innych ludzi jak w monarchii, lub wszystkich ludzi na jednego człowieka, na wzór nowoczesnej demokracji.

Anarchistą jest każdy kto odrzuca konieczność i zasadność istnienia rządu.

-- amerykański anarchoindywidualista oraz redaktor i wydawca anarchistycznego periodyku Liberty

If the individual has a right to govern himself, all external government is tyranny. Hence the necessity of abolishing the State.

The Anarchists believe in civil society; only they insist that the freedom of civil society shall be complete instead of partial.

Anarchism, which may be described as the doctrine that all the affairs of men should be managed by individuals or voluntary associations, and that the State should be abolished.

Aggression is simply another name for government. Aggression, invasion, government, are interconvertible terms. The essence of government is control, or the attempt to control.

He who attempts to control another is a governor, an aggressor, an invader; and the nature of such invasion is not changed, whether it is made by one man upon another man, after the manner of the ordinary criminal, or by one man upon all other men, after the manner of an absolute monarch, or by all other men upon one man, after the manner of a modern democracy.

An Anarchist is anyone who denies the necessity and legitimacy of government.

wolnosciowecytaty.blogspot.com
 
Ostatnia edycja:

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
"No, pracowałem - odezwał się Nikita, biorąc od towarzysza dymiącego skręta - ale nigdy nie niszczyłem cudzej własności. A ty jeszcze się nawet dobrze nie rozgościłeś w tej piwnicy, a już byłeś pasożytem. Prosiłem cię, żebyś mi wymienił obraz na trzy szuflady, już zapomniałeś?
- Jaki obraz? - zdziwił się fałszywie Maksim.
- Niby to nie pamiętasz. "Śmierć od podwodnej broni w ogrodzie złotych masek" - odparł Nikita. - A ty coś zrobił? Wyciąłeś na środku trójkąt i napisałeś "chuj".
- Stary - odrzekł z zimną wyniosłością Maksim - co ty mi tu pieprzysz? Już dawno to przerabialiśmy. Byłem wtedy malarzem konceptualistą, a to był happening.
Nikita zaciągnął się głęboko i rozkaszlał.
- Jesteś gnojem - powiedział, łapiąc oddech - a nie malarzem konceptualistą. Po prostu nie potrafisz nic innego prócz wycinania trójkątów i pisania "chuj", i tylko wymyślasz dla siebie różne określenia. Na "Wiśniowym sadzie" też wycięliście trójkąt i napisaliście "chuj". To wcale nie jest żaden spektakl. I w ogóle w tym całym postmodernizmie nie ma nic prócz chujów i trójkątów."


~Wiktor Pielewin "Życie owadów"
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
Cytat ten dedykuję tym, którzy nadal wierzą w to, że satanizm laveyański jest libertariański.

Indeed, far from preaching sexual or political anarchy, LaVey describes his goal as the creation of a police state in which the weak are weeded out and the ‘achievement-oriented leadership’ is permitted to pursue the mysteries of black magic.

Źródło: http://www.churchofsatan.com/cos-media-circus.php
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Nie urodzić się, człowieku, to najwyższe, największe słowo. A jeśliś ujrzał światło dzienne, to za najlepsze miej odejść najszybciej tam, skąd przyszedłeś”.
Sofokles
czemu postujesz takie cytaty w kategorii "libertarianizm"?
to nie ma zbyt duzo z libertarianizmem wspolnego
 

szeryf17

"No reason it's a good reason"
797
2 745
"W stylu Cezara, szybkie wejście z buta Veni, Vidi wypierdalać!"

"Mosty które palę oświetlają moją przyszłość"

"Los śmiał mi się w oczy jak te świnie z Angry Birds"

"Te wszystkie negatywne myśli to niepotrzebny balast"

Słoń
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom