Co słychać u libertarian na Zachodzie

OP
OP
pampalini

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 853
Po prostu w altrajcie jest więcej pieniędzy i więcej fejmu, a o to zawsze chodziło SM.
Argumenty na rzecz Trumpa żałosne w kontekście jego wcześniejszych wypowiedzi i anarchistycznego hiperpuryzmu.
Pampi please, nie bądź aż tak naiwny.
Aha, ok, nie wiem, czy to jakoś odnosi się do tego, co napisałem, czy coś?

Akurat ja ten tekst przeczytalem. Niestety srednio mi sie spodobal bo cos pierniczyl o egalitaryzmie. Jakos egalitaryzm nie kojarzy mi sie z libertarianizmem. Wprost przeciwnie. Nawet Rothbard pisal, ze egalitaryzm to bunt przeciwko naturze czy cos w ten desen.
Jest równość, równość i równość. Libertarianizm wiąże się z równością "authority" albo dokładniej - równością procesu prowadzącego do zwiększania swojego zakresu władzy (nie jest to łatwo ubrać w słowa). Chodzi o to, że wszyscy ludzie są równi w tym sensie, że każdy człowiek musi się poddać temu samemu procesowi, żeby zwiększyć swój zakres władzy. A mianowicie musi nabywać własność.

Roderick Long napisał o tym kapitalny tekst https://mises.org/library/equality-unknown-ideal

Ale tak, ktoś zaraz powie, że Roderick Long to "left libertarian", więc nie warto odnosić się do tego konkretnego tekstu w izolacji od innych jego dokonań, podobnie jak nie warto odnosić się do konkretnego filmiku Stefana. Kto z nami, kto przeciw nam! Na lewo wrogów klasowych, na prawo świadomych ideologicznie kamratów! Powiedzmy gromkie "nie" mętnym sofizmatom podsuwanym przez imperialne potęgi!
 

cojaturobie

Member
91
91
Niestety srednio mi sie spodobal bo cos pierniczyl o egalitaryzmie. Jakos egalitaryzm nie kojarzy mi sie z libertarianizmem. Wprost przeciwnie. Nawet Rothbard pisal, ze egalitaryzm to bunt przeciwko naturze czy cos w ten desen.

To jest kwestia zgodnych słowników, dzisiaj utarło się chyba, że egalitaryzm odpowiada na pytanie komu ma służyć polityka - wszystkim w równy sposób. Tak samo jak egalitaryzm mówi, że polityka ma służyć w szczególny sposób jakiejś grupie interesów. Tymczasem mnie libertarianizm kojarzy się ogólnie ze sprzeciwem wobec polityki jako takiej, co zresztą jest w sumie buntem przeciwko naturze, bo człowiek to zwierze polityczne. Problem z polityką jest taki, że to gra o sumie zerowej, a właściwie to nawet ujemnej, bo polityka to ciągły konflikt, a ten nie sprzyja nikomu. Libertarianizm przeciwstawia polityce wolnorynkową współpracę opartą o prywatną własność, bo to rozwiązanie generuje najmniej konfliktów. W tym sensie libertarianizm nie jest ani egalitarny, ani elitarny, bo jest antypolityczny.
 
OP
OP
pampalini

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 853
Swoją drogą Stefan stał się ostatnio strasznie monotematyczny:

View attachment 2590
Zgadza się. I, żeby było jasne, ja nie przeczę w ogóle, że Stefan zwęszył kasę w alt right. Po prostu mnie to nie obchodzi. Nie obchodzą mnie powody, dla których ktoś coś mówi, interesuje mnie, co dokładnie mówi. Człowiek cywilizowany gra w grę na argumenty, bolszewik wchodzi ludziom do łóżka i głowy, i wyszukuje świadome lub podświadome motywacje. Dla mnie to zbyt niehigieniczne, ale co kto lubi.

Jako osoba, która masochistycznie torturowała się prawdopodobnie tysiącami wręcz godzin jego podcastów, nie widzę w tym filmiku żadnych nowości. Wcześniej nie okrasiłby tego jedynie tak prowokacyjnym tytułem. Tak naprawdę ze Stefanem nie zgadzałem się nigdy, ani wtedy, kiedy był uważany za liba (chociaż zawsze miał pewne dziwaczne odchyły), ani teraz, kiedy gania go libowa inkwizycja. Ale nie dlatego, że był "swój" albo "nieswój", tylko dlatego, że miał w większości nędzne argumenty (pomijając momenty, kiedy "recyclingował" dobre argumenty innych).

A "lengthyounarther" zawsze najlepszy.
 

stanwojtow

Well-Known Member
99
318
Aha, ok, nie wiem, czy to jakoś odnosi się do tego, co napisałem, czy coś?


Chodziło mi o to, że film jest dla mnie oczywistym atakiem na libertarianizm i próbą uzasadnienia przejścia na pozycje altrajtowe (wolno popierać aktywnie totalnie niewolnościowych polityków, bo Zachód zagrożony), a Ty - jak zrozumiałem - próbujesz tłumaczyć, że wcale nie atakuje libu. To jest część pewnego większego procesu, który on przechodzi - odchodzenia od czystych zasad w stronę podejrzanego zaangażowania politycznego. Ponieważ nie ma to silnych uzasadnień teoretycznych (przypominam, że to koleś, który twierdził, że jeśli twój rozmówca nie zostanie akapem w 20-min masz się z nim przestać zadawać), muszą być jakieś uzasadnienia zewnętrzne (kasa, fejm)...
 
OP
OP
pampalini

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 853
Chodziło mi o to, że film jest dla mnie oczywistym atakiem na libertarianizm i próbą uzasadnienia przejścia na pozycje altrajtowe (wolno popierać aktywnie totalnie niewolnościowych polityków, bo Zachód zagrożony), a Ty - jak zrozumiałem - próbujesz tłumaczyć, że wcale nie atakuje libu. To jest część pewnego większego procesu, który on przechodzi - odchodzenia od czystych zasad w stronę podejrzanego zaangażowania politycznego. Ponieważ nie ma to silnych uzasadnień teoretycznych (przypominam, że to koleś, który twierdził, że jeśli twój rozmówca nie zostanie akapem w 20-min masz się z nim przestać zadawać), muszą być jakieś uzasadnienia zewnętrzne (kasa, fejm)...
Jeśli chciał zaatakować libertarianizm jako libertarianizm, mógł to zrobić inaczej - choćby atakując wolny handel (co robił, chciałbym zauważyć, nawet wtedy, kiedy był królem akapów). Podczas gdy w tym filmiku nie zaatakował ŻADNEJ koncepcji libertariańskiej. Jest to jedynie cios w środowisko libków, w konkretnych ludzi. Być może jest to atak poprzedzający, wstępne rozeznanie w większej kampanii. Nie obchodzi mnie to. Fakty są takie, że w tym filmiku nie powiedział niczego, czego nie mówiłby od samego początku praktycznie swojej bytności na YT.

Tzn. ok, zgoda - zmienił zdanie dotyczące aktywności politycznej, ale to nie jest argument stricte antylibertariański.
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110

Chodziło mi o to, że film jest dla mnie oczywistym atakiem na libertarianizm i próbą uzasadnienia przejścia na pozycje altrajtowe (wolno popierać aktywnie totalnie niewolnościowych polityków, bo Zachód zagrożony), a Ty - jak zrozumiałem - próbujesz tłumaczyć, że wcale nie atakuje libu. To jest część pewnego większego procesu, który on przechodzi - odchodzenia od czystych zasad w stronę podejrzanego zaangażowania politycznego. Ponieważ nie ma to silnych uzasadnień teoretycznych (przypominam, że to koleś, który twierdził, że jeśli twój rozmówca nie zostanie akapem w 20-min masz się z nim przestać zadawać), muszą być jakieś uzasadnienia zewnętrzne (kasa, fejm)...

Moze byc tez zwykla choroba psychiczna/megalomania.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110
Juz wiem co robia wredne korporacje:

"—The US global corporations that sent American jobs to China and India and elsewhere in order to enrich the One Percent with higher profits from lower labor costs.

—Agribusiness (Monsanto et.al.), corporations that poison the soil, the water, the oceans, and our food with their GMOs, herbicides, pesticides, and chemical fertilizers, while killing the bees that pollinate the crops.

—The extractive industries—energy, mining, fracking, and timber—that maximize their profits by destroying the environment and the water supply."
https://www.lewrockwell.com/2016/10/paul-craig-roberts/ruling-american-oligarchy/

Zandberg by sie dwiema rekoma pod tym podpisal.

Dlatego od paru miesiecy uwazam, ze:

Liberty.me, Cato, strike-the-root, reason, fee.org > lewrockwell.com, mises.org

Na liberty.me i tych innych www nie ma tylu przypalow jak na lewrockwell.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 409
Ale dlaczego Uber to dla niego zloczyncy?
bo jest lewakiem xD

Bye-Bye Stefan Molyneux – A Brief Introduction Into the “Connection” Between Anarchy and the Alt-Right

http://everything-voluntary.com/brief-introduction-anarchy-alt-right

Trochę w temacie Stefana oraz Alt-Right.
u mnie np popieranie wolnego rynku nie wynika z egalitaryzmu tylko raczej z elitaryzmu, malo co powoduje takie różnice społeczne (naturalne) jak wolny rynek. nie uwazam sie za egalitaryste
alt-right raczej nie popieraja wolnego rynku w sensie legalnych transakcji kupna-sprzedazy narkotykow czy dzieci wiec przesada pisac ze popieraja wolny rynek i kapitalizm
mysle ze jakby libertarianie w usa byli bardziej męscy, mniej egalitarystyczni (jak Cantwell) to by zgarneli poparcie tych co teraz alt-right popieraja
inna sprawa jest taka ze alt-right popieraja jako mniejsze zlo neonazisci i inni skrajni prawicowcy, widzialem jak na 8chanie chcieli Milo Yanopolisowi uprzykrzyc zycie bo nie podoba im sie ze ich samozwanczy reprezentant to homoseksualista
tutaj np wymieniaja rothbarda, molyneuxa (jak nagrywali tą piosenkę to jeszcze był libertariański), hoppego i Rona Paula
 

Crov

Well-Known Member
558
1 557
Kokesh wydawał sie zajebistym kandydatem w prezydenckich wyborach 2020, ale obawiam się, że ostatnie wydarzenia za bardzo mu zaszkodza i LP nie da mu nominacji:

 

Crov

Well-Known Member
558
1 557
Jego była zrobiła dym, że Adam kazał jej podpisac kontrakt w zwiazku i, że generalnie byl egocentryczny czy coś. Tutaj mozesz obejrzec jej wideo:



Ja tego nie ogladalem (tylko wideo Kokesha), bo z komentarzy do tej sprawy wyglada na to, że chodzi po prostu o to, że Adam jest trudnym gościem do życia. Za to widze dużo krytyki wobec niego m.in. dlatego że kazał jej podpisywac ten kontrakt (nie wiem, co w nim było - juz go nie moge znalezc). Dodatkowo odwrocili sie tez jacy ludzie, ktorzy mieli budowac jego kampanie (ale to zdaje sie niezalezne od tej sprawy z byłą).
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110
Jego była zrobiła dym, że Adam kazał jej podpisac kontrakt w zwiazku i, że generalnie byl egocentryczny czy coś. Tutaj mozesz obejrzec jej wideo:



Ja tego nie ogladalem (tylko wideo Kokesha), bo z komentarzy do tej sprawy wyglada na to, że chodzi po prostu o to, że Adam jest trudnym gościem do życia. Za to widze dużo krytyki wobec niego m.in. dlatego że kazał jej podpisywac ten kontrakt (nie wiem, co w nim było - juz go nie moge znalezc). Dodatkowo odwrocili sie tez jacy ludzie, ktorzy mieli budowac jego kampanie (ale to zdaje sie niezalezne od tej sprawy z byłą).


Co drugi bogacz podpisuje kontrakt przedmalzenski. W czym problem, ze on podpisal z dziewczyna? Widac, ze jest dobrym akapem, wszystko na bazie kontraktow :).
 
Ostatnia edycja:
T

Tralalala

Guest
Jest równość, równość i równość. Libertarianizm wiąże się z równością "authority" albo dokładniej - równością procesu prowadzącego do zwiększania swojego zakresu władzy (nie jest to łatwo ubrać w słowa). Chodzi o to, że wszyscy ludzie są równi w tym sensie, że każdy człowiek musi się poddać temu samemu procesowi, żeby zwiększyć swój zakres władzy. A mianowicie musi nabywać własność.
Wolność to możliwość maksymalizowania swobody w naturalnych ramach. Równość tu oznacza brak sztucznych ram krępujących swobodę. O takie ubranie w słowa Ci chodzi?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Apropo tego kontraktu to nie widzę problemu w samym kontrakcie w związku. Na redditcie jeszcze znalazłem taki kwiatek, czyli możliwe, że typiara sama zaproponowała to a teraz odpierdala.

“Unfortunately, my ex Macey Tomlin Oehlenschlager is circulating a contract that she wrote to reassure me of her commitment to me when I wanted to break up with her. She is telling people that I wrote it and forced her to sign it. Here is the proof that she wrote it in the form of the cover letter that accompanied what she sent to me and the complete document. Shame on those who would turn this into #dramatarian nonsense. I only want the best for Macey, who is clearly disturbed and deserves all the love and support she needs to be well.”
 

tolep

five miles out
8 561
15 466
Cash, no credit: Libertarians shake up Minneapolis suburb


STEVE KARNOWSKI
Associated Press October 31, 2016


d45dbf6a80614c56847e35be8ef63df3.jpg

View photos
In this Oct. 18, 2016 photo, Crystal, Minn., Mayor Jim Adams poses in front of city hall in Crystal. Since the 2014 election, the officially nonpartisan council in Crystal has included multiple Libertarian Party members and multiple "liberty-minded" allies, including Adams. In keeping with the party's frugal philosophy, the city spent $13 million in cash on the new public works building instead of borrowing the money. (AP Photo/Steve Karnowski)


CRYSTAL, Minn. (AP) — When most cities want to build something — a water plant, a convention center — they borrow the money on the bond market and pay it off over time with interest. Not Crystal, a middle-class suburb of Minneapolis.

It paid $13 million in cash when it needed a new public works building, taking the money from its savings accounts and shrinking the city's reserves by nearly one-quarter.

Pay-as-you-go wisdom or long-term financial folly? However it eventually works out, the decision is just one example of how the Crystal City Council approaches civic issues a bit differently. The reason: A majority of its seven members are Libertarians or are sympathetic to the party's philosophy of maximum personal freedom and minimum government.

In fact, the bedroom community of 22,500 people has the highest proportion of Libertarians in power of any elected body in the U.S., according to the party. No Libertarian serves in Congress, and just four sit in state legislatures.

For voters who can't stomach either Hillary Clinton or Donald Trump and are thinking of casting their ballots for Libertarian presidential candidate Gary Johnson, Crystal provides a window — admittedly a very small one — onto how the party's principles might apply in the real world.

In addition to paying cash for civic improvements, Crystal has undertaken a cleanup of the municipal code to get rid of ordinances considered outdated, unenforceable or just plain silly. And it has all but eliminated the city's human rights commission. At the same time, in a seeming departure from Libertarian principles of thrift, the city has raised property taxes and water and sewer fees.

"I know a lot of fears that are out there: If Libertarians get into government, they're going to be cutting government," Libertarian council member Casey Peak said. "The reality is we just think differently because we come at it with a different core mentality."

Crystal is a city of well-kept homes, built mostly in the 1950s and '60s, with big leafy trees. The population is about 80 percent white and tends to vote heavily Democratic in statewide and national races.

Reszta: https://www.yahoo.com/news/cash-no-credit-libertarians-shake-165656710.html
 

Sorasil

Well-Known Member
160
488
Julie Borowski zrobiła filmik o tym, że głosowanie na Clinton bądź Trumpa, albo w ogóle głosowanie, nie jest obowiązkowe i by nie dać się zastraszyć.



Dobry materiał i zgadzam się z nim w pełni. Dawno już jej nie oglądałem i ciesze się, że nadal jest tru libem. Jej filmiki straciły jakby na dynamice, ale może to tylko moje wrażenie. Za to wygląda dalej zacnie :D

Zobaczyłem sobie co słychać też u dawnej "libertarianki" Reisenwitz i omg!

The answer to why I rejected the libertarian label, and why Jonathan is rejecting it now, is lived experience. I can’t unsee what I’ve seen. I can’t unsee libertarians supporting and apologizing for racism, sexism, homophobia, and other bigotry as totally compatible with libertarianism while trying to oust me from the movement for being a feminist. I can’t unsee libertarian figureheads supporting candidates who want to use government to shut down newspapers that criticize them but tell me I’m not a libertarian because I acknowledge that coercion isn’t just physical.

I can’t unexperience the gendered, racial harassment I’ve received at the hands of libertarians.

Całość wpisu: http://cathyreisenwitz.com/libertarians-lived-experience/

Shieeeeeeet! Lol, ktoś ją tam skrzywdził? Czy też, sądząc po treści notatki i wypowiedziach jej kolegów, libowie dostali w USA wspaniałą propozycję od "postępowców" - albo jesteście z nami, albo jesteście rasistami i mizoginistami?
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110
http://101.96.10.30/traffic.libsyn.com/contrakrugman/ck_2016_11_12.mp3

David Stockman radzi Trumpowi aby obnizyl podatki dochodowe...ale za to podwyzszyl podatki na produkty importowane i wprowadzil podatek konsumpcyjny. W dodatku dwa akapy, Thomas E. Woods i Bob Murphy, siedza jak myszy pod miotla i nie protestuja jak Stockman pierdoli te glupoty. Czyzby udajacy Austriaka Stockman nie czytal Rothbarda, ktory juz 60 lat temu klarownie wytlumaczyl, ze wszystkie rodzaje podatkow sa podatkami dochodowymi i zawsze najbardziej ugodza klase pracujaca i wlasicieli ziemi? W dodatku podatki importowe prowadza do trade wars, wiec tylko idiota moze je propsowac.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Shieeeeeeet! Lol, ktoś ją tam skrzywdził? Czy też, sądząc po treści notatki i wypowiedziach jej kolegów, libowie dostali w USA wspaniałą propozycję od "postępowców" - albo jesteście z nami, albo jesteście rasistami i mizoginistami?

Generalnie rzecz biorąc mam serdecznie w nosie jakiego kto jest pochodzenia, ale w tym kontekscie sprawdziłnym jakiego pochodzenia Reisenwitz skoro używa słowa "mizoginizm". Zaangażowani politycznie Żydzi lubią nakręcać paranoję multi-lulti, bo w tyglu sami stają się niewidoczni. Tak przeobrażają środowisko bytowania by im służyło. To jest przystosowanie ewolucyjne. Trzech ostatnich szefów FED to oni, a lewica Sorosa napieprza w białych jako "uprzywilejowanych" i ich rozlicza z rasizmu. Sprawdź stosunek takiego liba do rasizmu w FED, w komitecie noblowskim (tam już odchodzą zupełne jajca nawet w fizyce) i w sprawie konfliktu w Palestynie. Wtedy będziesz wiedział czy masz do czynienia z szowinistą żydowskim czy kretynem który daje się takim szowinistom manipulować.
 
Do góry Bottom