Co słychać u libertarian na Zachodzie

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Ale robił to chyba zawsze. Serio, mieliście go za jakiegoś liba? Libertarian zaledwie tolerował, szczególnie gdy było mu po drodze, ale uwielbienie Trumpa od dawna było wskaźnikiem, że z libami to jednak nie będzie miał za dużo wspólnego. Oczywiście, z punktu widzenia wolnościowców, różnica pomiędzy nim, a socliberałami jest gigantyczna i lepszy Milo niż ktokolwiek z przeciwległego obozu.
 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
Jakies smuty u Kokesha w kampanii?

https://beinglibertarian.com/kokesh-2020-staff-jump-ship-campaign-flames/

Z Trumpa tez sobie robi jaja w ten sposob? Watpie...

Co by nie mowic to szykuja sie 4 lata rzadow komunistki Clinton, wiec jego publiczne ataki na libow w tym wlasnie momencie to albo totalna glupota albo dzialanie kreta.
Jakiego kreta? Niszczy dobrą opinie libertarian? Nie bardzo rozumiem. Jemu teraz zależy na tym, by nie wygrała Clinton tylko Trump i tyle. A w świetle wystąpień Gary'ego Johnsona libertarianie wyglądają jak żart. Podejrzewam, ze jest to jeden z powodów tej wypowiedzi - by zniechecic do glosowania na 3rd party.

Milo oczywiście pieprzy w tym cytacie, ale nie powiedział niczego dla siebie nowego. Tak jak pisał tosiabunio: jest konserwą, trudno, zeby uwazal inaczej. A żartował z wielu róznych stron. Mowil, ze Trumpa tez wspierał dla beki, tylko z czasem to sie zmienilo. (Choć ja uwazam, ze on dalej robi to troche dla beki, ale przestal to przyznawac by nie ujmowac Trumpowi poparcia).

Inna rzecz, ze nie widzialem jeszcze jak powaznie wypowiada sie na temat libertarianizmu poza wspomniana rozmowa z Woodsem i wystepem w Anarchascie.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Alex Jones ma bul dupy o Ubera, chyba nie jest już za bardzo libertarianem.


Alex Jones: I’m not anti-Semitic, but Jews run an evil conspiracy

“They run Uber, they run the health care, they’re going to scam you, they’re going to hurt you,” he said, per Media Matters. Jones listed a series of prominent people with Jewish backgrounds he believed to be working with this mafia — Rahm Emanuel, Madeleine Albright, George Soros — and accused them of being part of a “global, corporate combine” in alliance with the Japanese, Communists, and other evil factions.

“I guess I better do some exposés on the Jewish mafia,” Jones said. He described Emanuel as “a guy foaming at the mouth with knives at Cabinet meetings, basically threatening the president, totally crazed. Who’s got his fingers in everything, screwing us over.”

But, Jones insisted, “I’m not against Jews.” Just the Jewish Mafia, whatever that is.

http://www.vox.com/policy-and-politics/2016/10/26/13418304/alex-jones-jewish-mafia
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
sztefyn o libertarianach

Obejrzałem prawie 10 minut (nie miałem czasu na 50) i diwie sprawy.
1) zajebista dykcja - yotube generuje napisy w 99% bezbłędne
2) Co to znaczy "żyj prywatnie według libertariańskich wartości aby propagować libertarianizm". Prawie wszyscy żyja według libertariańskich wartości, tzn. nie kradnij, nie inicjuj agresji - i co?
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Ja tam przestalem sluchac Stefana zupelnie po tym jak pare miesiecy temu powiedzial, ze imigranci zastopowali rozwoj Amerykanskiego rolnictwa bo przez naplyw taniej sily roboczej farmerzy przestali interesowac sie nowymi technologiami. No pojeb kurwa.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Przecież to najprawdopodobniej prawda.

Jesli nawet to nie ma w tym nic zlego. Oszczedzono w rolnictwie, to zainwestowano w co innego. Cos co bylo bardziej potrzebne ludziom niz traktor z turbosprezarka albo kombajn z elektrycznym silnikiem. Ale wedlug Stefana jest to straszne. Dlatego jest on dla mnie komuchem.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Ma ból dupy o żydów, nie o Ubera.
przecież powiedział że ma wąty tylko do Żydów "złoczyńców" a nie do Żydów generalnie

co do Molyneuxa to przesłuchałem całe i szkoda że tak prawaczy. gdzieś w ogóle wykazał naukowo czy przytoczył takie dowodzenie że libertarianizm czy ogólniej- liberalizm może się sprawdzić tylko w relatywnie inteligentnych społecznościach? ja jako libertarianin,i nie tylko ja jak przypuszczam, nie biję dzieci i nie mam bulu dupy o rasizm czy mizoginie więc Molyneux uogólnia mocno
 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
2) Co to znaczy "żyj prywatnie według libertariańskich wartości aby propagować libertarianizm". Prawie wszyscy żyja według libertariańskich wartości, tzn. nie kradnij, nie inicjuj agresji - i co?
On tam w dalszej części mówi o tym - np. kwestia nie bicia dzieci. Mial swego czasu na ten temat rozmowe z Blockiem, bo Sztefyn jest mocno przeciw biciu dzieci (w sensie spanking czyli dawaniu klapsów), bo uwaza to za łamanie NAPu (abstrahujac od negatywnych wplywów jakie to ma na dziecko). Ja nie jestem szczegolnym fanem Molynju, ale też śledze go dość pobieżnie (trudno go śledzić na bieżaco, kiedy co chwile wrzuca jakiś swoj godzinny wykład ;)). Niemniej to wydało mi sie calkiem ciekawe.

Aczkolwiek nie jest to jakies super wartościowe wideo. Sztefyn uprawia duzo pierdololo. W sumie nie wiem do kogo tak naprawde ono jest skierowane. To, co mowi o policji brzmi jak pierdololo; to, że niby liby sie na niego rzuciły za krytykowanie feministek wydaje mi się jakas bzdura.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
pampalini

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Bye-Bye Stefan Molyneux – A Brief Introduction Into the “Connection” Between Anarchy and the Alt-Right

http://everything-voluntary.com/brief-introduction-anarchy-alt-right

Trochę w temacie Stefana oraz Alt-Right.
Pewnie prawie nikt tego tekstu nie przeczytał i lajki poszły za sam nagłówek w ramach manifestacji oburzenia na Stefana. A tekst bardzo ciekawy.

Natomiast co do Stefana - po pierwsze on nie mówi "why I was wrong about libertarianism", tylko "why I was wrong about libertarians". Krytykuje tutaj tak naprawdę nie ideę, tylko niekonsekwencję niektórych jej wyznawców. Po drugie należy pamiętać, że Stefan nigdy nie nazywał się "libertarianinem" - zawsze mówił o sobie pretensjonalnie per "filozof", czasem per "anarchista". Pamiętam, że lata temu mówił już, że libertarian uwielbia, ale... i tutaj wymieniał podobne argumenty, jak w tym filmiku, wyraźnie oddzielając libertarian od akapów. Wydaje mi się, że dla Stefana "libertarians" to głównie zaangażowani politycznie ludzie zgromadzeni wokół partii libertariańskiej.
 

stanwojtow

Well-Known Member
99
318
Pewnie prawie nikt tego tekstu nie przeczytał i lajki poszły za sam nagłówek w ramach manifestacji oburzenia na Stefana. A tekst bardzo ciekawy.

Natomiast co do Stefana - po pierwsze on nie mówi "why I was wrong about libertarianism", tylko "why I was wrong about libertarians". Krytykuje tutaj tak naprawdę nie ideę, tylko niekonsekwencję niektórych jej wyznawców. Po drugie należy pamiętać, że Stefan nigdy nie nazywał się "libertarianinem" - zawsze mówił o sobie pretensjonalnie per "filozof", czasem per "anarchista". Pamiętam, że lata temu mówił już, że libertarian uwielbia, ale... i tutaj wymieniał podobne argumenty, jak w tym filmiku, wyraźnie oddzielając libertarian od akapów. Wydaje mi się, że dla Stefana "libertarians" to głównie zaangażowani politycznie ludzie zgromadzeni wokół partii libertariańskiej.

Po prostu w altrajcie jest więcej pieniędzy i więcej fejmu, a o to zawsze chodziło SM.
Argumenty na rzecz Trumpa żałosne w kontekście jego wcześniejszych wypowiedzi i anarchistycznego hiperpuryzmu.
Pampi please, nie bądź aż tak naiwny.
 
  • Like
Reactions: Alu

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Pewnie prawie nikt tego tekstu nie przeczytał i lajki poszły za sam nagłówek w ramach manifestacji oburzenia na Stefana. A tekst bardzo ciekawy.

Natomiast co do Stefana - po pierwsze on nie mówi "why I was wrong about libertarianism", tylko "why I was wrong about libertarians". Krytykuje tutaj tak naprawdę nie ideę, tylko niekonsekwencję niektórych jej wyznawców. Po drugie należy pamiętać, że Stefan nigdy nie nazywał się "libertarianinem" - zawsze mówił o sobie pretensjonalnie per "filozof", czasem per "anarchista". Pamiętam, że lata temu mówił już, że libertarian uwielbia, ale... i tutaj wymieniał podobne argumenty, jak w tym filmiku, wyraźnie oddzielając libertarian od akapów. Wydaje mi się, że dla Stefana "libertarians" to głównie zaangażowani politycznie ludzie zgromadzeni wokół partii libertariańskiej.

Akurat ja ten tekst przeczytalem. Niestety srednio mi sie spodobal bo cos pierniczyl o egalitaryzmie. Jakos egalitaryzm nie kojarzy mi sie z libertarianizmem. Wprost przeciwnie. Nawet Rothbard pisal, ze egalitaryzm to bunt przeciwko naturze czy cos w ten desen.
 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
Kokeshowi robią koło dupy (patrz: mój wczesniejszy post + jakies bzdury o jego byłej i kontrakcie, ktory dla niego podpisała). Jego koleżanka z wojska go wspiera:

 
Do góry Bottom