Co słychać u libertarian na Zachodzie

D

Deleted member 427

Guest
Jak bardzo zjebany jest obecny kandydat amerykańskiej PL na prezydenta, możecie przeczytać/posłuchać w tym wywiadzie:

https://reason.com/archives/2016/07/25/libertarians-pitch-trump-hillary-bernie/3

Wg Gary'ego Johnsona, sędziowie SN Breyer i Garland (ten drugi to wyznaczony przez Obamę kandydat na miejsce zmarłego Antonina Scalii) sa spoko kolesiami o umiarkowanych poglądach i takich sędziów trzeba mianować do SCOTUSa. Chuj z tym, że obydwaj głosowali ZA utrzymaniem zakazu posiadania broni palnej w domu. Najbardziej znamienny jest sprzeciw, jaki wyraził Breyer, komentując przełomowy werdykt w sprawie Dystrykt Kolumbia v. Heller (s. 114): Musimy zdecydować, czy stołeczne prawo zakazujące posiadania broni krótkiej do ochrony miru domowego narusza Drugą Poprawkę. (…) W mojej opinii, nie narusza.

Jebać Gary'ego Johnsona. #VoteTrump
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 378
Jako że nie jestem z USA to prawdopodobnie w ogóle, ale program Trumpa przeczytałem (zresztą tłumaczyłem i wstawiałem go tutaj) i jest kilka punktów, które brzmią bardzo pozytywnie. Pytanie teraz czy on rzeczywiście zamierza wprowadzić w życie te zmiany, jeśli tak to Stany mają szansę mocno się odbudować. Więc uważam, że lepiej popierać Donalda niż gościa, z którego poglądami utożsamiam się o wiele mocniej, ale nie ma szans wygrać. Mogę równie dobrze zagłosować na tosiabunio, efekt będzie ten sam.
I ty masz rację i Tucker... Nie jesteśmy w staniue określić, która droga jest właściwsza i przyniesie lepszy efekt... Dlatego dziwię się tym, którzy tak mocno krytykują jedną ze stron uważając, że tylko ich zdanie jest jedyne "prawdziwe".
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 205
Dla mnie pragmatyzm ma swoje granice.
Jeśli jakiś koleś ma w większości konsekwentny, wolnościowy ton i tylko popiera etatyzm tylko w niektórych aspektach, które na mojej skali nie są zbyt skurwysyńskie to jeszcze jestem w stanie kogoś takiego zagłosować. Dla mnie Trump te granice przekroczył. Jakbym był zakwalifikowany jako obywatel USA i miał możliwość oddania głosu, to bym nie zagłosował na nikogo.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Jak bardzo zjebany jest obecny kandydat amerykańskiej PL na prezydenta, możecie przeczytać/posłuchać w tym wywiadzie:

https://reason.com/archives/2016/07/25/libertarians-pitch-trump-hillary-bernie/3

Wg Gary'ego Johnsona, sędziowie SN Breyer i Garland (ten drugi to wyznaczony przez Obamę kandydat na miejsce zmarłego Antonina Scalii) sa spoko kolesiami o umiarkowanych poglądach i takich sędziów trzeba mianować do SCOTUSa. Chuj z tym, że obydwaj głosowali ZA utrzymaniem zakazu posiadania broni palnej w domu. Najbardziej znamienny jest sprzeciw, jaki wyraził Breyer, komentując przełomowy werdykt w sprawie Dystrykt Kolumbia v. Heller (s. 114): Musimy zdecydować, czy stołeczne prawo zakazujące posiadania broni krótkiej do ochrony miru domowego narusza Drugą Poprawkę. (…) W mojej opinii, nie narusza.

Jebać Gary'ego Johnsona. #VoteTrump

Tego nie powiedział Gary Johnson, tylko William Weld.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 378
Dla mnie pragmatyzm ma swoje granice.
Jeśli jakiś koleś ma w większości konsekwentny, wolnościowy ton i tylko popiera etatyzm tylko w niektórych aspektach, które na mojej skali nie są zbyt skurwysyńskie to jeszcze jestem w stanie kogoś takiego zagłosować. Dla mnie Trump te granice przekroczył. Jakbym był zakwalifikowany jako obywatel USA i miał możliwość oddania głosu, to bym nie zagłosował na nikogo.
Cieszą mnie słowa "dla mnie", "to bym" itd...
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 700
7 110
https://www.lewrockwell.com/2016/08/david-stockman/memo-donald/

Zachodni libertarianie zaczynaja cofac sie w rozwoju:

A Jobs Deal based on slashing taxes on business and workers and replacing them with taxes on consumption and imports.

Juz w latach 50-tych Rothbard udowodnil, ze kazdy podatek jest podatkiem na dochod i wali konsumenta po kieszeni w takim samym stopniu. Maurycy w grobie sie przewraca jesli wie co teraz wypisuja na libertarianskich wydawaloby sie stronach...
 

Bajaratt

First of his name
348
1 552
13962642_694152120736874_4689653409572584936_n.jpg

Waldemar Deska przynajmniej nie kazał ludziom piec ciast
 

Alu

Well-Known Member
4 633
9 688
Jasne, bo jakby nominowali akapa to by wygrał :rolleyes:
Że niby konserwatywny propagandysta tak się martwi o libertarian? Nigga please.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ben Shapiro jest bardziej libertariański niż Gary Johnson kiedykolwiek był w swoim całym życiu.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 794
8 465
Nie, to raczej kuce wpadły stręczyć Krula, jako czołowego libertarianina.
Very shit. The most successful politically from liberals/
libertarians is Janusz Korwin Mikke, a living embarassment. Why are you asking?

To pisał kuc?

Ktoś tam słusznie zauważył, że w Ameryce libertarianism ma szersze znaczenie, a w Polsce tylko anarchokapitalistów uważa się za libertarian. Na pewno to czołowa postać ruchu wolnościowego w Polsce, za nim długo długo nic.
 
Do góry Bottom