Co sądzicie o "PIZZAGATE" ?

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
A alt rightowi dziennikarze zarabiaja na youtubowych filmikach oczerniających lewaków
Im większa sensacja tym więcej kaski z reklam

Ta sprawa się dyskredytuje sama swoim idiotyzmem i brakiem realnych dowodów
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
zoozgive

zoozgive

Well-Known Member
93
312
Rysunek podglądowy, jak to wszystko wyglądało :)
gvxGoUz.jpg
 
D

Deleted member 427

Guest

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Za bardzo bym się nie napalał. Z notki AP można by odnieść wrażenie, że chodzi o jakiś pedofilski ring na szczytach władzy ("a pedophile network suspected to involve at least 51 people (...) many of the suspects are highly educated, and include lawyers and politicians"), ale po sprawdzeniu jak to wyglądało w norweskiej prasie to pośród 51 podejrzanych jest tylko jeden prawnik i dwóch polityków, sformułowanie "wysokie wykształcenie" dotyczyło wykształcenia komputerowego ("There are several highly educated with high IT skills") a policja podkreślała, że chodzi o kilka "siatek" a nie jedną.

Jakiekolwiek łączenie tego z Clintonami dlatego, że norweski rząd dotował ich fundację jest zupełnie niepoważne.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
Jest tak samo poważne, jak rosyjska paranoja w mainstreamie i powoływanie się na "anonimowe źródła w CIA", że Putin ustawiał wybory. Ci ludzie kłamią notorycznie na niewyobrażalną skalę, a WaPo i NYT to tuby propagandowe Clintonów, które robią dokładnie to, co che wierchuszka Partii Demokratycznej. Te kurwy nawet nie potrafią puścić artykuły z jedną prawdziwą informacją nt. broni palnej i nie raczą publikować sprostowań, gdy otrzymują listy z korektami.

Co do meritum: to samo pisali w linkowanym wątku na forum pizzagate -

"The case involves a few pedophile rings not one network and there wasn't "many highly educated people including lawyers and politicians" (unless 1 lawyer and 2 politicians out of 51 people is "many"). By "highly educated" Norwegian police meant people with enough IT skills to use encryption and TOR."

Potem trwa dyskusja na 150 postów, której nie chce mi się śledzić w tym momencie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Ja na miejscu podesty alefantisa czy clinton po prostu złożył bym pozew przeciwko kilku najbardziej krewkim gosicielom "fałszywych" oskarżeń i po kłopocie dostali by wyroki plus milionowe odszkodowania za zniesławienie i nikt już by się nie odważył rzucać takie oskarżenia. Czemu żadna z tych osób do tej pory tego nie zrobiła? wydaje mi się że powód jest prosty w sądzie mogło by się okazać że sprawa nie jest tak dęta jak to próbują przedstawiać media typu NYT
 
D

Deleted member 427

Guest
Czemu żadna z tych osób do tej pory tego nie zrobiła? wydaje mi się że powód jest prosty w sądzie mogło by się okazać że sprawa nie jest tak dęta jak to próbują przedstawiać media typu NYT

Albo nie chcą jeszcze bardziej nagłaśniać sprawy. Czasami lepiej coś przemilczeć, zwłaszcza jeśli masz za sobą największe korporacje medialne w kraju, które będą pisać dokładnie to, co im każesz.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Ja na miejscu podesty alefantisa czy clinton po prostu złożył bym pozew przeciwko kilku najbardziej krewkim gosicielom "fałszywych" oskarżeń i po kłopocie dostali by wyroki plus milionowe odszkodowania za zniesławienie i nikt już by się nie odważył rzucać takie oskarżenia. Czemu żadna z tych osób do tej pory tego nie zrobiła? wydaje mi się że powód jest prosty w sądzie mogło by się okazać że sprawa nie jest tak dęta jak to próbują przedstawiać media typu NYT
Bo wiedzą co to jest
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Streisand
a ty nie.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Takie pozwy byłyby tylko dolewaniem oliwy do ognia ponieważ ci ludzie nie kierują się żadnymi racjonalnymi argumentami i żaden wyrok by ich nie przekonał, że w piwnicach Comet Ping Pong nie ma urządzonych kill roomów. Przeciwnie, byłby to dla nich kolejny dowód że "system się broni".
 

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Rzeczywiście nie wiedziałem co to za efekt natomiast nie miałem na myśli sądowego zakazu rozpowszechniania treści o pizzagate tylko pozew przeciwko konkretnej osobie osobach i wygrania jeden sprawy dla przykładu był by to pewnego rodzaju straszak na resztę. sprawa Streisand i Durczok to trochę inny kaliber te sprawy nie były oparte na tylu domyslach i bezpodstawnych oskarzeniach jak twierdzi podesta czy alefantis. Sprawa miała by dotyczyć zniesławienia a Durczok te słowa wypowiadał to nie są żadne domysły.
Po za tym cały ten efekt mnie nie przekonuje. Albo ktoś chce bronić dobrego imienia albo nie.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Zrozum, że afera jest napędzana przez internetowy swarm i pozwanie jednej czy kilku osób "dla przykładu" niczego by nie dało. Równie dobrze mógłbyś strzelać z armaty do roju much. Ciekawe kogo Ty byś pozwał na miejscu Alefantisa.
 

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Wiem jak ta afera jest napędzana i nie twierdzę że to jest w 100% prawdziwe dziwi mnie fakt czemu żadna służba nie chce tego zweryfikować. Można było by pozwać np dziennikarza od lat tropiącego human trafficking Khambiza Shabankare sam czytałem gdzieś jego artykuł w którym są insynuacje dotyczące powiązań fundacji c z praniem pieniędzy i handlem ludźmi.
Ta afera to może być fake a może nie po prostu sposób w jaki jest ignorowana i zostawia to wszystko wrażenie że jest to zamiatane pod dywan jest niepokojące. sam temat pedofilii jest obrzydliwy
 
Do góry Bottom