Ciekawe kanały na YouTube

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Kurzgesagt - krótkie filmiki na różne tematy

lengthyounarther - ten młody akap nagrywa różne filmiki (jego konikiem są publiczne prysznice i odbudowa napletka ale porusza też inne tematy :))

Einzelgänger - różne filmiki przystępne o filozofii, samodoskonaleniu, stocizyzmie i nie tylko

Smartgasm - Rosjanin albo Ukrainiec (nie wiem) uczący się polskiego robi filmiki na różne naukowe tematy

CaspianReport - super filmiki o geopolityce
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441

Kitboga
Everyday there are scammers taking advantage of people. I call them to waste their time, walk people through their "script" and lies, report info when I can, and otherwise make light of a dark situation. I'm live almost everyday on twitch:



Przykładowy filmik
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Kurzgesagt - krótkie filmiki na różne tematy

lengthyounarther - ten młody akap nagrywa różne filmiki (jego konikiem są publiczne prysznice i odbudowa napletka ale porusza też inne tematy :))

Einzelgänger - różne filmiki przystępne o filozofii, samodoskonaleniu, stocizyzmie i nie tylko

Smartgasm - Rosjanin albo Ukrainiec (nie wiem) uczący się polskiego robi filmiki na różne naukowe tematy

CaspianReport - super filmiki o geopolityce

Smartgasm jest zajebisty, polecam wszystko od niego.
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
Z mojej strony polecam kanał Growling Sidewinder, czyli coś dla fanów DCS'a (Digital Combat Simulator).
Oprócz zarejestrowanych rozgrywek jest też parę ciekawostek historycznych:

Falklands War Bluff Cove Air Attacks/Harrier Shoot Downs



Soviet-Afghan War | Su-25 Frogfoots Extensive Action/Shoot downs.




F-14 Tomcat First Recorded Gun/Aim-54 Phoenix Kill | 1980-1988
 
D

Deleted member 6905

Guest
Nie wiem do końca jakie ten gościu ma poglądy polityczne, aczkolwiek content ma ciekawy

 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693

Kanal przez który zarwałem wlasnie pół nocy i specjalnie przyszedłem bo mi sie ten wątek przypomniał. Techniki policyjnych przesłuchań na żywych przykładach i nagraniach.


A skoro już jestem dorzucam kanał mojego ulubionego ufologa. Zasadniczo historia ufologii amerykańskiej, szczegółowo omawia wiele słynnych i mniej znanych spraw, dostepne są też nagrania rozmów i wywiadów z audycji o ufo które ma w radiu. Jest to jedna z większych obecnie twarzy ufologii w Usa, poza tym bardzo przystepnie dla laika omawia wszystko z perspektywy historycznej, pokazuje dokumenty zeznania świadków itp. Komentuje też wydarzenia bieżące ważne w tym światku. Gdyby ktos chciał troche sie zorientować w tym, albo jest debunkerem i uważa że to wszystko można w 5 minut spuścić do kibla - polecam najpierw zobaczyć ten kanał ( kiedys go dawałem w innym wątku, ale co tam)
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Kanał TeachMeGrappling Coach Brian
Subskrybuj TeachMeGrappling Coach Brian
Trener Brian Peterson przedstawia techniki z zapasów i jiu-jitsu formule No-GI. Ma doświadczenie w prowadzeniu zawodników w m.in. zapasach, a sam startował w m.in. MMA. Połączenie obaleń, płynnego poruszania i wywierania presji znanego z zapasów z technikami z BJJ No-Gi. Zwraca uwagę na ważniejsze szczegóły, częste błędy, a czasem nawet przedstawia tzw drill-e, które pozwalają nauczyć się koordynacji i umiejętności potrzebnej w danej technice. Czasem nawet pokazuje, że pewne rzeczy można zrobić w stylu jiu-jitsu, a inaczej w stylu zapaśników. Nie są to suche filmiki przedstawiające techniki na nie oponującym oponencie, jakich jest mnóstwo na YouTube. Nie jeden trener taką wiedzę, content przedstawiałby tylko na płatnym seminarium.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Philip E. Mason (ur. w 1972) – brytyjski videobloger, który zamieszcza na YouTube filmy krytykujące kreacjonizm, religię, pseudonaukę i feminizm, pod pseudonimem Thunderf00t. Pracuje jako naukowiec w dziedzinach: chemia i biochemia w Instytucie Chemii Organicznej i Biochemii Akademii Nauk Republiki Czeskiej.

Haslo w wilipedii angielskiej
rational wiki


 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Barely Sociable / Slightly Sociable

Facet przykłada się do badań nad tematami które porusza znacznie głębiej niz przeciętny popularny youtuber.

Gdybyście na przykład chcieli wiedzieć, kim jest Satoshi Nakamoto,


View: https://www.youtube.com/watch?v=_Kav2K1DVWo
(i dwie następne części)

Albo czym jest stacja numeryczna UVB-76


View: https://www.youtube.com/watch?v=tjEG6qDl8zo


Typowy filmik jutubera nawet z milionami subskrybentów zazwyczaj omawia podobne tematy, przedstawiając różne hipotezy i zostawiając na końcu widza z taką samą wiedzą z jaką zaczął. Ten gość jest o wiele wiele lepszy.
 
Do góry Bottom