Ciekawe kanały na YouTube

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 379
co robicie podczas słuchania podcastów? można jakoś z yt słuchać na smartfonie nie musząc uprzednio konwertować na mp3 i kopiować na smartfona?

Stefan Molyneux - filozof, ex PM w branży IT. Raczej znana postać tutaj, niby libertarianin choć ostatnio to chyba bliżej mu do alt-rightu i wróżbiarstwa. Ale i tak warto trochę posłuchać (o ile dobrze pamiętam - tematy dotyczące IQ, samotnych matek, migracji, bezrobocia i ogólnego welfare).
https://www.youtube.com/user/stefbot/videos
słucham tego przez aplikacje "podcast addict" na smartfonie i ostatnio mówił o irlandii i mówił ze białasy z republik byłego związku radzieckiego łobuzują tam mocno dlatego że w komunizmie nauczyli się oszukiwać system i mają to we krwi, nie przekonało mnie to więc wyłączyłem. warto korzystać z "podcast addict" dlatego że yt blokuje w domenie krajowej jego filmiki (tak wiem że to się VPN obchodzi)

Audio, technika:
:D
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 768
12 133
Kanał The King of Random
Dosyć długo byłem subskrybentem, kanał zdobył moje serce filmikami o prostych, tanich zabawkach w stylu:

Niestety od dłuższego czasu zaliczał zjazd po równi pochyłej z contentem. Wyraźnie skończyły im się pomysły i zaczęli brnąć w coraz bardziej skomplikowane eksperymenty. Do tego dodszło pojawienie się nowych prowadzących, którzy moim zdaniem są zupełnie pozbawieni charyzmy w porównaniu do tego pierwszego. W końcu zrezygnowałem. Da się znaleźć podobne rzeczy, ale bez zbędnego pierdolenia np.:
https://www.youtube.com/user/channl19my98ReX2012o
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 768
12 133
Subskrybuję ten kanał o mrówkach i mam małe mrówkarium w domu, ale socjalizm najwyraźniej i w tym przypadku nie działa, bo populacja się nie zwiększa. Oczekiwania były takie, że że mrówki zbudują sobie całe małe imperium, jak zaczynałem to nawet myślałem czy by nie kupić 2 osobnych i czasem organizować wojnę, natomiast rzeczywistość jest taka, że liczba mrówek nie wzrasta w stosunku do tego co dostałem ze sklepu (kilkanaście sztuk) i mrówki praktycznie nic nie robią poza siedzeniem na dupach. To już 2 moje podejście do tego tematu, w zeszłym roku też próbowałem i były takie same rezultaty. Na wiosnę zamierzam je rzucić wprost w akapowe warunki stawiając otwarte terrarium w ogrodzie.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 768
12 133
To spróbuj jeszcze raz, to nie mógł być prawdziwy socjalizm.
Analizuję przyczyny porażki i doszedłem do takiego samego wniosku jak Lancaster, że problem tkwi w zbyt małej skali. Gdybym zarządzał nie akwarium, tylko np. całym krajem, to zamiast upadku i cyklicznych okresów kanibalizmu byłby dynamiczny rozwój i powszechna szczęśliwość. Dlatego czekam na kolejną szansę.
 

PawelD

Member
8
44
Kanał poruszający różne popularnonaukowe i społeczne tematy.
Tutaj na przykład ogólnoświatowa autostrada. Czy da się ją zbudować tak, by objęła każdy kontynent i którędy ewentualnie mogła by przebiegać. Dodatkowo informacja o już prowadzonych odcinkach w budowie. Dziwne np jest to, że łatwiej ludzkości poradzić sobie z mrozem i Cieśniną Beringa niż z 50 kilometrowym kawałkiem dżungli opanowanym przez kartele narkotykowe.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 586
Dziwne np jest to, że łatwiej ludzkości poradzić sobie z mrozem i Cieśniną Beringa niż z 50 kilometrowym kawałkiem dżungli opanowanym przez kartele narkotykowe.
Dlaczego dziwne?
Jest idiotyczne prawo delegalizujące pewne substancje i do tego jest humanitaryzm, nakazujący certolenie się z bandytami (gdyby narkotyki były legalne, to większość z przemytników zajęła by się zwykłą bandytką).
 

PawelD

Member
8
44
No dziwne nie sa narkotyki, tylko to, że łatwiej jest pokonać trudne warunki środowiskowe, niż przebrnąć przez 50km dżungli. Z jednej strony dlatego, że dżungla to ciężkie środowisko, a zdrugiej dlatego, że są w niej bandyci.
Ja też uważam, że wybiurcza delegalizacja pewnych substancji, a opodatkowanie i czerpanie zysków z innych równie szkodliwych, jest idiotyczna.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 870
Widziałem wcześniej materiał, którego teraz nie mogę odnaleźć, w którym jasno stwierdzali, że kapitan porwał samolot i popełnił samobójstwo, na poparcie czego przedstawiali fakty na temat jego sytuacji rodzinnej i symulacji lotów na jego symulatorze w domu. A teraz przedstawiają go jako człowieka z brakiem wcześniejszych problemów natury emocjonalnej czy konfliktów rodzinnych.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Wszechnica.org.pl to ogólnodostępna baza wykładów popularnonaukowych, wywiadów oraz dyskusji na tematy społeczno-polityczne do obejrzenia i wysłuchania i online. :)

 

WoKu

Anarchoautystyk
Członek Załogi
244
646
Moje dzisiejsze odkrycie. Tolep chyba jakiś czas temu linkował jeden z jego filmików w którymś wątku, ale mi umknął.

Thoughty2 (42?) - Answers to Life, The Universe and Everything
Thoughty2 (Arran) is a British YouTuber and gatekeeper of useless facts. Thoughty2 creates mind-blowing factual videos, on the weirdest, wackiest and most interesting topics.

Bardzo fajny filmik o fuzji jądrowej sprzed tygodnia:
 

WoKu

Anarchoautystyk
Członek Załogi
244
646
Medlife Crisis - kardiolog praktykujący w UK.
Ze specyficznym humorem o anatomii i medycynie.
I'm a cardiologist, internal medicine doctor & university researcher that makes science videos and bad jokes. Offbeat topics you won't find elsewhere, enriched with a government-mandated dose of humour. Trained in Cambridge; now PhD-ing in London.

There's a lot of bad science on YouTube, especially medicine, with quacks and clowns peddling garbage.

For people interested in science, comedy and utterly useless biological trivia, subscribing to this channel was found to be non-inferior to placebo. If that isn't a ringing endorsement I don't know what it is.

Who says science has to be serious?

Dr Rohin Francis

Please don't ask for medical advice as I cannot give any online. Nothing I say is medical advice. How do you even know I'm a doctor? I'm just an early IBM Watson prototype that went horribly wrong.
Przykładowe filmiki:

 
Do góry Bottom