Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

N

nowy.świt

Guest
Matrix - a do łożysk jeszcze wracając:

Każde zrównanie zachowań zwierząt i ludzi nazywamy barbarzyństwem - nie ma dziś powodu, aby matki jadły swoje dzieci, które nie są w stanie wyżywić.

W krajach komunistycznych, gdzie zakazuje się produkcji żywności - dóbr jest mało dla ludzi - w cywilizacji natomiast panują trochę inne zasady - bo dzięki dorobkowi cywilizacji jakim jest swobodna wymiana usług możemy sobie pozwolić na jadanie innych rzeczy niż ludzkie zwłoki czy płody.

Poza tym większość z was - prawdopodobnie 99% z tego forum - nie tknęło by ludzkiego mięsa - chyba że zmuszone do tego ciężkim głodem (jak np. Komuna przyjdzie) więc o czym tu mówimy.

A dyskusja nie miała się stoczyć na dywagacje o popycie i podaży - tylko o to czy wam to się podoba czy nie.

I nikt nie wątpi że Chiny są inną kulturą - więc zarzucanie takimi "bystrymi" spostrzeżeniami mija się z celem.

Kultury nie są równe sobie - są bardziej udane i mniej.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ja bym nie tknął płodu, łożyska itd. bo mnie to brzydzi i nie wierzę w ich cudowne właściwości. Ale jestem tolerancyjny dla odmienności kulturalnej, nawet chyba ich trochę rozumiem. Skoro za dziecko zapłaciliby karę, a za płód dostają jeszcze kasę od bogaczy, którym już tam chyba nieźle odwala, to dlaczego nie skorzystać i nie zapewnić lepszego bytu już posiadanemu dziecku?
 
M

Matrix

Guest
Każde zrównanie zachowań zwierząt i ludzi nazywamy barbarzyństwem - nie ma dziś powodu, aby matki jadły swoje dzieci, które nie są w stanie wyżywić.

Właśnie, co do zjadania noworodków, płodów, jest to normalne w świecie ssaków, sama to obserwowałam np u myszy, które są bardzo płodne i kolejne mioty zjadają, początkowo byłam tym zbulwersowana ( wiadomo wychowanie w zachodniej cywilizacji) potem mi przeszło i stwierdziłam, że bardzo mądrze te ssaki postępują, bo nie byłyby w stanie wszystkiego wykarmić, robią to dla obecnie wychowywanego miotu.

Ale nie w naszej cywilizacji zachodniej jest zakazane zabijanie płodów i noworodków własnej matki, lepiej taką uwięzić, odebrać dzieci, ukarać więzieniem tak jest nie barbarzyńsko, nie barbarzyńsko jest dawać na wychowanie własnego potomstwa obcym. Jak to jest trudne dla matki można było się przekonać po przypadku, gdy matka kolejne dzieci nowo urodzone przechowywała w zamrażarce, bo nie chciała się ich tak naprawdę pozbywać.Wolała to niż oddawać swoje potomstwo w nieznane ręce.

Skoro nasza niebarbarzyńska cywilizacja jest taka wspaniała, dlaczego jest w niej żyć tak źle.? Tylko nieliczni są w niej szczęśliwi, większość jest bardzo nieszczęśliwa, bo jest dyskryminowana przez takich jak ty.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Dopierdolmy kary finansowe za nadwyżki dzieci to od razu będzie taki skok cywilizacyjny i wszystkim będzie się żyło dobrze.

Psy wpierdalają kupy a natura nie może się mylić. Smacznego!
 
N

nowy.świt

Guest
Właśnie, co do zjadania noworodków, płodów, jest to normalne w świecie ssaków, sama to obserwowałam np u myszy, które są bardzo płodne i kolejne mioty zjadają, początkowo byłam tym zbulwersowana ( wiadomo wychowanie w zachodniej cywilizacji) potem mi przeszło i stwierdziłam, że bardzo mądrze te ssaki postępują, bo nie byłyby w stanie wszystkiego wykarmić, robią to dla obecnie wychowywanego miotu.

Ok, to chodź zapakuje cię do klatki - będziesz moim małym gryzoniem - zapewniam codzienne świeże sianko i nawet kołowrotek do porannej gimnastyki a w piątki - słonecznik łuskany.
Żyć nie umierać...

Idziesz na to czy wolisz być człowiekiem?

Mój argument w skrócie to: Od kiedy świat zwierząt jest kopalnią wzorców dla ludzi ?

Etyka to nie wymysł zwierząt .

Ale nie w naszej cywilizacji zachodniej jest zakazane zabijanie płodów i noworodków własnej matki, lepiej taką uwięzić, odebrać dzieci, ukarać więzieniem tak jest nie barbarzyńsko, nie barbarzyńsko jest dawać na wychowanie własnego potomstwa obcym. Jak to jest trudne dla matki można było się przekonać po przypadku, gdy matka kolejne dzieci nowo urodzone przechowywała w zamrażarce, bo nie chciała się ich tak naprawdę pozbywać.Wolała to niż oddawać swoje potomstwo w nieznane ręce.

Skoro nasza niebarbarzyńska cywilizacja jest taka wspaniała, dlaczego jest w niej żyć tak źle.? Tylko nieliczni są w niej szczęśliwi, większość jest bardzo nieszczęśliwa, bo jest dyskryminowana przez takich jak ty.

Nie wiem skąd liczba mnoga - unia Europejska to nie jest moja cywilizacja - buntuje się przeciwko niej o ile mi moje skromne środki umysłowe i finansowe pozwalają - więc to nie jest MOJA cywilizacja.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Dopierdolmy kary finansowe za nadwyżki dzieci to od razu będzie taki skok cywilizacyjny i wszystkim będzie się żyło dobrze.
Chińczykom którzy żyją u siebie po swojemu?
Co do cholery mają nas obchodzić wewnętrzne sprawy Chin?
Może mamy napaść na Somalię i Kenię, by wyplenić barbarzyński zwyczaj obcinania dziewczynkom łechtaczek?
 

military

FNG
1 766
4 727
tumblr_mlegleaGis1qkvbwso1_500.png

Pamiętam tę sprawę - była nie tak dawno temu opisywana w mediach. Chodziło o to, że niezła lasencja urodziła trolla - okazało się, że babka przeszła szereg operacji plastycznych. Jak dla mnie proces całkiem zasadny: kobita oszukała go co do nabywanego poprzez małżeństwo dostępu do puli genowej i musiała zapłacić odszkodowanie.:)
 
N

nowy.świt

Guest
Czyli wniosek wysuwający się z postów Libertarian:

nie mamy nic przeciwko aborcji płodów i wystawienie ich w menu na restauracji - prawo pobytu i podaży ponad wszystko.

Nie ma nic gorszącego w jedzeniu płodów - dziś niektóre matki przecież zjadają własne łożyska

I teraz czy ktoś chce dodać coś na temat nieporadności Korwina Mikke i jego braku delikatności w poruszaniu tematów dotyczących niepełnosprawnych, przed którym większość libertarian przez bite 2 tygodnie trzepała sobie gruchę najeżdżając na Korwina?

A co typowa Konserwa sobie pomyśli o poglądach wolnościowych jak zajrzy do tego tematu?

Niech ktoś wywali ten wątek do kosza.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ile ludzi wejdzie na to forum, do tego niewidocznego dla niezalogowanych tematu? Ile z nich weźmie to za oficjalny program PL? Korwin robił sobie żarty z niepełnosprawnych w publicznej telewizji w godzinach największej oglądalności.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Jakie znowu żarty? Ot, zdrowy rozsądek. Biegi ludzi bez nóg nie są ani odrobinę mądrzejsze od szachów dla debili. Do tego te chore przeliczniki. To w końcu kto ma zostać wyłoniony? Bo już nawet nie najlepszy z najgorszych.

A temat sam możesz usunąć, sam go założyłeś. Chyba, że forum zablokowało taką możliwość.

@krzysio, o nas mówię, nasza okropna cywilizacja nie daje kar za dzieci przez co zmniejsza motywacje do aborcji a tym samym do zjadania płodów.
 

military

FNG
1 766
4 727
Biegi ludzi bez nóg nie są ani odrobinę mądrzejsze od szachów dla debili.

Oczywiście że są mądre. Równie dobrze możesz mówić, że podział na płcie w sporcie jest idiotyczny, a że kobiety nie mają szans w boksie czy piłce nożnej z facetami, powinny sobie w ogóle odpuścić ten sport. Nie powinno być lig (bo i po co? Niech czwarta od razu spieprza do domu), nie powinno być kategorii wagowych w sportach walki, nie powinno być turniejów niższego szczebla np. we wspomnianych szachach - byle ziomek-mistrz Sosnowca poległby w starciu z Kasparowem. Korwin niestety błądzi na takie umysłowe manowce, że nie sposób ściągnąć go z powrotem.
 
D

decha_131

Guest
Równie dobrze możesz mówić, że podział na płcie w sporcie jest idiotyczny, a że kobiety nie mają szans w boksie czy piłce nożnej z facetami, powinny sobie w ogóle odpuścić ten sport.

Przecież to prawda. W dzisiejszych czasach kobiecość to niepełnosprawność. Transhumanizm za kilka dekad zniszczy kobiecą jałowość.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Napisałem, że nie są mądrzejsze od szachów dla debili. A dla niektórych biegi bez nóg są świetnym pomysłem, kiedy za to szachy dla debili już nie.

W walkach kobiet mimo wszystko wygrywają najlepsze, podobnie przy zawodach juniorów.
Jest konkretna grupa i potem już liczy się najlepszy.
Na paraolimpiadzie nawet nie walczą ze sobą ludzie bez nóg a po prostu niepełnosprawni. Więc biegacz bez ręki ściga się z biegaczem bez nóg na protezach. I co? Mamy specjalny przelicznik. Twój wynik zależy od tego jak bardzo ktoś uznał twoją dysfunkcje za ograniczającą możliwości czyli odwrotność idei sportu. Jak w komunizmie: pokaż, że się do niczego nie nadajesz aby dostać jak najwięcej dodatkowych punktów.
Porównując do zawodów kobiet i mężczyzn, obie płcie startują razem ale kobiety mają dodatkowe 20% punktów. Do tego mnożniki za długość kończyn, wzrost, IQ itp. Kto wygrywa? Najkorzystniej podliczany.

A może polska reprezentacja w piłce nożnej powinna mieć dodatkowe punkty za bycie lamusami aby mieć szanse z lepszymi drużynami?

Decha mi przypominaj o pewnej rzeczy. Najlepsze kobiety są zazwyczaj najmniej kobiece. Ile razy się okazywało, że mistrzyni była obojnakiem?


Oczywiście, jako libertarianin dopuszczam organizowanie zawodów na dowolnych zasadach, z dowolną punktacją i dowolnymi mnożnikami ALE za swoje pieniądze.
I dalej będę to uważać za głupotę.
 

adkorzen

Well-Known Member
190
354
Jako, że jestem tutaj nowy witam ;) Nie jestem libertarianinem, lecz klasycznym liberałem (dla poniektórych pewnie komunistą). Czytam Wasze wypowiedzi i chciałbym poszerzać wiedzę i spojrzeć na różne kwestie z innej strony. Moja "kariera" zaczęła się od Korwina i nie uważam to za nic hańbiącego i choć w pewnych kwestiach się z nim nie zgadzam dość dobrze znam jego opinię na pewne tematy.
Wracając do tematu, Korwin nie ma nic przeciwko paraolimpiadom o ile ktoś kto nie jest nimi zainteresowany nie będzie musiał za nie płacić. Czyli jeśli jest ktoś chętny by je oglądać i ktoś by to zorganizować jak najbardziej droga wolna i ta osoba będzie narzucać zasady. Jeśli ktoś będzie chciał oglądać zawody bez podziału na płeć proszę bardzo niech zapłaci i zbiera kasę z biletów.
Odnośnie porównań paraolimpiady i zawodów z podziałem na płeć to czemu w żeńskich zawodach kobiety z dużą zawartością testosteronu bądź z wąsikiem nie mają ujemnych punktów? Ponieważ jest to tak samo idiotyczne jak dodawanie komuś punktów, że ma o pół nogi mniej.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
@Nowy świt
W przeciwieństwie do Korwina nie jesteśmy politykami, więc możemy mówić co chcemy, jakkolwiek niepoprawne by to było. A Korwin jest politykiem i powinien unikać pieprzenia głupot w trosce o PR, który nam nie jest potrzebny.
 
M

Matrix

Guest
@Nowy świt
W przeciwieństwie do Korwina nie jesteśmy politykami, więc możemy mówić co chcemy, jakkolwiek niepoprawne by to było. A Korwin jest politykiem i powinien unikać pieprzenia głupot w trosce o PR, który nam nie jest potrzebny.
Jednak to dzięki głosowi Korwina tak szeroko komentowanemu we wszystkich mediach nikt teraz nie zaoferuje nam oglądania paraolimpiady w darmowej telewizji, bo były głosy sprzeciwu ( popierające głos Korwina). A tak wszyscy by siedzieli cicho, bo nie śmeli by wypowiedzieć się przeciw ( że paraolimpiady są ok), bo nie wypada i takie tam. :)

I za to Korwina należy docenić.
 
D

Deleted member 427

Guest
Broniący swoich uznanych za nielegalne dzieci mężczyzna zabił dwóch urzędników z chińskiego Biura Planowania Rodziny w mieście Dongxing. Ojciec przybył do biura aby uzyskać zgodę urzędników na zarejestrowanie jego dziecka do programu pomocowego, w ramach którego państwo chińskie zapewnia dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej oraz podróży pociągami i samolotami. Po otrzymaniu odpowiedzi odmownej mężczyzna opuścił biuro. Następnie, 23 czerwca rano wrócił do urzędu niosąc maczety. Wszedł na trzecie piętro, gdzie zasztyletował dyrektora Urzędu Planowania Rodziny i jego zastępcę. Ponadto ranił czterech innych urzędników, m.in. obcinając prawą rękę sekretarki dyrektora, gdy podniosła ją, aby bronić głowę. Aktualnie jest ona w śpiączce i czeka na operację. Po przybyciu policji mężczyzna bronił się wymachując nożami. Został otoczony i ok. 9:30 aresztowany. Władze chińskie twierdzą, że przyczyną incydentu jest choroba umysłowa mężczyzny.

Gdyby koleś miał broń palną, mógłby osiągnąć lepszy rezultat. Przy odrobinie szczęścia i opieszałości policji mógłby wyczyścić cały budynek z urzędasów :)

http://www.pch24.pl/zdesperowany-ojciec-zabil-dwoch-chinskich-urzednikow,16582,i.html
http://wyborcza.pl/1,91446,14328609,Chiny__Mezczyzna_zabil_dwoch_urzednikow_w_biurze_planowania.html
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wszelka polityka rodzinna to głupota. Wystarczy, że narody stają się trochę bogatsze, a ilość populacji sama się reguluje. Nie trzeba wkładać ryja.

Co do akcji z maczetami, to przydałyby się takie u nas w urzędach, a w szczególności w ZUS-ie.
 
Do góry Bottom