Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438

tolep

five miles out
8 555
15 441


Wrzucałem to już do wątka kowidowego, ale jak widać z obrazka, jest tam dużo o samych Chinach. 1667054904452.png
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Ciekawie sie zrobilo! Wydawalo sie ze idzie lekkie luzowanie u nas...ale nic bardziej mylnego! Od czwartku wieczor (czasu chinskiego) nagle wiekszosc VPN zupelnie przestalo laczyc!

Osobiscie uzywam Surfshark VPN serwers za pomoca Open VPN app od kilku lat (platny VPN). W sekunde wszystkie serwery przestaly laczyc.

Ci co maja (wiele razy drozszy) Astrill VPN tez stracili wtedy lacznac ale po paru godzinach dostali update i teraz ponoc dziala (ale predkosc sie zrobila max. 1 Mbps czyli videa w HD to se nie postreamuja...).

Mi jeszcze dziala darmowy Lantern VPN ale ma on dzienny limit danych 244 MB wiec szalu nie ma. Bede wiec pewno tutaj czesciej zagladal bo Libnet chodzi w Chinach bez VPN (a Twitter nie...).

Polonia w Chinach od czasu Covidowych lockdownow spadla o polowe. Jak obecny stan z Internetem sie utrzyma dluzej to jeszcze wiecej wyjedzie.

Ale pytanie: co sie stalo?! Ponoc chodzi o to:

Tylko ze Chinczycy mowia ze ta jego kochanka to amerykanski szpieg i stad ta afera.

W kazdym razie: dziadek wydymal reporterke i caly narod stracil dostep do (prawdziwego) Internetu! Takie sa Chiny teraz. Nawet jak byla plandemia tak nie bylo (serwery czesto byly blokowane ale nie bylo tak ze wszystkie siadly nagle naraz!).

W kazdym razie mozecie sobie wyobrazic jak teraz wyglada w Chinach prowadzenie firmy zajmujacej sie handlem zagranicznym. Pewno musza zmuszac kontrahentow do uzywania chinskiego Wechata bo FB Messenger czy Whatssup moze w kazdej chwili byc niedostepne.
 
Do góry Bottom