Cenzura polityczna i manipulacja w internecie

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
ABW (tak ABW, nie lewacy z zachodnich korpo) zablokowało portale Roli za rosyjską propagandę.
Tyle razy obiecywał, że na BanBye to dopiero będzie wolność słowa, bo tam będzie przestrzegane "polskie prawo" a nie lewackie widzimisie. Smiac sie czy płakać..

 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Tak btw zwrôciliście uwagę, bo mnie to przy pierwszym przeczytaniu uciekło, że pełnej listy tych kilkudziesięciu domen nie ma, a typują do blokowania "eksperci" krórych też nie ma. W niektórych krajach jak wejdzesz na blokade, to jest przynajmniej monit, że zablokowane. Są oficjalne listy. U nas nie ma sladu kto i co. Poza typ wątpie, czy np Uk albo Niemcy zablokowaliby kogoś przez czystą politykę. To by był skandal. A u nas Sakiewicz prawie sie posikał ze szczęścia.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Nczas twierdzi, że padł ofiarą cenzury DNS na zlecenie służb. U mnie (dostawca na infrastrukturze Orange) wszystko działa normalnie, niezależnie jakiego DNSa bym użył. Możecie sprawdzić u siebie i dac znać?
W praktyce nikt, kto używa domyślnych ustawień od swojego dostawcy sieci w Polsce, nie wejdzie na stronę nczas.com
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Działa na vectra, na UPC nie.
I dziwne że Ci na orange działa, bo nie powinno, pytałem kilka osób co mają orange, może nie używasz DNS od ISP ;)
 
Ostatnia edycja:

Dompik

New Member
14
25
Akurat wczoraj coś od nich kliknąłem i się zastanawiałem czemu nie ma.

W Orendżu i operatorze opartym o Plusa nie działa.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Działa na vectra, na UPC nie.
I dziwne że Ci na orange działa, bo nie powinno, pytałem kilka osób co mają orange, może nie używasz DNS od ISP ;)
Testowane przed chwilą ale teraz myśle, że mój dostawca może ma DNS ustawiony pod siebie, mimo że szkielet ma z Orange (DNS nie ma nazwy z Orange, tylko własną) . Nie wiem, może tak można
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Nczas twierdzi, że padł ofiarą cenzury DNS na zlecenie służb. U mnie (dostawca na infrastrukturze Orange) wszystko działa normalnie, niezależnie jakiego DNSa bym użył. Możecie sprawdzić u siebie i dac znać?

U mnie komunikat: "strona tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy". Internet z UPC. Ale na komórce z internetem z Play'a też ten sam komunikat.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Ha no to jestem dumny, że mój dostawca nie cenzuruje, choc to nie jest duża firma. Ciekawe czy nie chcą, czy po prostu polecenie nie dotarło i do małych jest opóznienie, albo ich raczej nie pilnują tak bardzo. Ciekawe czy to sie utrzyma, sprawdzam co godzine z ciekawości. Czytam Nczas co najmniej pare razy na dzień, pisowska mafia posuwa sie za daleko.

 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Jak ktoś nie śledzi to informuję, że telekomy wprost odpowiedziały, że to ABW, nieoficjalnie wg przecieków za Sykulskiego i Brauna. W XXI wieku w rzekomo demokratycznym państwie władza blokuje konkurencyjny politycznie portal za wywiady z posłem opozycji. Bez oficjalnego podania przyczyny, tak żebyś nie wiedział co zrobić, aby wrócić na drogę sprawiedliwego. Nawet oficjalnie nie zostaniesz o tym powiadomiony i nie masz jakichkolwiek możliwości odwołania.
Co więcej to domena samego Sykulskiego nie jest blokowana - przynajmniej ja nie widzę żeby była - a jego kanał YT działa bez problemu. Sykulski nie ma zarzutów i nie jest o nic oskarżony, chodzi po przeróżnych portalach na prawicy. To sie w głowie nie mieści.
 
Do góry Bottom