Cenzura polityczna i manipulacja w internecie

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
ABW (tak ABW, nie lewacy z zachodnich korpo) zablokowało portale Roli za rosyjską propagandę.
Tyle razy obiecywał, że na BanBye to dopiero będzie wolność słowa, bo tam będzie przestrzegane "polskie prawo" a nie lewackie widzimisie. Smiac sie czy płakać..

 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Tak btw zwrôciliście uwagę, bo mnie to przy pierwszym przeczytaniu uciekło, że pełnej listy tych kilkudziesięciu domen nie ma, a typują do blokowania "eksperci" krórych też nie ma. W niektórych krajach jak wejdzesz na blokade, to jest przynajmniej monit, że zablokowane. Są oficjalne listy. U nas nie ma sladu kto i co. Poza typ wątpie, czy np Uk albo Niemcy zablokowaliby kogoś przez czystą politykę. To by był skandal. A u nas Sakiewicz prawie sie posikał ze szczęścia.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Nczas twierdzi, że padł ofiarą cenzury DNS na zlecenie służb. U mnie (dostawca na infrastrukturze Orange) wszystko działa normalnie, niezależnie jakiego DNSa bym użył. Możecie sprawdzić u siebie i dac znać?
W praktyce nikt, kto używa domyślnych ustawień od swojego dostawcy sieci w Polsce, nie wejdzie na stronę nczas.com
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Działa na vectra, na UPC nie.
I dziwne że Ci na orange działa, bo nie powinno, pytałem kilka osób co mają orange, może nie używasz DNS od ISP ;)
 
Ostatnia edycja:

Dompik

Member
14
25
Akurat wczoraj coś od nich kliknąłem i się zastanawiałem czemu nie ma.

W Orendżu i operatorze opartym o Plusa nie działa.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Działa na vectra, na UPC nie.
I dziwne że Ci na orange działa, bo nie powinno, pytałem kilka osób co mają orange, może nie używasz DNS od ISP ;)
Testowane przed chwilą ale teraz myśle, że mój dostawca może ma DNS ustawiony pod siebie, mimo że szkielet ma z Orange (DNS nie ma nazwy z Orange, tylko własną) . Nie wiem, może tak można
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Nczas twierdzi, że padł ofiarą cenzury DNS na zlecenie służb. U mnie (dostawca na infrastrukturze Orange) wszystko działa normalnie, niezależnie jakiego DNSa bym użył. Możecie sprawdzić u siebie i dac znać?

U mnie komunikat: "strona tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy". Internet z UPC. Ale na komórce z internetem z Play'a też ten sam komunikat.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Ha no to jestem dumny, że mój dostawca nie cenzuruje, choc to nie jest duża firma. Ciekawe czy nie chcą, czy po prostu polecenie nie dotarło i do małych jest opóznienie, albo ich raczej nie pilnują tak bardzo. Ciekawe czy to sie utrzyma, sprawdzam co godzine z ciekawości. Czytam Nczas co najmniej pare razy na dzień, pisowska mafia posuwa sie za daleko.

 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Jak ktoś nie śledzi to informuję, że telekomy wprost odpowiedziały, że to ABW, nieoficjalnie wg przecieków za Sykulskiego i Brauna. W XXI wieku w rzekomo demokratycznym państwie władza blokuje konkurencyjny politycznie portal za wywiady z posłem opozycji. Bez oficjalnego podania przyczyny, tak żebyś nie wiedział co zrobić, aby wrócić na drogę sprawiedliwego. Nawet oficjalnie nie zostaniesz o tym powiadomiony i nie masz jakichkolwiek możliwości odwołania.
Co więcej to domena samego Sykulskiego nie jest blokowana - przynajmniej ja nie widzę żeby była - a jego kanał YT działa bez problemu. Sykulski nie ma zarzutów i nie jest o nic oskarżony, chodzi po przeróżnych portalach na prawicy. To sie w głowie nie mieści.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Strona archiwizująca usuwane i już usunięte alt-rightowe kanały z YT. Po testach wychodzi że to niezłe wykopalisko, niektórych kanałów nie ma na YT już ładnych pare lat. Ciekawe jak długo wytrzymają. Aha, raczej nie ma nic ekstremalnego, tylko legitne rzeczy usuwane za nieprawomyślność
 
Do góry Bottom