1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Brutalność, głupota i niekompetencja amerykańskiej policji

Temat na forum 'Copwatch' rozpoczęty przez Przemysław Pintal, 3 Sierpień 2014.

1. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 128
    http://keyetv.com/news/local/incident-between-round-rock-pd-officer-and-student-caught-on-camera

kr2y510 lubi to.
  2. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 531

Czy tylko ja uważam że odjebanie tego psa było uzasadnione?

Sytuacja wyglądała tak: Pała na patrolu zauważa otwarte drzwi do samochodu, przez dłuższą chwilę nic się nie dzieje, postanowił pójść do właściciela auta i przekazać wiadomość, możliwe też że podejrzewał że w domu może dziać się coś złego. Oczywiście moim zdaniem zbytnia nadgorliwość, ALE... to co dalej widać na filmiku moim zdaniem usprawiedliwia odjebkę zwierzaka. Dodajmy jeszcze że tam ludzie nie mają ogrodzenia, więc szkieł nie wpierdolił się nigdzie na krzywy ryj. Równie dobrze ktoś mógł przyjść pożyczyć cukier.

3. Hitch

Hitch

Polubienia:
    4 410
    Ale co ty go usprawiedliwiasz? Jego samochód? Jego dom? Jego pies? I jeszcze to gdybanie. Nie poszedł pożyczać cukru do kurwy nędzy, tylko uzbrojony wszedł na cudzy teren węszyć, czy ktoś aby przypadkiem nie niszczy jego ukochanego systemu. Chuj mu w dupę. Szkoda, że pies nie przegryzł mu gardła.

zs_pa, nuri, Racibor oraz 1 użytkownik lubi to.
  4. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 531
    Skąd wiesz co motywowało jego akcję? Nie wpierdzielił się nigdzie na krzywy ryj. Nie kumam takiego podejścia. Z nienawiści do policji nie patrzysz na sprawę racjonalnie. Sam bym zajebał tego psa gdybym się znalazł w podobnej sytuacji.

5. Hitch

Hitch

Polubienia:
    4 410
    Ale tu nie chodzi o to, że jest policjantem tylko o to, że pies by żył, gdyby gliniarz pilnował swojego nosa. Gdzie są ci chojracy, kiedy czarnuchy napierdalają staruszki?

zs_pa, Staszek Alcatraz i pawlis lubią to.
  6. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 531
    Bzdura, pies by żył gdyby właściciel go upilnował. Założę się że gdyby zamienić policjanta na strażaka, albo ratownika medycznego, to psioczyłbyś na właściciela że nie upilnował psa. Powód odwiedzin nie ma nic do rzeczy.

7. Hitch

Hitch

Polubienia:
    4 410
    Póki właścicielka psa nie powie inaczej, uważam że ani szkieł, ani strażak, ani sanitariusz nie miał tam czego szukać. A o potrzebie upilnowania psa powinno mówić się, kiedy pies odpierdala na cudzym terenie. Tu pies był u siebie. Nie miał prawa zginąć na własnym trawniku, bo najwyraźniej jego właściciel uznawał jego zachowanie za właściwe, skoro nie nauczył go inaczej.

8. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 531
    Czyli według ciebie pukanie do drzwi łamie nap, to ja kończę rozmowę w tym momencie.

Tak, oczywiście. Jak nie jestem u siebie, to pies może mnie gryźć po nogach i ja nie mogę się bronić.

9. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 128
    Tak, nie jesteś u siebie, w dodatku u kogoś, to dostosuj się do zasad właściciela.

10. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 531
    Ale nie ustalałem żadnych zasad że mam być pogryziony przez psa. Nigdzie się na to nie zgodziłem. W takim razie to gospodarz łamie umowę w tym momencie.

11. gelerth

gelerth Atlas Zbuntowany

Polubienia:
    220
    Pies to nie miejski zwierz. dobrze się stało, że został odjebany. nienawidze psów, niech na wieś spadają bo tam jest ich miejsce.

12. Tomasz Panczewski

Tomasz Panczewski Well-Known Member

Polubienia:
    2 877
    Życie psa jest według mnie warte więcej od życia psa.

ultimate, Crov i kr2y510 lubią to.
  13. Grzechotnik

Grzechotnik Well-Known Member

Polubienia:
    1 970
    To życie psa jest w ogóle coś warte?

Staszek Alcatraz lubi to.
  14. military

military FNG

Polubienia:
    4 560
    Rodzice nie pozwolili ci mieć psa, że nie wiesz?

15. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 495
    Grzechotnik nie zasłużył na własnego psa więc miał tylko kuratora dla nieletnich :D

16. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 265
    Nie którzy znów kurwią logikę... dla tych którzy twierdzą, że atak psa był w pełni koszerny.... to po raz setny przypomnę casus, gdy ktoś wchodzi do sklepu, a tam go właściciel ujebuje, bo jest właścicielem i wszystko mu wolno :p

Policjant przesadził i mógł psa kopnąć, nie od razu zastrzelić. Ale samo zastrzelenie nie jest, też aż takim wykroczeniem. Pies wyraźnie atakował. A co jeśli to byłby chłopiec z gazetą, i pistoletem, a nie szkieł? Też byście tak nadawali? Są pewne konwenanse i jeśli nie było ogrodzenia, albo tabliczki nie wchodzić, ewentualnie wchodzisz na własną odpowiedzialność czy inne uwaga Pies, to winę ponosi właścicielka za spuszczenie zwierzaka.

vast i Jaranek lubią to.
  17. WnusioPinoczeta

WnusioPinoczeta Dawniej "Arturek"

Polubienia:
    1 471
    @up

Nie - winę by ponosił właściciel jakby zamówił sobie np. dostawcę mleka czy prenumeratę gazety i nie postawił znaku ostrzegawczego zachęcając do wejścia na posesje.

W innym przypadku nikt nie ma interesu aby wchodzić na czyjąś działkę.
    I co miała otwarte drzwi w samochodzie - i co z tego ? to coś szkodliwego dla innych, aby naruszać własność?

Nie ma żadnego etycznego obowiązku informowania o tym co się posiada w domu (chociaż to dobra praktyka odstraszająca) o ile się nie zaprasza samemu kogoś na działkę (np. w ramach zamówienia sobie pizzy do domu itd)

Problem oczywiście zaistniał bo jest policja (która ma robić za substytut rozwiązań dobrowolnych dot. bezpieczeństwa) a nie dobrowolna prywatna ochrona lub broń palna (wtedy jak obywatel by zatwierdził umowę z prywatną firmą ochroniarską która ma badać podejrzane rzeczy na twojej posesji - to wtedy - tak... zastrzelenie psa przez ochroniarza byłoby uzasadnione etycznie, bo właściciel podjął umowę dobrowolną i nie zabezpieczył bezpieczeństwa ochroniarza przed psem)

To jest kolejny przykład na to, że jak nie ma dobrowolności to się rodzą problemy.

Ostatnia edycja: 24 Październik 2015
    Hitch lubi to.
  18. Grzechotnik

Grzechotnik Well-Known Member

Polubienia:
    1 970
    Pozwalali, miałem jamnika szorstkowłosego. Wspominam dobrze. Dwunożnych, o których mowa, nigdy nie chciałem, mimo posiadania piwnicy. Tych unikałem od niepamiętnych czasów, a później zacząłem się nimi zwyczajnie brzydzić, co zostało mi do dziś. Obecnie jestem w posiadaniu sporej kolekcji pająków - rozsianych za szafkami i innym zakamarkami mieszkania.

19. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 265
    Bzdura. Facet na filmie nie myszkuje, po posesji, a wchodzi w biały dzień podjazdem... Konwencja w USA, jak i w Polsce jest taka, że jeśli nie ma wyraźnego zakazu to możesz wejść po podjeździe zapukać do drzwi. W różnym celu jak akwizycja, pomoc, pytanie od drogę itd. To jest coś w stylu zasady, że jeśli ktoś ma sklep i w regulaminie nie wskaże wyraźnie inaczej, to nie ma "prawa" tam cię ujebać, bo taka jest konwencja sklepu. Nie ma znaczenia kto to był, szkieł czy jak ja powiedziałem dzieciak z gazetą. Po co jakieś teksty o samochodzie, skoro nie mają one żadnego znaczenia.

Oczywiście są sytuacje, gdy działania policji z racji jej przymusowej "pomocy" doprowadzają do różnych sytuacji, które powinny skutkować odjebką policjanta, ale akurat nie ta.

Zastanawia mnie dlaczego w tytule nie ma, że Czarny policjant, zastrzelił psa Białej rodziny :D

20. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 573

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.