1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Brexit

Dyskusja w 'Nierząd' zaczęta przez Antoni Wiech, 22 Maj 2016.

 1. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 238
  Otrzymane Polubienia:
  2 382
  Serio powinieneś jeszcze parę razy przesłuchać dzisiejszego przemówienia i cofnąć się do materiałów z ostatnich lat dotyczących poruszonych kwestii gospodarczych i imigracyjnych w UE.

  Decentralizacja jest zawsze dobra - zawsze jest lepiej gdy władza jest bliżej obywateli. Jakoś w ostatnich dniach Niemcy kolejny raz proponowały utworzenie armii europejskiej, wcześniej były propozycje unifikacji służb itp. Jeśli UE będzie zmieniało się w dotychczasowym kierunku, to niedługo będzie miało wszystkie wymienione przez ciebie przymioty tylko z faktyczną centralą dalej od ludzi i marionetkowymi ośrodkami lokalnymi pilnującymi porządku. To jest gorsze niż rząd państwowy z podobnymi narzędziami.

  Ale tego nie wiem. Twoje poglądy w kwestii UE są dla mnie dziwne, a że wszystkie towarzysze świata uwielbiają UE... Gdybym był przekonany to bym się nie wahał, tak jak i z podejrzliwością się nie kryję. :) Tylko mi nie mów, że trollujesz i mi czas zajmujesz... ;)
   
 2. Sorasil

  Sorasil Active Member

  Posty:
  61
  Otrzymane Polubienia:
  177
  Eh. Najpierw mnie odesłałeś do google, teraz odsyłasz mnie do niemal godzinnego przemówienia May, i to by przesłuchać je parę razy, a ponadto do materiałów dotyczących (poruszonych) kwestii gospodarczych i imigracyjnych w UE, i to z ostatnich lat.

  Ja jasno napisałem, o co mi chodzi wraz z cytatami i podaniem źródeł. Czemu mnie tak traktujesz? :(

  To jak wybierać między dżumą, a cholerą.

  Chwila, to chyba Ty mnie tu trollujesz :)

  Czy to jest jakiś rytuał przyjęcia nowych członków do libnetu? Sprawdzacie, czy rzeczywiście będę słuchał przemówienia komuszego polityka przez kilka godzin? Czy nie poddam się presji i w końcu wybiorę tę dżumę albo cholerę? Jaki jest kolejny etap - czy będę musiał napisać peany na cześć Trumpa? Czy ... czy dalsze testy z kolei będą wymagać ścierpienia Schulza i jemu podobnych? To jakaś forma zaprawy?

  Bo jeżeli tak, to nie dam rady :(
   
 3. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 238
  Otrzymane Polubienia:
  2 382
  Bo powtarzasz bzdury, podpierając się wątpliwymi materiałami i ignorujesz fakty jakie miały miejsce w ostatnich latach, a ja nie mam tyle czasu, żeby siedzieć i wyszukiwać ci materiały z ostatnich lat o tym jak zmieniały się relacje pomiędzy UK i UE i kwestie np. dot. imigracji w UE.

  Oj nie biadol. Jak masz materiał źródłowy, w którym ktoś coś powiedział i przytaczasz opracowanie tego materiału, albo analizy wątpliwego autorytetu, które mają dowodzić zdania przeciwnego, to co się dziwisz, że odsyłam do przemówienia? Materiał źródłowy jest zawsze lepszy.
   
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 002
  Otrzymane Polubienia:
  16 415
  Czyżby czekał nas Grexit?
  Reporters.pl » Grecja porzuci euro i przejdzie na dolara! „Kraj załamie się ostatecznie w ciągu najbliższych dni”

  W akcie desperacji władze i ekonomiści bankrutującej Grecji proponują wyjście kraju ze strefy euro i wprowadzenie jako waluty amerykańskiego dolara, aby uwolnić się od dominacji finansowej Niemiec.

  O zamiarze przejścia Greków na dolara poinformował finansista Ted Malloch, którego prezydent Donald Trump wyznaczył na nowego ambasadora w Unii Europejskiej. Występując w greckiej telewizji wezwał on Grecję do wyjścia z UE, co „byłoby najlepszym rozwiązaniem dla jej mieszkańców”. Jego zdaniem, euro załamie się przed końcem 2018 roku.

  Polityk przyznał, że przejście Grecji na dolara „rozwścieczy Niemcy, które nawet nie chcą słuchać o takich pomysłach”. Już wcześniej Malloch zapowiedział w BBC, że Trump nie będzie tolerował Unii Europejskiej zdominowanej przez Niemcy pod wodzą Angeli Merkel.

  Dodał, że kiedyś „pomógł doprowadzić do upadku ZSRR i chciałby zrobić coś podobnego z UE”. W odpowiedzi Bruksela grozi, że nie zgodzi się na objęcie przez Mallocha stanowiska ambasadora.

  Tymczasem sam minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zagroził kilka dni temu, że wezwania Grecji do redukcji jej gigantycznego zadłużenia zagranicznego doprowadzą do Grexitu. Wcześniej Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł z kolei, że jeśli dług nie zostanie zredukowany, chwiejna grecka gospodarka wkrótce „eksploduje”.

  Aby ratować sytuację MFW wzywa Unię Europejską, aby ratowała Greków kolejnymi pożyczkami i umorzyła część długu. Niemcy są tym pomysłem oburzone, gdyż to głównie niemieckim bankom Grecy „wiszą” pieniądze. Berlin żąda od władz w Atenach aby w końcu zaczęły reformować kraj, gdyż w przeciwnym razie „Grecja nie będzie mogła pozostać w strefie euro”.

  Lewicowy premier Grecji Alexis Tsipras nie chce jednak słyszeć o jakimkolwiek cięciu socjalu i zaciskaniu pasa. Zresztą gdyby nawet zdecydował się na taki krok protesty społeczne zmiotłyby go błyskawicznie ze stanowiska.

  Tymczasem w lipcu br. Grecja musi spłacić 8,7 mld zadłużenia zagranicznego, co oznacza, że skarb państwa zostanie kompletnie pusty. Jeśli jednak długu nie spłaci, cały zachodni plan pomocy finansowej dla tego kraju zostanie wstrzymany, co również oznacza bankructwo. Sytuacja jest więc praktycznie bez wyjścia.

  Szef greckiego Banku Centralnego Jannis Stournaras ostrzegł, że jeśli w ciągu najbliższych dni nie zostanie osiągnięte porozumienie z Unią Europejską wybuchnie chaos, „który będzie o wiele gorszy niż w 2015 r., kiedy gospodarka grecka załamała się po raz pierwszy. „Wtedy będzie już za późno” – przyznał.​
   
  Madmar318, inho, workingclass and 5 others like this.
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 724
  Otrzymane Polubienia:
  10 598
  Negocjacyjne pierdololo.
   
 6. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 002
  Otrzymane Polubienia:
  16 415
  Niemcy dopuszczają możliwość upadku strefy €uro. Uważam że jak kanclerzyca Merkel wypowiedziała - „Niemiecka marka była lepsza od euro” - to po to, by oswoić Niemców z tą możliwością, bo na darmo by tego nie mówiła.
  http://reporters.pl/5626/krach-euro...a-merkel-niemiecka-marka-byla-lepsza-od-euro/
  „Przyznaję, że mamy w tej chwili w strefie euro problem z jego wartością. Europejski Bank Centralny prowadzi politykę monetarną, która nie jest dopasowana do potrzeb Niemiec, tylko do innych krajów, takich jak Słowacja, Słowenia, czy Portugalia”, których gospodarka jest mniej wydajna niż niemiecka – oceniła Angela Merkel.

  „Gdyby nadal naszą walutą była niemiecka marka to z pewnością jej wartość byłaby dziś zupełnie inna niż euro” – podkreśliła niemiecka kanclerz i przyznała, że nie ma żadnego wpływu na niezależną politykę monetarną EBC.​

  Idzie w dobrą stronę, "wspólnota" zaczyna pomału pękać.
   
 7. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 002
  Otrzymane Polubienia:
  16 415
  Wielka Brytania negocjuje z UE.
  Wielka Brytania nie tylko nie zapłaci za Brexit! Chce od Unii zwrotu 9 miliardów funtów!

  9 miliardów funtów(ponad 44 miliardy złotych) przechowywanych w Europejskim Banku Inwestycyjnym może zażądać Theresa May od Unii Europejskiej. Do informacji dotarł "The Sunday Times". Zdaniem rządowego źródła gazety - Wielka Brytania nie tylko nie ma obowiązku płacić jakichkolwiek kar za opuszczenie Unii Europejskiej, ale jeszcze może odzyskać pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.​
   
  Non Serviam likes this.
 8. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  910
  Otrzymane Polubienia:
  2 123
  A właśnie przed chwilą szefowa szkockiego rządu, Nicola Sturgeon, zapowiedziała, że będzie negocjowała ws. przeprowadzenia 2. szkockiego referendum niepodległościowego:

   
  MaxStirner and Ciek like this.
 9. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 724
  Otrzymane Polubienia:
  10 598
  Sraty taty. Mają kanonierki? :)
   
 10. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 002
  Otrzymane Polubienia:
  16 415
  Mają atomówki i okręty podwodne.
   
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 002
  Otrzymane Polubienia:
  16 415
  Farage jak zwykle w formie. Porównał eurokratów do mafii i przy okazji przejechał się po Tusku jak po burej suce .
   
 12. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 873
  Otrzymane Polubienia:
  13 686
  Takie ciekawostki o samodzielności City of London.
   
  pawel-l, kr2y510 and Hitch like this.
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 002
  Otrzymane Polubienia:
  16 415
  W Bułgarii robi się wesoło. Są nastroje anty-UE. Powitali Tuska i Junckera spaleniem flag UE

  Tysiące demonstrantów wyszło na ulice bułgarskiej stolicy protestując przeciwko wizycie w ich kraju szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego – donosi Daily Express.
  Wraz z innymi euro-komisarzami przybyli aby uroczyście zainaugurować objęcie przez Bułgarię półrocznej prezydencji UE. Sielankową atmosferę zakłócił jednak wybuch społecznej wściekłości. Oliwy do ognia dolał zresztą sam Juncker, który na uroczystej ceremonii oświadczył, że Bułgarzy powinni być mu osobiście wdzięczni za to, że są w Unii.​
  .......
  Co ciekawe, do protestów dołączyli nawet… policjanci i urzędnicy Związku Zawodowego Pracowników MSW, którzy zapowiedzieli, że obwieszą samochody oficjeli UE swoimi bannerami, gdyż od dawna rząd nie chce przyznać im 15-procentowej podwyżki płac.​

  https://www.express.co.uk/news/world/903490/bulgaria-protest-burn-eu-flags-nato

   
  inho, Jaranek and FatBantha like this.
 14. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Obsługa Forum

  Posty:
  3 629
  Otrzymane Polubienia:
  4 592
  Jakiś błąd chyba się wdarł, powinno być:

  Tysiące demonstrantów faszystów wyszło na ulice bułgarskiej stolicy...
   
  Jaranek and kr2y510 like this.
 15. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 231
  Otrzymane Polubienia:
  3 826
  to chyba za dobre żeby było prawdziwe
  na libnecie pisali że bogci lobbują przeciw liberalizacji bo nie chcą konkurencji i lubią rządowe zlecenia
   
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 873
  Otrzymane Polubienia:
  13 686
  Rząd nie próżnuje i zabiera się za straszenie poddanych królowej...

  "TIMES": KATASTROFALNE SCENARIUSZE BREXITU
  REFERENDUM W WIELKIEJ BRYTANII Dzisiaj, 3 czerwca (13:19)

  Brytyjska gazeta "Sunday Times" opublikowała w niedzielę szczegóły tajnej rządowej analizy opisującej możliwe konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia w sprawie dalszych relacji. Krajowi groziłyby braki żywności, paliwa i lekarstw - ostrzeżono.
  Według informacji gazety, raport został przygotowany przez wysokiej rangi urzędników służby cywilnej w ministerstwach ds. wyjścia z Unii Europejskiej, zdrowia i transportu na zlecenie ministra odpowiedzialnego za negocjacje w sprawie brexitu, Davida Davisa.

  Autorzy dokumentu przeanalizowali możliwe konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia dotyczącego relacji handlowych w przyszłości. Jak ocenili, mogłoby to doprowadzić do bardzo poważnych zakłóceń w funkcjonowaniu kraju. Te ustalenia mogą być odebrane jako podkopujące wcześniejsze deklaracje premier Theresę May, że "brak porozumienia jest lepszy od złego porozumienia".

  Jak oszacowano, pierwszego dnia po opuszczeniu Wspólnoty kluczowy brytyjski port handlowy w Dover stałby się dysfunkcyjny, po kilku dniach zaczęłoby brakować żywności w sklepach w odległych zakątkach angielskiego regionu Kornwalia oraz w Szkocji, a po dwóch tygodniach szpitale zaczęłyby borykać się z niedostatkiem lekarstw.

  Źródło "Sunday Timesa" zaznaczyło, że zgodnie z rozpatrywanym scenariuszem konieczne byłoby użycie samolotów wojskowych brytyjskich sił powietrznych do dostarczania żywności pod koniec drugiego tygodnia od brexitu. Jednocześnie ostrzeżono przed problemami z ciągłością dostaw paliwa.

  Dokument schowany do sejfu
  Według dziennikarzy, analiza została przygotowana na obrady międzyresortowego zespołu ds. przygotowań do brexitu, który spotyka się co tydzień w trakcie obrad parlamentu. Jeden z rozmówców "Timesa" zastrzegł, że pełna treść dokumentu jest tak wstrząsająca, że została udostępniona zaledwie kilku ministrom i jest przechowywana w sejfie.

  Rzecznik ministerstwa ds. brexitu potwierdził, że w resorcie prowadzono dyskusje na temat możliwych konsekwencji wyjścia z UE bez porozumienia, powiedział jednak, że ostrzeżenia gazety są "całkowicie błędne".

  Kolejny szczyt UE poświęcony m.in. negocjacjom dotyczącym brexitu jest zaplanowany na 28 czerwca br.

  Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z UE 29 marca 2017 r. i powinna opuścić Wspólnotę do 29 marca 2019 r. Zgodnie z propozycjami negocjatorów kraj miałby się wówczas znaleźć w tzw. okresie przejściowym, w którym obecne przepisy będą nadal obowiązywać do końca 2020 r.

  Z Londynu Jakub Krupa

   
 17. myname

  myname New Member

  Posty:
  25
  Otrzymane Polubienia:
  22
  Ich założenie:
  -Europejski komunizm
  +Angielski komunizm
  -Europejski komunizm<angielski komunizm
   

Udostępnij Tą Stronę