Alkohol jakie trunki lubicie

tolep

five miles out
8 555
15 441
Znacie jakiś inny niz Martini Extra Dry wytrawny wermut dostępny na polskim rynku? (edit: znalazłem, jest Cinzano. Znalazłem w internecie, bo na półkach nie widziałem innego niż Martini nawet w największych hipermarketach)

martini-extra-dry-ok-800x800.jpg

Kurde, od paru dni za mną chodzi Dirty Martini. Jak wiadomo, klasyczne martini to 3 części dżinu i jedna część wytrawnego wermutu. Podaje się jak widać powyżej.
Dirty Martini to powiedzmy 0,75 dżinu, 0,25 wytrawnego wermutu i mała łyżeczka (lub dwie) zalewy ze słoika z oliwkami. Można odstawić na dzień lub kilka (albo jeszcze dłużej - przy takiej zawartości alkoholu się nie psuje) w szczelnie zamkniętym naczyniu w lodówce. Koktajl ma prawie tyle alkoholu co wódka a nieostrożnie stosowany (o co łatwo, bo jest pyszny i zdradliwy) potrafi zwalić z nóg.
 
U

ultimate

Guest
gifs_12.gif
 
L

lernakow

Guest
Wino AurumRed Gold jest uważane za najdroższe na świecie. Wytwarzane jest z winogron odmiany Tempranillo, zebranych z winorośli, które muszą mieć co najmniej 100 lat.
Nie piłem i chyba nigdy nie będę. Jedna butelka kosztuje 30 000 USD.

Najdrozsze-wino-na-swiecie-1.jpg



 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Spokojnie, nie poprzestaną na tym. Wypuszczą wersję Platinum, potem Diamond i tak dalej. Na świecie nie brak zjebów z gotówką.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Czy picie absyntu z szampanem i skrystalizowanym cukrem to dobry pomysl? Ktos probowal? To sie "Death in the Afternoon" nazywa. Komuch Hemingway to wymyslil wiec boje sie troche ze mnie to jutro zabije...
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Absynt absyntowi nierówny. nie wiem co można kupić w Chinach, ale to co sprzedaje się w Europie ma "bezpieczną" zawartość wyciągu z piołunu, czyli zasadniczo wiele hałasu o nic.

tak czy siak, wzmocnij wątrobę witaminami i nie daj sobie wypłukac mikroelementów. Będziesz żył.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Absynt absyntowi nierówny. nie wiem co można kupić w Chinach, ale to co sprzedaje się w Europie ma "bezpieczną" zawartość wyciągu z piołunu, czyli zasadniczo wiele hałasu o nic.

tak czy siak, wzmocnij wątrobę witaminami i nie daj sobie wypłukac mikroelementów. Będziesz żył.

Bede pil siakis chinski specyfik w stylu 2KC co niby chroni watrobe i kaca sie nie ma.

Absynt z Czech. Nie wiem ile w nim piolunu.
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Jako że dzisiaj przypada Święto Porteru Bałtyckiego, polecam skosztować jakiegoś dobrego "Bałtyka" :)
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Co za gejoza. Nemiroff miodowy (i co z tego że z papryczką), burbon miodowy i jeszcze słodki likier migdałowy ze słodką colą.

Chyba w proteście przeciwko homoseksualizacji pijaństwa przejdę na walenie czystej wódy bez popity (której nie znoszę). Wchodzi człowiek do baru, mówi że chce klasyczne martini [1] a jakiś kurwa rurkowiec za barem pyta się czy bianko czy rosso. No kurwa ja pierdolę.

[1] 3 części dżinu i 1 część wytrawnego wermutu. Oliwka na wykałaczce mile widziana, acz nie wymagana. Po prostu, kurwa.
O ile dżin czasami jest, to już z wytrawnym wermutem są POWAŻNE kłopoty. Na rynku jest tylko Martini Extra Dry który czesto trudno znaleźć nawet w hipermarketach, nie mówiąc o typowych pubach, oraz jeszcze jedna marka (Cinzano albo jakaś inna, zapomniałem), której nikt nie widział poza internetem.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
10+ Before-And-After Pics Show What Happens When You Stop Drinking

ByGreta J.

"Everything in moderation" is a pretty good rule to live by, especially where alcohol is concerned. Too much booze can cause high blood pressure (hypertension), which increases the risk of a heart attack or stroke. It can also cause you to gain a bunch of excess pounds thanks to all the extra calories in alcohol (there's roughly 200 calories in a pint of beer and about 230 calories in 100 grams of vodka).

When a heavy drinker gives up alcohol however, the physical metamorphosis is staggering. Take a look at these before and after pictures to see what we mean. Some of the people in the photographs are barely recognisable when compared alongside their former selves, and while some of them complemented quitting with exercise, the pictures nevertheless serve as a powerful reminder of what can happen when you party too hard.


#1 7 Months Sober
before-after-sobriety-photos-61.jpg


reszta
https://www.boredpanda.com/before-after-sobriety-photos/?cexp_id=764&cexp_var=4&_f=featured
 
Do góry Bottom