Alex Jones

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Problem z nim jest taki, że ciężko u niego odsiać sensowne wypowiedzi od różnych sensacyjno-fantastycznych teorii, które, mam wrażenie, często się przeplatają. Czasem oglądam go w polecanych przez kogoś fragmentach, ale cokolwiek ponad to jest dla mnie zbyt męczące ze względu na formę.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Mocna i stanowcza deklaracja, zważywszy na wyrażony brak znajomości materiału.

Napisałem, że nie oglądam, a nie że nie znam materiału. Widziałem dostatecznie dużo rzeczy, aby wyrobić sobie opinię. Nikt, póki co, nie dostarczył sensownego przykładu, że Alex dostarcza rzeczy, których bez niego świat nie ujrzał.
 
  • Like
Reactions: Alu

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
To prawda, że jest ekscentryczny i ja go generalnie nie oglądam zbyt często. Przerywa swoim gościom, czasami wybucha i robi dziwne rzeczy. Ale też jest jednym ze źródeł informacji, których gdzie indziej nie dostaniesz. Kto wie, czy inni by mieli odwagę szukać informacji, prawdy, gdyby taki Alex Jones nie istniał i tego nie rozpowszechniał. Dlatego człowieka nie skreślam. Generalnie jak zaczyna mówić o świecie, to mi się w głowie kręci.

Sam mam tak jak mówisz, inne źródła informacji, InfoWars jest może 5% tych źródeł.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie, nie szukałem. Co nie zmienia faktu, że o tym miejscu i spotkaniach tamże wiadomo było przed Alexem. Natomiast fakt, że się tam zakradł, niewiele zmienia - bo co się właściwie stało? Serio, chcesz porównywać nawet tego typu rewelacji z tym, co pojawiało się choćby ma Wikileaks?

Więc pozostanę przy swoim, że jest to szoł, przepełniony mnóstwem bzdur, w którym czasem pojawi się coś wartościowego. Co więcej, gdy nie było YT i platformy dla oszołomów, to Alex mógł trochę bardziej merytorycznie jechać. Teraz byle buc jest w stanie go pokonać w oszołomstwie, więc mam wrażenie, że musi jeszcze bardziej szaleć, aby pokonać innych oszołomów-amatorów.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Gdybym miał wybrać co atakować, to wolałbym atakować mainstream. Co wolisz, Alexa, który ma odwały, mówi o Iluminatach i satanistach(na co można patrzeć przez pryzmat jego prostego, symbolicznego języka), a przy tym jest antyrządowy i prowolnościowy. Czy schludny i ułożony nudny mainstream, który niektórych tematów nie tknie w ogóle?
Nawet jeśli nie jest oryginalny, to broni pewnych wartości i rozpowszechnia korupcje i powiązania. Dla mnie wystarczy. Dziękuje.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
mówi o Iluminatach

Byłbym daleki od oskarżeń za gadanie o Iluminatach. Zakon był? Był. Weishaupt żył? Żył. Czy obecnie jest to poważna i wpływowa grupa? Nie wiem, ale warto rozmawiać. Zresztą, niezmiennie wkurwia mnie to naśmiewanie się z wszystkiego, co obśmiał świat poważanych autorytetów medialnych i betonu naukowego. Wkurwia mnie to nie mniej jak poważna grupa ezo-oszołomów z Siódmej Gęstości.

ps: Pestek, Alex Jones nie jest antyrządowy. On po prostu jest zwolennikiem silnych Stanów, z lekka konserwatywnych, uznających mocno wartości zawarte w ichniej Konstytucji. Rząd ma być, ale ma być dla ludzi i za ludźmi.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876

Ok, sory. Trochę tu własną leniwość myślenia pokazałem. Szanuje twój punkt widzenia. I sam się z nim właściwie w większości zgadzam.

ps: Pestek, Alex Jones nie jest antyrządowy. On po prostu jest zwolennikiem silnych Stanów, z lekka konserwatywnych, uznających mocno wartości zawarte w ichniej Konstytucji. Rząd ma być, ale ma być dla ludzi i za ludźmi.

Prawda. To taki minarchista, idealista.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Tomkiewicz, ale serio - sprawa od samego początku nie była mocna. Mark Dice, PJW - nikt o tym nie raportował. Ben Shapiro wręcz wyśmiewał cały koncept. Moim zdaniem, prawnicy AJ doradzili mu, by wystosował oficjalne sprostowanie, inaczej miałby sprawę w sądzie, którą by przegrał z kretesem i pogrążył Info Wars.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Może masz rację, ale już pomijając powyższe, zauważam niepokojącą tendencję u Jonesa, która ni mniej ni więcej, obrazuje zmianę optyki na zbliżoną do, powiedzmy ... standardowej tv republikańskiej. Jones przestaje być obserwatorem, a zaczyna pełnić rolę tuby propagandowej gabinetu Trumpa. Niestety. No i akurat teraz przeprasza za dystrybucję hipotez w/s Pizzagate. Moim zdaniem, ktoś mu nakreślił świetlaną i stabilną przyszłość.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
No brawo, pierwszy kroczek na drodze do normalności.
Kiedyś może to będą porządne mainstreamowe media, zajmujące się faktami a nie "hipotezami".
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom