1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Alex Jones

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 20 Kwiecień 2013.

 1. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 802
  Wg mnie typ wykonuje kawał dobrej roboty. Bez względu na to, jak odjechane są niektóre jego teorie. Rodowity Teksańczyk, urodzony w Dallas, prowadzi serwis --> http://www.infowars.com/

  Te akcje to robota jego ludzi - Mark Diece udaje lewaka i zbiera podpisy pod inicjatywą zniesienia Pierwszej i Drugiej Poprawki:

  Wasze zdanie na temat Jonesa? Robi dużo dla szerzenia wolności w USA?
   
 2. military

  military FNG

  Posty:
  1 771
  Polubienia:
  4 567
  Jak ktoś chce docierać do jak największej publiki i uświadamiać ludzi - a tego właśnie chce Jones - to niestety musi zadbać o PR. Może się pluć, że to sprzeniewierzanie się ideałom, ale cóż - jak chcesz coś sprzedać, musisz się ładnie ubrać i sprawiać dobre wrażenie. Jones korwinuje nawet bardziej niż Korwin i przez to bardziej szkodzi lib-ruchowi niż pomaga. Facet jest znany - jest kojarzony z libami; dla przeciętnego hamburgera jego programy są ruchem wolnościowym w pigułce. Może i mówi często o ważnych sprawach, ale robi to jak jakiś nawiedzony kaznodzieja, który wiesza sobie na szyi tekturę z napisem "The End Is Near" i wywrzaskuje swoje teorie w parku.
   
  Hitch lubi to.
 3. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 852
  Wstępnie tylko kilka słów.
  Bardzo wiele osób wyrabia sobie zdanie o Jonesie na podstawie krążących opinii lub krótkich - wyrwanych często z kontekstu filmików. Wielu jak po sznurku powiela zasłyszane kątem ucha negatywne opinie, nawet dokładnie nie wiedząc, o kim mowa.
   
 4. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  903
  Polubienia:
  1 543
  Alex Jones to w pewnym sensie kabotyn. Prowadzi show, jest dziennikarzem, a właściwie showmanem-publicystą, więc musi trochę grać.
  On nie jest politykiem, więc nie porównujmy go do niepoważnego JKM!
  W USA więcej wolno niż w Polsce - ba nawet trzeba szokować - dlatego show Alexa Jones wcale nie jest jakoś bardzo odjechane, wystarczy popatrzeć co wyprawia Howard Stern (swego czasu najpopularniejszy radiowiec w USA). Nie patrzmy na Jonesa przez pryzmat dziadowskich, polskich mediów, które osobiście dla mnie są "kloaką" (wystarczy włączyć miernych dziennikarzy jak Lisa czy Stokrotkę)...
   
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 363
  Jones mnie zraża opowiadaniem bajek sprzecznych z logiką i prawami fizyki, co mu się od czasu do czasu zdarza.
   
 6. Hikikomori

  Hikikomori 少し変態

  Posty:
  534
  Polubienia:
  287
 7. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 802
  Obejrzycie to i sami oceńcie. Zaczyna się od 1:22

   
  piezol i NoahWatson lubią to.
 8. Werner Richardson

  Werner Richardson Well-Known Member

  Posty:
  459
  Polubienia:
  916


  btw TYT to komuchy
   
  osman lubi to.
 9. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 265
  Polubienia:
  19 802
  Doskonale wiem, kim są TYT. Ale nie o tym jest ten wątek. Wg mnie, Alex Jones jest nierównoważony psychicznie. Swoim pojebanym zachowaniem kompromitują każdą poważną "alternatywną" teorię czy narrację.
   
 10. Crov

  Crov Well-Known Member

  Posty:
  558
  Polubienia:
  1 471
  Tak.

  ALE z tego, co mowia ludzie, ktorzy go znaja - jest w tym szczery. I zatrudnia dobrych ludzi (np. PJW).

  ALE - tak, kompromituje. Ja go nie ogladam.
   
  Ostatnia edycja: 26 Sierpień 2016
  kawador lubi to.
 11. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 852
  Mi to nie przeszkadza: najważniejsze, że nie ma u niego UFO (dawniej poważny temat, obecnie tylko element kompromitujący), reptyli, Siódmej Gęstości, wklęsłej Ziemi i innych śmieszkistycznych teorii, których używają ściemniacze i agenci wpływu do odwracania uwagi od tego co się dzieje "za oknem".

  Jego "ranty" oczywiście mogą wkurzać nieprzygotowanego odbiorcę albo ludzi o kotowatej naturze, stroniących od hałasu i ceniących sobie emocjonalną równowagę, ale umówmy się, że żaden sposób oddziaływania nie okazał się do tej pory wystarczająco skuteczny. Twój blog @kawador - oaza merytoryki i ogólna zajebioza, nie zdołał zmienić stosunku do broni palnej w Polsce, emocjonalny przekaz Jonesa wkurwił natomiast same Hilarzysko. Oczywiście, facet dorobił się ogromnego medium i trudno tutaj o porównanie, ale trzeba jednak wziąć serio pod uwagę, że jak mawiają na mieście, choćbyś na chuju stanął, to jeśli będą chcieć, zostaniesz SKOMPROMITOWANY.

  Może Jones jest czyimś agentem, nie wiadomo, ale jego nieustająca krytyka socjalizmu, korporacjonizmu, obrona powszechnego dostępu do broni palnej i zwracanie uwagi na rzeczy, na które inni mają wyjebane (jak istotna rola tajnych stowarzyszeń w USA), powodują, że przymykam oko na wiele rzeczy, które mnie w nim w jakiś sposób irytują.

  Wracam do tematu skuteczności i unikania kompromitujących sytuacji. Zwróć uwagę na Marcina Dachterę. Przez lata tworzył świetne, super merytoryczne treści i co? Nic. Kilka osób kojarzy, a dodatkowo teraz związał się z niejakim Mikołajem Rozbickim, żenującym oszołomem.
   
  Ostatnia edycja: 26 Sierpień 2016
  pampalini i tosiabunio lubią to.
 12. Crov

  Crov Well-Known Member

  Posty:
  558
  Polubienia:
  1 471
  Ale w tym wideo przywołanym przez TYT jest wlasnie o diable i obcych siłach. Co zreszta mnie bawi, bo pamietam, jak Jones lata temu krytykował Davida Icke za wciskanie do sensownych teorii spiskowych jaszczurów.
   
 13. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 852
  To oldskulowy chrześcijanin, więc się nie dziwę, ale to są elementy show. W poważniejszych gadkach nie ma mowy o takich sprawach, chyba, że akurat posłuży się tym jako symboliką. No trzeba se trochę więcej posłuchać, bardziej regularnie.
   
 14. vast

  vast Well-Known Member

  Posty:
  2 745
  Polubienia:
  5 488
  Dla Jonesa to jest biznes, kiedyś być może i wierzył w te swoje brednie, teraz wygląda mi to już tylko na aktorstwo nastawione na utrzymanie hajpu i odbiorców.
   
 15. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 852
  Myślę, że biznes można z powodzeniem łączyć z pasją i nawijaniem o tym, co trzeba. Jedno drugiemu nie przeszkadza.
  Wyrzucanie komuś, że prowadzi biznes i równolegle nawija ideolo, nie musi mieć żadnych sensownych podstaw. Zresztą, on się od samego początku w ogóle nie zmienił. Ileż można? Każdy agent by się wypalił.
   
 16. Madmar318

  Madmar318 Well-Known Member

  Posty:
  289
  Polubienia:
  719
  Jego osobowość przypomina trochę typ histeryczny. Polecam poczytać "Psychopatie" Antoniego Kępińskiego aby zrozumieć ten temat. To osobowość tzw. niedojrzała. Przykładem mogą być dzieci które fantazjują i myślą że się coś dzieje naprawdę. Tacy ludzie zwykle mają cechy przywódcze, chcą zabłysnąć aby nie stracić posłuchu.

  Nie mówię że tak jest, ale trochę się to klei.
   
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 363
  Gdybyś TY był tak popularny jak Alex Jones i równocześnie byłbyś niewygodny dla władz jak Alex Jones, to albo skończyłbyś jak ŚP. Popiełuszko albo ONI zrobiliby z Ciebie wariata.
  Łatwo jest z niemal każdego zrobić wariata. Poczytaj o STASI i «Zersetzung» (en.Wikipedia.org/wiki/Zersetzung). STASI w ciągu dwóch miesięcy potrafiła ponad 50% swych ofiar doprowadzić do samobójstwa, niemal wyłącznie metodami pośrednimi (czyli bez gróźb czy pobić). Dedykowane zrobienie wariata z konkretnej osoby jest dość proste i jest osiągalne niekoniecznie dla służb, a dla większych organizacji.

  Jest też inna możliwość którą ja podejrzewam. Otóż AJ widząc co się wokół niego dzieje, poszedł w lekkiego świra, wychodząc ze starego założenia, "przyjdziesz głupi będziesz wolny". To działa niemal na całym świecie. Działało nawet w sowieckiej Rosji. Tylko że jak się gra świra, to można od tego zwariować naprawdę.
   
  Ostatnia edycja: 27 Sierpień 2016
 18. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  903
  Polubienia:
  1 543
  Jako, że jedyny w tym szacownym towarzystwie zamieniłem kilka słów z panem Jonesem osobiście pozwolę sobie na odmienne zdanie do przedmówców.

  Gość jest sympatyczny i zupełnie normalny (zdziwiłem się, że jest bardzo spokojny i niezbyt gadatliwy), a że lubi aktorzyć i gwiazdorzyć to inna kwestia, zresztą właśnie dzięki temu lekkiemu kabotyństwu zarabia ciężkie pieniądze...

  On wierzy i wierzył w spiski o których mówi, czasem je naciąga do granic wytrzymałości dla hype'u...

  Ps. Czy robienie biznesu na rzeczach, w które się wierzy jest wewnętrznie sprzeczne? No proszę Was, myślenie na prawdę ma kolosalną przyszłość!
   
  Ostatnia edycja: 27 Sierpień 2016
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 363
  Czyli agent, który robi kontrolowane wycieki? :p
  A serio, po tym co napisałeś, to ja tego nie wykluczam.
   
 20. Werner Richardson

  Werner Richardson Well-Known Member

  Posty:
  459
  Polubienia:
  916
  Zauważyłem ogólną tendencje.
  - otóż: im ktoś ma mniejsze zasługi - tym bardziej krytykuje poczynania kogoś kto zasługi ma większe.

  Zapytałem kiedyś sebixa który nazwał Korwina żydowskim agentem Moskwy i dywersantem, który szkodzi Polsce "co on robi dla Polski takiego?"
  Oczywiście odpowiedzi nie dostałem tylko coś wymijającego - bo robi oczywiście gówno, poza szukaniem "dywersantów" i żydów na necie.

  Dla krytykantów czołowych twarzy anty-establishmentu każdy powód jest dobry do krytyki i nigdy ich nie zadowolisz.

  Ale żaden z nich nie umoczył się chociażby po kostki w tym w czym po kark brodziły osoby, które krytykują i nie wiedzą z czym się wiąże funkcjonowanie jako osoby publiczne, które otwarcie deklarują obalenie władzy czy pewnych szkodliwych dla społeczeństwa układów.

  (że przypomnę smyka z UPR, który wyciągnął Korwinowi lojalkę w telewizji)
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.