ACTA 2

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 803
Najpierw trzeba ogłosić przetarg na jakieś błyskotliwe, nieintrowertyczne hasła na transparenty. Pójdziemy tam jako Zwykli Wkurwieni Słowanie?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 734
Ja jednak myślę o małej dywersji.
By rozdać dobrze przygotowane ulotki zachęcające do korzystania z Bitmessage, I2P, Tor, Freenet i ZeroNet. Im więcej narodu z tego korzysta, tym bardziej oni są bezsilni.
 

kompowiec

freetard
2 582
2 648
to chyba nie przejdzie @kr2y510 bo ktoś będzie mówił "z X jestem zadowolony a nie będę przekonywał masy osób które znam i korzystają z X żeby przeszli na Y". Po prostu póki tej cenzury nie odczują, nie poszukają alternatywy. Jedynie co możesz zrobić to przekonać własnych znajomych a i nie zawsze to jest oczywiste.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 734
@up

Na demonstracje i protesty chodzą ludzie wkurwieni, a nie przeciętne lemingi.
bo ktoś będzie mówił "z X jestem zadowolony a nie będę przekonywał masy osób które znam i korzystają z X żeby przeszli na Y". Po prostu póki tej cenzury nie odczują, nie poszukają alternatywy.
Nieliczni mogą spróbować od razu, a inni gdy poczują cenzora.
Ale większość z nich prędzej spróbuje, gdy będzie poinformowana o technologiach i ich możliwościach. Jak nie zostaną poinformowani, to wpadną w jakieś gówno "polecone przez znajomych" (którzy się na tym znają jak kury na astronomii) i się zniechęcą do wszystkich takich technologii.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 803
Głosowanie nad ACTA 2 może przyspieszyć, żebyśmy nie mieli przeciwko czemu protestować
06.03.2019 14:23
Anna Rymsza @Xyrcon
Zmiany prawa autorskiego w Unii Europejskiej mogą zostać przyspieszone. Głosowanie w sprawie kontrowersyjnych zapisów Artykułów 11 i 13, zwanych w mediach ACTA 2.0, może się odbyć już na najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, na wniosek Europejskiej Partii Ludowej. Z punktu widzenia obywateli jest to posunięcie złośliwe i niedemokratyczne. Na drugą połowę marca w wielu miejscach zaplanowane zostały protesty obywatelskie, ale jeśli głosowanie odbędzie się wcześniej, nie będzie już przeciwko czemu protestować.

Pierwotnie głosowanie miało się odbyć w ostatnich dniach marca. Dlatego też na 23 marca w wielu krajach, także w Polsce, zaplanowane zostały akcje protestacyjne. Grupa przeciwników ACTA 2.0 planuje zebrać się tego dnia o 17:00 w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Poznaniu. Podobne inicjatywy ruszyły w Niemczech, Belgii, Holandii, Portugalii, Szwajcarii, Rumunii i Finlandii. Dostępna jest mapa i terminarz protestów.

Pośpiech przeciwko demokracji

O przesunięciu terminu poinformowała Julia Reda, dobrze znana internautom europosłanka z niemieckiej Partii Piratów. Według jej informacji EPL zamierza forsować zmodyfikowany harmonogram prac podczas sesji Parlamentu Europejskiego, zaplanowanej na 11-14 marca. Na liście dodatkowych wniosków partii znalazło się głosowanie zmian w prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, czyli właśnie ACTA 2.0. Manfred Weber, przewodniczący EPL, zaprezentuje plan na spotkaniu 7 marca.

Pośpiechu nie da się opisać inaczej niż jako krok przeciwko planowanym ogólnoeuropejskim protestom. Przesunięcie terminu głosowania tak, by odbyło się ono przed wyjściem obywateli na ulice, nie może być przypadkowe. „To bardzo niedemokratyczny ruch, który powinien zostać zatrzymany” – komentuje Julia Reda. Jednak biorąc pod uwagę dłuższą historię negocjacji nowego prawa autorskiego, zupełnie nas takie posunięcie nie dziwi. Debata publiczna w tej sprawie jest marna, a gdyby nie działalność Save Your Internet i Julii Redy poruszalibyśmy się po omacku.

Drugim powodem jest zapewne chęć wprowadzenia poprawek, wyrażana przez wielu europosłów. Choć już został osiągnięty jako-taki kompromis w sprawie najbardziej kontrowersyjnego Artykułu 13, wciąż wiele osób wolałoby go całkowicie usunąć. Niezadowoleni są nawet twórcy, których teoretycznie Artykuł 13 miałby bronić, wydawcy agregatorów treści, sieci społecznościowe i platformy z treściami tworzonymi przez użytkowników.

Dalsze losy Artykułu 13
Zmiana terminu głosowania ma wielu zwolenników. Nie można wykluczyć, że na najbliższym posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego większość opowie się za głosowaniem nad poprawkami prawa autorskiego. Byłaby to korzystna sytuacja i prawodawcy mieliby jeszcze szansę na zmianę lub usunięcie Artykułu 13. Nie można jednak wykluczyć, że europosłowie większością przyjmą zmianę dyrektywy w obecnym brzmieniu i będą głosować nad jej wprowadzeniem.


To jak z tymi protestami, panowie?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 782
4 724
Przesunięcie głosowania nad dyrektywą wg Redy nie przeszlo, czyli nie będzie poruszane na czwartkowym ustalaniu porządku przyszlotygodniowej sesji
Na jutro na 16 Julia Reda ogłosiła AmA o dyrektywie. Nie będe gadal, ale poczytam, a moze jest tu ktoś, kto chce zapytac o coś
Jak znajde jutro linka to go tutaj wkleje

 
Ostatnia edycja:

inho

Well-Known Member
1 635
4 518
To jak z tymi protestami, panowie?
Protesty protestami, ale to jest wyłącznie kwestia czasu, gdy te regulacje wejdą w życie. W UE działa to dokładnie tak samo za każdym razem: jeśli w przestrzeni publicznej zostaje zorganizowany wystarczająco masowy protest, żeby było niekorzystnie piarowo, to wprowadzenie kontrowersyjnych przepisów przekłada się na później. Eurokraci wiedzą, że przy każdej kolejnej próbie trudniej zaangażować ludzi do protestu więc w ciągu następnych kilku lat regulacje przechodzą bez większego oporu. Może nieco rozmydlone, może rozproszone w kilku miejscach ale wejdą na pewno.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 734
Mimo że wczoraj byłem trochę wczorajaszy to poszedłem i nawet coś zagadałem do mikrofonu. Teraz odsłuchałem i nawet wiem co tam gadałem.


A tu Chip.pl zrobił nawet jakieś focie:
BEgXKkYhGVs33M25HN98BwTRNihLQ3rH.jpg

wVddtaXQ2BtHTw3ZRkwToitsF4juyBZm.jpg

iokon16p71A5oXqsw4lyis1sifyyRgDI.jpg

Pw2pQnoSboypkxpECDf81yc2gLQWZb4b.jpg


Update:
W Bielsku-Białej na proteście był jakiś libek.
5c9669b615bff_o_full.jpg
 
Ostatnia edycja:

Sorasil

Well-Known Member
160
488
W całych Niemczech na ulicach mogło byc ponoć 200 tysi ( w Berlinie około 40) jprd. To u nas troche wstyd. Wg mnie Acta przejdzie, za dużo forsy i wysiłku wlożyli.
A Krzysiu z tego co wiem, to głosowanie jest jutro, nie we środe

Też coś czuję, że jest z tego przegrana sprawa. Mam tylko nadzieję, że artykuł 13 odrzucą, a z artykułu 11 powstanie to, że będzie się masowo udzielać licencji google i innym agregatorom, proces udzielania licencji zrobi się tak możliwie mało uciążliwy, jak tylko się da, przez co ostatecznie dojdzie kolejna warstwa uciążliwych czynności, jak to już ma miejsce przy cookies, czy też rodo.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 782
4 724
Głosowanie jutro o 12.30. Rozpiska. Kurwa w tym burdelu nic nie może być po ludzku, jednoznacznie, żeby bylo wiadomo. Ja sie zastanawiam, jak oni tam głosują, skoro jedno głosowanie tak wygląda, że czlowiek nie wie co i jak. Teraz sobie wyobraźcie ten bajzel, jak Sośnierz mówił, że to jest takie tempo głosowania, że tłumacze nie wyrabiają

Tuesday, March 26 12:30 CET is the moment of truth: All 751 Members of the European Parliament will vote on the law. The vote will be streamed live.

Here’s what will be voted on specifically:

1. Reject the entire law?

Vote on the most far-reaching proposed change: The rejection of the entire Copyright Directive(Amendment 266, EFDD group)

If a majority of those present is in favour, there will be no copyright reform. This is highly unlikely.

2. Allow changes?

An MEP will request to hold votes on specific proposed changes (amendments) to the law, giving a short speech explaining why this should be done. Axel Voss will speak on why it shouldn’t.

Vote on whether to allow votes on changes

If a majority is in favour, proceed to #3
Else proceed to #4B

3. Votes on changes

Vote to approve the parts of the law that nobody requested to change – likely to pass

Then MEPs will vote on proposals for changes:

I. Article 11 – the “link tax”

Delete Article 11? (Amendments 267+270 filed by/on behalf of 108 MEPs)Otherwise: Keep Article 11 as is?

(In the unlikely event that neither of the options receive support, Article 11 is reverted to the Commission’s original proposal from 2016.)

II. Article 13 – upload filters

Delete Article 13? (Amendments 257+265+268+269 filed by/on behalf of 205 MEPs)Otherwise: Keep Article 13 as is?Otherwise: New wording for Article 13 (Amendment 260, GUE group) – unlikely to pass

(In the unlikely event that none of the options receive support, Article 13 is reverted to the Commission’s original proposal from 2016.)

III. Other changes

Insert an article on ”non-retroactivity” and various new recitals (explanatory remarks)? (Amendments 253-256 + 258 + 259 + 261, GUE group) – not coordinated with other groups and thus very unlikely to pass.Clean up: Delete recitals relating to Article 13? (Amendments 262-264, several S&D MEPs)

4. Adopt the law

If the above votes changed the text(anything but “keep as is” got a majority):

A. Adopt the changed law

At this point, Axel Voss could request a vote to send the text back to the Legal Affairs Committee so he can try again to negotiate in trilogue a text that has majority supportOtherwise: Vote on whether to adopt the law with the changes just made.The law will then be sent to the Council (representing the EU member state governments), which will have two choices: Accept the Parliament’s changes and thus automatically pass the law, or reject them and thus continue negotiations.Otherwise: Vote on the original Commission text from 2016 – very unlikely

If further negotiations are needed, they would need to take place after the European elections in May – it’s hard to predict the outcome, since the responsible Commissioner as well as the majorities in the Parliament will change.

If, however, the Parliament voted not to allow changes, or the votes on changes ended up not actually modifying the law(the “keep as is” options won and no other proposals were adopted):

B. Adopt the law unchanged

Vote to adopt the law unchanged(Amendment 271, JURI Committee)Finally, there will be a vote to officially take note of a statement by the Commission that it will look into new rights for sports event organisers (Amendment 272, Voss/JURI Committee) – the Parliament had proposed adding such a right to the Copyright Directive, but it was subsequently dropped in trilogue.

The final remaining step is then for theCouncil to adopt the law as well, which is likely to take place on April 9. However, Germany, whose Minister of Justice has come out in opposition of upload filters, could still retract its support, which would make a majority unlikely and thus also lead to further negotiations after the EU elections in May.
 

Sorasil

Well-Known Member
160
488
ACTA 2 przegłosowane



Komuchy od razu przegłosowali wszystko, głosowania nad poprawkami nawet nie było.
W sumie to dobry moment na promocję wolnościowych rozwiązań, imo. Jest sporo emocji, ludzie będą szukać alternatyw. Skoro o tym mowa, kiedyś na forum był dział z poradami odnośnie anonimowości w sieci i podobnymi rozwiązaniami, gdzieś to jeszcze jest? Już wcześniej podjąłem pewne kroki (np. przeprosiłem się z IRCem), a chętnie bym się dokształcił. Teraz mam dużą motywację do tego :p
 
Do góry Bottom