ACTA 2

Doman

Well-Known Member
1 221
3 908
Pisanie o całej Europie że nie ma tam wolności słowa jest nadużyciem!
Śledzę przypadek Mateusza Piskorskiego któremu ABW postawiła zarzut "wpływania na opinię publiczną" (to jest na stronie kończącej się na KROPA GOV mimo, że nie podpada pod żaden paragraf. Nie było przekazywania tajemnic państwowych, podejmowania decyzji, sabotażu. WPŁYWANIE NA OPINIĘ. Czaisz?
Piskorski siedzi od 3 lat a proces odbywa się w bardzo leniwym trybie i zakrawa o farsę. Zauważyłem, że sprawa praktycznie nikogo nie interesuje. Może ludzie boją się przyprawienia etykietki ruskiego agenta. Może nie słyszeli. Z publicznych osób które znam na ten temat wypowiedział się Grzegorz Braun i to wszystko. Nie wiadomo ile osób w Europie siedzi na tej zasadzie.

Nie znam oryginału, ale Michalkiewicz mówił, że wg. Machiavelliego terror należy stosować z umiarem i tylko w ostateczności. Europa i USA mają bardzo dobry system z punktu widzenia władzy i jej prestiżu, bo presja jest na pierwszy rzut oka "łagodna". Dalej jest Rosja, Iran, a na końcu Chiny gdzie hardore jest oficjalny. Tylko, że z punktu widzenia władzy wszystkie te zamordyzmy robią co chcą i nie muszą pytać ludzi o zdanie. Po prostu zamordyzm w stylu zachodnim posługuje się doskonalszymi metodami, ale już ich te metody zaczynają powoli uwierać i tęsknią za systemem chińskim.

Nie wiem co masz na myśli pisząc o dławieniu wolności słowa. Pluton egzekucyjny po oficjalnym wyroku? Śmieszne. Wystarczy, że z nieprawomyślnego obywatela zrobi się obrzygańca któremu 95% osób nie poda ręki, który straci pracę albo zostanie zbojkotowany w biznesie. W Polsce lekarzom odbiera się (albo podważa) prawo do wykonywania zawodu na przykład za krytykę pewnych aspektów szczepień. Rozumiesz co to znaczy dla człowieka gdy np. po 6 latach studiów, specjalizacji, praktyce itd. nagle odbiera mu się prawo do wykonywania zawodu i w CV może sobie wpisać okrągłe ZERO aby zapierdalać gdzieś jako niewykwalifikowany? To znakomicie knebluje usta. Nawet NOP lekarze boją się zgłaszać, a w gdy w sejmie jakiś lekarz zabrał głos w sprawie dobrowolności szczepień, to też został wzięty na celownik.

W ten sposób tematy kontrowersyjne zostają zakopane a wolność słowa formalnie nadal jest.

Fall Magnitz z AfD został pobity niemal na śmierć przez przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego.
https://www.zerohedge.com/sites/default/files/inline-images/frank magnitz large.jpg

Profesor Robert Faurisson we Francji. Rozbili mu czaszkę a potem jeszcze zapłacił grzywnę
https://www.islam-radio.net/faurisson/eng/faurisson-victime.gif

wielu ludzi rezygnuje z publicznego wypowiadania w chwili gdy czują, że za dane poglądy zostaną uznani za trędowatych a jak idą w politykę to już w ogóle.

Szkoły nie dla dzieci polityków AfD
http://www.autonom.pl/?p=25903

Prawnicy landu Berlina uznali w swojej ekspertyzie prawnej, że prywatne szkoły w tym mieście mogą odmówić przyjmowania do siebie dzieci, których rodzice są politykami narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec. (..) przy czym autorzy ekspertyzy podkreślili, że złamaniem obowiązujących przepisów byłaby z kolei dyskryminacja ze względu na rasę lub pochodzenie etniczne.​

Więc zastanowisz się 5 razy zanim coś powiesz gdy masz dzieci, rodzinę, karierę.
Hipermarket wypierdoli Twój produkt z pułek, księgarnia odmówi sprzedaży książki, szkoła nie przyjmie dziecka, a w restrauracji powiedzą, że śmierdzisz i masz wypierdalać. Nie ma tu kurwa żadnego państwa, a okazuje się, że wszyscy działają jakby to była głęboka komuna.

 

Claude mOnet

Well-Known Member
975
1 859
Śledzę przypadek Mateusza Piskorskiego któremu ABW postawiła zarzut "wpływania na opinię publiczną" (to jest na stronie kończącej się na KROPA GOV mimo, że nie podpada pod żaden paragraf. Nie było przekazywania tajemnic państwowych, podejmowania decyzji, sabotażu. WPŁYWANIE NA OPINIĘ. Czaisz?
Piskorski siedzi od 3 lat a proces odbywa się w bardzo leniwym trybie i zakrawa o farsę. Zauważyłem, że sprawa praktycznie nikogo nie interesuje. Może ludzie boją się przyprawienia etykietki ruskiego agenta. Może nie słyszeli. Z publicznych osób które znam na ten temat wypowiedział się Grzegorz Braun i to wszystko. Nie wiadomo ile osób w Europie siedzi na tej zasadzie.
Dodaj jeszcze 100-nogę i Tymochowicza, też czasem cos pisali, a mowili bardzo dużo i bardzo ostro. Ale nie za to zostali zamknięci: Tymochowicz kibluje za szantaż KK, a 100-nóg za współpracę z WSI, być może i inne sprawy.
To, że brak procesu i areszt p.Piskorskiego to skurwysyństwo to wiemy, ale dziennikarzem to on nie był, co najwyżej bywał, i nie za działaność publicystyczną go przymknęli...
 

inho

Well-Known Member
1 591
3 876
Nie zapominajmy, że do powyższych przepisów na dniach ma być dodana jeszcze "ochrona przed terroryzmem" w formie możliwości usunięcia każdej treści z internetu na żądanie administracji publicznej w ciągu godziny od zgłoszenia. Eurokomuchom bardzo się spieszy, żeby uchwalić te przepisy koniecznie jeszcze w tej kadencji europarlamentu. Z przytoczonej w poniższym tekście notatki wynika, że kolejnym "problemem" na celowniku "wolnościowego kagańca dla europejskich państw" jest szyfrowanie komunikacji.

Anti-terrorist Regulation: only a few days left to oppose Internet censorship


The regulation allows the authority of any Member State of the European Union (whether the police or a court) to force a host to remove within one hour content that the authority has considered terrorist. In addition, the text encourages and makes it possible to impose the implementation of proactive measures to combat the dissemination of this content, including automatic filtering tools. All under the threat of heavy financial penalties.

(...)

European Commission and some governments continue to put undemocratic pressure on MEPs. The French and German governments sent a letter to MPs two weeks ago stating:

« We believe it is imperative to do everything possible to reach an agreement on this draft text within the few days before the end of the parliamentary proceedings of the current European Parliament term. ».

For the European Commission, this is even more surprising: while the vote was still scheduled on April 1st in the LIBE Committee, Julian King, the European Commissioner in charge of the dossier, wanted it to be voted in the Parliament two days later, on 3 April, to start the trialogues on 4 April…

(...)

Reading the press releases of one of the associations that worked to adopt this text, if the subject today is automated censorship, the next one is undoubtedly the encryption of our conversations.​
 

NoahWatson

The Internet is serious business.
967
2 122
Polska zaskarżyła do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dyrektywę o prawach autorskich.
Złożenie skargi do TSUE na dyrektywę zapowiedział w czwartek wicepremier Piotr Gliński.
Poland files complaint with EU's top court over copyright rule change
WARSAW (Reuters) - Poland has submitted a complaint to the European Union’s top court against copyright rules adopted by the bloc in April to protect Europe’s creative industries, which Warsaw says may result in preventive censorship.
 
Do góry Bottom