Donald Trump: nadzieja libertarian...czy Amerykanski Kukiz?

Czy Donald Trump jest nadzieja na libertarianskie zmiany w USA?


  • Total voters
    120

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Palin: Carrier-Trump deal smells like 'crony capitalism'

Trump surrogate Sarah Palin argued in a Friday op-ed that President-elect Trump's negotiations with the Carrier company may be nothing else than "crony capitalism."

Carrier announced this week it would not outsource 1,100 Indiana jobs to Mexico due to talks with the incoming president, who assured the company he was going to make it worthwhile for corporations to keep jobs in America. But Palin, who is reportedly being considered for secretary of veterans affairs or interior, appears to be at odds with Trump's recent business decision. "We don't yet know terms of the public/private deal that was cut to make the company stay, but let's hope every business is equally incentivized to keep Americans working in America," Palin wrote in the Young Conservatives op-ed. "Foundational to our exceptional nation's sacred private property rights, a business must have freedom to locate where it wishes. In a free market, if a business makes a mistake (including a marketing mistake that perhaps Carrier executives made), threatening to move elsewhere claiming efficiency's sake, then the market's invisible hand punishes."

"When government steps in arbitrarily with individual subsidies, favoring one business over others, it sets inconsistent, unfair, illogical precedent. Meanwhile, the invisible hand that best orchestrates a free people's free enterprise system gets amputated. Then, special interests creep in and manipulate markets. Republicans oppose this, remember? Instead, we support competition on a level playing field, remember?" Palin added. "Because we know special interest crony capitalism is one big fail." The former Alaska governor said the Trump administration needs to follow the example set by Ronald Reagan's, which relied on policy to change the economy, not deals with individual companies who threaten to pull jobs out of the country. Palin said she is optimistic Trump's team knows the federal government should not incentivize individual businesses despite the $7 million in tax subsidies the state of Indiana has offered Carrier over the next decade. "Gotta' have faith the Trump team knows all this. And I'll be the first to acknowledge concerns over a deal cut by leveraging taxpayer interests to make a manufacturer stay put are unfounded — once terms are made public," Palin concluded.

https://archive.fo/CmCwA
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Trochę stare, ale nie było mnie jakiś czas na forum, więc wrzucam: Stephen King bóldupi z powodu zwycięstwa Trumpa:

upload_2016-12-7_15-50-8.png

Czytam sobie właśnie "Mroczną Wieżę", i cóż: o ile pan Stefan Król pisarzem jest dobrym, nawet bardzo, to jego Clintonowo-Obamowe poglądy (które czasem przemyca w swoich powieściach), są mega wkurwiające.
 
Ostatnia edycja:

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
A ja uważam go za przereklamowanego grafomana. Kilka lat temu czytałem "komórkę". Pomysł mało oryginalny, geneza epidemii zombi absurdalna, fabuła nudna jak szlag. W połowie odpuściłem. Generalnie znam go z adaptacji filmowych które oglądałem w dzieciństwie. Wtedy mi się podobały, ale np. jak teraz przypomnę sobie Bastion z interweniującą "ręką Boga", to mnie zbiera na śmiech i facepalma jednocześnie. :)
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Dla mnie King także jest słabym pisarzem, może jakbym przeczytał po angielsku to bym zmienił zdanie. Chociaż dodam, że czytałem tylko, jakąś jedną znaną powieść i tom opowiadań.

To jego było jak para staruszków miała stancję i mordowała studentów?
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-10/cia-ustalila-ze-rosja-pomagala-trumpowi/

Według CIA Rosja ingerowała w przebieg tegorocznych wyborów prezydenckich w USA aby pomóc Donaldowi Trumpowi w odniesieniu zwycięstwa - poinformował w piątek dziennik "Washington Post" powołując się na anonimowe osobistości oficjalne.

"Washington Post" twierdzi, że wspomniane osobistości oficjalne określiły te osoby jako ludzi znanych w środowisku agencji wywiadowczych z działań mających na celu wspieranie Trumpa i zmniejszanie szans Clinton na wygraną w wyborach.

"W ocenie społeczności wywiadowczej, celem Rosji było faworyzowanie jednego kandydata, czyli pomaganie Trumpowi w odniesieniu zwycięstwa. Taki jest zgodny pogląd" - cytuje dziennik słowa amerykańskiej osobistości oficjalnej wysokiej rangi.

To jest tak dobre, że nie mogę przestać się śmiać. Myślałem, że zaraz zobaczę "znane, anonimowe źródła". :)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Nieprzychylny obraz współpracowników Trumpa:

Rząd Donalda Trumpa, czyli gabinet obrzydliwości
Michał Michalak
Dzisiaj, 14 grudnia (10:13)

Donald Trump do swojej administracji wybrał miliarderów, milionerów i prezesów o wątpliwej reputacji. Od czasów Billa Clintona i George'a W. Busha, a może nawet od czasów Ronalda Reagana, nie było rządu o tak ścisłych związkach z finansjerą i wielkimi korporacjami. Przyjrzyjmy się dotychczasowym wyborom prezydenta-elekta właśnie pod tym kątem.
Sekretarzem skarbu został Steven Mnuchin, który przez blisko dwie dekady pracował w znanym z nadużyć banku Goldman Sachs. Później Mnuchin wzbogacił się na kryzysie mieszkaniowym. Jego bank OneWest zasłynął m.in. zajęciem domu 90-letniej mieszkanki Florydy za 30-centową zaległość w płatnościach. Korporacja Mnuchina wstrzymywała również wypłaty odszkodowań dla ofiar huraganu Sandy, by zarobić na kłopotach finansowych swoich klientów.

Z Goldman Sachs do administracji trafił również dyrektor operacyjny banku Gary Cohn, który został szefem rady gospodarczej przy prezydencie. Cohn jako wspólnik współuczestniczył we wszystkich krytykowanych praktykach banku. Gigantowi inwestycji udowodniono m.in. wprowadzanie w błąd klientów i inwestorów. Bank wydatnie przyczynił się także do kryzysu z 2008 roku. W Goldmanie pracował również główny strateg rządu Trumpa i właściciel prawicowego serwisu Breitbart News - Stephen K. Bannon.

Andrew Puzder to z kolei przyszły sekretarz pracy. Jako prezes CKE Restaurants (właściciel m.in. Hardee's) wsławił się łamaniem praw pracowniczym. W 60 proc. należących do niego lokali kontrole wykazały naruszenia w postaci wypłacania pracownikom wynagrodzeń niższych niż płaca minimalna i zmuszania ich do nadgodzin. Puzder otwarcie sprzeciwia się ustanawianiu płacy minimalnej na poziomie federalnym i płaceniu pracownikom za nadgodziny. Przyszły sekretarz pracy jest również przeciwnikiem płatnych zwolnień lekarskich, które nazwał "ciężarem dla biznesu".

Rex Tillerson, wybór Trumpa na sekretarza stanu, jest prezesem korporacji paliwowej Exxon Mobil. Tillersonowi wytyka się bliskie związki z Rosją i Władimirem Putinem, który nagrodził go Orderem Przyjaźni za "wielki wkład w rozwój i umacnianie współpracy z Federacją Rosyjską". Tillerson to przeciwnik sankcji wymierzonych w Rosję.

Jego korporacja nie lubi płacić podatków. W 2012 roku Exxon Mobil - razem z koncernem Murphy Oil - pozwał Kanadę, gdyż nie był zadowolony z nowego podatku na wsparcie rozwoju najbiedniejszych prowincji. Choć podatek został nałożony zarówno na krajowych jak i zagranicznych inwestorów, Tillerson uznał, że został niesprawiedliwie potraktowany. Arbitraż w ramach umowy NAFTA zasądził 13 milionów dolarów odszkodowania dla inwestora.

Sekretarzem handlu zostanie Wilbur Ross - inwestor, były bankier, miliarder. Jego firma zajmuje się przejmowaniem i restrukturyzacją przedsiębiorstw w stanie upadłości. Ross był mistrzem spekulacji na nowojorskiej giełdzie. W 2006 roku w kopalni w Sago, w Wirginii Zachodniej, której właścicielem był Ross, doszło do wybuchu, który zabił 12 górników. Jak później wyszło na jaw, w kopalni tej notorycznie naruszane były normy bezpieczeństwa - kontrole wykazały 208 takich naruszeń - a Wilbur Ross zdawał sobie z nich sprawę. Naruszenia te bezpośrednio przyczyniły się do tragedii.

Elaine Chao, nominowana przez Donalda Trumpa na sekretarza transportu, przez osiem lat pełniła funkcję sekretarza pracy w administracji George'a W. Busha i nie przyczyniła się wydatnie do poprawy bezpieczeństwa i praw pracowników. Żona republikańskiego senatora Mitcha McConnella jest zwolenniczką jak największych obniżek podatków dla korporacji, deregulacji i cięć budżetowych uderzających w opiekę socjalną.

Miliarderka Betsy DeVos to wybór prezydenta-elekta na sekretarza edukacji. Jest zwolenniczką prywatyzacji szkolnictwa. To ona stała za krytykowaną reformą edukacji w Michigan. DeVos zarzuca się, że jest bardziej lobbystką korporacji chcących zyskać na prywatyzacji szkolnictwa, niż ekspertem w tej dziedzinie.

Sekretarzem energetyki zostanie Rick Perry, były gubernator Teksasu, i członek zarządu Energy Transfer Partners - największej korporacji energetycznej w USA. Firma jest bezpośrednio zaangażowana w budowę rurociągu z Północnej Dakoty do środkowych stanów. Uruchomienie rurociągu zostało wstrzymane ze względu na ryzyko skażenia wody pitnej. Perry zamierza tę decyzję odwrócić. Krytycy nominacji Perry'ego przekonują, że nowy sekretarz energetyki będzie teraz robił interesy sam ze sobą.

W trakcie kampanii wyborczej Donald Trump - masowo popierany białą klasę pracującą - nie wspominał, że jego politykę będą realizować nastawione na własny zysk i nieliczące się ze społeczeństwem "wilki z Wall Street".

Hehe, kandydat antysystemowy pełną gębą. Na plus chyba ta DeVos, która chce zaorać szkolnictwo.
 
D

Deleted member 427

Guest
Podchodziłbym z dystansem do takich sensacji. Po pierwsze, wszystkie przepisane są z lewicowych portali typu "Politico" czy "Slate". Po drugie, gdybym ja na stanowisko sekretarza ds. polityki społecznej wybrał, powiedzmy, Madlocka, który nie chciał rozdawać chleba sierotom w ramach programu "Każda piekarnia przez 1 tydzień w roku piecze za darmo", a na stanowisko ministra skarbu mianował FatBanthe, który nie poparł programu 500+, to wasze biografie zostały przedstawione w podobnym stylu: chciwi, nieczuli, potwory bez empatii.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
A ja bym nie przeceniał kolegów Donusia. Ale nie będę jechał tomkiewiczem po korporatyzmie, bo to jego fucha a na libnecie jak w średniowiecznym cechu - każdy ma swoją działkę.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ja po prostu nie łykam tej propagandy, bo o Trumpie mainstream pisał już wszystko: że jest inkarnacją Hitlera i będzie gazował muzułmanów. W ogóle autor grubo poleciał: od czasu Busha i Clintona, a może nawet Reagana. No to jest 35 lat historii, niech się zdecyduje.
 
OP
OP
libertarianin.tom

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Nieprzychylny obraz współpracowników Trumpa:

Rząd Donalda Trumpa, czyli gabinet obrzydliwości
Michał Michalak
Dzisiaj, 14 grudnia (10:13)

Donald Trump do swojej administracji wybrał miliarderów, milionerów i prezesów o wątpliwej reputacji. Od czasów Billa Clintona i George'a W. Busha, a może nawet od czasów Ronalda Reagana, nie było rządu o tak ścisłych związkach z finansjerą i wielkimi korporacjami. Przyjrzyjmy się dotychczasowym wyborom prezydenta-elekta właśnie pod tym kątem.
Sekretarzem skarbu został Steven Mnuchin, który przez blisko dwie dekady pracował w znanym z nadużyć banku Goldman Sachs. Później Mnuchin wzbogacił się na kryzysie mieszkaniowym. Jego bank OneWest zasłynął m.in. zajęciem domu 90-letniej mieszkanki Florydy za 30-centową zaległość w płatnościach. Korporacja Mnuchina wstrzymywała również wypłaty odszkodowań dla ofiar huraganu Sandy, by zarobić na kłopotach finansowych swoich klientów.

Z Goldman Sachs do administracji trafił również dyrektor operacyjny banku Gary Cohn, który został szefem rady gospodarczej przy prezydencie. Cohn jako wspólnik współuczestniczył we wszystkich krytykowanych praktykach banku. Gigantowi inwestycji udowodniono m.in. wprowadzanie w błąd klientów i inwestorów. Bank wydatnie przyczynił się także do kryzysu z 2008 roku. W Goldmanie pracował również główny strateg rządu Trumpa i właściciel prawicowego serwisu Breitbart News - Stephen K. Bannon.

Andrew Puzder to z kolei przyszły sekretarz pracy. Jako prezes CKE Restaurants (właściciel m.in. Hardee's) wsławił się łamaniem praw pracowniczym. W 60 proc. należących do niego lokali kontrole wykazały naruszenia w postaci wypłacania pracownikom wynagrodzeń niższych niż płaca minimalna i zmuszania ich do nadgodzin. Puzder otwarcie sprzeciwia się ustanawianiu płacy minimalnej na poziomie federalnym i płaceniu pracownikom za nadgodziny. Przyszły sekretarz pracy jest również przeciwnikiem płatnych zwolnień lekarskich, które nazwał "ciężarem dla biznesu".

Rex Tillerson, wybór Trumpa na sekretarza stanu, jest prezesem korporacji paliwowej Exxon Mobil. Tillersonowi wytyka się bliskie związki z Rosją i Władimirem Putinem, który nagrodził go Orderem Przyjaźni za "wielki wkład w rozwój i umacnianie współpracy z Federacją Rosyjską". Tillerson to przeciwnik sankcji wymierzonych w Rosję.

Jego korporacja nie lubi płacić podatków. W 2012 roku Exxon Mobil - razem z koncernem Murphy Oil - pozwał Kanadę, gdyż nie był zadowolony z nowego podatku na wsparcie rozwoju najbiedniejszych prowincji. Choć podatek został nałożony zarówno na krajowych jak i zagranicznych inwestorów, Tillerson uznał, że został niesprawiedliwie potraktowany. Arbitraż w ramach umowy NAFTA zasądził 13 milionów dolarów odszkodowania dla inwestora.

Sekretarzem handlu zostanie Wilbur Ross - inwestor, były bankier, miliarder. Jego firma zajmuje się przejmowaniem i restrukturyzacją przedsiębiorstw w stanie upadłości. Ross był mistrzem spekulacji na nowojorskiej giełdzie. W 2006 roku w kopalni w Sago, w Wirginii Zachodniej, której właścicielem był Ross, doszło do wybuchu, który zabił 12 górników. Jak później wyszło na jaw, w kopalni tej notorycznie naruszane były normy bezpieczeństwa - kontrole wykazały 208 takich naruszeń - a Wilbur Ross zdawał sobie z nich sprawę. Naruszenia te bezpośrednio przyczyniły się do tragedii.

Elaine Chao, nominowana przez Donalda Trumpa na sekretarza transportu, przez osiem lat pełniła funkcję sekretarza pracy w administracji George'a W. Busha i nie przyczyniła się wydatnie do poprawy bezpieczeństwa i praw pracowników. Żona republikańskiego senatora Mitcha McConnella jest zwolenniczką jak największych obniżek podatków dla korporacji, deregulacji i cięć budżetowych uderzających w opiekę socjalną.

Miliarderka Betsy DeVos to wybór prezydenta-elekta na sekretarza edukacji. Jest zwolenniczką prywatyzacji szkolnictwa. To ona stała za krytykowaną reformą edukacji w Michigan. DeVos zarzuca się, że jest bardziej lobbystką korporacji chcących zyskać na prywatyzacji szkolnictwa, niż ekspertem w tej dziedzinie.

Sekretarzem energetyki zostanie Rick Perry, były gubernator Teksasu, i członek zarządu Energy Transfer Partners - największej korporacji energetycznej w USA. Firma jest bezpośrednio zaangażowana w budowę rurociągu z Północnej Dakoty do środkowych stanów. Uruchomienie rurociągu zostało wstrzymane ze względu na ryzyko skażenia wody pitnej. Perry zamierza tę decyzję odwrócić. Krytycy nominacji Perry'ego przekonują, że nowy sekretarz energetyki będzie teraz robił interesy sam ze sobą.

W trakcie kampanii wyborczej Donald Trump - masowo popierany białą klasę pracującą - nie wspominał, że jego politykę będą realizować nastawione na własny zysk i nieliczące się ze społeczeństwem "wilki z Wall Street".

Hehe, kandydat antysystemowy pełną gębą. Na plus chyba ta DeVos, która chce zaorać szkolnictwo.

O tych z Goldman Sachs to juz pisalem. Podejrzane typy. Ale reszta propsuje zniesienie placy minimalnej, walczy z socjalem, podatkami, chce prywatyzacji szkolnictwa, itp. Wiec nie wiem o co ci tu FatBantha chodzi. Myslalem, ze to ja tu jestem fanatycznym wrogiem Trumpa, ale akurat tutaj za wiekszosc wyborow do administracji musze go pochwalic. Znacznie gorsi sa ci dwaj odpowiedzialni za sadownictwo i imigracje. Ale zapomnialem ich imion.jeden z nich chyba Sessions sie nazywa.
 
D

Deleted member 427

Guest
Z innej paki. Kanye West wyszedł z psychiatryka (zamknęli go chwilę po tym, jak publicznie wyraził poparcie dla Trumpa) i krótko potem odwiedził prezydenta-elekta w jego własnym hotelu. Media dostały małpiego rozumu.

161213102630-02-kanye-west-trump-tower-1213-exlarge-169.jpg


 
Do góry Bottom