Żydzi podczas II wojny światowej

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 692
12 035
@Generalplan Ost
Polakom groziło wyniszczenie ale w wyniku wygrania przez Rzeszę wojny, nie następującej tu-i-teraz eksterminacji (Endlosung) jak w przypadku Żydów. Było to zagrożenie odsunięte w czasie a więc nie bezpośrednie.
Pomijając fakt, że większość Żydów miało polskie obywatelstwo, a zatem była Polakami i ich zawłaszczenie i wszelkie roszczenia z tym związane ze strony Izraela są mocno wątpliwe, odsunięty w czasie to był Holokaust, bo formalnie wystartował w 1942r., tymczasem wyniszczenie Polaków wystartowało we wrześniu 1939r., między innymi w ramach intelligenzaktion. Proszę, przestań już pierdolić, to żałosne.
 

Xynta

Member
107
18
@Ciek
Gdyby Endlosung kwestii Polaków został rozpoczęty już w 1939 to zostałoby nas w Polsce tyle % co Żydów. A temat roszczeń żydowskich sprytne przytaczasz jakbym wypowiadał się za oddawaniem Żydom mienia i płacenia odszkodowań, a przecież jedno z drugiego nie wynika i shitstorm nie dotyczy odszkodowań.
Proszę, przestań już pierdolić, to żałosne.

@temat
http://strajk.eu/kryzysu-dyplomatycznego-nie-bylo/
Dobrze napisany artykuł.
Za sprawą ustawy o IPN polscy antyfaszyści o mały włos nie znaleźli się w Warszawie w kuriozalnym położeniu: zmuszeni do obrony przed polskimi rasistami ambasady najbardziej rasistowskiego państwa świata; do obrony przed tymi, którym faszyzm w Polsce dopiero się marzy – ambasady państwa będącego wzorem i ideałem dla rasistowskiej, faszyzującej prawicy na całym świecie. Tej w Polsce też, tylko ta polska jeszcze nie wymyśliła, jak przezwyciężyć wewnętrzną sprzeczność między podziwem dla bezwstydu, z jakim Izrael stosuje przemoc wobec „niewłaściwej rasowo” ludności na kontrolowanym przez siebie terytorium, a własnym „tożsamościowym”, „organicznym” przywiązaniem do tropów antysemickich.

Czy profesora Zybertowicza MaBeNa to nie ma być taka polska Hasbara? Czy Instytut Solidarności i Męstwa nie jest pomyślany jako polskie Jad Waszem? Czy ministra Glińskiego i innych prawicowców marzenia, by polskie kino podbiło wyobraźnię światowej publiczności epickimi filmami rozpamiętującymi widowiskowo polskie męczeństwa historyczne nie biorą się z zazdrości o kapitał polityczny zbity przez Izrael na eksploatacji obrazów hitlerowskiego ludobójstwa Żydów? Czy pozywanie zagranicznych dziennikarzy i polityków za „szkalowanie Polski” nie byłoby takim trochę izraelskim lawfare na miarę naszych możliwości? Czy polski rząd nie kupuje od Izraela technologii wojskowych przetestowanych przez to państwo na Palestyńczykach (a także Syryjczykach czy Libańczykach)?
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 657
Doprawdy? To dlaczego mamy taki ból dupy o histerycznie wymyślone problemy, do stopnia, w którym musimy karać więzieniem za myślozbrodnię i rozpętujemy trwający wiele tygodni festiwal plucia jadem?

Kto ma ból dupy ten ma.
Pisząc z pogardą o jakimś narodzie ("żydy" czy "polaczki") takie coś jednak sugerujesz.

Żydy to pisanie z pogardą ?

Ale z ciekawości, dlaczego nie istnieje? Bo byłem w Izraelu i przejawiał wszystkie objawy istniejącego państwa. Nie zauważyłem tam innego państwa, ani też aktywnej bezpaństwowości.

Źle wcześniej odpowiedziałem. Dla mnie Izrael nie istnieje.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 515
Polakom nie groziła zagłada.
Potwierdzam, że tak było. Adolf Hitler :).
Czyli co, nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o Holocauście żydów, ale też o zagładzie Polaków?

Może dlatego Waffel-SS obchodzi jego urodziny po lasach, bo to tylko ci źli naziści niedoinformowali dobrego cara, znaczy fuhrera, a gdyby tylko wiedział, II wojna światowa potoczyłaby się znacznie lepiej... :(
nasz forumowicz
Akurat Eliahu pieprzy tutaj jak potłuczony - chyba w ogóle nie zapoznał się z tematem i poleciał po łebkach bez żadnego przygotowania.

Cały wątek o opieraniu się jedynie na stereotypie chciwego Żyda, który robi wszystko jedynie dla pieniędzy, jest wyjątkowo słaby, bo przecież Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce mimowolnie potwierdziła, że takie jest drugie dno sprawy - odszkodowania.

Anna Azari, ambasador Izraela, mówi wprost. „Wszystko przez ustawę reprywatyzacyjną”
 • UJAWNIAMY. Oto dokument, który dowodzi, że przedstawiciele Izraela od dawna znali zmiany w ustawie o IPN)

  W rozmowie z Wirtualną Polską ambasador Izraela przyznała wprost, że stosunki polsko-izraelskie pozostaną napięte nawet po zażegnaniu sporu nowelizację ustawy o IPN.

  – Wiele wskazuje na to, że nawet jeżeli spór o ustawę o IPN zostanie zażegnany, to relacje polsko-izraelskie pozostaną napięte. Wszystko przez ustawę reprywatyzacyjną mówiła Anna Azari.

  Wcześniej portal wPolityce.pl ujawnił, iż przedstawiciele Izraela od dawna znali zmiany w ustawie o IPN.

  – Z przygotowanego w Ministerstwie Sprawiedliwości zestawienia spotkań i prac w tej sprawie jasno wynika, że dyplomaci i urzędnicy Państwa Izrael doskonale znali projekt polskiego rządu, że ich uwagi zgłoszone na początku zostały uwzględnione (wyłączenie z penalizacji badań naukowych), że mieli dziesiątki okazji by w bezpośrednich rozmowach zgłosić kolejne wątpliwości, ale tego nie zrobili – czytamy w serwisie wPolityce.pl.

  (Więcej: UJAWNIAMY. Oto dokument, który dowodzi, że przedstawiciele Izraela od dawna znali zmiany w ustawie o IPN)

  W swoich poprzednich wstąpieniach w mediach ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, odnosiła się we wtorek do swojego przemówienia podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz i przyznała, że miała "coś całkiem innego do powiedzenia", ale "w Izraelu już była decyzja premiera", a "dyplomaci mają swoje instrukcje".

  Azari pytana w radiu RMF FM dlaczego wywołała "wielki kryzys" w stosunkach polsko-izraelskich, odpowiedziała: "Myślę, że to nie byłam ja sama, a to była ta ustawa, odnowienie tej ustawy, i godzina, w której to było przyjęte". Przypomniała, że "dla Izraela to był Dzień Pamięci o Holokauście". Podkreśliła, że "ta burza zaczęła się w Izraelu".

  "Mówiłam tak dlatego, że musiałam" - podkreśliła, odnosząc się do swojego wystąpienia.
Krótko mówiąc, spór o IPN był zaledwie pretekstem do casus belli o odszkodowania. Dodatkową pałką, którą skłoni się drugą stronę do ustępstw w kluczowej sprawie. Głupio byłoby przecież potwierdzać stereotyp pazernego Żyda, więc trzeba się wystroić w szatki obrońcy pamięci o Holocauście, której zagrażają jakieś polskie demony. Wtedy domaganie się rekompensat od gojów będzie bardziej usprawiedliwione wizerunkowo.

Tak czy owak, strasznie słaba to dyplomatka, skoro w rozmowie telewizyjnej wyjawia o co tak naprawdę idzie gra. Jeżeli otwarcie mówisz, że nawet wycofanie się z IPNowskiej ustawy niczego nie naprawi w relacjach, bo w gruncie rzeczy, chodzi o coś innego, to jakakolwiek przestrzeń do dalszego udawania się kończy.

Najśmieszniejsze w tej sprawie jest to, że te stereotypy są potwierdzane przez polityków izraelskich, więc Eliemu coś nie wyszło w narracji. :)
Oni chyba naprawdę sądzą, że warto inwestować szkle w robienie tych filmików, bo kasa z kamienic wszystko spłaci. Żeby tylko Rodzina Rudermanów przez ten polski antysemityzm nie uległa jakiejś nadmiernej pauperyzacji...
 
Ostatnia edycja:

Xynta

Member
107
18
Ciek, ty naprawdę myślisz że w ustawie reprywatyzacyjnej też chodzi o to żeby nie oddawać przedwojennym właścicielom kamienic, a nie o to, żeby zalegalizować przekręty już dokonane i otworzyć pole do następnych?
 

workingclass

Well-Known Member
2 087
4 110
Gdyby Endlosung kwestii Polaków został rozpoczęty już w 1939 to zostałoby nas w Polsce tyle % co Żydów.
1939r. - na terytorium Polski żyło około 24000000 Polaków
1939r. - na terytorium Polski żyło około 3500000 Żydów
Nie jestem orłem z matmy ale ty chyba jakieś złe kalkulacje poczyniłeś.
 

workingclass

Well-Known Member
2 087
4 110
Sugeruje, że procenty się nie zgadzają i nawet gdyby Endlosung kwesti Polaków zaczął się w 39 to i tak nie zostałby taki sam procent Polaków co Żydów.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 515
Ciek, ty naprawdę myślisz że w ustawie reprywatyzacyjnej też chodzi o to żeby nie oddawać przedwojennym właścicielom kamienic, a nie o to, żeby zalegalizować przekręty już dokonane i otworzyć pole do następnych?
W tej kwestii w gruncie rzeczy nie ma znaczenia, o co chodzi, tylko jakie są ostatecznie konsekwencje i co się komu podoba, a co nie. A Żydom z jakiegoś powodu nie podoba się ustawa reprywatyzacyjna.

Zresztą nie ma większego problemu z samym pomysłem oddawania przedwojennym właścicielom kamienic, nie ma nawet problemu z oddawaniem tych kamienic ich spadkobiercom, jeżeli mają odpowiednie papiery. Problem tkwi w tym, że tych kamienic będą domagać się ludzie, którzy żadnymi spadkobiercami nie są a z właścicielami łączy ich wcale nie rodzinna relacja a jedynie kolektywna narodowość...
 

Xynta

Member
107
18
jakie są ostatecznie konsekwencje i co się komu podoba, a co nie
Ostateczną konsekwencją jest podkładka dla delegalizacji albo związania działania organizacji lokatorskich, które przy rozkręceniu nagonki antysemickiej będą mogły zostać rozbite oskarżeniami o antysemityzm.
Problem tkwi w tym, że tych kamienic będą domagać się ludzie, którzy żadnymi spadkobiercami nie są a z właścicielami łączy ich wcale nie rodzinna relacja a jedynie kolektywna narodowość...
Proszę cię, nie tłumacz mi jak wygląda reprywatyzacja w Polsce. Przyjdź na zebranie WSL to może o tym porozmawiamy na poważnie a nie w kontekście konfliktu narodowości.
Problem polega na tym że ludzie którzy domagają się zwrotów, obojętnie czy mają czy nie mają cokolwiek wspólnego z przedwojennymi właścicielami, robią to w procesie mafijno-korupcyjno-przestępczym, z groźbami i zabójstwami na koncie włącznie, a w procesie przoduje między innymi polska szlachta jak Marek Mossakowski.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 515
A no to jest już kwestia praktyki i nie dotyczy samej litery prawa, więc w sumie poza etnologicznym opisem obyczajów i standardów moralnych panującym tu i teraz, samym gadaniem niczego się nie zdziała.

Mafijno-korupcyjno-przestępcze działania to domena kontaktów sfery publicznej z prywatną; jeżeli ktoś chce się trzymać od tego z daleka, to powinien być za apartheidem państwowego i prywatnego.
 

Finis

Anarcho-individual
438
1 891
Widzę, że wątek zszedł trochę na tematy współczesne.

Dorzucam kolejne kamyczki ze swojej strony, myślę, że interesujące.

Wydała na śmierć setki Żydów. Wzięła za to pieniądze. Sama była Żydówką

Największym postrachem Żydów ukrywających się przed Niemcami podczas II wojny światowej byli ludzie, którzy w zamian za pieniądze zajmowali się ich tropieniem i wydawaniem na pewną śmierć. W Berlinie najbardziej osławionym Greiferem(„łapaczem”) wcale nie był fanatyczny nazista ani nawet Niemiec, lecz… Żydówka – Stella Kübler.

...

Podobno była w stanie w ciągu jednego weekendu schwytać nawet ponad 60 Żydów. Za każdego dostawała 200 marek. Dokładnej liczby jej ofiar zapewne już nigdy nie poznamy, ale szacuje się, że skazała na pewną śmierć od kilkuset do nawet kilku tysięcy osób!

Cały artykuł: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2...dow-wziela-za-to-pieniadze-sama-byla-zydowka/

No i co powiecie na to? Fakt, że kobieta została do tego zmuszona, ale nie robiła tego tylko i wyłącznie dla idei przeżycia swojego oraz rodziny - pobudki materialne też jednak wchodziły w grę.

 

inho

Well-Known Member
1 635
4 484
POLES ASK ALLIES TO HALT SLAUGHTER; Report Germans Have Slain One-Third of 3,130,000 Jewish Population END OF NATION IS FEARED Note Charges Extermination of Entire Polish People Is Nazis' Objective
Wireless to THE NEW YORK TIMES. DEC. 11, 1942

LONDON, Dec. 10 -- The Polish Government has asked the Allied governments if there is any possibility of restraining the German from continuing their mass extermination of the Jewish population of Poland and their plans to obliterate the Poles as a nation.

rQYHid4.jpg


https://www.nytimes.com/1942/12/11/...halt-slaughter-report-germans-have-slain.html

###

Ciekawe, czy to też obrócą przeciw Polakom...
 
Ostatnia edycja:

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 379
POLES ASK ALLIES TO HALT SLAUGHTER; Report Germans Have Slain One-Third of 3,130,000 Jewish Population END OF NATION IS FEARED Note Charges Extermination of Entire Polish People Is Nazis' Objective
Wireless to THE NEW YORK TIMES. DEC. 11, 1942

LONDON, Dec. 10 -- The Polish Government has asked the Allied governments if there is any possibility of restraining the German from continuing their mass extermination of the Jewish population of Poland and their plans to obliterate the Poles as a nation.

rQYHid4.jpg


https://www.nytimes.com/1942/12/11/...halt-slaughter-report-germans-have-slain.html

###

Ciekawe, czy to też obrócą przeciw Polakom...
halo czy trafiłem na forum narodowo-katolickie?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 573
Sprawa dotyczy Jedwabnego, a konkretnie wznowienia ekshumacji. Dr. Kurek (antysemitka Honoris Causa) odpowiada J. Danielsowi (nie temu od Whiskey, a temu co obecnie bryluje na pisowskich salonach).

Wstęp listu jest dobry.

Rozwiązanie kwestii żydowskiej są dwa. Albo to my będziemy wzięci w Żydowski jasyr, albo to każdy propertariański szlachcic będzie miał swego Żyda. ;)
 

Król Julian

Well-Known Member
958
2 100
Barbara Engelking i Jan Grabowski nie ustają w wysiłkach by udowodnić swoją tezę, że większość Polaków mordowała "starszych braci" podczas wojny. Właśnie wydali kolejną książkę na ten temat. We wstępie można przeczytać: "Historycy z Centrum Badań nad Zagładą przebadali niesłychanie starannie przebieg zagłady w dziewięciu okupacyjnych powiatach (w skład każdego wchodziły 2-3 przedwojenne): w Miechowie, Nowym Targu, Dębicy, Bochni, Węgrowie, Łukowie, Złoczowie, Biłgoraju i Bielsku." oraz inny fragment : "Na terenie przebadanych powiatów przed Zagładą (w 1942 roku) mieszkało 138 tys. 149 Żydów. Przeżyło 2513, czyli 1,8 proc."

Tu wywiad z tymi łajdakami:
 
Do góry Bottom