1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Żydzi podczas II wojny światowej

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez kawador, 3 Kwiecień 2012.

1. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 791
    Wrzucam luzem:

Tłumaczenie:

Szanowna Pani/Panie

Nazywam się Alexander McClleland i jestem australijskim weteranem II wojny światowej, zaklasyfikowanym jako "kompletny inwalida" i były wiezień obozu koncentracyjnego.

Mając 19 lat zgłosiłem się na ochotnika do australijskiej piechoty i walczyłem w Północnej Afryce i na Krecie, gdzie bylem ranny i gdzie dostałem się do niewoli. Moglem spędzić resztę wojny jako jeniec wojenny (POW), ale z powodu podejmowanych przeze mnie wielokrotnie prób ucieczek zostałem w efekcie zesłany do obozu koncentracyjnego TEREZIN, niedaleko żydowskiego getta/miasta - Theresinestadt w Czechosłowacji.

Moje osobiste przeżycia zamieściłem w książce "Odpowiedź - sprawiedliwość". W 1965 roku brałem udział w nagrodzonym ale -z historycznego punktu widzenia bardzo nierzetelnym - programie dokumentalnym o obozie w Theresienstadt zatytułowanym "Gdzie śmierć się uśmiecha".

Mojej renty inwalidzkiej nie zawdzięczam poważnym ranom, jakie odniosłem w czasie walk na Krecie. Swoje inwalidztwo zawdzięczam nieludzkiemu traktowaniu, jakiemu bylem poddany w obozie koncentracyjnym. Popularna opinia, że Niemcy mieli wystarczająco dużo ludzi, aby obsadzić nimi obozy koncentracyjne, jest fałszem. NIEMIECCY ŻOŁNIERZE PILNOWALI TYLKO NAJBARDZIEJ ZEWNĘTRZNEGO PASA ZASIEKÓW, my - więźniowie bardzo rzadko widzieliśmy żołnierzy niemieckich, dlatego to nie Niemcy bili i katowali mnie codziennie.

Nie. Codziennie bicie, które uczyniło mnie kompletnym inwalidą, zawdzięczam dwóm innym więźniom zwanym KAPO.

Kapo (skrót od CA-mp PO-lice, policja obozowa) mieli dodatkowe przywileje takie jak oddzielny pokój jak również posiadali władzę. Na przykład od nich zależało kto zostanie skierowany do izby chorych lub dostanie przepustkę do obozowego domu publicznego. Z powodu braku zdyscyplinowanych Niemców Kapo byli panami życia i śmierci.

Dwaj KAPO, którzy codziennie znęcali się nade mną, używając bardzo ciężkiej drewnianej pałki, którą nazywali "Pan Doktor", byli więźniami. Obaj byli ŻYDAMI. Jeden z Węgier, a drugi, z tego co pamiętam - z Ukrainy. Bylem świadkiem, jak wyciągali bezbronnych więźniów z ich cel na plac apelowy i mordowali, bijąc drewnianym "Panem doktorem".

Dlatego dzisiaj, gdy spotykam kogoś, kto też przeżył obóz, patrze mu bardzo uważnie w oczy, żeby zobaczyć, jakiego rodzaju "byłymi więźniami" są ci, z którymi teraz rozmawiam. Czy byli takimi więźniami jak ja, czy należeli do tej kategorii, która przeżyła wojnę tylko dlatego, że znęcała się nad innymi więźniami gorzej niż robili to Niemcy.

W gruncie rzeczy to niemiecki żołnierz był osobą, która uratowała mi życie. Gdy żydowscy KAPO po pobiciu mnie wysłali mnie do pracy z groźnie zainfekowana nogą, SS-man przechodząc obok zobaczył pomagających mi kolegów, podszedł i oddal mi swój "opatrunek osobisty".

Z tego powodu właśnie patrze uważnie w oczy "byłym więźniom", ponieważ wiem doskonale, że nie wszyscy, którzy przeżyli obozy, byli tylko "niewinnymi ofiarami". Wiem, że masa więźniów była nieludzkimi i brutalnymi kryminalistami. Nigdy nie powiedziano światu prawdy o niemieckich obozach. Wszystko, co słyszymy, to tylko historie o tym, jacy źli byli Niemcy i jak źle traktowali więźniów.

Bylem więźniem 8 obozów dla jeńców wojennych i jednego obozu koncentracyjnego, dlatego odpowiedzcie sobie sami na pytanie, kto zna prawdę: ja czy mass media.

Z poważaniem
    Alexander McClelland
    Toronto
    NSW

http://www.sunray22b.net/theresienstadt_and_jews.htm

śp. prof. Paweł Wieczorkiewicz:

Madmar318 lubi to.
  2. MaxStirner

MaxStirner Well-Known Member

Polubienia:
    3 865
    Holokaust to był kiedyś mój "ulubiony" temat przez kilka lat w czasach szkoły i studiów czytałem w czasie wolnym właściwie bez przerwy tylko o tym. Zbrzydło mi i już sie tym nie zajmuję (zamieniłem to na starożytność i czasami średniowiecze) ale dalej uważam siebie za kogoś w rodzaju eksperta w temacie. Takie teksty jak powyższy nie szokują a podobnych rewelacji net jest pełny po brzegi. W tym tekscie jest zarówno ziarno prawdy jak i morze kłamstwa i na tym polega trik - po pierwsze kapo na pewno nie pochodzi z angielskiego ale raczej z niemieckiego - mam na biurku akurat "Płakaliśmy bez łez" G. Gereifa tam jest podana cała niemiecka terminologia i tam jest „Kameradschaftspolizei" nieśmiertelna wiki podaje "Kameradenpolizei" lub od włoskiego capo) i juz to powinno dać do myślenia jak rzekomo obyty w obozowej rzeczywistości autor mógł podać że to pochodzi od terminu "Camp Police". Śmiech na sali. Po drugie funkcję kapo jeśli chodzi o narodowość mógł pełnić każdy więzień - także Niemiec i najczęściej było tak że byli to niemieccy kryminaliści albo homoseksualiści czy polityczni. Czasem oczywiście Żydzi też.
    Po trzecie - istota systemu polegała na tym że Niemcy jak najmniej "brudzili sobie ręce" - na przykład bezpośrednio eksterminację cały rozładunek spalanie ciał sortowanie rzeczy itp wykonywały wyłącznie żydowskie komanda. Dostawali za to extra warunki bytowe wódkę luksusy itd. Ale żyli krótko a niemcy mogli dzięki temu skłócić ich z resztą żydów w obozie a w nich samych wzbudzić poczucie winy (i o to chodziło). Nawet po wojnie funkcyjnych latami uważano za zdrajców zwłaszcza tych z Sonderkommanda. Wracając do samych kapo to ich brutalność brała sie z dwóch powodów:
    - mogli sie "wykazać" Niemcom i dostać lepsze warunki i dłużej żyć
    - do tej roli najcześciej wyznaczano kryminalistów i ludzi brutalnych z natury.
    Trzeba pamiętać że w tym wypadku żydzi może i bili ale systemem z góry na dół sterowali Niemcy i litościwy ugodowiec na pewno kapo by nie został. Poglądy o syjonistycznym spisku w celu wywołania wojny to pierwsze słyszę - tzn nie mówię że nie ma w tym ziarna prawdy może oni nawet i liczyli na rozrost syjonizmu a prawdą jest że Hitler pożyczał od żydów jakieś kwoty - tyle że to raczej nie dlatego że syjoniśći planowali wywołanie wojny razem z Hitlerem - bardziej dlatego że wtedy w całej eurpie duży i średni kapitał, burżuazja, bankerzy, przemysłowcy to byli Żydzi (H min za to ich przecież tak nienawidził). Była to przynajmniej na początku gra typu hate-love z jego strony i po prostu nie miał wyjścia ale było to o wiele wcześniej zanim przeciw Żdom gwałtownie wystąpił
    Teoria która wypływa z tego postu - że obozami sterowali Żydzi a Niemcy li tylko pilnowali - to czysty idiotyzm.

Luizy lubi to.
  3. kawador

Polubienia:
    19 791
    Bez jaj, man. Autor listu jest Australijczykiem, posługuje się językiem angielskim i skrót 'capo" odszyfrował sobie jako 'camp police', bo prawdopodobnie anglojęzyczni osadzeni tak to rozumieli. Dla niego to była po prostu policja obozowa, a jej członkowie byli właśnie 'comrade police force', czyli 'towarzysze policjanci'. Ten list to nie jest wykład z etymologii.

W tym przypadku masz zatem Żydów.

Po pierwsze, Wieczorkiewicz nie mówi o żadnym "syjonistycznym spisku". Co najwyżej stwierdza fakt, że kapitał żydowski w sposób zauważalny finansował III Rzeszę. Po drugie, nie wiem, skąd ty wytrzasnąłeś wniosek, że syjoniści planowali wywołanie wojny razem z Hitlerem, bo ja nijak nie mogę tego wychwycić w tym krótkim filmiku. Mowa jest jedynie o tym, że część środowisk syjonistycznych w razie wybuchu wojny liczyła na powrót wielu rodaków do Izraela.

4. MaxStirner

MaxStirner Well-Known Member

Polubienia:
    3 865
    Mnie chodzi tylko o to że podobne teksty - cytowane bez kontekstu są wodą na młyn neofaszystów i rewizjonistów. Nie wiem kim jest autor - może był w obozie może nie - za to po wklejeniu jego nazwiska do Googla pojawia się ten sam fragment na dziesiątkach rewizjonistycznych stron. Interesuje mnie po prostu w jakim celu powstał ten tekst i jakie intencje miał autor. Czemu w sposób ewidentny jego tekst jest pełen niedopowiedzeń (twierdzi że Niemcy pilnowali tylko zewnętrznego pasa a tortur dokonywali żydzi) Może i było tak że niemcy mieli mało załogi - zwłaszcza w okresie rozsypki kiedy spieprzali gdzie sie dało. Ale stwierdzenie że Niemcy byli jedynie strażnikami to kompletny kretynizm. Do szpiku kości cały system był niemiecki - nawet jeśli posługiwali się obcymi mendami - co nie dziwi bo totalitarny system wyzyska każdą opcję - to jeszcze nie usprawiedliwia niemców i tego co zrobili.

5. kawador

Polubienia:
    19 791
    Tu masz sporo racji.

j/w

Przy czym Wieczorkiewicz neofaszystą nie jest. Rewizjonistą natomiast jak najbardziej. Jego wypowiedzi o 'transformacji 89' i okrągłym stole kwalifikują go do psychiatryka:

http://niepoprawni.pl/blog/164/rewelacy ... ala-2-lata

6. Anonymous

Anonymous Guest

Ja tam rewizjonistom obozowym nie wierzę, ale kłamstwo oświęcimskie to zbrodnia na wolności słowa. Druga rzecz jest taka, że popieranie rewizjonistów nazistowskich przez wielu wolnościowców jest powodowane tym, że mówię inaczej niż mainstream, poza tym chcą dopierdolić syjonistom i Izraelowi. Jest to słuszne, ale Żydzi żyli tu wieki i nic nam złego nie zrobili, za to Niemcy i Ruscy tak, wiele razy. Carska Rosja była ideologicznie antysemicka, czerwona zaś de facto.

No i wspierając rewizjonistów drugowojennych( ściślej to ludzi takich jak Irving, a nie Suworow), hodujemy żmiję na własnej piersi!

Ja wierzę w 99.9% przypadków rewizjonistom badającym komunę i postkomunę! Oni mają rację. Nawet nie trzeba ich czytać by przyznać im rację. Wystarczą mainstreamowe, akademickie książki opisujące ZSRR, by im zaufać.

7. Rattlesnake

Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

Polubienia:
    1 423
    Urywek z jednego z wykładów Finkelsteina:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J0Z2Qn_XbPA[/video]

8. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    807
  9. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    807
  10. decha_131

decha_131 Active Member

Polubienia:
    79
    Samuel Konkin, Dariusz Ratajczak, Jean Marie Le Pen, David Irving (ten ostatni najbardziej znany).

Dodatkowo wielu rewizjonistów ma poglądy libertariańskie. Np.: Konkin, Ratajczak, Duke (?),
    James J. Martin, Paul Rassinier, Harry Elmer Barnes, L.A. Rollins,Laird Wilcox.

Pewien mało znany na tym forum ekonomista (polecam jego przeczytać) napisał o H. E. Barnesie takie słowa:

Kto go wie, może sam Rothbard był rewizjonistą.

11. Polacco

Polacco Active Member

Polubienia:
    76
    Czasem :)

12. Till

Till Mud and Fire

Polubienia:
    2 220
    Ten Jasiewicz to niezły kozak. Haters gonna hate.

13. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 330
  14. kr2y510

Polubienia:
    20 330
    Propaganda holokaustyczna wchodzi na dalszy etap - Polacy mordowali Żydów.
    Kresy.pl » Szef FBI mówi o współodpowiedzialności Polaków za holocaust

Negro Chicken, tomahawk i tomky lubią to.
  15. tomahawk

tomahawk Well-Known Member

Polubienia:
    1 260
    Powiedział siepacz reżimu...
    Powiało grozą. Kolejnych twittów Amerykanie mogą nie wytrzymać, i w końcu będą musieli ugiąć się przed majestatem III RP.

Jaranek, kr2y510 i tomky lubią to.
  16. kowaI

kowaI Well-Known Member

Polubienia:
    471
    Ostatnia edycja: 19 Kwiecień 2015
  17. kawador

Polubienia:
    19 791
    Komentarz na pitu-pitu do powyższego:

Dobrze że niemcy interweniowali w 39 bo byśmy wszystkich żydów wytlukli.

Troglodytka, FatBantha i jkruk2 lubią to.
  18. kr2y510

Polubienia:
    20 330
    Pogadanka Grzegorza Brauna w kwestii wypowiedzi dyrektora FBI James'a Comey'a.

19. Antoni Wiech

Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

Polubienia:
    4 810
    Niech ten topic służy również aferze z Izraelem, bo nie ma co mnożyć wątków.

Padają liczby (z ust ministra edukacji Izraela) o zamordowaniu przez Polaków 200 tysięcy Żydów. Przegooglałem net i jeśli wierzyć tej stronie co znalazłem, to sposób liczenia tej statystyki (na którą przypuszczam powołuje się ten minister i nie tylko on) urąga zwykłej badawczej przyzwoitości.

Cytaty:

W wywiadzie z Rzeczpospolitą (z 13.01.2011 "Chłopi mordowali Żydów z chciwości") Alina Skibińska z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie na pytanie "czy Gross te 200 tysięcy wymyślił" odpowiedziała: "Nie, to jest oparte na pewnej kalkulacji. Szacuje się, że około 10 procent polskich Żydów uciekło Niemcom. Daje to więc co najmniej 250 tysięcy osób. Spośród tych […] po wojnie zarejestrowało się nie więcej niż 60 tysięcy". – "Co się stało ze 190 tysiącami?". – "Zginęli. (…) Nie wszyscy wprawdzie z rąk Polaków, ale wielu". A ilu? – "Kilkadziesiąt tysięcy. I raczej więcej niż mniej – na pewno nie 20 tysięcy".

- Liczba żydowskich mieszkańców wynosiła w gettach przed akcją Reinhard łącznie około 1,6 mln. Z gett uciekło 10 proc. mieszkańców. Domniemana liczba uciekinierów to zatem mniej więcej 160 tys. osób. Liczbę ocalałych można szacować na 30-40 tys. Oznaczałoby to, że liczba ofiar polowania na Żydów wynosiła co najmniej 120 tys. – wnioskował Paweł Śpiewak. K. Persak pisał: "nie wiemy ilu mają na sumieniu Polacy, nie wydaje się przesadne oszacowanie, że były to dziesiątki tysięcy".

Od liczby obywateli żydowskiego pochodzenia zamieszkujących przedwojenną Rzeczpospolitą odejmujemy liczbę uciekinierów do ZSRR, liczbę pomordowanych mieszkańców gett (Niemcy prowadzili statystyki) i liczbę ocalałych z terenów Rzeczpospolitej. Wynik z tego rachunku to zabici przez polskich chłopów Żydzi.

Czyli w skrócie porównano liczbę ocalałych Żydów po holocauście, a tych zaginionych i zabitych nie ujętych w statystykach żadnych wcześniejszych przypisano jako mord Polaków.

ARE YOU FUCKING KIDDING ME?

I takie szacunki tworzą historycy? To jest niezły LOL.

http://warszawa.naszemiasto.pl/arty...zginac-150-tys-zydow,2250112,art,t,id,tm.html

20. kr2y510

Polubienia:
    20 330
    Mercatores lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.