Zwierzęta

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 409
Scutigera coleoptrata, żyje w/przy zabudowaniach w okolicy śródziemnomorskiej (oryginalnie) i w Azji, Afryce, Australii oraz Amerykach (introdukowany), żywi się insektami: m.in. pluskwami, karaluchami i rybikami cukrowymi więc może nie warto tego zwierzaka wyganiać mimo tego że lubią kryć się pod ubraniami :) przy polowaniu na osy, wije te, po użądleniu (wije te żądlą a nie gryzą gdyż używają do tego zmodyfikowanych odnóży a nie żuwaczek) osy odczekują aż toksyny zaczną działać, żeby nie narazić się na atak osy. widziałem je w Chorwacji trochę lat temu ale poniższa fotka nie jest moja bo spadł mi dysk zewnętrzny i moje zdjęcia są nie do odzyskania- no chyba że zapłacę ponad 1000zł ;(
geji.jpg


padalec (jaszczurka) polujący na bezskorupowego ślimaka. w polsce występują dwa podgatunki tej jaszczurki
1459559550001.jpg



manul stepowy, aktywny w nocy, żyje na terenach od Zakaukazia po Chiny
140974200399-0.jpg


stałem sobie dzisiaj i patrzę na kota (sąsiadów/zdziczały) a on się kładzie i pewnie chciał bym go po brzuchu głaskał, miauczał też o jedzenie ale wtedy nie miałem mięsnych odpadków żeby mu dać. to nie jest chyba rasowy kot?
22.jpg


samiec traszki górskiej w szacie godowej. gatunek ten występuje w polsce ale ja widziałem go tylko w Niemczech
Triturus alpestris 10.jpg
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 412
4 443
Cyclocosmia truncata - ten pająk ma odwłok zakończony niesamowicie ciekawie wyglądającą "pieczątką". Występują różne wzory tego naturalnego ornamentu. Wrzucam w spojlerze, bo pajączek nie jest duży, ale dość "tłusty" i niektórych może przestraszyć (mnie na pewno, gdybym takiego zobaczył na żywo).
1f657f4b352736502987170b89c577f5.jpg

ravine%2Btrapdoor%2Bspider.jpg

3.jpg
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 409
Krytycznie zagrożony wyginięciem suhak stepowy, na fotce samiec (bo ma rogi). Występuje obecnie tylko w środkowej azji. Podczas letnich migracji nos pomaga osobnikowi filtrować powietrze zanieczyszczone pustynnym piaskiem i stepowym kurzem wzbitymi podczas galopu. Nos ogrzewa też krew zwierzęcia. Zimą omówione struktury ogrzewają mroźne powietrze zanim nie dotrze ono do płuc. maju 2015 wielka liczba suhaków stepowych zmarła na tajemniczą chorobę, prawdopodobnie zakażenie bakteryjne pasteurellą. Śmiertelność zarażonych stad wynosiła 100%. Szacuje się, że do końca maja 2015 zmarło już ponad 40% całej populacji. Do tego czasu znaleziono 120 tysięcy ciał, podczas gdy szacowana wielkość całej populacji przed wybuchem epizootii wynosiła tylko 250 tysięcy.
suhak.jpg


0a49d7fd293c65e490dc177632ff06d3.jpg

Welsh Corgi Cardigan
1420828312988990158.gif

Dasypeltis inornata połykający kurze jajko
IMG_2582_zpskxpdjoyc.jpg


1462538947001.jpeg
 
Ostatnia edycja:

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 520
Gibon białoręki - Ubarwienie futra od czarnego i ciemnobrązowego do jasnobrązowego, z jasną obwódką wokół twarzy, dłonie i stopy jasne. Ubarwienie nie jest zależne od płci. Gibon białoręki jest uważany za gatunek monogamiczny. Tworzy grupy rodzinne 2-6 osobników z wyraźnie zaznaczonym udziałem samca w wychowaniu młodych.

giphy.gif
 
U

ultimate

Guest
Kot rasy Lykoi.
"Lykoi Cat to nowa rasa kota, powstała wskutek naturalnej mutacji genetycznej wśród kotów domowych krótkowłosych. Lykoi mają czarną szatę, lecz wokół oczu, uszu, nosa, pyszczka i częściowo na szyi nie mają sierści, co upodabnia je nieco do wilkołaków."


1338562022.jpg


lykoi%20cat%20in%20wild.jpg
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Ma wyjątkowo odpychające futro/sierść. Jak zmokły szczur. Nie kupowałbym.

ps: A wiecie, że na Florydzie pojawiły się krokodyle nilowe i grożą ekspansją? Wyobrażam sobie 6 metrowego giganta pożerającego parkę staruszków na emeryturze na ich własnym ogródku. Wpierw jednak będą kasować populację aligatorów, ale to tylko gdybanie, bo zapewne zostaną schwytane przez jakieś służby interwencyjne.
 
Do góry Bottom