Zwierzęta

Denis

Well-Known Member
3 825
8 508
Ogólny temat dotyczący zwierząt.
Czy macie zwierzątka i za jakimi przepadacie?
Jak ktoś ma fobię to zdjęcia pająków czy szczurów lub owadów - spoiler.

Ja miałem rybki i kotka.
Niestety fotek nie mam, bo to jeszcze były czasy bez FB i zdjęć nie robiłem.
Zresztą rybki przeżyły z tydzień, a i kot długo nie wytrzymał.
Rybki są nudne, a koty uwielbiam.

A teraz czas na moje ulubione zwierzątka z japy i zachowania.

mating.jpg

cheetah-oryx2.jpg

kangaroo-sex.jpg

fgbgnhhnhgt.jpg

kret+1.jpg
 
Ostatnia edycja:

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 980
Uwielbiam wszystkie duże i małe koty. Z dużych pantera, pantera śnieżna, jaguar i tygrys syberyjski. Z mniejszych puma i ryś. Z najmniejszych maine coon.

Psów po prostu nie znoszę - są karykaturami wilków i mimo swej przydatności, wzbudzają we mnie wstręt. W Ubekistanie prawie wszyscy mają jakiegoś (agresja decybelami 24h). Jednemu szczególnie upierdliwemu - nie szło imprezować na ogródku - podałem kiełbasę naszpikowaną relanium, wskutek czego mało nie spadł z betonowego podwyższenia. Zadziwiająco szybko zmetabolizował, zdążył przed powrotem właściciela. Lubiłem sąsiada, inaczej podałbym temu szczekającemu ścierwu czekoladę. Ludzie kompletnie nie mają pojęcia, że z psem trzeba pracować i stanowczo nadać status: ostatni w stadzie. Inaczej dojdzie do żenujących scenek, kiedy to kundel wyprowadza właściciela. Szkoda jeszcze, że nie każe mu zeżreć po sobie gówna.
Ludziska pozwalają psom szamać ze stołu (bez kolejności), leżeć obok siebie na tapczanie, wchodzą za psem do domu. Wszystko to powoduje dominację psa nad człowiekiem.

Ponieważ koty są przezajebiste pod każdym względem, to nawet nie chce mi się szukać innych fajnych zwierzaków. Sowy może? Też spoko, bardzo kocie.
 
T

Tralalala

Guest
Ogólnie to jestem fanem gadów, wprawdzie boję się jadowitych zwięrząt dlatego warana chciałbym mieć tylko gdybym wiedział, że mnie nie wpierdoli.

http://supertanielatanie.pl/wp-content/uploads/2012/11/Komodo-waran-2.jpg

Mam psa ogólnie to się pałęta po całej wsi a więc taki bardziej wspólny, psów też się boję mam fobię, że jakiś kundel ujebie mnie w jaja, dlatego do sklepu na wsi chodzę z gazem na psy i nożem:D Zdjęcia psa swojego/wiejskiego nie posiadam;P
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 980
Ciekawa sprawa z waranami z Komodo. Naukowcy wciąż chyba są przekonani, że ofiary tych gadów zdychają pod wpływem jakiejś ekspresowej sepsy wywołanej międzyzębną gadzią florą bakteryjną. Nie wierzę w to. Uważam, że warany z Komodo posługują się jadem, stąd zachowanie typu ukąszenie i wytrwałe podążanie za słabnącą ofiarą.
 
Ostatnia edycja:

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 029
Jak można nie lubić psów?! :eek: Ja mam psa ale lubię zarówno psy i koty, to są zupełnie różne zwierzęta. Pies jest z człowiekiem najdłużej, te dwa gatunki wzajemnie na siebie wpływały przez wieki, pies się autentycznie cieszy kiedy przychodzę do domu.

Pies śpi u mnie na tapczanie i chuj :cool:.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 980
A co sądzicie o tzw. owczarkach somalijskich?
Dobre są. Mają charakter i nie śmierdzą jak psy. Czytałem, że hieny, mimo że padlinożercy, mają neutralny zapach. Poza tym, szczeny zdolne skruszyć kość udową zebry. Tego nie są w stanie zrobić lwy. Być może jaguar (potężne mięśnie żuchwy), ale trzeba by go spiknąć doświadczalnie z zebrą, bo nie żyją obok siebie w naturze.
 
Ostatnia edycja:
T

Tralalala

Guest
@tomkiewicz
Oglądałem z pół roku temu dokument o waranach i było tam, że mają kanaliki jadowe, też kiedyś słyszałem tezę ( w innym dokumencie ), że zabijają od tego, że wpierdalają padlinę i mają bakterie w ryju, ale kanaliki to zaorały ( no przynajmniej według nowszego dokumentu ;p ).
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 980
Ja zaś słyszałem, że to tylko robocza hipoteza i nie rozumiem, że tego nie zweryfikowano na jakimś okazie. Jak masz n/t linka, to poproszę.
 
T

Tralalala

Guest
Apropo szczurów, wujek co prowadzi badania nad lekami kiedyś zabrał szczura ( na którym testowano różne leki ) i jebaniec rozumiał tak jak pies, zostaw to zostaw :D siadał z nami do stołu na święta ( jedne takie pamiętam, nie wiem czy więcej ich było czy nie ) :p

@tomkiewicz
Niestety linka do tego dokumentu nie posiadam bo w tv oglądałem, szukałem zdjęć czaszki ( tam widać te kanaliki od jadu ) jednak nie znalałem ale jest kilka innych;p
http://pl.wikipedia.org/wiki/Waran_z_Komodo
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,361535,waran-z-komodo-jest-jadowity.html
I dokument którego nie oglądałem jeszcze ( chyba ) ;p
http://www.wykop.pl/link/1867290/warany-z-komodo-sfotografowane-i-sfilmowane-z-bardzo-bardzo-bliska/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 624
Jak od zawsze lubiłem koty i te małe domowe i te duże, zwłaszcza tygrysy, pantery i gepardy :). Poza tym zawsze miałem trochę świra na punkcie rekinów. Miliony lat ewolucji zaowocowały u nich naprawdę mocno rozwiniętymi zmysłami: węchu, wzroku, słuchu itd. co jest fascynujące.

No i istnieje ich tyle rodzajów gatunków. Taki rekin lamparci np. słodziak :D

P9020689.jpg
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 514
ja od ponad 20 lat mam koty, plus miałem wilczura. Jeszcze uwielbiam jeże, u mnie na osiedlu jest dużo zieleni i jak wracam w nocy po pijaku, to widzę jak się szwendają :) Kiedyś jak wychodziłem z psem i kotem na wieczorne spacery, to dołączał do nas jeden jeż. Nigdy nie rozumiałem, czemu za nami szedł i że się nie bał.
 
Do góry Bottom