Zwierzęta w mundurach

military

FNG
1 766
4 727
Nadużywanie władzy to zachowanie, którego nienawidzę najbardziej ze wszystkich (no, zaraz po kradzieży). Tyczy się to zwłaszcza policjantów, którzy mają przewagę nie tylko pośrednią (przepisy dające im "boskie prawa" i możliwość decydowania o losie innych), ale i boleśnie bezpośrednią (monopol na przemoc). Kiedy czytam newsy o nadużywaniu władzy przez policję - które to zdarzenia zwykle kończą się wyrokami w zawieszeniu - gotuje się we mnie.

Przypadki nadużywania władzy przez policję powinny być tępione w szczególny sposób, ponieważ policja ma największe możliwości bezpośredniego ataku na człowieka. Jeśli ktoś nosi broń w kraju rozbrojonych, nawet najmniejszy jego wybryk trzeba traktować wyjątkowo surowo - ponieważ ofiary nie mają szans na żadną aktywną obronę. Jest też druga kwestia: jeżeli policjant został złapany na łamaniu prawa, nie wiadomo, czego dopuścił się w przeszłości - nie wiadomo, co mu po prostu uszło. Ze względu na uprawnienia policjanci powinni być "krystalicznie czyści", a najmniejsze przewinienie powinno skutkować maksymalnymi karami. Tymczasem "kary" dla zwierząt w mundurach są śmiesznie niskie.

I po to jest ten wątek - żeby piętnować nadużywanie władzy (nie wspominając o samym fakcie posiadania jej nad drugim człowiekiem), a także pokazywać, jak śmiesznie niskie są reperkusje.

Na początek:

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14819062.html

Krótko: policjanci obnażyli i pobili kobietę, co próbowali zatuszować. Sąd uznał ich za winnych.

Kara? Rok pierdla w zawiasach na dwa.

To żadna kara. Za zniewolenie drugiego człowieka i postawienie się nad nim w roli boga? Za wykorzystanie uprawnień do zatuszowania sprawy? Prawdopodobnie występek takiego kalibru nie był przecież pierwszym przewinieniem tych ludzi. Jak dla mnie - jakkolwiek tandetnie to zabrzmi - taki policjant nie jest człowiekiem i nie powinien być traktowany jak człowiek.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Jest też druga kwestia: jeżeli policjant został złapany na łamaniu prawa, nie wiadomo, czego dopuścił się w przeszłości - nie wiadomo, co mu po prostu uszło.
W rzeczywistości jest to beznadziejnie rozwiązane - jeśli kogoś złapali pierwszy raz, to dostaje taryfę ulgową za nienaganną służbę w przeszłości. Cóż to kurwa za różnicę robi ofierze czy jej oprawca w przeszłości był grzeczny, czy może jest recydywistą?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
http://www.tvn24.pl/13-latek-zginal-przez-karabin-zabawke,365713,s.html
Amerykańscy policjanci w Kalifornii zastrzelili 13-letniego chłopca, który miał przy sobie replikę karabinku Kałasznikowa.
W Kalifornii na rekwizyty teatralne przypominające broń potrzebne jest pozwolenie (dość trudne do uzyskania). Policjanci mogli myśleć, że to prawdziwa broń. W normalnym systemie politycznym jak widzę, że ktoś w miejscu publicznym celuje z broni, to się nie zastanawiam czy to zabawka czy to prawdziwy sprzęt, tylko odruchowo wypierdalam jak najszybciej potrafię pół magazynka w tego ktosia, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.
Jestem przeciwny pozwoleniom na zabawki, jednak zabawki przypominające broń, są tam gdzie prawdziwa broń jest nielegalna. Po co dziecku kupować broń-zabawkę, tam gdzie można mu dać normalną broń i wyciągnąć magazynek lub włożyć tam klangi.

sprawa co prawda z 2010 roku, ale wciąż bulwersująca:


Kościół powinien go ogłosić świętym lub menczennikiem. Handlarze bazarowo-uliczni będą mieć swego patrona. ;)
A poważnie, gdyby to nie był Murzyn tylko biały, to pies też by go zabił.
 
OP
OP
military

military

FNG
1 766
4 727
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131031/POWIAT0202/131039782

Krótko: gościu ukradł albo nie ukradł butelki wódki, znieważając przy tym albo nie znieważając policjantów. Po 30 godzinach w areszcie, bez wody, jedzenia ani ogrzewania, wyszedł z sińcami na całym ciele.

Co mówi policja? Że gość tak naprawdę ukradł butelkę wódki.

To się w pale nie mieści: jakby facet zjadł noworodka, to i tak nie mieliby prawa go katować. Ale oni katowanie tłumaczą tym, że jednak ukradł butelkę wódki. I dziennikarz nawet nie podejmuje wątku - zmiana tematu udaje się doskonale. Po prostu brak mi słów.
 
D

Deleted member 427

Guest
kr2y510 napisał:
W normalnym systemie politycznym jak widzę, że ktoś w miejscu publicznym celuje z broni, to się nie zastanawiam czy to zabawka czy to prawdziwy sprzęt, tylko odruchowo wypierdalam jak najszybciej potrafię pół magazynka w tego ktosia, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.
Amen.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
W normalnym systemie politycznym jak widzę, że ktoś w miejscu publicznym celuje z broni, to się nie zastanawiam czy to zabawka czy to prawdziwy sprzęt, tylko odruchowo wypierdalam jak najszybciej potrafię pół magazynka w tego ktosia, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.

To celowanie z wiatrówki do policji to wersja policji. Wierzycie temu?

Przypominam jak tamtejsi boys in blue przy sprawie z Dornerem ostrzelali samochód z jakimiś dwiema laskami tylko dlatego, że to ten sam model którym to miał Dorner jeździć:

car_shot.jpg
 
D

Deleted member 427

Guest
To celowanie z wiatrówki do policji to wersja policji. Wierzycie temu?

Mogą kłamać, jasne. Ale teraz gadamy o samym zachowaniu pacjenta, które się przecież zdarza i naprawdę nie ma się co dziwić, że psy go zdjęły (zakładając, że mówią prawdę of koz). W Tuscon, AZ, jeden typek wsiadł do autobusu z karabinem i przez cały czas trzymał palucha przy spuście. Przecież to jest zaproszenie do odjebania typa.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
To celowanie z wiatrówki do policji to wersja policji. Wierzycie temu?
Wiara w wersję policji to jedno, a słuszność samej zasady, że celowanie z jakiejkolwiek broni do innych jest równoznaczne z inicjowaniem agresji, to drugie.
Ja mam za mało danych, by się wypowiedzieć jak tam naprawdę było.

Przypominam jak tamtejsi boys in blue przy sprawie z Dornerem ostrzelali samochód z jakimiś dwiema laskami tylko dlatego, że to ten sam model którym to miał Dorner jeździć:
Dla mnie to było zwykłe morderstwo. Błąd intelektualny spowodowany niskim poziomem intelektualnym policjantów, nie zwalnia ich w tym przypadku z odpowiedzialności.
Poza tym policjant bierze kasę, za ryzykowanie własnym życiem, a nie życiem innych. I ma ryzykować swym życiem, w znacznie większym stopniu niż normalny człowiek. Jak mu się nie podoba, to niech wypierdala i poszuka sobie innego zajęcia. A jak bezmyślnie lub z powodu lenistwa strzela do wszystkiego co się rusza, to powinien być dodatkowo potraktowany jak pospolity oszust.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Gość nie zatrzymał się przed znakiem "STOP" na wyjeździe z supermarketu w Nowym Meksyku. Zauważyli to policjanci i rzucili standardowe "step out of the vehicle, sir". Zwróciło ich uwagę jednak, że podczas wykonywania owej czynności zatrzymany podejrzanie zaciskał pośladki (!). Tak, tak, władza widzi! Zaciskanie pośladków jest w USA czynem karalnym, więc policjanci dokonali ośmiokrotnego gwałtu analnego na zatrzymanym w poszukiwaniu narkotyków. Gwałty, oczywiście, odbywały się w szpitalu i zgodnie z zachowaniem wszelkich procedur. Szczegóły kolejnych zbliżeń (tylko dla libertynów):

1. prześwietlenie odbytu
2. badanie per rectum
3. ponowne badanie per rectum
4. lewatywa i defekacja na oczach policjantów
5. ponowna lewatywa i defekacja na oczach policjantów
6. i kolejna lewatywa oraz defekacja na oczach policjantów
7. ponowne prześwietlenie
8. kolonoskopia pod narkozą

Narkotyków nie znaleziono, ale śmiechu było co niemiara!

http://www.kob.com/article/stories/s3209305.shtml#.Unn8hPnmPgz
 
Ostatnia edycja:

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Nie mogę patrzeć na te komentarze.

Co za bydło2013-11-10 15.54
Straż dokonuje interwencji, gość stawia czynny opór, a Ci pie***dolą i jeszcze atakują strażników. Policja powinna wszystkich przeszkadzajacych aresztowac i nalozyc spore grzywny, jak nie areszt. LUDZIE, gdzie wy macie mozgi ?

pokolenie JP2013-11-10 16.07
to teraz mlodzi, debile w dresach beda mowic, kogo mozna aresztowac, kogo nie? mam nadzieje, ze policja zrobila z nimi porzadek po przyjezdzie.

swołocz2013-11-10 16.14
ta swołocz powinna ponieść odpowiedzialność karną za naruszenie nietykalności cielesnej oraz za znieważenie funkcjonariuszy

Bzdura2013-11-10 17.39
Z tego co widzę gość handlował bez zezwolenia a SM jest od tego, żeby łapać takich cwaniaczków. To ,że gość się kładzie krzyczy sprawia, że ten filmik jest nazwijmy to "straszny". Gdyby facet, który okradał Państwo czyli, nas handlował zgodnie z prawem do niczego by n ie doszło> Bardzo dobrze zareagowali, nie zgadzam się, zeby ktoś na lewo zarabiał a ja muszę płacić podatki. Zaczynają już przesadzać z tą nagonką na SM i Policje. Hejtujcie sobie mnie ile chcecie mam to w duuoopie ale pomyslcie troche i ogarnijcie się (dodam, że nienawidzę policji)

Swoją drogą, większość przeciwników SM chce po prostu zasępiania jej nowymi oddziałami policji. A skąd wezmą policję? Zapewne z byłych strażników. A policja jak wiadomo, już jest dobra i potrzebna.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Fajny film, widziałem go już kiedyś. Powinien nosić tytuł "władza wspiera przedsiębiorczość" :)

"Zezwolenie na sprzedaż waty cukrowej" kuuuuuuuuuuuuurwa mać, takie rzeczy, to tylko w Ubekistanie. Komentarzami bym się natomiast nie przejmował, 3/4 pewnie sami mundurowi napierdalają, o ile nie więcej.
 
Ostatnia edycja:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ale pewnie dostać 100 razy łatwiej w takiej Anglii niż w krajach typu Polska czy Indie.
 
Do góry Bottom