Zapodaj coś ciekawego

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Silnik elektryczny. Wygląda jak zwykły bidon.Całość z baterią waży zaledwie 2kg, moc do 600W i ładuje się do pełna w godzinę.



Wspomaganie rolkowe to największe gówno w ebikach. Najgłośniejsze i najmniej efektywne(straty mocy) z wszystkich sposobów mocowania (hub motor, mid drive czy front).

Jeśli ktoś nie jest majsterkowiczem to najłatwiej jest kupić calutkie przednie koło i je wymienić(za 2k się coś znajdzie).
Sam sobie zrobiłem elektryka (jeżdzę do pracy) poprzedziwszy to dziesiątkami godziń na czytaniu forów czy stron o tym.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Wspomaganie rolkowe to największe gówno w ebikach. Najgłośniejsze i najmniej efektywne(straty mocy) z wszystkich sposobów mocowania (hub motor, mid drive czy front).

Jeśli ktoś nie jest majsterkowiczem to najłatwiej jest kupić calutkie przednie koło i je wymienić(za 2k się coś znajdzie).
Sam sobie zrobiłem elektryka (jeżdzę do pracy) poprzedziwszy to dziesiątkami godziń na czytaniu forów czy stron o tym.
Humanistów oszukajo ale nie nas inżynierów...
 
D

Deleted member 6341

Guest
Rosyjski okręt podwodny z 1720 roku. Nazywano go "ukrytym statkiem".
" Konstruktor Jefim Nikonow, rozpoczął prace nad swoim dziełem jeszcze w 1718 roku. Napisał wówczas list do Piotra Wielkiego, w którym deklarował zbudowanie „ukrytego statku”. Car Rosji z entuzjazmem przyjął propozycję skonstruowania nowej broni i wydał dekret nakazujący zbudowanie okrętu podwodnego. Prototyp został ukończony jeszcze jesienią 1720 roku, a w ciągu kolejnych miesięcy z powodzeniem przeszedł serię testów.
W 1725 roku zmarł Piotr I, a Jefim Nikonow stracił protektora zainteresowanego rozwojem floty. W związku z przedłużającymi się problemami z uzyskaniem zadowalającej szczelności kadłuba oraz z uszkodzeniem pierwszego seryjnego okrętu podczas wodowania rosyjska admiralicja w 1727 roku wycofała swoje poparcie dla projektu"
https://vakin.livejournal.com/413312.html


0_71be0_9e89ca0a_orig.jpg



0_71be1_a9f9bb81_orig.jpg


Tablica pamiątkowa upamiętniająca test „ukrytego statku” w obecności Piotra I.

0_71be6_ca60faf2_orig.jpg



0_71be5_4a28e517_orig.jpg
 
D

Deleted member 4683

Guest
Trudno powiedzieć. Ja nie jestem katolikiem i nawet nie znam zbyt wielu katolików. Na podstawie moich nielicznych rozmów z katolikami sądzę, że większość nie zna Biblii ani jej nie czyta.
 

snajper

Well-Known Member
376
1 523
Trudno powiedzieć. Ja nie jestem katolikiem i nawet nie znam zbyt wielu katolików. Na podstawie moich nielicznych rozmów z katolikami sądzę, że większość nie zna Biblii ani jej nie czyta.
Czytałem, że jesteś z innej wiary.Ja nie jestem wierzący i nie wiem co myśleć o odpowiedziach pytanych ludzi.
Ale jak nie będę wiedział, to przecież świat sie od tego nie zawali;)
 

snajper

Well-Known Member
376
1 523
W UK również istnieje przymusowy abonament telewizyjny. Nie chciało mi się dokładnie sprawdzać, ale jak oglądasz publiczną BBC to już musisz płacić. Co rodzi u ludzi wkurw, bo inspektorzy BBC nachodzą ludzi w domach i chcą sprawdzać czy posiadają odbiorniki odbierające BBC. Dlatego ludzie trolują tych inspektorów:

Tutaj materiał z różnymi, czasami zabawnymi sytuacjami w związku z nachodzeniem:



A u nas skarbówka ściga dłużników.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Nie znam sie na tym i w życiu byłem tyko raz na operetce

Ja też, na My Fair Lady i tam w foyer nauczyłem się palić. W ósmej czy nawet siódmej klasie podstawówki...

Przy całym swoim otwarciu na nowe doznania muzyczne, do opery nie mogę się przekonać, choć próbowałem parę razy. Rozumiem, taka konwencja, ale 150-kilowe kaszaloty w roli zakochanych podlotków i śpiewające tak, że nawet po polsku nie da się zrozumieć słów...

Z drugiej strony to co dla popu jest sufitem, dla porządnych muzyków jest podłogą.
17-letnia Hayley Westenra śpiewająca debiutancki singiel 19-letniej Kate Bush


Lekko, z polotem i bez wysiłku. Coś wspa-nia-łe-go.
 
Do góry Bottom