1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Zapodaj coś ciekawego

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez nowy.świt, 14 Styczeń 2013.

1. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 688
    Pilot-zwiadowca dla zabawy płoszył flamingi, które porzuciły przez to jaja

Francuski reżyser Nicolas Vanier poinformował, że rezygnuje z kręcenia swojego nowego filmu na śródziemnomorskich mokradłach. Stało się tak po tym, gdy pilot ultralekkiego samolotu, który poszukiwał odpowiednich lokalizacji do produkcji "Give Me Wings", wzbudził panikę wśród kilkuset flamingów z Camargue, przez co ptaki porzuciły jaja. Warto dodać, że to jedyne dzikie stado flamingów we Francji.

Pilot [z zewnętrznej firmy] dostał plan lotu z ściśle wyznaczonymi obszarami do unikania. Niestety, zachciało mu się dla zabawy płoszyć ptaki. Byłem wściekły - bulwersuje się Vanier.

Stowarzyszenie France Nature Environnement złożyło skargę na zakłócanie spokoju ptaków w kluczowym okresie rozrodu. Co by nie mówić, doprowadziło to do katastrofy: jaja porzuciło bowiem aż 500 z 4500 par z kolonii.

Vanier, znany pisarz i podróżnik, zobowiązał się do naprawy błędów: chciał sponsorować stado flamingów i zachęcał organizacje ekologiczne, by pomagały wyświetlać film i wykorzystywały go do celów edukacyjnych. Ponieważ nie udało się w ten sposób załagodzić złych nastrojów, Vanier oświadczył, że skończy film "Give Me Wings" w Norwegii.

http://kopalniawiedzy.pl/Nicolas-Va...-Wings-pilot-panika-stado-jaja-Camargue,28432

2. xawas

xawas Guest

kr2y510 i FatBantha lubią to.
  3. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 049
    Lot w wingsuicie.

4. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 049
    Dom z oświetleniem RGB. Ja bym chyba zwariował.

5. Presario

Presario Active Member

Polubienia:
    168
    Ostatnia edycja: 7 Lipiec 2018
  6. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 049
  7. xawas

xawas Guest

8. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 393
    Takie 4 krzesła i składany stół powinny razem zajmować mniej miejsca w stanie złożonym i być DUŻO wygodniejsze oraz lżejsze.

9. Solitary Man

Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

Polubienia:
    1 580
    Później obejrzę.

10. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 393
    Ja oberzałem z półtora miesiąca temu, końcówkę uznałem za nawet ciekawą, ale nie zrobiłem użytku.

11. xawas

xawas Guest

Uczciwy bezdomny - na którego czekała niemała nagroda.

12. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 049

Finis i xawas lubią to.
  13. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 160
    Nie spodziewałem, że stworzenie Disneylandu w Paryżu wiązało się z tyloma problemami, a Francuzi się sapali, że "Jankesy niszczom ich kulturę" (zabawnie to wygląda w kontekście zalewu imigrantów i mówienia reszcie krajów Europy, co ma robić :p)

Ostatnia edycja: 18 Lipiec 2018
    snajper, wah i Eli-minator lubią to.
  14. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 049
  15. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 259
    Pojechały Brytole do Indii, zobaczyły namiastkę ankapu i rura im zmiękła. Gdyby byli w Polsce we wczesnych latach 90-tych, to ujawniła by się u nich choroba cywilizacyjna zachodniego człowieka - "cipowatość nabyta". We wczesnych latach 90-tych wprawdzie nie było tylu rozkraczeń na drogach co w Indiach, ale była za to ostra jazda z wyprzedzaniem na grubość lakieru.

wah lubi to.
  16. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 594
    Może po prostu mają duże chuje i nie muszą kompensować?

Claude mOnet lubi to.
  17. kr2y510

Polubienia:
    19 259
    Huja nigdy nie jest za wiele. ;)

18. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 594
    A jednak nie, bo jak za duży, to krew z głowy odchodzi i gorzej z myśleniem.

19. kr2y510

Polubienia:
    19 259
    Mówimy o kutasie wirtualnym, a nie biologicznym.

20. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 049

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.