Zapodaj coś ciekawego

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Roboczo: komuszo-iluminacki spektakl inaugurujący olimpiadę w Londku. Gdy śledziłem na żywca, nie wiedziałem co myśleć, wciąż nie mogę zawierzyć własnym oczom. Dodam, że specjalnie z okazji tego wydarzenia zbudowano stadion wraz ze specyficznym oświetleniem. Wkrótce potem miano go rozebrać, więc odpada kwestia, że obiekt już tam był.

To dla mnie wciąż niepojęte, ale hardkorowy globalizm idzie w parze z KK, okultyzmem i zasiewem komunizmu. To, co nie udało się Hitlerowi, robią teraz inni - za pomocą innych metod.
 

Hitch

3 220
4 872
Biała krwinka ściga bakterie:

aWZOdBd_460sa.gif
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
http://www.dobreprogramy.pl/harvard...wac-szczurami-za-pomoca-mysli,News,44352.html

Elektroniczna telepatia była do tej pory czymś z dziedziny naukowej fikcji. Pomimo sporych postępów w projektowaniu interfejsów mózg-maszyna, wykrywających aktywność umysłową, by przekształcić ją w impulsy sterujące innym urządzeniem, niewiele udało się uzyskać w kwestii interfejsów maszyna-mózg, które pozwalałyby na przekazanie do mózgu nowych „myśli”. Nie powinno to nikogo dziwić – do tej pory kognitywistom i filozofom umysłu nie udało się odpowiedzieć w zadowalający wszystkich sposób na pytanie, czym jest umysł i czym są myśli. Brak rozstrzygnięć teoretycznych nie musi jednak ograniczać techniki – jak pokazują wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez badaczy z Harvardu, zdalne przekazywanie „myśli” (stanów mentalnych?) z jednego umysłu do drugiego nie jest z gruntu niemożliwe.​
Oczywiście wciąż jeszcze bardzo daleko do tworzenia zbiorowych, rozproszonych umysłów-rojów, czy choćby nawet do zdalnego pomyślenia do kolegi z piętra wyżej, że kurier przyniósł do niego paczkę, ale i tak opracowana przez zespół koreańskich i amerykańskich uczonych u wielu wzbudzi zachwyt i zdumienie (a u niektórych zapewne przerażenie). Zbudowali oni interfejs mózg-mózg, pozwalający ludzkiemu operatorowi sterować zdalnie zachowaniem szczura​

Zacznie się od szczurów, a skończy na wyborcach, więc lepiej już zakładać błyszczącą folię na łeb.
 
C

Cngelx

Guest

Cały Kazachstan, aż się roi od okultystycznych symboli. Nowe budynki w Astanie (stolicy kraju, niektórzy mówiąc o niej celowo zamieniają litery A i s miejscami) budowane są w stylu okultystycznym. Podobno na życzenie samego Nazarbajewa.

Znaleziony na szybko filmik potwierdzający moje "rewelacje". Nie wiem czy jest w nim wszystko co trzeba:
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736

Inn Ventur

Well-Known Member
347
518
http://http://neurofanatic.wordpres...laim-to-incept-false-memories-into-the-brain/
Łebkom z MIT udało się zaszczepić szczurom fałszywe wspomnienia.
Jeszcze nie miałem czasu przeczytać całości artykułu w Science, więc nie wiem czy to rzeczywiście coś odkrywczego.

Z ciekawostek związanych z tematem, warto jeszcze zwrócić uwagę na optogenetykę, bo to jest dopiero czyste sci-fi. Technologia umożliwiająca sterowanie zachowaniem organizmu poprzez aktywację konkretnych partii neuronów wiązką światła (uprzednio uzupełnionych o opsyny - światłoczułe białka). Jakiś czas temu czytałem, że naukowcom udało się już zdobyć całkowitą kontrolę nad nicieniem (c. Elegans). Poprzez aktywację światłem różnych neuronów, mogli mu kazać iść do przodu, skręcić w lewo, w prawo; a nawet złożyć jajko. Tyle tylko, że elegansy mają nieco ponad 300 neuronów. ;>
 
Do góry Bottom