Solitary Man
Człowiek raczej piwnicy
- 492
- 2 228
Ja bym stawiał na niemieckie fein.
Na każdą detekcyjną technologię zastosowaną przez rząd znajdzie się technologia zagłuszająca.Mam wrażenie, że Anglia może być pierwszym krajem, w którym zostanie zrealizowany program detekcji nadmiernych emocji/potencjalnych przestępców/prawaków przez kamery/rejestratory głosu na ulicy lub podczas okresowych badań.
Na każdą detekcyjną technologię zastosowaną przez rząd znajdzie się technologia zagłuszająca.
Kamery można oślepić podczerwienią, mikrofony można zagłuszyć ultradźwiękami, itd.
Do tego młodzi zaczną unikać detektorów.
Dziś mamy pełno kamer i co? Młodzieży polska jak bakała zioło, tak baka nadal.
Ponad 90-letni Justo Gallego Martínez z Hiszpanii nie posiada żadnego wykształcenia architektonicznego ani inżynieryjnego.
Gotland, dowodzony przez komandora porucznika Friedrika Lindena, wyszedł zwycięsko z niemal wszystkich pojedynków z okrętami US Navy. W symulowanych starciach zatopił prawie wszystkie typy jednostek amerykańskich - od lotniskowca Ronald Reagan po atomowe okręty podwodne typu Los Angeles. Był w stanie zmylić poszukujące go zespoły lotniczo-morskie Amerykanów i z bardzo małej odległości odpalić 4 ciężkie torpedy kalibru 533 mm w kierunku atomowego lotniskowca typu Nimitz, co równałoby się jego zatopieniu. W ramach treningu zamiast salwy torped wykonał jednak przez peryskop jedynie zdjęcia atakowanego okrętu.
Wywołało to alarm we flocie amerykańskiej. Analitycy waszyngtońscy rysują czarne scenariusze starcia ze zdeterminowanymi dowódcami irańskich okrętów podwodnych rosyjskiego typu Kilo na wodach prowadzących do Zatoki Perskiej. Prognozują, że mniejsze i cichsze niż Gotland jednostki podwodne floty Republiki Islamskiej mogłyby dokonać bezkarnie masakry tankowców na szlakach transportu ropy naftowej.
Warto przypomnieć, że kilka lat temu do treningu symulacyjnego z Amerykanami wykorzystywano jedynego Kilo Marynarki Wojennej RP - Orła. Nieoficjalnie wiadomo, że amerykańskie okręty i samoloty nie były w stanie zlokalizować okrętu już wkrótce po jego zanurzeniu. Później Amerykanie próbowali Orła odkupić od polskiej MW, na szczęście bez sukcesu.
Ujawnione teraz informacje o misji Gotlanda potwierdziły, że US Navy ma nadal poważne problemy z lokalizacją cichych, konwencjonalnych okrętów podwodnych na płytkich wodach o zróżnicowanych warstwach zasolenia.