1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Zapodaj coś ciekawego

Dyskusja w 'Hyde-Park' rozpoczęta przez użytkownika nowy.świt, 14 Styczeń 2013.

 1. Trigger Happy

  Trigger Happy Mądry tato Staff Member

  2 836
  255
  Last edited: 20 Marzec 2017
  FatBantha i tosiabunio lubią to.
 2. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Staff Member

  5 478
  9 429
  Ga, Ga ostatnio zarzuciłem. Piękna Figura była.
   
  Trigger Happy lubi to.
 3. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  4 439
  7 061
  Fak, odkąd okazało się, że Orbit Downloader, jedyny program który potrafił zrzucić każde wideo, włącznie z Silverlightem, ma wbudowane DDOSowanie, nie znalazłem niczego równie dobrego...
   
 4. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  1 332
  2 425
  Pestek i tolep lubią to.
 5. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  1 743
  4 005
  Świat Rolnika nowy odcin! Ewa Zajączkowska marsz przez instytucje!

   
  Pestek, Jaranek oraz Claude mOnet lubią to.
 6. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  4 439
  7 061
  Nadzwyczaj interesujący artykuł w Newsweeku o katastrofie samolotu IŁ-62 na Okęciu w 1980.
  Wychodzi na to, że władze PRL w raporcie całą winę zwaliły na chujową sowiecką technikę (czym zapunktowały u własnego społeczeństwa), podczas gdy bezpośrednio odpowiedzialne było kierownictwo LOT i władze polskie.

  (...)
  Opinia publiczna takich wniosków oczekiwała. Sowiecką myślą techniczną powszechnie pogardzano i nikt nie miał wątpliwości, że winnych należy szukać za wschodnią granicą. Z pewnym podziwem komentowano, że przynajmniej tym razem kierownictwo PRL umiało postawić się Kremlowi. I ta wersja obowiązuje do dziś – za powód katastrofy uznaje się wady konstrukcyjne silnika. Ale to tylko ułamek prawdy.
  (...)
  Faktycznie bezpośrednią przyczyną tragedii była awaria silnika. Ale nie jest to jedyny powód i być może nie najważniejszy.
  W ciągu trzech lat poprzedzających katastrofę dyrekcja PLL LOT, przymuszana przez rząd do drakońskich oszczędności, złamała wszelkie normy bezpieczeństwa lotów. Eksploatowała maszyny ponad miarę i wysyłała w rejsy niesprawne samoloty. Peerelowskie władze wiedziały o tym procederze. Gdy więc w efekcie koszmarnych zaniedbań doszło do wielkiej katastrofy, wszelkie informacje o nadużyciach starannie ukryto. Kompromitowały one bowiem elity władzy w PRL.
  (...)

  http://www.newsweek.pl/historia/kat...a-anna-jantar-prawda-o-winnych,54822,1,1.html
   
  Gie, osman, tomky and 3 others like this.
 7. aluzci

  aluzci Well-Known Member

  3 618
  5 509
  Spodobało mi się to. Tutaj więcej pociągów orzących śnieg.
  Zwłaszcza ten z 1:36 robi wrażenie.

   
  osman, nuri, tosiabunio and 3 others like this.
 8. TeeM

  TeeM anarchodresiarz, chuligan wolności

  772
  2 145
  Udana prowokacja polskich naukowców. Fikcyjna badaczka zrobiła światową karierę

  [​IMG]

  Naukowcy przez blisko dwa lata prowadzili prowokację, która miała na celu zdemaskować czasopisma naukowe, które kierują się chęcią zarobku, a nie rzetelnością i działaniem na rzecz popularyzacji nauki

  Społeczność naukowa od wielu lat mówi o problemach z czasopismami naukowymi, które wykorzystują zasady przyznawania grantów oraz określania pozycji badacza. Jednym z ważniejszych aspektów jest ilość publikacji w pismach naukowych. Często zdarza się, że warunkiem publikacji jest opłata, a nie przedstawienie rzetelnych wyników badań. Takiej praktyce postanowiła się sprzeciwić grupa polskich naukowców.

  Dr Emanuel Kulczycki z Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opowiadał, że naukowcy postanowili stworzyć fikcyjną badaczkę Annę Olgę Szust. Zdjęcie Anny zostało zakupione w bazie fotografii, pracownicy uczelni zadbali także o stworzeniu fikcyjnego CV. Dr hab. Anna O. Szust miała być jedynie współautorką kilku książek, które nie były przez nikogo cytowane. Sama nie napisała żadnego artykułu naukowego. Mimo tego, że jej dorobek był bardzo mały, starała się o posadę redaktora naczelnego pisma naukowego. Okazało się, że aż 48 czasopism zaakceptowało aplikację Szust, a w czterech przypadkach otrzymała ona posadę. Mimo tego, że fikcyjna badaczka nie otrzymała pracy w żadnym z czasopism najwyższej jakości z listy tzw. Journal Citation Report.

  Wyniki prowokacji polskich naukowców wskazują na szokującą praktykę. Badaczka z bardzo słabym dorobkiem otrzymała pozycję w czasopiśmie naukowym, nikt nie zasięgnął opinii na jej temat, nikt nie sprawdził jej kwalifikacji mówił już po ogłoszeniu wyników prowokacji jeden z naukowców.

  Dr Emanuel Kulczycki ostrzega, że publikowanie artykułów naukowych w miejscach, które nie są uznawane za najbardziej prestiżowe szkodzi całemu środowisku. Laik nie będzie w stanie odróżnić wyników tam prezentowanych od wyników opublikowanych w prawdziwie recenzowanym czasopiśmie. „Świat komunikacji naukowej staje się dżunglą, w której zwykłemu naukowcowi coraz trudniej się poruszać. Nie mając specjalistycznej wiedzy, ani narzędzi, często nie jesteśmy w stanie odróżnić czasopism kiepskich od „fałszywych” czy drapieżnych” – tłumaczy na swojej stronie internetowej.
   
 9. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  1 332
  2 425
  to chyba lepsze http://www.tomaszwitkowski.pl/dawny-blog/page0.html ale stare
   
 10. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  808
  1 612
  Wszystko fajnie cacy, ale sama państwowa nauka generuje takie patologie. I co oni odkryli? Całe gówno...
   
  Non Serviam i mikioli lubią to.
 11. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  1 427
  3 893
  Anna O. Szust?

  Przecież to poziom podobnych nazwisk z "Kaczora Donalda" :D.

  Pół biedy, jeśli to były zagraniczne czasopisma, ale jeśli polskie...
   
  Claude mOnet lubi to.
 12. ernestbugaj

  ernestbugaj kresiarz umysłów

  571
  1 396
  Subtelne jak Louis Cypher - postać grana przez De Niro w horrorze Harry Angel. :)
   
  Jaranek lubi to.
 13. TeeM

  TeeM anarchodresiarz, chuligan wolności

  772
  2 145
  To były chyba zagraniczne czasopisma (bez przesady).
   
 14. Pestek

  Pestek Member

  65
  71


  Dokument o przemyśle rybnym. Jak ktoś ma godzinę to polecam. Dla tych bez czasu i chęci, co najważniejsze, to:
  - nie jeść ryb hodowlanych, najbardziej łososi norweskich, karmionych paszami z martwych ryb bałtyckich i pestycydami.
  - bałtyk najbardziej zanieczyszczone morze na świecie, gdzie prawie wszystkie kraje wylewają swoje syfy,
  - unikać produktów rybopodobnych, typu paluszki, czy inne, w których nie ma jasno napisane, że z fileta rybnego. To znaczy, że robione z rybopodobnego gówna, zmielonych ryb z bałtyku z dodatkami.
  - najlepiej jeść małe ryby z omega 3, jak sardynki czy śledzie, te duże kumulują zanieczyszczenia, ale generalnie te dzikie ich nie mają.

  Oglądałem też video o zanieczszeniach z Fukushimy na Pacyfiku. Podobno ryby żrą radioaktywny plankton. Ale to nie potwierdzone. Więc zostają Atlantyckie dzikie. Albo suplementy z DHA z alg, bo właściwie to z Omega najważniejsze.
   
  Last edited: 25 Marzec 2017 o 23:34
  novicar lubi to.
 15. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  532
  909
  Niewielkie, podwyzszone dawki promieniowania przedluzaja zycie, więc w sumie to dobry pomysł zjeść od czasu do czasu taką rybkę ;3
   
 16. novicar

  novicar Member

  34
  49
  Proszę o źródło!
   
 17. Doman

  Doman Well-Known Member

  174
  488
  Miałem to wkleić wcześniej, a teraz pewnie już wielu widziało... Z początku myślałem, że to jakieś ezoteryczne pierdoły, ale rzecz o drewnie brzmi sensownie.  Korea Północna to klasa sama w sobie (gówno jakich mało: komusze NWO), ale jak dziewczynka łamiącym się głosem mówi na poczatku, że jest tylko jednak stacja TV i nie ma Internetu, to mi się zapala lampka alarmowa, bo już widzę "target" tego filmiku: prości ludzie pierwszego świata dla których np. brak dostępu do wody jest zbyt wielką abstrakcją i trzeba postraszyć brakiem Internetu/kablówki.
  Druga sprawa. Dziewczyna to aktorka. Niby pociąga nosem, niby się łamie, ale widać, że ma spektakl pod kontrolą. Po każdym pociągnięciu nosem omiata publiczność wzrokiem. Nie grozi jej kłopotliwa pauza wywołana atakiem płaczu. Płacz jest pod kontrolą.

  Czemu się czepiam? Jako młodziak przejechałem się na dziewczynce z Kuwejtu mówiącej łamiącym głosem o kuwejckich dzieciach wyrzucanych z inkubatorów przez irackie wojsko. Każdy o tych inkubatorach wtedy słyszał. Dzieci w inkubatorach okazały się bezczelnym fejkiem, ale w ramach ratowania kuwejckich dzieci zamordowano w latach 90 kilkaset tysięcy irackich dzieci (rozwałka infrastruktury, w tym uzdatniania wody + sankcje, nawet na leki) i w zasadzie to mordowanie trwa do dziś, bo Irak zamienił się w amerykański protektorat z szalejącymi po nim szwadronami śmierci.

  W sumie Korea Północna tak już wizerunkowo nagrabiła, że każda historia z Korei Północnej zostaje z automatu uznana za prawdziwą. Ludzie żądający normalnie dowodów, źródeł, uzasadnień - tutaj po prostu przyjmują zeznania świadka na wiarę.
  To co mnie w tych historyjkach maksymalnie wkurwia: One zawsze pochodzą z rejonów poza geopolityczną kontrolą Zachodu. Ludzie mordowani w Jemenie przez wojska Arabii Saudyjskiej jakoś nie mają siły przebicia u Zukcerberga, a przecież na Arabię Saudysjką wpływ mają USA, a USA to już my - opinia publiczna Zachodu. Nie warto byłoby więc potrenować najpierw u siebie, a dopiero potem zbawiać świat za granicą?
   
  Hitch lubi to.
 18. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  1 926
  2 107
  Tu Cie zmartwie, sam długo szukałem jakiegoś wywiadu - przecież nawet z seryjnymi mordercami są.
  I znalazłem, że ta pizda co mu wlepiła życiówkę wstawiła do wyroku zakaz kontaktów z mediami.
   
  ultimate i Claude mOnet lubią to.
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  4 439
  7 061
 20. TeeM

  TeeM anarchodresiarz, chuligan wolności

  772
  2 145
  Była już gra, w której mogłeś zwiedzić tyle Wszechświata, na ile starczy ci życia (tego "realnego"). Okazała się niewypałem.

  A co powiecie na grę (?) z para-filozofią Alana Wattsa w tle, w której możesz kierować koziołkującym niedźwiedziem, koniczyną , bakterią, albo jakąś kosmiczną świadomością?

   
  FatBantha lubi to.

Poleć tę stronę