Zakaz sprzedaży papierosów bliski

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Nie ma sensu zakładać nowego tematu(bo ostatnio co chwila gdzieś na świecie czegoś zakazują), więc wrzucam tutaj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...cie_zakazano_sprzedazy_wyskoprocentowego.html
W sumie i tak zamieniłbym się z Czechami jeśli chodzi o prawodawstwo narkotykowe, ale mimo wszystko jest to news z gatunku tych, przy których czytaniu przez chwilę zastanawiam się czy czytam czyjeś fantazje, czy prawdziwe informacje o cywilizowanym kraju.
Najbardziej niepokojący jest według mnie fragment o tym, że zakaz obowiązuje od chwili ogłoszenia go w mediach. To u nich nie ma vacatio legis?

Marzy mi się, żeby kiedyś wybuchła afera, że dziesiątki dzieciaków odurzało się, a potem zmarło używając proszków do prania, klejów, farb czy czegoś w tym stylu, ciekawy byłbym reakcji dbającej o bezpieczeństwo dzieci władzy.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Hitch napisał:
O tak sobie po prostu chcą pognębić ludzi dla sportu, żeby z wprawy nie wyjść? No nie pojmuję!

Czy wprowadzenie prohibicji kiedykolwiek zaszkodziło państwu?
Ile nowych instytucji kontrolnych/prewencyjnych/siłowych powstało w USA w okresie jej trwania?
Ile aktów prawnych wydano?
Możliwe osłabienie strumienia płynącego do budżetu z tytułu ściągalności akcyzy to akceptowalna strata wobec rzeczywistych korzyści.

Ile państwo zyskuje na prowadzeniu wojny z narkotykami? Ile to miejsc pracy generuje?

Prohibicja jest dobra dla państwa - ZAWSZE.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Jak spadają wpływy do budżetu to się wezmą za kogokolwiek kto się nawinie pod rękę :(
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Niech się Rostowski nie przejmuje, przecież oficjalne stanowisko rządu jest takie, że akcyza na fajki musi rosnąć nawet biorąc pod uwagę, że wpływy do budżetu spadną, bo przecież mniej sprzedanych(legalnych) fajek->zdrowsze społeczeństwo->mniejsze wydatki na służbę zdrowia->zrównoważony budżet :D
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Ale zdrowsze społeczeństwo -> dłuższa średnia wieku -> więcej ludzi dożywających emerytury -> większe obciążenia dla ZUSu. I bądź tu człowieku mądry...
;)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Obowiązkowa eutanazja w wieku 67 lat pozwoliłaby, moim zdaniem, na pełniejsze urzeczywistnienie zasad sprawiedliwości społecznej :)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Będzie sobie można dorobić na kolejnej lewiźnie ...

Trzeba bowiem pamiętać, że w przypadku papierosów z półki cenowej 10,50 - 11 zł za paczkę to państwo zyskuje najwięcej. Aż 7,18 zł. Taka jest stawka minimalnej akcyzy.

Nie palę więc wiem co to walka z systemem.
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Po pierwsze - produkty tytoniowe powinny wyglądać i smakować jak tytoń, dlatego projekt przewiduje zakaz dodawania jakichkolwiek aromatów smakowych. Dotyczy to zarówno papierosów jak i tytoniu sprzedawanego w paczkach, tabaki czy tytoniu przeznaczonego do żucia. Oznacza to koniec mentoli, papierosów czekoladowych czy owocowych!

Dokładnie tak, jak zalecał na forum towarzysz Shogu. Koniec z oszukiwaniem naszych zmysłów! Analogicznie należy wprowadzić zakaz sprzedaży wód smakowych (woda musi smakować jak woda), chipsów serowo-cebulowych (ziemniak musi smakować jak ziemniak) itd.
Rewizja dyrektywy narzuca na producentów obowiązek, by ostrzeżenia o szkodliwości produktu - w formie tekstowej i graficznej - pokrywały 75 proc. pudełek z obydwu stron.

Proponuję 100%. Także od spodu i wewnątrz. Przecież dotychczasowe, oczojebne napisy zajmujące 30% powierzchni pudełka są niedostrzegalne nawet dla osób z sokolim wzrokiem.
W przypadku papierosów oraz tytoniu do samodzielnego skręcania sprawozdawczyni zaproponowała jeszcze większe ujednolicenie wyglądu opakowań. Zniknąć miały by charakterystyczne loga poszczególnych marek. Wszystkie opakowania powinny wyglądać tak samo!

Egalitaryzm dziwko! Równość manifestująca się w kolejnym obszarze naszego życia! Czyż to nie piękne? Teraz palenie będzie jak jedzenie fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta- nigdy nie wiesz, co ci się trafi!
To oznacza m.in. koniec tak zwanych slimów oraz ich charakterystycznych opakowań. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie to w każdej paczce znajdzie się po 20 papierosów.

Kurwa no nie! Jeszcze będą urzędowo regulować liczbę papierosów w paczce! Czy dla tych chorych skurwysynów istnieje jakaś granica?
 

Hitch

3 220
4 872
Nie istnieje. E-papierosy chcą na receptę zrobić. ROTFL, będę szedł do lekarza jak mnie najdzie na palenie. Kurwa, parodia!
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Ostatnio takiego wzrostu stężenia breivików we krwi doświadczyłem chyba wtedy, gdy urzędowo zwiększali liczbę utworów polskojęzycznych w radiu. Tego już nie daje się usprawiedliwić żadną istniejącą ideologią. ONI już nie wiedzą, co mają robić z posiadaną przez siebie władzą. Czy istnieje jakiekolwiek logiczne uzasadnienie, dla którego w paczce powinno znajdować się dokładnie 20 papierosów? Jak popierdolonym chujem/pizdą trzeba być, żeby chcieć narzucić społeczeństwu coś takiego? Nasrać do mordy i zerżnąć w dupsko to za mało. Ulżyło mi.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Czy istnieje jakiekolwiek logiczne uzasadnienie, dla którego w paczce powinno znajdować się dokładnie 20 papierosów? Jak popierdolonym chujem/pizdą trzeba być, żeby chcieć narzucić społeczeństwu coś takiego?
Myślę, że odpowiedzi na to pytanie należy szukać w opisie produktu "Papierosy Zwycięstwa" zawartym w "1984" Orwella :)
 

Gero

New Member
4
1
Panowie jednej rzeczy nie rozumiem,mam nadzieję że ktoś mądrzejszy niż ja mnie oświeci. Mianowicie dlaczego dobierają sie do tych papierosów? Przecież ich nie obchodzi zdrowie ani życie obywateli,a hajs z akcyzy przecież wpływa,populacja maleje, staruszki szybciej odpadają co pomaga systemowi emerytalnemu. Dlaczego tak się do tego przywalili? To co aborcje mozna,eutanazje mozna a głupią paczkę fajek trzeba będzie od przemtynika kupować?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Panowie jednej rzeczy nie rozumiem,mam nadzieję że ktoś mądrzejszy niż ja mnie oświeci. Mianowicie dlaczego dobierają sie do tych papierosów?
A paliłeś?
Widzisz to jest tak, ktoś wyciąga papierosa, wyciąga zapalniczkę lub zapałki, zapala papierosa, zaciąga się, rozkoszuje się dymkiem, a to powoduje rozluźnienie i chwilowe oderwanie się od bieżącej rzeczywistości... Podczas tego rytuału nabiera dystansu do niej. W konsekwencji palący myśli.
Myśli niezależnie, samodzielnie i indywidualnie. Żaden inżynier społeczny, czy manipulator, może nie być w stanie wpłynąć na jego myśli.
A to jest niebezpieczne!
Bo obecny system opiera się głównie na manipulacji.
 

Hitch

3 220
4 872
Coś w tym jest, Krzysiu. Im więcej paliłem tym większą wiedzę zdobywałem, aż w końcu przestałem być największym komuchem w Polsce. Co też się odbyło przy fajku :)
 
Do góry Bottom