Zakaz sprzedaży papierosów bliski

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
Po co oni w ogóle to robią? Przecież nie od dziś wiemy, że państwo zarabia na akcyzie za fajki i alko, więc powinno im zależeć na tym, żeby jak najwięcej niewolników paliło. Dobrze myślę?
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Nie palę. Nie przeszkadza mi, że ktoś pali, nie przeszkadzają mi paczki w sklepie, paczki "które widzą dzieci". Byle nie przy mnie palił i byle nie obarczał mnie kosztami swojego leczenia jak dostanie od tego hiva i raka :D.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Po co oni w ogóle to robią? Przecież nie od dziś wiemy, że państwo zarabia na akcyzie za fajki i alko, więc powinno im zależeć na tym, żeby jak najwięcej niewolników paliło. Dobrze myślę?

Ale z drugiej strony panstwo placi na szpitale i hospicja. Wiec pewno sobie obliczaja co sie im lepiej oplaca. Czyli jak strzyc owce aby wszystkie nie wyzdychaly naraz.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Po co oni w ogóle to robią? Przecież nie od dziś wiemy, że państwo zarabia na akcyzie za fajki i alko, więc powinno im zależeć na tym, żeby jak najwięcej niewolników paliło. Dobrze myślę?
Oni nie będą zakazywać nagle, tylko wprowadzać stopniowo ograniczenia i regulacje. Tak jak piszesz, to są wpływy i to niemałe. Do tego biurokracja lubi skomplikowane regulacje (na przykład wyznaczanie miejsc i czasu dla palących), a ideowi lewicowcy i bezideowi zamordyści lubią tresować ludzi.
 
U

ultimate

Guest
Dymek z e-papierosów w miejscach publicznych też zakazany. Grozi mandat do 500 zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szeryf17

"No reason it's a good reason"
797
2 745
Prosta sprawa jak z dragami, co jest nielegalne jest bardziej opłacalne.
To jest wielki biznes nikt takiej kasy byle politykom nie zostawi.
 
143
25
- Palenie tytoniu zapobiega chorobie Alzheimera.

No, mniej więcej w ten sam sposób co heroina. Mniejszy odsetek osób chorych na Alzheimera są palaczami, bo palacz ma mniejszą szansę dożycia wieku w ktorym zapadalność na chorobę Alzheimera jest największa.

Wsród palaczy w wieku >60 lat statystycznie jest więcej chorych na Alzheimera niż wśród niepalących >60

Źródło: Patterson C, Feightner JW, Garcia A, Hsiung GY, MacKnight C, Sadovnick AD. Diagnosis and treatment of dementia: 1. Risk assessment and primary prevention of Alzheimer disease.

Aha, nie ma żadnych naukowych dowodów na prewencję Alzheimera. Żadnych.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
https://www.donald.pl/artykuly/QR5d...87s6zYLgEpaA4QhmGHRr5FGvvFqz0ZXPHwioY9LOEvAUk

Chuj już z zakazem. Gorsze są komenty snowflake'ów, którzy sapią jadem i drą ryja, że "śmierdziel idzie przed nim i pali i on ni może powąchać czystego powietrza".

Jakbym się znalazł w tej sytuacji, to z chęcią zgasiłbym takiemu peta na kurtce albo zaciągnął się najmocniej i specjalnie buchnął w twarz. No chyba, że koleś będzie kulturalny to i ja grzecznie ustąpię.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
Już Ukraińcy w Polsce sporo się dorabiają na przewozie papierosów do nas. Jeśli wejdą jakieś kolejne zakazy lub ograniczenia to po prostu dla nich będzie więcej zysku. I w sumie dobrze. Wole zostawić swoje zarobione pieniądze Ukraińcowi niż państwu.
 
Do góry Bottom