Zakaz sprzedaży papierosów bliski

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Palacz palaczowi nie równy. Nie każdy musi zapierdalać listopadowymi nocami po fajki. Zdecydowany procent palaczy to palacze imprezowi/okazyjni. Ty wszystkich palaczy wsadzasz do worka z napisem "Maria Czubaszek" - tfu. Alkoholizm i picie denaturatu też ma takie korzyści, że chuj. Dlatego picie alkoholu to bezsensowne zło.

Dowodów na jakiekolwiek korzyści z palenia tytoniu nie ma, po prostu. Pomaga w nawiązywaniu kontaktów? W sensie "masz ognia?" LOL.

Grupki palaczy (dobrze to widać w szkołach) trzymały się przez wszystkie lata razem i duża część przyjaźni przetrwała szkolne lata. I "masz ognia" to prowodyr do zaczęcia rozmowy i nawiązania stosunków z drugą osobą. Czasami nawet seksualnych, bo kobiety lubią palących mężczyzn. Na serio, one to lubią. Może całego zapachu i jakieś nałogowe dymania (że taki żarcik zapodam) to nie, ale ogólnie lubią mężczyzn rytualnie palących. I jak takiej puścisz dymka w twarz, to może być oburzona... ale zapamięta twoją twarz i mogę se wacka uciąć, że ma erotyczne sny przez dwa-trzy dni. Kobiety takie są. Lubią chamsko. A potem dzwonią i szukają pretekstu do spotkania, mimo wcześniejszego zwyzywania od chamów. Nie znam palących, którzy kończą gadanie na "masz ognia". Już abstrahując od tego, że większość pytających nie oczekuje żadnego ognia i ma wszystko pod ręką.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ponieważ obiektywnie nikotynizm jest nałogiem który jest czystym, głupim, bezsensownym złem.
Kwestie zdrowotne:
- Tytoń jest najstarszym znanym naturalnym pestycydem. W czasie I Wojny Światowej żołnierze dostawali papierosy, w których była mieszanka tytoniu, majeranku i goździków, celem zwalczania pasożytów. Do tej pory papierosy i beediesy (tanie, mocne i wyśmienite - jak będziecie w Indiach lub okolicy polecam) z goździkami produkuje się w Indiach, Bangladeszu, Pakistanie i innych krajach tego regionu.
- Palenie tytoniu zapobiega chorobie Alzheimera.
- Palenie powstrzymuje łaknienie. Leczy otyłość.
- Palenie łagodzi stress.

Co do kwestii towarzyskich, to zauważyłem jedną prawidłowość, jak w większej grupie osób nie ma co najmniej dwóch palących, to jest tam od huja nudno. Sam będąc onegdaj w różnych krajach, dzięki papierosom nawiązywałem różne znajomości. Nawet gadałem z gostkami z Bractwa Muzułmańskiego.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Ja choć nie palę, jestem zwolennikiem tezy, że tam, gdzie są palacze, jest często fajniej. Widać to choćby na imprezach, gdzie jest mieszane towarzystwo paląco-niepalące - często najciekawsze wydarzenia dzieją się właśnie w gettcie palących.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Tytoń jest najstarszym znanym naturalnym pestycydem.
Wdychaj muchozol, jeśli to ma dla Ciebie jakieś znaczenie.

- Palenie tytoniu zapobiega chorobie Alzheimera.
Albo jest czynnikiem ryzyka. Mówią różnie. Ale nawet jeśli jedna z substancji zawartych w dymie tytoniowym może redukować ryzyko Alzheimera, to należy ją wyodrębnić i ją sprzedawać. Podobnie jak nikt nie pije wywaru z kory wierzby na gorączkę, tylko bierze syntetyczny kwas acetylosalicylowy. (Przy czym wywar z kory wierzby nie jest szkodliwy, w odróżnieniu...)

- Palenie powstrzymuje łaknienie. Leczy otyłość.
Raczej odwrotnie - odstawienie nikotyny przejściowo nasila łaknienie. Ponadto, istnieje cała masa substancji rzeczywiście redukujących łaknienie, które nie są szkodliwe, w odróżnieniu.,..

- Palenie łagodzi stress.
Związany z abstynencją nikotynową. Co do stresu mającego inne podłoże - brak dowodów.

Ja choć nie palę, jestem zwolennikiem tezy, że tam, gdzie są palacze, jest często fajniej
Nie ma to związku z tytoniem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wdychaj muchozol
Nie jest substancją naturalną i jego wdychanie nie daje przyjemności.
(Przy czym wywar z kory wierzby nie jest szkodliwy, w odróżnieniu...)
Szkodliwość palenia tytoniu jest przesadzonym i przereklamowanym memem.
Związany z abstynencją nikotynową.
To dlaczego już po pierwszym spróbowaniu papierosów, jest człowiekowi fajnie?
Nie ma to związku z tytoniem.
Ale ma związek z papierosami.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
A ja mam takie pytanie, nie palę więc pojęcia nie mam, ale ciekawi mnie czy da się chałupniczo uprawiać tytoń na własny użytek, nie widać żeby to było jakoś popularne, jak dajmy na to trawa. Więc czemu? Teoretycznie powinno być bezpieczniejsze, chyba grozi za to mniejsza kara. Więc jak to jest? Wymaga jakichś szczególnych warunków czy jak?
 

Hitch

3 220
4 872
Tolep, szlugi także dają haja. Nie ma co prawda halucynacji i krzywych faz, ale oddziaływanie na mózg jest znaczne. Ujawnienie tego faktu, poza dodawaniem przez koncerny uzależniającej chemii, przez Jeffreya Wiganda był podstawą do bólu dupy na skalę światową. Bo nagle się okazało, że świętojebliwcy plujący na różne dragi częstokroć sami się narkotyzują właśnie legalną nikotyną.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Oczywiście że jakoś działają. Pierwsze 10 zapalonych w życiu, Nawet niektórzy mogą się porzygać.
Pierwsze trzy zapalone po dłuuuugiej przerwie też działają,. Ale to pomijalne wobec zjawiska jako takiego.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Kwestie zdrowotne:
- Tytoń jest najstarszym znanym naturalnym pestycydem. W czasie I Wojny Światowej żołnierze dostawali papierosy, w których była mieszanka tytoniu, majeranku i goździków, celem zwalczania pasożytów. Do tej pory papierosy i beediesy (tanie, mocne i wyśmienite - jak będziecie w Indiach lub okolicy polecam) z goździkami produkuje się w Indiach, Bangladeszu, Pakistanie i innych krajach tego regionu.
- Palenie tytoniu zapobiega chorobie Alzheimera.
- Palenie powstrzymuje łaknienie. Leczy otyłość.
- Palenie łagodzi stress.
I pozbywają się pasożytów z ptasich gniazd:
http://www.crazynauka.pl/ptaki-u-ywaj-niedopa-k-w-do-zwalczania/

W pracy opublikowanej w „Royal Society Biology Letters” naukowcy pokazali, że miejskie ptaki zaczęły masowo używać niedopałków do zwalczania pasożytów. Zbierają je i wmontowują w konstrukcję gniazda. Okazuje się, że pasożyty nie cierpią petów. Tam, gdzie znajdowano octan celulozy (to z niego robi się filtry) pasożytów było bardzo mało. Prawdopodobnie odstraszająco działa tu nikotyna.

Badacze zbadali takie praktyki u wróbli i popularnej w Ameryce Dziwonii ogrodowej. Podkreślają jednak, że podobne pomysły spotkali też u innych gatunków.

To teraz trzeba promować to wśród sozologów :)...
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Mandaty dla kierowców, którzy palą w samochodzie przy dziecku
Wielkiej Brytanii za palenie w samochodzie przy dziecku można otrzymać mandat w wysokości 50 funtów. Nowy przepis wszedł w życie w czwartek, ale policjanci nie wypisali jeszcze ani jednego mandatu.

Najpierw pouczenie, a potem mandat - taką zasadę przyjęli drogowcy po wprowadzeniu zakazu palenia w samochodzie, którym podróżuje też dziecko. A uważa się za nie każdą osobę poniżej 18. roku życia.

Choć nikt nie poddaje w wątpliwość słuszności wprowadzenia ograniczenia, nikt się nim jeszcze za bardzo nie przejmuje. Policjanci twierdzą, że to niepotrzebna biurokracja. A kierowcy już próbują ominąć zakaz.

Nie jest to trudne. Palić przy dziecku można, jeśli auto ma opuszczany dach. Mandatu nie dostanie się też za palenie papierosa elektronicznego.

Przepis wszedł już w życie w Anglii i Walii. W Szkocji zacznie obowiązywać prawdopodobnie w przyszłym roku.

b78a6a7cb73b66a14df4ad4914416c1e.gif
829dd6e5d39b6ef54952e3993c99bfec.gif
abb17e889a45839e74d2b055cca77856.gif
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Drastyczne obrazki na papierosach już w marcu. Co na to palacze?


Już w marcu tego roku opakowania papierosów będą zawierać graficzne informacje pokazujące skutki palenia papierosów. Będą nimi obrazki przedstawiające np. rany pooperacyjne, chorych podłączonych do respiratorów, guzy, zbliżenia na zmiany w jamie ustnej czy oczach. Ma to zachęcać palaczy do rzucenia nałogu.

Drastyczne obrazki na opakowaniach to część dyrektywy Komisji Europejskiej, zobowiązującej producentów papierosów do zmiany wizerunku opakowań. - Zdjęcia pokazują rzeczywiste konsekwencje palenia. Ma to wywołać, zwłaszcza u nałogowych palaczy, strach przed skutkami palenia i zmotywować ich do rzucenia nałogu - powiedział jeden z urzędników Komisji Europejskiej. Brutalne informacje mają pokryć 65 proc. powierzchni paczki papierosów.

Czy informacje zamieszczone na opakowania papierosów zniechęcą palaczy do palenia? - Nie można uogólniać. To zależy czym się kieruje konkretna osoba paląca. Osoby, dla których główną motywacje do podjęcia decyzji jest strach - może się przestraszą i rzucą. Natomiast osoby, które podejmują niezależne decyzje i dla których wolność jest w tym ważna- raczej chyba nie. Tak naprawdę każdy ma swój system motywacji. Czyli jak ktoś akurat ma problemy zdrowotne i jego "paliwem", czyli dominującą emocją, przy podejmowaniu decyzji jest strach, to takie obrazki pomogą – odpowiada Urszula Onichowska, psycholog.

Co na to sami palacze?

- Nie robi to na mnie wrażenia. Zdaję sobie sprawę z konsekwencji tego, że palę. Ale i tak pewnie będę paliła. Myślę, że to nie jest akurat najlepszy sposób motywacji – mówi 38 letnia pani Marzena z Cybinki.

- Stawiam na to, że nikt się tym nie będzie przejmował. A nawet po jakimś czasie stanie się to "normalką" – mówi 19 letni Mateusz z Zielonej Góry.

- Na pewno nie jest fajne – te zdjęcia. Ale czy robią wrażenie i dają do myślenia? U mnie bynajmniej nie. Nie wiem jak u innych – mówi Marcin Zaleski z Żagania.

- Uważam, że każdy sposób jest dobry by zachęcać do rzucenia nałogu. Ale i tak chyba najważniejsze, żeby to ten palacz tego tak naprawdę chciał. Bo inaczej to nic i nikt nie jest w stanie mu pomóc. A te medykamenty to tylko nabijanie kasy przemysłowi farmaceutycznemu – mówi Jarosław Pyka z Sulechowa.

Co roku z powodu palenia tytoniu w Polsce umiera ok. 50 tys. osób. To więcej niż ginie w wypadkach samochodowych. Przykładowo w 2012 roku na polskich drogach zginęły 3582 osoby.


============


Ostatnio starałem ograniczyć palenie. Chyba jednak po marcu nie będę tego robić.
 

Hitch

3 220
4 872
Polacy nie potrafią nawet cyknąć własnych fotek nowotworów i ludzi umierających na nie lub dopiero co umarłych? Dokładnie te same zdjęcia są na paczkach fajek w UK.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Drastyczne obrazki na papierosach już w marcu. Co na to palacze?


Już w marcu tego roku opakowania papierosów będą zawierać graficzne informacje pokazujące skutki palenia papierosów. Będą nimi obrazki przedstawiające np. rany pooperacyjne, chorych podłączonych do respiratorów, guzy, zbliżenia na zmiany w jamie ustnej czy oczach. Ma to zachęcać palaczy do rzucenia nałogu.

Drastyczne obrazki na opakowaniach to część dyrektywy Komisji Europejskiej, zobowiązującej producentów papierosów do zmiany wizerunku opakowań. - Zdjęcia pokazują rzeczywiste konsekwencje palenia. Ma to wywołać, zwłaszcza u nałogowych palaczy, strach przed skutkami palenia i zmotywować ich do rzucenia nałogu - powiedział jeden z urzędników Komisji Europejskiej. Brutalne informacje mają pokryć 65 proc. powierzchni paczki papierosów.

Czy informacje zamieszczone na opakowania papierosów zniechęcą palaczy do palenia? - Nie można uogólniać. To zależy czym się kieruje konkretna osoba paląca. Osoby, dla których główną motywacje do podjęcia decyzji jest strach - może się przestraszą i rzucą. Natomiast osoby, które podejmują niezależne decyzje i dla których wolność jest w tym ważna- raczej chyba nie. Tak naprawdę każdy ma swój system motywacji. Czyli jak ktoś akurat ma problemy zdrowotne i jego "paliwem", czyli dominującą emocją, przy podejmowaniu decyzji jest strach, to takie obrazki pomogą – odpowiada Urszula Onichowska, psycholog.

Co na to sami palacze?

- Nie robi to na mnie wrażenia. Zdaję sobie sprawę z konsekwencji tego, że palę. Ale i tak pewnie będę paliła. Myślę, że to nie jest akurat najlepszy sposób motywacji – mówi 38 letnia pani Marzena z Cybinki.

- Stawiam na to, że nikt się tym nie będzie przejmował. A nawet po jakimś czasie stanie się to "normalką" – mówi 19 letni Mateusz z Zielonej Góry.

- Na pewno nie jest fajne – te zdjęcia. Ale czy robią wrażenie i dają do myślenia? U mnie bynajmniej nie. Nie wiem jak u innych – mówi Marcin Zaleski z Żagania.

- Uważam, że każdy sposób jest dobry by zachęcać do rzucenia nałogu. Ale i tak chyba najważniejsze, żeby to ten palacz tego tak naprawdę chciał. Bo inaczej to nic i nikt nie jest w stanie mu pomóc. A te medykamenty to tylko nabijanie kasy przemysłowi farmaceutycznemu – mówi Jarosław Pyka z Sulechowa.

Co roku z powodu palenia tytoniu w Polsce umiera ok. 50 tys. osób. To więcej niż ginie w wypadkach samochodowych. Przykładowo w 2012 roku na polskich drogach zginęły 3582 osoby.


============


Ostatnio starałem ograniczyć palenie. Chyba jednak po marcu nie będę tego robić.
Przecież obrazki już są. A palenie - w szczególności na złość rządowi - to kompletna głupota.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Ej, kiedy się doczekam takich plakietek na napojach alkoholowych? W końcu istnieje choroba alkoholowa dziecka i patuski pija specjalnie, by mieć dziecko upośledzone (i zasiłeczek z tego).

Jak dbać o zdrowie Narodu to na całego!
 
Do góry Bottom