1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Zabawa w literki (MBTI)

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez Ciek, 13 Maj 2016.

Czy literki to druga w kolejności najważniesza rzecz w życiu (po lajkach)?

1. Tak!

11 głosów
    34,4%
  2. Nie!

8 głosów
    25,0%
  3. Nie wiem.

2 głosów
    6,3%
  4. Wiem, ale nie powiem.

5 głosów
    15,6%
  5. Nie obchodzi mnie to, ale się wypowiem.

6 głosów
    18,8%
  1. aluzci

aluzci Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    5 964
    Najfajniesza końcówka

ok...

na pewno jak ktoś nie radzi sobie sam ze sobą i szuka oparcia w literkach to może być problem :)

lernakow and Racibor like this.
  2. NoahWatson

NoahWatson The Internet is serious business.

Otrzymane Polubienia:
    1 253
    Co ciekawe INTJ przedstawiał jako osoby, które ze wszystkich typów mają najmniej skupułów przy kończeniu relacji i dlatego często palą mosty. W zasadzie spalił swój most, usuwając widea z kanału.

3. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów

Otrzymane Polubienia:
    11 491
    Ale muszę przyznać, że mnie zaciekawił, stawiając tezę o babilońskim pochodzeniu jungowskiej typologii. Tylko, że wypadałoby się upomnieć o jakieś źródła, bo [citation needed]...

Tym ciekawsze jest to narzędzie, zwłaszcza jeśli się jest miłośnikiem starożytności. Z punktu widzenia osoby religijnej, która obawia się wpływów innych, starszych wymarłych religii, taki freak-out staje się nawet zrozumiały.

A swoją drogą religijni INTJ są, jak to mawiają Anglosasi, creepy as fuck. :D

4. Luizy

Luizy Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    1 149
    "Świeccy" lewacy INTJ są bardziej creepy. No ale marksizm w sumie zawiera wszystkie cechy religii.

5. libertarianin.tom

libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

Otrzymane Polubienia:
    3 659
    hmmm, ...INTJ-T o_O

"Na samym szczycie panuje samotność, a osoby o tym jednym z najrzadszych i najbardziej uzdolnionych strategicznie typów osobowości wiedzą o tym aż nazbyt dobrze. Architekci stanowią zaledwie dwa procent ludności."

Zawsze wiedzialem, ze jestem pojebany...

Do tego 83% introwertyk i 94% czujny. Co to wogole znaczy "czujny"?!

6. NoahWatson

NoahWatson The Internet is serious business.

Otrzymane Polubienia:
    1 253
    Religijny był już wcześniej, gdy opowiadał o MBTI. Z tego 50-cio minutowego filmu pierwsze 30 minut to był IMO sensowny rant na co najmniej przesadne zapatrzenie w MBTI.

Luizy likes this.
  7. FatBantha

Otrzymane Polubienia:
    11 491
    Tak, ale to podpada pod kategorię "misused tool" o której on wspomniał, po czym stwierdził, że tak naprawdę to nie jest wina ludzi, że używają typologii jak używają, bo ona została zaprojektowana przez babilońskich kapłanów, aby korumpować umysły...

Podziękujcie Isztar za literki, niewdzięcznicy!

ultimate, lernakow and Sputnik like this.
  8. FatBantha

Otrzymane Polubienia:
    11 491
    Na następnym zlocie będziemy mogli w ramach integracji (albo i terapii) pobawić się oknem Johari:

https://en.wikipedia.org/wiki/Johari_window

Okna Johari (właśc. okno Johari) - pojęcie z zakresu psychologii oraz psychiatrii. Okno Johari obrazuje sposób percepcji rzeczywistości i (samo)świadomość danej osoby oraz postrzeganie tej osoby przez zewnętrznych obserwatorów dzieląc go na cztery obszary:
    • Obszar pierwszy - świadomy. "Ja wiem, widzę, inni wiedzą, widzą". Oznacza aspekty rzeczywistości wiadome i dostępne wszystkim, również danej osobie.
    • Obszar drugi - ukryty. "Ja wiem, widzę, inni nie widzą, nie wiedzą". Oznacza obszar dostępny jedynie danej osobie, niewidoczny dla otoczenia.
    • Obszar trzeci - niewidoczny. "Ja nie wiem, nie widzę, inni wiedzą, widzą". Oznacza aspekt rzeczywistości niewidoczny dla zainteresowanego/pacjenta, a widoczny dla otoczenia. W jego poznaniu może pomóc danej osobie informacja zwrotna.
    • Obszar czwarty - podświadomość. "Nikt nic nie widzi, nie wie".
    Modelu percepcji w postaci okna Johari używa się w coachingu, w trakcie warsztatów psychologicznych służących samorozwojowi, a także w terapii psychiatrycznej (ciężkich nerwic), oraz w terapii uzależnień, podczas pracy w grupach terapeutycznych. Uświadamiają one zainteresowanym bądź pacjentom, iż żaden człowiek nie wie o sobie wszystkiego, a całkowita wiedza o nim samym składa się z wiedzy, którą posiada i tej, której nie posiada (wiedza innych o danej osobie, której ona sama nie posiada - przykładem takiej wiedzy są plotki, zazwyczaj nieznane zainteresowanemu).

Zrobi się intymnie i przytulaśnie. :) W sam raz na imprezę z gorzałą i innymi środkami psychoaktywnymi jak herbata i dziurawiec.

aluzci and workingclass like this.
  9. FatBantha

Otrzymane Polubienia:
    11 491
    Zrzut ekranu z 2017-11-15 00-14-52.png

10. rawpra

rawpra Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 325

Udostępnij Tą Stronę