Wybory w Grecji 2015

simek

Well-Known Member
1 367
2 122
Widzę to oczyma wyobraźni: tak jak teraz w każdej szkole uczy się, że demokracja narodziła się w starożytnej Grecji, tak za jakiś czas będą pisali, że jedyny słuszny ustrój - akap, zapanował po ciemnych, demokratycznych wiekach po raz pierwszy w przeżartej socjalem Grecji :)
 
C

Cngelx

Guest
Grecy są głupsi niż myślałem. Ten kraj stoczył się na kompletne dno. Jedyna nadzieja to przewrót wojskowy ala Pinochet. Ewentualnie Turcja wjedzie tam czołgami i zaprowadzi jako taki porządek.
Tak przy okazji niezłe połączenie nie spłacanie długów i ograniczenie wydatków na wojsko XD

Tak samo głupi jak i większość ludzi w Europie. Jeżeli SYRIZA zacznie wprowadzać w życie swoje postulaty, to większość działań ludzi będzie się odbywało poza kontrolą państwa. A do tego bydło będzie się cieszyło, że państwo o nich dba i będzie zadowolone z życia. Może być lepiej?

Zdecydowanie kibicuję greckim komunistom, którzy nie próbują udawać, że komunistami nie są (jak np. chadeckie ścierwo typu PO czy CDU). Niech komuniści przejmą władzę! Ich władza i tak będzie tylko iluzją. Taki Pinochet to legalistyczna, ordnungowa kurwa.
 
D

Deleted member 427

Guest
Pora przypomnieć klasyczny tekst o Grecji autorstwa Gabisia. Pierwodruk - "Gazeta Robotnicza", 23 września 1991:

Przypomnijmy, że po rządach wojskowych (1967—1974) nazywanych przez lewicową propagandę „rządami czarnych pułkowników” władzę w Grecji objęła centroprawicowa partia Nowa Demokracja, wcześniej nazywająca się Narodowa Unia Radykalna, pod wodzą Konstantyna Karamanlisa, który pchnął partię wyraźnie na lewo. Obawiając się, żeby obywatele nie pomyśleli sobie, że za dyktatury żyło się lepiej, zaczął zwiększać gwałtownie wydatki rządowe na cele socjalne. Kiedy kasa państwowa opróżniła się, zwrócił się o pożyczki do zagranicznych banków. Spośród różnych działań rządu Karamanlisa wymieńmy tylko jedno: upaństwowienie prywatnej komunikacji autobusowej w Atenach. Po niedługim czasie ateńskie MPK osiągnęło deficyt wynoszący 500 mln dolarów.

W 1981 roku Grecy doszli do wniosku, że będzie lepiej, gdy socjalizm „budować” będą socjaliści. Władzę objął Panhelleński Ruch Socjalistyczny (PASOK) pod przewodnictwem Andreasa Papandreu, który swe rządy rozpoczął od czystki w armii, policji, administracji i sądownictwie. Rządy socjalistów to postępujący proces degradacji greckiej gospodarki. Wydatki rządowe rosną, zwiększa się zadłużenie zagraniczne. Korupcja, która i wcześniej była stałym elementem greckiego życia politycznego, urasta do gigantycznych rozmiarów. Słynny skandal finansowy z 1989 roku wokół osoby bankiera Koskotasa — związanego z „wierchuszką” PASOK, to tylko czubek góry lodowej. Sam Papandreu umorzył dług (6 min dolarów), który jeden z jego przyjaciół był winien rządowi. Był to wyraz wdzięczności za to, że ów przyjaciel udostępniał mu swą willę na spotkania z kochanką (obecnie żoną). (...)


http://www.tomaszgabis.pl/2011/11/18/strzezmy-sie-„kolebki-europejskiej-demokracji”/
 

nomad

Active Member
83
351
Urok Paragwaju polega nie na tym jaka konkretna partia tam rządzi tylko na tym, że jakakolwiek partia by nie rządziła to władzę ma bardzo ograniczoną. Bariery są dwie, obie bardzo potężne- geografia i wolnościowa mentalność ludzi dla których przemyt to po prostu zwykły, ludzki handel a posiadanie broni nie jest łaską daną w ustawie tylko oczywistością.

Odnośnie Grecji-ciekawostka. W 1997 roku w Albanii doszło do gigantycznego załamania piramid finansowych, w które umoczony był praktycznie cały naród. Wiecie, kilkadziesiąt lat komuny, zero wiedzy ekonomicznej, bieda a tu przychodzą ludzie i mówią ci, że jak wpłacisz teraz 1000$ to za parę lat dostaniesz fortunę (zus anyone?;) ). Wybuchły zamieszki/wojna domowa/anarchia w wyniku czego do rąk prywatnych dostały się setki tysięcy sztuk broni z wojskowych magazynów. Spora część tych kałaszy trafiła do najbogatszych kupców w okolicy- Greków.
 
C

Cngelx

Guest
Nie rozumiem dlaczego jest tutaj tyle osób które zakładają, że: władza, która deklaruje się jako komunistyczna == komunizm w realnym życiu.

Gdybym mieszkał w Grecji popierałbym ΣΥΡΙΖΑ.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 734
Wiecie, kilkadziesiąt lat komuny, zero wiedzy ekonomicznej, bieda a tu przychodzą ludzie i mówią ci, że jak wpłacisz teraz 1000$ to za parę lat dostaniesz fortunę (zus anyone?;) ).
Nie chodziło o brak wiedzy ekonomicznej. To było inspirowane, zarówno przez dawną komunistyczną razwiedkę, jak i z zewnątrz. To była profesjonalna socjotechnika. Chodziło o to, że demokratyczna władza, powsadzała wszystkich ważniejszych komuchów i ich przydupasów do kryminałów. Kryminały były pełne komuchów. Zaraz po wybuchu zamieszek, wyszli na zewnątrz i z powrotem przejęli władzę, oczywiście "demokratycznie". Morał z tej bajki taki, że na czerwoną zarazę i zamordystów jedynie odjebka działa.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 915
7 938
Nie rozumiem dlaczego jest tutaj tyle osób które zakładają, że: władza, która deklaruje się jako komunistyczna == komunizm w realnym życiu.
Myślisz, że taka mieszanka może dać inny efekt?

Active Citizens
Anticapitalist Political Group
Citizens’ Association of Riga
Communist Organization of Greece (KOE):
Communist Platform of Syriza: Greek section of the International Marxist Tendency
Democratic Social Movement (DIKKI)
Ecosocialists of Greece
Internationalist Workers’ Left (DEA)
Movement for the United in Action Left (KEDA)
New Fighter
Radical Left Group Roza
Radicals
Red
Renewing Communist Ecological Left (AKOA)
Synaspismós
Union of the Democratic Centre
Unitary Movement
And a number of independent leftist activists
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 122
Nie rozumiem dlaczego jest tutaj tyle osób które zakładają, że: władza, która deklaruje się jako komunistyczna == komunizm w realnym życiu.
Bo realizacja komunistycznych postulatów ZAWSZE sprawia, że władza mocniej ingeruje w gospodarkę, więc nietrudno uwierzyć w deklaracje, że ktoś, gdy dojdzie do władzy to będzie chciał zwiększyć jej zakres. Gdy ktoś obiecuje zmniejszenie władzy po wyborach (PO w 2007 i pewnie cała masa innych partii na całym świecie) to można wątpić.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 734
Powtórkę z historii obserwujemy od jakiegoś czasu:
Drugim problemem stały się nieuczciwe państwa. Zaczęło się od Państwa Kościelnego, którego skarbnik, kardynał Giacomo Antonelli, psuł walutę sposobem znanym od zarania dziejów pieniądza – dawał do nich mniej kruszcu niż powinien. Robił to zresztą za zgodą Francji, która w ten sposób wspierała papieża przeciw pragnącemu wchłonąć Rzym państwu włoskiemu. Kolejnym oszukującym państwem stała się Grecja, która została formalnie wydalona z unii za swoje oszustwa w 1908 r., choć już dwa lata później została przyjęta z powrotem.

Kreatywną księgowość prowadziły również Francja i Włochy. Dwa największe państwa unii wykorzystały, że układ nie obejmował coraz popularniejszych banknotów i zaczęły drukować ich coraz więcej, finansując w ten sposób własny deficyt kosztem innych sygnatariuszy, dowodząc po raz kolejny, że złamanie parytetu kruszcu nie może przynieść niczego dobrego.

Ale jest rzecz najbardziej niepokojąca:
Ostateczny cios Łacińskiej unii Monetarnej zadała I wojna światowa.
Czyżby bez wojny rozpad UE nie mógłby być możliwy?
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 522
Syriza używa tej piosenki jako swojego hymnu.



25open_smith-master675.png
 
Do góry Bottom