Wkurzające newsy z rana

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 171
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/321/1
Nie wiem czy już było ale to przestaje być śmieszne.

Na podstawie art. 101 ust. 10 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej
Polskiej (Dz. U. z 2015 r. poz. 144) zarządza się, co następuje:
§ 1. Wprowadza się obowiązkowe ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych do rezerwy niebędących
żołnierzami rezerwy w związku z wystąpieniem potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie
przeszkolenia żołnierzy rezerwy posiadających nadane przydziały mobilizacyjne oraz dla żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych
do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy, którym planuje się nadać takie przydziały.
§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia
Sygnowane ewą kupacz
 

vapaus

Active Member
209
251
Dotyczy chyba tylko tych co mają jakiś przydział mobilizacyjny.
Przydziały mobilizacyjne nadaje się w pierwszej kolejności żołnierzom z nadanymi przydziałami kryzysowymi, żołnierzom rezerwy najmłodszym wiekiem, posiadającym najwyższe klasy kwalifikacyjne specjalistów wojskowych, zamieszkałym najbliżej miejsca dyslokacji jednostki wojskowej, do której mają być powołani w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, oraz ochotnikom.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 790
Ech...

Sondaż: Wzrost poparcia dla obowiązkowej służby wojskowej
1 godz. 51 minut temu
Najnowsze badania sondażowe wskazują na wzrost poparcia dla przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej: największą gotowością obrony kraju wykazują się mieszkańcy województw wschodnich. Według sondaży większą chęć do udziału w walce wykazują osoby religijne i znające historię.

Badanie "Polacy o obronności, obowiązku wojskowym i postawy wobec zagrożenia wojennego" zostało przeprowadzone w marcu przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) Homo Homini.

Reprezentująca instytut Anna Karasińska, zaznaczyła na środowej konferencji w Warszawie, że rośnie poparcie dla przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej, bo zdecydowanie "za" opowiedziało się 32 proc. badanych, a raczej za - 28 proc., co daje w sumie 60 proc. odpowiedzi pozytywnych. "Zdecydowane odpowiedzi negatywne to tylko 14 procent" - dodała.

Autorzy badania podkreślili w jego podsumowaniu, że od czasu ostatniego sondażu przeprowadzonego przez CBOS w listopadzie "obserwuje się wzrost o 8 pkt proc.".

Według nich badanie pokazało, że "im większa jest deklarowana wiedza na temat historii Polski i świata, tym większa jest chęć udziału w działaniach obronnych". "Istnieje korelacja pomiędzy wiekiem i praktyką religijną, a gotowością do obrony ojczyzny" - podkreślili.

Sondaż Homo Homini wykazał też wpływ miejsca zamieszkania na gotowość do obrony kraju. "Mieszkańcy pasa województw graniczących z Rosją, Białorusią i Ukrainą częściej deklarują chęć do dobrowolnego zaciągnięcia się" - zauważono w opracowaniu.

Karasińska wyjaśniła, że dominuje tam odpowiedź "sam zgłosiłbym się do walki". Sprecyzowała, że taka deklaracja dominuje wśród mężczyzn w wieku 18-60 lat, a postawa kobiet znacząco się różni i jest "zdecydowanie mniej bojowa". "Kobiety mówią nam w badaniu, że zabezpieczałyby głównie swoich bliskich i starałyby się znaleźć schronienie na trenie kraju, a jeżeli jest taka możliwość - poza jego granicami" - dodała.

"Ściana zachodnia - zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie - to są województwa w których dominują odpowiedzi wskazujące na schronienie się w kraju lub poza granicami. (...) Odpowiedzi czekałbym na powołania lub sam zgłosił się do formacji ochotniczej są w znikomych odsetkach" - tłumaczyła badaczka. Dodała, że województwa mazowieckie i małopolskie są zróżnicowane w swoich wyborach.

Karasińska podsumowała, że w uproszczeniu można wyodrębnić dwie postawy - model osoby zgłaszającej się do formacji ochotniczych i osoby szukającej schronienia w kraju lub zagranicą.

Pierwszy model - jak wyjaśniła - są to głównie mężczyźni zamieszkujący województwa wschodnie, głównie młodzi (do 24 lat i do 35 lat) stanu wolnego bez rodziny, a wśród starszych (55-65 lat) posiadający określoną tradycję historyczną w rodzinie, oceniający dobrze swoją wiedzę historyczną i wyznający katolicyzm.

"Polska powinna bronić Litwy, Łotwy lub Estonii"

Badani unikający powołania - dodała - to głównie kobiety, w niewielkim odsetku też mężczyźni zamieszkujący w zachodniej Polsce, a także posiadający rodziny. "Osoby, które znają dobrze historię swojej rodziny częściej deklarują chęć obrony kraju. Ciekawostka - ta tendencja jest odwrotna w przypadku osób po 65. roku życia" - wskazała Karasińska.

Według niej ludzie osobiście pamiętający II wojnę światową lub pamiętający historię członków rodziny doświadczonych wojną częściej "odżegnują się od aktywnego uczestnictwa w działaniach obronnych".

W podsumowaniu wyników badań zaznaczono też, że "zdecydowana większość respondentów jest zdania, że w przypadku gdyby Litwa, Łotwa lub Estonia zostały zaatakowane, Polska powinna podjąć się ich obrony zgodnie ze zobowiązaniami sojuszniczymi".

Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2015 roku na ogólnopolskiej próbie 1115 osób.

Szkoda słów na tych bęcwałów...
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 915
7 932
Od początku nie mogłem pojąć tej powszechnej nagonki dot. niskich cen. Skutki wychodzą na jaw. Będziemy płacić 30% drożej .
http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,bo-cena-byla-razaco-niska,page,1,article,1539.html
Budowlani tak długo lobbowali, aż wylobbowali zmiany w ustawach. Kryterium ceny nie może być jedynym, a po drugie zdefiniowano, kiedy istnieje podejrzenie ceny rażąco niskiej, do czego można przymusić wówczas oferenta, no i przede wszystkim – że można bez obaw nie wybrać najtańszej oferty.

Co ciekawe, proces lobbyingu wspierany był przez media, które jak pelikan łyknęły pokrętną argumentację. Tak jak by nie widziały, że proponowane rozwiązania będą korzystne dla firm, ale nie dla podatników, są korupcjogenne i kosztowne. Zamiast wojować z nieudolnymi urzędnikami, którzy nie byli w stanie solidnie przygotować przetargów i potem wyegzekwować od zwycięzców realizacji kontraktów (lub wyrzucać ich natychmiast, gdy zaczynały się opóźnienia), dziennikarze dopominali się, żeby wreszcie nie decydowała cena tylko także inne, na ogół niewymierne względy.

Chciałeś Dyndało to masz. Samo w sobie pojęcie ceny rażąco niskiej jest śmieszne niewymownie, ale skutki wcale nie są.
 

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...-oto-sposob-moi-zloci-w-jaki-bawia-sie-idioci

Ubekistan dochodzi powoli do etapu na którym znajdują się USA i najbardziej nowoczesne kraje Chujni Europejskiej. Kłamiąc że większość społeczeństwa winą za gwałt obarcza jego ofiarę próbuje się zrekrutować oburzonych wojowników o neomarksizm. Już niedługo obowiązek spisania umowy przed seksem będzie i tutaj więc cieszcie się póki możecie ;)
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 055
Ta akcja z facetami w sukienkach wywołała we mnie takie zażenowanie, że chyba na dobre przestanę się interesować jakimikolwiek informacjami z "życia publicznego" i innymi newsami. Jak będzie wojna albo jakieś inne ważne wydarzenie, to i tak się dowiem od znajomych. Ilość informacji jaką może przyswoić mózg jest ograniczona, dlatego trzeba się bronić przed spamem.
 
T

Tralalala

Guest
Oszczędzisz sobie nerwów, jeszcze wykop obleci (dawno nie byłem) ale jak słyszałem te kurwy z tvnu to stężenie breivików we krwi leciało do góry szybciej niż fajerwerki.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 915
7 932
10982806_1086226951403584_5879862831139439975_o.jpg
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 003
Jutro o 12:00 w Trójce będzie gorąco!!
Trzy lata więzienia mają grozić za znieważenie homoseksualistów i transseksualistów ze względu na ich orientację.
Za zastosowanie gróźb wobec takich osób nawet pięć lat.
Do Sejmu trafiły projekty ustaw SLD i Ruchu Palikota. Rozwiązanie popiera Ministerstwo Sprawiedliwości.

Czy rozwiązania proponowane przez SLD i Ruch Palikota są słuszne?

Za, a nawet przeciw - zapraszam do dyskusji i głosowania w poniedziałek (30 marca) o godz. 12.05 - Kuba Strzyczkowski.

Jeśli chcą Państwo wyrazić swoją opinię na antenie, można do nas dzwonić w trakcie audycji pod numer 22 333 333 3, wysyłać SMS-y pod numer 71 335 lub wysyłać e-maile pod adres: za@polskieradio.pl lub przeciw@polskieradio.pl.

Sonda, w której możecie Państwo głosować, pojawi się w tym artykule tuż po rozpoczęciu audycji.

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe.
http://www.polskieradio.pl/9/302/Ar...iazania-proponowane-przez-SLD-i-RP-sa-sluszne
 
Do góry Bottom