Wkurzające newsy z rana

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Znowu atak posranego reżimu sprawującego zbrodniczą kontrolę nad pokaźnymi połaciami państwa chińskiego na buddyzm:


Państwowe biuro ds. religijnych ChRL wraz z 11 innymi urzędami wydało w zeszłym tygodniu dyrektywy zakazujące komercyjnej działalności instytucjom taoistycznym i buddyjskim, które według władz powinny być organizacjami non profit ? podały lokalne media. Decyzja podzieliła komentatorów. Według prasy z Chin kontynentalnych nowe zasady położą kres komercjalizacji wiary i miejsc kultu, ale zdaniem hongkońskiego dziennika "South China Morning Post" jest to kolejny krok Pekinu w stronę zacieśnienia kontroli nad religiami. Dyrektywy, wydane przez 12 organów władzy, w tym kilka ministerstw, określono formalnie jako "opinie", ale według "SCMP" zostaną one wprowadzone w życie w całym kraju przez rządy szczebla lokalnego. Zgodnie z wytycznymi zakazane będą wszelkie nastawione na zysk inwestycje w obiekty i instytucje reprezentujące buddyzm lub taoizm, w tym świątynie i pomniki. Zabroniony będzie także wynajem świątyń, a osoby i organizacje składające w nich datki nie będą mogły osiągać z tego tytułu żadnych korzyści. Wytyczne zabraniają również sprzedaży drogich biletów wstępu do miejsc kultu tych dwóch religii. Wszelkie dochody czerpane w miejscach praktyk religijnych mogą być przeznaczane wyłącznie na utrzymanie obiektów i działalność charytatywną, a grupy religijne muszą stosować się do zwykłych przepisów w zakresie opodatkowania, bankowości i księgowości ? napisano w dyrektywach. "Miejsca aktywności buddyjskiej i taoistycznej muszą prowadzić działalność non profit" - polecono. "Nareszcie! Państwo upora się z tym chaosem" - ocenił popularny chiński portal Sina News. Zwrócił uwagę na powszechny w tym kraju proceder wykorzystywania miejsc religijnych jako atrakcji turystycznych i zarabiania pieniędzy na sprzedaży kadzideł, wróżb i przeróżnych "przynoszących szczęście" drobiazgów po wygórowanych cenach.
Jaskrawym przykładem komercjalizacji chińskiej religii jest działalność klasztoru Shaolin pod wodzą opata Shi Yongxina, który za sprawą swoich przedsięwzięć marketingowych dorobił się przezwiska "mnich prezes". W tym roku przedsiębiorczy opat znalazł się w ogniu krytyki, gdy ujawniono, że planuje za 297 mln USD zbudować w Australii kompleks złożony ze świątyni, szkoły kung-fu i pola golfowego. Jak zaznacza "SCMP", nowe wytyczne posłużą również Pekinowi do zacieśnienia kontroli nad religiami. Zgodnie z nimi wszystkie miejsca kultu muszą być zarejestrowane w biurze ds. religijnych. Dyrektywy dotyczące buddyzmu i taoizmu wyprzedzają kompleksową ustawę religijną, która wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Według organizacji praw człowieka Amnesty International zawiera ona "szereg drakońskich poprawek, które zwiększą wpływ państwa, liczbę zakazanych praktyk oraz kary finansowe dla organizacji religijnych".
Z Kantonu Andrzej Borowiak PAP
Opat Shi Yongxin pełni od 1999 roku rolę dyrektora generalnego klasztoru Shaolin. To historyczny ośrodek buddyzmu mahajana, miejsce legendarne dla chińskich sztuk walki, obecnie ważny ośrodek turystyczny który odwiedza milion turystów rocznie. W 2010 roku został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO



Na szczęście w prawdziwych Chinach (Republika Chińska), a nie w odrażającym cyrku czerwonych pajaców, buddyzm, taoizm (a i katolicyzm) może rozkwitać bez żadnych ograniczeń.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
U.S. Government Shuts Down Flat-Earther's Rocket Launch

2f8a256f7808b18eb503ef55eb9bcffda7f10f8f1c17520632712899521053a2.jpg


Hughes announced previously he would be launching himself in his own homemade rocket to a height of 1,800 feet (550 meters) above the Mojave Desert in California. The launch was scheduled to take place on November 25 but problems with his "motorhome/rocket launcher" and not having federal permits.

The launch was rescheduled but after the Bureau of Land Management (BLM) found out about his plan due to an Associated Press report on Hughes. BLM has now shut down his launch plans which were set to take place on public lands. The AP report described how Hughes built his steam-powered rocket out of salvaged parts from his garage for a total cost of $20,000.

Hughes planned to launch the rocket with a motorhome he converted into a ramp. Once the rocket had launched, Hughes planned to ditch the rocket and parachute back to earth on a quarter-mile flight across the Arizona desert.

https://thegoldwater.com/news/12832-U-S-Government-Shuts-Down-Flat-Earther-s-Rocket-Launch
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 740
U.S. Government Shuts Down Flat-Earther's Rocket Launch

2f8a256f7808b18eb503ef55eb9bcffda7f10f8f1c17520632712899521053a2.jpg


Hughes announced previously he would be launching himself in his own homemade rocket to a height of 1,800 feet (550 meters) above the Mojave Desert in California. The launch was scheduled to take place on November 25 but problems with his "motorhome/rocket launcher" and not having federal permits.

The launch was rescheduled but after the Bureau of Land Management (BLM) found out about his plan due to an Associated Press report on Hughes. BLM has now shut down his launch plans which were set to take place on public lands. The AP report described how Hughes built his steam-powered rocket out of salvaged parts from his garage for a total cost of $20,000.

Hughes planned to launch the rocket with a motorhome he converted into a ramp. Once the rocket had launched, Hughes planned to ditch the rocket and parachute back to earth on a quarter-mile flight across the Arizona desert.

https://thegoldwater.com/news/12832-U-S-Government-Shuts-Down-Flat-Earther-s-Rocket-Launch
Teraz mnie przekonali. Chuj tam z Arystotelesem. To spisek rządowych kuloziemców! Gdyby nie mieli niczego do ukrycia, pozwoliliby mu przekonać się, jak jest naprawdę!
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Droższe prezerwatywy, ograniczenia w handlu alkoholem, zakaz handlu w niedzielę (oprócz dewocjonaliów), a ja się śmiałem z lewicowych ostrzeżeń przed "katolickim państwem".
Edit: niby pod presją ue, ale i tak układa się to w karykaturalną wizję państwa wyznaniowego.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Droższe prezerwatywy, ograniczenia w handlu alkoholem, zakaz handlu w niedzielę (oprócz dewocjonaliów), a ja się śmiałem z lewicowych ostrzeżeń przed "katolickim państwem".
Edit: niby pod presją ue, ale i tak układa się to w karykaturalną wizję państwa wyznaniowego.

Nie presją tylko wyrokiem z 2015, gumy są tylko jednym z wielu produktów, dewocjonalia są tylko jednym z pierdyliarda wyjątków (a cała rzecz nie weszła w życie ani nie została uchwalona) i nie dotyczy tylko KK a wszystkich kościołów które z natury browadzą swoje biznesy w niedzielę, a ograniczenia w sprzedaży będą mogły nakładać gminy jak już.
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
No to teraz będzie z grubej rury:

Schulz: Do 2025 roku powstaną Stany Zjednoczone Europy. Kto się nie podporządkuje, opuści Unię Europejską

Martin Schulz ogłosił potrzebę powołania do 2025 roku Stanów Zjednoczonych Europy. Państwa, które nie podporządkują się pomysłowi niemieckiego polityka, powinny jego zdaniem zostać wyrzucone z Unii Europejskiej.

Lider SPD nawołuje do opracowania nowej konstytucji dla Europy. Traktat miałby powstać do roku 2025. Schulz zapowiedział, że to jest jego podstawowy warunek dla przełamania kryzysu politycznego w Niemczech i zawarcia koalicji.

Zdaniem niemieckiego polityka Unii Europejskiej powinny zostać przekazane uprawnienia krajów członkowskich w zakresie polityki bezpieczeństwa, klimatu, migracji czy opodatkowania.

>>> Dalej >>>

Scenariusz bardzo prawdopodobny. Zwróćcie uwagę, że koleś kupczy koalicją. Ponadto, nie wiadomo, kto w Polsce będzie u koryta w 2025 roku.

To mamy jeszcze osiem lat "wolności" ???
 

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Schulz jest jebnięty jeśli myśli, że ludzie zaakceptują utratę niepodległości ich krajów, w dodatku przeprowadzoną bez żadnego referendum. Jeśli do takiego układu rzeczywiście dojdzie to Europę czekają masowe protesty jakich nie widziała od bardzo dawna.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Schulz jest jebnięty jeśli myśli, że ludzie zaakceptują utratę niepodległości ich krajów, w dodatku przeprowadzoną bez żadnego referendum. Jeśli do takiego układu rzeczywiście dojdzie to Europę czekają masowe protesty jakich nie widziała od bardzo dawna.

A zaklad, ze to przejdzie i protesty beda male i uznane za "wybryki neofaszystow"?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
To mamy jeszcze osiem lat "wolności" ???
a to teraz jest wolność???
Ale w sam scenariusz nie wierzę, to że jeden Schulz tak mówi jeszcze nic nie znaczy
no właśnie, kim jest ten schulz, w ogóle?
z pewnością będą protesty, nacjokolektywiści bedom kwiczeć bo utracą swe narodowe korytko i puszczą michine propagandową w ruch, a jak widać lemingi kupują takie hasełka, puści sie im kilka filmików jak to strasznie bedzie bo cośtam coś tam i gotowe
 

Finis

Anarcho-individual
439
1 922
A zaklad, ze to przejdzie i protesty beda male i uznane za "wybryki neofaszystow"?
Też jestem takiego samego zdania. Zwróćcie uwagę na pewną istotna rzecz - na używaną semantykę. Mówi/piszę się oficjalnie o czym??? O Stanach Zjednoczonych Europy. Jak ludzie na poziomie podświadomym zareagują? Jakiego typu będą mieli skojarzenia? No właśnie. IMO bardzo pozytywne. A gdyby tak, zamiast Stanów Zjednoczonych, zaczęto używać określenia Związek Socjalistycznych Republik Europejskich, to ludzie na 99% nie byli by tak pozytywnie nastawieni.

a to teraz jest wolność???
Przecież napisałem słowo wolność w cudzysłowach ;)
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Zwróćcie uwagę na pewną istotna rzecz - na używaną semantykę. Mówi/piszę się oficjalnie o czym??? O Stanach Zjednoczonych Europy. Jak ludzie na poziomie podświadomym zareagują? Jakiego typu będą mieli skojarzenia? No właśnie. IMO bardzo pozytywne.

Chodzi o te Stany które popierały bolszewików, inwestowały w Ig Farben, mają daleko posunięte ADHD w polityce międzynarodowej, a ich elity stoją w awangardzie światowego lewactwa?
O te Stany które z Europą Zachodnia tworzą już de facto jedno państwo?
O te Stany które stworzyły porządek polityczny III RP?
Sorry, ale jak ludzie są tumanami, to nic nie pomoże. Szczególnie mam na myśli tumanów z Polski którzy na dźwięk "USA" mdleją niczym panienka, bo to im się kojarzy z Johnem Waynem, Coca Colą, drapaczem chmur itd.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Schulz jest jebnięty jeśli myśli, że ludzie zaakceptują utratę niepodległości ich krajów, w dodatku przeprowadzoną bez żadnego referendum. Jeśli do takiego układu rzeczywiście dojdzie to Europę czekają masowe protesty jakich nie widziała od bardzo dawna.

A zaklad, ze to przejdzie i protesty beda male i uznane za "wybryki neofaszystow"?

Generalnie to już przeszło, bo referendum akcesyjne do UE było de facto referendum za utworzeniem nowego państwa o nazwie Unia Europejska, tylko ludziom nikt o tym nie mówił. Traktat Lizboński był projektem konstytucji nowego państwa i dopiero w ostatniej chwili wykreślono oficjalne określenia o tym świadczące, przy czym 99,9% paragrafów pozostała bez zmian. W związku z tym, mamy generalnie dziwną sytuację, bo EU ma wszystkie atrybuty samodzielnego państwa, tylko oficjalnie, legalnie, nie posiada statusu państwa.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Państwo tak naprawdę to chroni pospolitych złodziei. Bo złodziej to święta krówka.
"Nielegalnie" złapała złodzieja, który okradał jej sklep

Złapała złodzieja na gorącym uczynku, zamknęła się w z nim w sklepie i zadzwoniła na 112. Ekspedientka niewielkiego z sklepu w jednej z podwrocławskich miejscowości wykazała się nie lada obywatelską postawą.
Czy na pewno mogła to zrobić? Złodziejaszek kradł ze sklepu mało znaczące rzeczy, ale systematycznie od co najmniej tygodnia. Pewnego dnia udało się go nakryć:

- Akurat wszedł do sklepu, akurat była koleżanka, raz jej się wydawała, że obsługiwała, że coś ukradł, sprawdziliśmy na kamerach, no coś ukradł, drugi raz też, trzeci raz wiedziałam już kto to jest, zamknęłam się z nim w sklepie, zadzwoniłam na 112.

Czego dowiedziała się pod numerem alarmowym?

- To jest znikoma szkodliwość czynu, on teraz nie ma wolnego radiowozu, oni i tak teraz nie przyjadą. Nie mogę go zatrzymać, zrobiłam to nielegalnie, że zamknęłam się z nim w sklepie bo ograniczam mu wolność, w tym sensie, że ograniczam wolność złodziejowi.​

I pałą i pałą i pałą przez łeb
Tak polska policja zarabia na chleb
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187

- To jest znikoma szkodliwość czynu, on teraz nie ma wolnego radiowozu, oni i tak teraz nie przyjadą. Nie mogę go zatrzymać, zrobiłam to nielegalnie, że zamknęłam się z nim w sklepie bo ograniczam mu wolność, w tym sensie, że ograniczam wolność złodziejowi.​
A zachowanie takich kanarów się broni, bo "obywatelskie zatrzymanie" :p.
 
Do góry Bottom