Wkurzające newsy z rana

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Hę?
Ja (i myśle coraz więcej osób) coraz częściej kupuje poza allegro, tylko na dedykowanych sklepach dystrybutorów / producentów.
Wszystko.pl to był projekt comarchu - nie dziwię, że się nie udało. Nawet się cieszę.
Nie kupuje na dedykowanych sklepach z prostej przyczyny, że allegro ma wszystko w jednym miejscu. Nie bede chodził po dedykowanych sklepach, żeby zebrac koszyk drobnostek, i wkazdym sie rejestrował podawał dane itp - co ma i ten minus że w co drugim takim sklepie raz na pół roku jest wyciek i spamerzy dzwonią potem od rana do nocy. (5 minut temu zamówiłem turecką chałwe, proszki do prania, miód i dwie kilogramowe paczki świeżopalonej kawy, zajeło to minute) I tak co chwile, cyba że potrzebuje specjalnej, drogiej rzeczy, której nie ma gdzie indziej. Na przykład droższą elektronike moze kupiłbym w dedykowanym sklepie (dajmy na to jakiś wypasiony teleobiektyw gdybym był fotografem, albo 70 calowy telewizor) , jeśli jej bym nie znalazł na allegro, co wszakże zdarza sie coraz rzadziej.
W 3/4 przypadków cena jest niższa na allegro niż w sklepie i mam możliwość czestego zamawiania drobnych paczek bez dopłaty za dostawe
I nie wiem co masz do Comarchu, nie znam sie. Ja nie podchodze do tego osobiscie, kupowalbym wszedzie gdzie jest tanio i szybko, dlatego byłoby fajnie, żeby Allegro miało realną konkurencje.
 

Prometheus

New Member
3
0
"- Puk, puk...
- Kto tam?
- Biurokraci! Słyszeliśmy, że masz dom postawiony po 2009 r. Papierek energetyczny jest?
- Nie...
- To będzie 5000,00 grzywny!"

Generalnie co rusz uderzają mnie po oczach wkurzające newsy związane z biurokracją. Wyrób sobie papierek za parę stów albo płać kapitanowi państwo parę tysięcy. Serio? Tak, k#$%a, serio - bo w takim powalonym świecie żyjemy.

Rzecz dotyczy świadectwa charakterystyki energetycznej - ale automat jakoś nie chce mi przepuścić linka do newsa.
 

Dompik

New Member
14
25
Nie ma szans żeby ludzie sie wyniesli z Allegro, nawet gdyby nałożyli kontrybucje i zwiekszyli kontrole jeszcze z milion razy. Prób ich pokonania było już przecież pare, spektakularnie ostatnio zwinął sie Shopee
Przecież OLX jest bardzo popularny. Na Sprzedajemy.pl też widzę bardzo dużo ogłoszeń. Czemu mają się wynosić skoro konkurencja istnieje i ludzie jej używają. Kilka razy szukałem różnej elektroniki i wiele razy widziałem to samo ogłoszenie wystawione i na Allegro i OLX-ie. Czy czegoś nie zrozumiałem?

Jest jeszcze jeden aspekt o którym zapominasz - siła przyzwyczajenia. Jeżeli system działa prawidłowo to ludzie go nie porzucą, nawet jeśli niedogodności są spore. Pierwszy dobrze działający w danym segmencie system będzie działał non stop, bo ma już userów a ci nie mają wystarczającego bodźca do przenosin.
Ja zauważyłem że tendencja do przenosin (wśród mas, oczywiście) jest wtedy gdy nowa usługa na tym samym rynku oferuje jakiś kluczowy element którego dotychczasowy monopolista nie miał, nawet jeśli ten starszy go szybko skopiuje. Dlatego największą konkurencją dla YouTuba nie jest Odysee ani PeerTube (a co dopiero jakiś Bitchute) tylko TikTok, YT wprowadził szorty ale to nie zatrzymało dominacji TikToka w tej kwestii. Tak samo było z Naszą Klasą kiedy na dobre wchodził Facebook w Polsce (NK w ostatnich miesiącach swojej dominacji próbowało się do fejsa upodobnić na maksa), a wcześniej z Fotką.pl gdy NK rosło w siłę.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Przecież OLX jest bardzo popularny. Na Sprzedajemy.pl też widzę bardzo dużo ogłoszeń. Czemu mają się wynosić skoro konkurencja istnieje i ludzie jej używają. Kilka razy szukałem różnej elektroniki i wiele razy widziałem to samo ogłoszenie wystawione i na Allegro i OLX-ie. Czy czegoś nie zrozumiałem?


Ja zauważyłem że tendencja do przenosin (wśród mas, oczywiście) jest wtedy gdy nowa usługa na tym samym rynku oferuje jakiś kluczowy element którego dotychczasowy monopolista nie miał, nawet jeśli ten starszy go szybko skopiuje. Dlatego największą konkurencją dla YouTuba nie jest Odysee ani PeerTube (a co dopiero jakiś Bitchute) tylko TikTok, YT wprowadził szorty ale to nie zatrzymało dominacji TikToka w tej kwestii. Tak samo było z Naszą Klasą kiedy na dobre wchodził Facebook w Polsce (NK w ostatnich miesiącach swojej dominacji próbowało się do fejsa upodobnić na maksa), a wcześniej z Fotką.pl gdy NK rosło w siłę.
OLX nie jest konkurencją dla Allegro bo to inny segment - sprzedaje głównie używki, na Allegro odwrotnie. Nie kupię tych produktów które wyżej wymieniłem na OLX szybko i cyklicznie, pojedynczo moze jakiś by sie trafił, ale sklepów które sprzedają regularnie, są mi to w stanie dostarczyć do jutra, bez oplaty za przesyłke i na absolutnego pewniaka tam nie ma
Do niedawna w ogóle bałem sie tam cokolwiek kupić, szczególnie coś droższego. Obecnie obczaiłem pare fajnych i sprawdzonych lombardów, po pewnych próbach i poza te sie nie ruszam.
Programu zwrotów w ogóle nie było, a jak już zrobili to tylko na papierze i tylko jako hasło. Niedawno UOKIK dowalił im za to sporą kare i akurat to mnie ucieszyło, mimo że to urzędasy, zobaczymy moze to ich czegoś nauczy
Było wg mnie odwrotnie niż piszesz - to ALLEGRO LOKALNIE powstało jako konkurencja dla OLX w tym segmencie, i też chyba stoi gorzej niż OLX co by potwierdzało tezę że kto pierwszy bierze wszystko.
Allegro na samym początku było faktycznie takim portalem, tylko że z aukcjami - i ten segment praktycznie porzuciło.
TiKTOK wg mnie nie jest konkurencją dla YT. Daj spokój, 5 minutowe filmiki z kotami YT przerabiał 20 lat temu. Nawet tego nie instaluje, bo podskoki na hulahop jakies zetki albo dowcipy Menzena mnie nie interesują.
Jestem boomerem i lubie obejrzeć godzinny wykład ze Stanforda (zależy który co prawda, ale mówie ogólnie) stary film dokumentalny albo koncert, oglądam podkasty, czasami dwu-trzygodzinne, czy chociażby pseudo-telewizje w rodzaju Najwyższego Czasu i różne tam inne. YT służy mi głównie do nauki i oglądania newsów, czy komentarzy politycznych - jeżeli rozrywka to musi być ciekawa i coś wnosić, być warta tego cxzasu, śmieszne wpadki były dobre jak miałem parenascie lat
Edit: Aha Sommera ostatno wywalili z YT na Amen, jest teraz na Rumble, i to w pewnym sensie jest jakas konkurencja dla YT, tyle że pod względem zasięgu to żadna. Nagrania są też na Twitterze
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Dlatego największą konkurencją dla YouTuba nie jest Odysee ani PeerTube (a co dopiero jakiś Bitchute) tylko TikTok, YT wprowadził szorty
Chciałem jeszcze zwrócić uwage na taką sytuację
Te i podobne przykłady (całkowity ZAKAZ wymieniania Hitlera w jakimkolwiek kontekscie tj nawet negatywnym i stricte historycznym, wspominanie wojny, czy w ogóle debatowanie na ten temat) pokazują, że TikTok i Twitch pozycjonują sie inaczej niż YT i mają inny target, a raczej nie do końca taki sam>
Chcą byc portalami stricte rozrywkowymi, i to opartymi o taką rozrywke najbardziej banalną,
Samo w sobie nie jest to złe, tylko to oznacza, że nie są w prostej linii konkurencją dla YT, przynajmniej nie w każdym segmencie
Aha dodam jeszcze że shorty to jedna z najbardziej irytujących "innowacji" YT w ostatnich latach. Dawno jakaś ficzer tak mnie nie irytował jak te shorty
 
Do góry Bottom