1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wielka Brytania - najpełniejszy system zorganizowanego nadzoru, albo tryumfy Ingsocu

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez pawel-l, 19 Wrzesień 2014.

 1. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 188
  Polubienia:
  7 713
 2. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 313
  Polubienia:
  18 922
  I tak Brexit przykryje tę historyjkę.

  "Sunday Times": Rząd szykuje plan awaryjny na wypadek brexitu bez umowy

  UE przed wyborami europejskimi
  Dzisiaj, 27 stycznia (20:13)
  Brytyjski rząd bada możliwość wykorzystania ustawy pozwalającej na tymczasowe zawieszenie niektórych przepisów, a nawet wprowadzenie godziny policyjnej lub stanu wyjątkowego w razie wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy - podał w niedzielę "Sunday Times".

  Według informacji gazety urzędnicy sondują możliwość skorzystania z zapisów ustawy z 2004 roku, napisanej z myślą o aktach wojny lub terroryzmu; nadaje ona władzom wyjątkowe uprawnienia w sytuacji wymagającej interwencji państwa dla zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.

  Chodzi m.in. o możliwość wprowadzenia godziny policyjnej, zakazania wyjazdu z kraju, czasową konfiskatę nieruchomości, a nawet wykorzystanie sił zbrojnych do powstrzymania zamieszek i wprowadzenia stanu wojennego. Ustawa pozwala też na zawieszenie dowolnego innego prawa - poza regulacjami dotyczącymi praw człowieka - na okres maksymalnie 21 dni.

  "Głównym tematem w całym planowaniu na wypadek bezumownego brexitu jest nieposłuszeństwo obywatelskie oraz obawy, że mogłoby dojść do śmierci (osób) w wyniku braków żywności lub lekarstw" - powiedziało źródło "Timesa".

  Pytany o te przygotowania minister zdrowia Matt Hancock przyznał w wywiadzie dla BBC, że rząd "rozpatruje wszystkie możliwości", ale "nie skupia się na tej konkretnej opcji" wprowadzenia stanu wojennego.

  Siły zbrojne gromadzą żywność

  Jednocześnie "Sunday Times" i telewizja Sky News ujawniły, że brytyjskie siły zbrojne rozpoczęły gromadzenie żywności, paliwa, zapasowych części mechanicznych i amunicji w bazach zamorskich na Falklandach, Cyprze i Gibraltarze.

  W ostatnich miesiącach ministerstwo obrony wydało na ten cel aż 23 mln funtów; chce w ten sposób zagwarantować, że niezależnie od ewentualnych zakłóceń w dostawach po brexicie wojsko nie będzie miało kłopotów z bieżącym funkcjonowaniem.

  Uda się wyjść z impasu?

  Brytyjska Izba Gmin zagłosowała 15 stycznia przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. W razie braku większości dla umowy proponowanej przez May lub alternatywnego rozwiązania, na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatu o UE, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

  Prawdopodobnie doprowadziłoby to do poważnych utrudnień w handlu międzynarodowym i problemów z zaopatrzeniem w żywność i leki, a także zaburzyłby europejski łańcuch dostaw, np. w branży motoryzacyjnej.

  Wśród możliwych scenariuszy wyjścia z impasu są m.in.: powtórzenie głosowania w parlamencie po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony UE, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50 traktatu, wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

  Kolejna seria głosowań w sprawie brexitu zaplanowana jest na wtorek; parlamentarzyści mają wówczas głosować nad serią poprawek do uchwały wskazującej rekomendowany plan co do dalszych negocjacji z UE.

  Z Londynu Jakub Krupa
   
 3. nuri

  nuri Well-Known Member

  Posty:
  294
  Polubienia:
  1 680
 4. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 313
  Polubienia:
  18 922


  Spektakularny powrót punktów za pochodzenie. Ciekawym jak to wpłynie na skuteczność pożarników...
   
 5. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 188
  Polubienia:
  7 713
 6. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 313
  Polubienia:
  18 922
 7. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 605
  Polubienia:
  7 128
 8. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 313
  Polubienia:
  18 922
  BBC: w trosce o uczucia ISIS
  12 lutego 2019
  BBC poprosiło brytyjskiego komika Russela Howarda o zmianę żartu, na który pozwolił sobie we wcześniej nagranym programie.

  Russell Howard ujawnił dziwaczny bieg wydarzeń, które miały miejsce po tym, jak zażartował sobie, dyskredytując wiarę terrorystów z ISIS w odcinku „Good News”. „Powiedziałem żart o atakach w Paryżu, stwierdziłem, że ludzie z ISIS nie są muzułmanami, tylko terrorystami. Publiczności się podobało. A potem, pod koniec odcinka, BBC zaczęło wariować” – opowiadał Howard. „Trzeba to nagrać od nowa – oznajmili. – Musisz powiedzieć, że członkowie ISIS nie są pobożnymi muzułmanami!” Zapytałem: „Czy martwicie się o to, że obrażamy ISIS? Czy ISIS zamierza się poskarżyć na rozgłośnię?”

  Howard opowiedział to w swoim nowym programie „The Russell Howard Hour” na Sky One. Potem sparodiował terrorystę z ISIS, piszącego skargę do BBC: „Wyobraźcie sobie, jaki horror przeżyłem, kiedy zostałem przedstawiony w złym świetle w wieczornym programie satyrycznym. Farouk i ja zrezygnujemy z abonamentu telewizyjnego. Proszę wybaczyć mój charakter pisma, ale mam hak zamiast ręki”.

  BBC wyemitowało odcinek z innym żartem, który został ponownie nagrany w miejsce oryginału. Broniąc swojego oryginalnego dowcipu, Howard powiedział: „Skoro ISIS zabija ludzi, to jako komik mogę zrobić choć tyle, że ich zwyzywam. A jeśli ISIS się tym zdenerwuje, to już ich problem”.

  W styczniu 2015 r., po ataku islamistów na francuski magazyn satyryczny „Charlie Hebdo”, szef arabskojęzycznej sekcji BBC Tarik Kalafa odmówił użycia terminu „terrorysta” do opisania powiązanych z al-Kaidą uzbrojonych mężczyzn odpowiedzialnych za atak, w którym zginęło 12 osób. Kalafa powiedział wówczas „The Independent”: „Staramy się unikać nazywania kogokolwiek terrorystą, a popełnionych przez tę osobę czynów atakami terrorystycznymi. Terroryzm jest bardzo mocnym słowem. ONZ od ponad dekady boryka się z utworzeniem jego definicji i nie może tego zrobić. To bardzo trudne”.

  Kalafa twierdzi, że odmowa użycia tego terminu wynika z obaw, że ludzie będą sądzić, iż BBC wartościuje zdarzenia i ich sprawców. Oficjalne wytyczne BBC brzmią: „Wartościowanie, często wynikające z użycia słów ‚terrorysta’ lub ‚grupa terrorystyczna’, może powodować niespójność w ich użyciu lub budzić wątpliwości odbiorców co do naszej bezstronności. Lepiej jest mówić o domniemanym akcie terroru lub terroryzmu, niż szufladkować konkretne osoby lub grupy”.

  GB, na podstawie https://clarionproject.org
  Czy w Wielkiej Brytanii ogłoszono już oficjalny pogrzeb wolności słowa?
   
 9. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  330
  Polubienia:
  1 806
  Student ‘barred from free speech debate for saying women don’t have penises

  A student who was called transphobic after re-tweeting ‘women don’t have penises’ has been excluded from a free speech debate at Bristol university over ‘security concerns’. Many were unhappy with Angelos Sofocleous after he posted the statement on his social media account last August. The tweet led to him being sacked from his role as president of Humanist Students and assistant editor of Durham University’s philosophy society journal.

  Mr Sofocleous had hoped to take part in a panel hosted by Bristol University’s Free Speech Society on Wednesday but he claims to have been ‘de-platformed’. He wrote in the Spectator: ‘I was looking forward to addressing these points at a panel event this week on ‘free speech on campus’ organised by the University of Bristol free speech society. ‘Unfortunately, I’ve now been de-platformed,’ Mr Sofocleous also tweeted: ‘Nothing could provide a more ironic indication of the current status of social justice orthodoxy in academia than banning a speaker from an event titled “Free speech on campus”.’

  The Free Speech Society, which invited him to speak, accused Bristol Student’s union of a ‘disregard for Free Speech’ and said they had used red tape to stop him speaking. It said: ‘The justification given is that his presence on campus constitutes a ‘high risk’. ‘The University Security Services informed us that they were not at all consulted by the SU on the matter.’

  The student union hit back and said it had not refused Mr Sofocleous as a speaker and it was committed to freedom of speech. A spokesperson said: ‘Bristol SU and the University of Bristol have a joint external speakers procedure, which applies to all bookings and events. ‘Bristol SU made an initial assessment of the speaker and recommended that security would be needed to ensure this event could run safely and smoothly. ‘The Freedom of Speech Society was informed of this one week prior to the event with the recommendation that the event is rearranged in order to allow security measures to be put in place and the event to go ahead.’


  Read more: https://metro.co.uk/2019/02/12/stud...kijex0X3qZA8bxAdcVPaMY0v-IQHR0faY?ito=cbshare
   
 10. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 313
  Polubienia:
  18 922
 11. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 188
  Polubienia:
  7 713
 12. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 719
  Ostatnia edycja: 24 Luty 2019
 13. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 504
  Polubienia:
  12 810
  ^^ @rawpra wysil się na odrobinę opisu, gdy wklejasz sam link.
   
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 313
  Polubienia:
  18 922
  Choroby wiktoriańskie znów szaleją w Wielkiej Brytanii
  Medycyna
  Wczoraj, 28 lutego (12:06)
  Szkarlatyna, krztusiec i dna moczanowa wydawały się być chorobami z przeszłości, ale niespodziewanie zaczęły ponownie pojawiać się w Wielkiej Brytanii.

  Analiza danych zebranych przez brytyjskie National Health Service (NHS) ujawniła 52-procentowy wzrost czterech głównych "chorób wiktoriańskich" od sezonu 2010/11 r. Te choroby są uważane za pochodzące z minionej epoki przed postępem medycyny i programem powszechnych szczepień ochronnych. Okazuje się jednak, że sytuacja nie jest w pełni opanowana.

  Zgodnie z nowymi ustaleniami, średnia liczba przyjęć do szpitala z powodu niedożywienia wzrosła o 54 proc. w analogicznym okresie.

  Przypadki szkarlatyny wzrosły gwałtownie w ciągu ostatniej dekady o 208 proc. W sezonie 2010/11 odnotowano 429 przypadków zachorowań, podczas gdy w 2017/18 było ich aż 1321. Szkarlatyna była jedną z głównych przyczyn śmierci dzieci na początku XX wieku. Może rozwinąć się w wyniki zakażenia paciorkowcami i wywoływać objawy takie, jak ból gardła, gorączka, bóle głowy, obrzęk węzłów chłonnych i charakterystyczna różowoczerwona wysypka.

  Krztusiec został niemal całkowicie wypleniony z Wielkiej Brytanii w latach 50. ubiegłego wieku dzięki programom szczepień ochronnych, ale liczba hospitalizacji z powodu tej choroby wzrosła ostatnio o 59 proc. Jest to wysoce zakaźna choroba bakteryjna płuc i dróg oddechowych, powodująca u ludzi długie ataki kaszlu.

  W przypadku dny moczanowej odnotowano 38-procentowy wzrost z 4935 przypadków w sezonie 2010/11 do 6824 w 2017/18. Powszechnie kojarzona z ubogą i niezróżnicowaną dietą jest bolesną postacią zapalenia stawów, która wiąże się z gromadzeniem się kryształów kwasu moczowego wokół stawów.

  - Choroby wiktoriańskie szaleją dzisiaj w Wielkiej Brytanii. Nasze społeczeństwo jest w coraz gorszej kondycji, co oznacza, że umierają coraz młodsi. Po raz drugi z rzędu nasze wskaźniki umieralności niemowląt uległy pogorszeniu, co oznacza, że najsłabsze dzieci mają mniejszą szansę na przeżycie niż w Europie Zachodniej - powiedział Jonathan Ashworth, sekretarz ds. Zdrowia i opieki społecznej z NHS.
  To zaraz... do czego miała służyć ta państwowa służba zdrowia? Żeby medycyna nie cofała się do wiktoriańskich standardów brutalnego - nie ma przeproś - kapitalizmu?
   
  sabat i luke27 lubią to.
 15. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 586
  Polubienia:
  5 644
  sabat i The Silence lubią to.
 16. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  330
  Polubienia:
  1 806
  Czyli państwo reguluje już wszystkie sfery życia osobistego wliczając w to życie seksualne...
   
  sabat i libertarianin.tom lubią to.
 17. kompowiec

  kompowiec Open Source Boy

  Posty:
  1 582
  Polubienia:
  1 484
  Gorzej jak z dostępem do alko będzie, shiiiet
   
 18. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 339
  Polubienia:
  5 528
  Pan poseł przemówił, "konserwatysta":
   
  Ostatnia edycja: 15 Marzec 2019
 19. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 339
  Polubienia:
  5 528
  Ostatnia edycja: 18 Marzec 2019
  Jaranek lubi to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.