1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wielka Brytania - najpełniejszy system zorganizowanego nadzoru, albo tryumfy Ingsocu

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez pawel-l, 19 Wrzesień 2014.

 1. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 330
  Polubienia:
  3 866
  Trzydziestoletni uchodźca nabrał urzędnika, że ma 15, a skoro w oficjalnych danych jest dzieckiem, chodzi do szkoły:

  Schoolboy, 15, accused of secretly being a 30-year-old asylum seeker ‘bombarded girl classmate with texts
  The girl was said to be concerned by the messages because she was convinced the boy was much older
  https://www.thesun.co.uk/news/7654396/boy-asylum-seeker-girl-texts-ipswich/

  [​IMG]
   
 2. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 218
  Polubienia:
  7 812
  Lewackie tchórze i obłudnicy. Wielka Brytania nie przyzna azylu chrześcijance Asi Bibi skazanej w Pakistanie na śmierć
  [​IMG]

  Wielka Brytania nie przyzna azylu pakistańskiej chrześcijance skazanej w swoim kraju na śmierć za „obrażenie” Mahometa. Władze obawiają się, że przybycie Asi Bibi na Wyspy mogłoby wywołać niepokoje społeczne.

  Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi spędziła 9 lat w celi śmierci oczekując ekgzekucji za ‚obrażenie” Mahometa. Niedawno uniewinnił ją Sąd Najwyższy i została ona zwolniona z więzienia. To wywołało protesty wśród pakistańskich islamistów, którzy chcą zabicia chrześcijanki.


  Bibi zwróciła się do kilku krajów o przyznanie jej i rodzinie statusu uchodźcy. Wcześniej z Pakistanu musiał uciekać reprezentujący ją prawnik. Jednym z krajów, w którym Bibi poszukiwała azylu była Wielka Brytania. Władze jednak odmówiły jej przyznania statusu uchodźcy i przyjęcia jej.

  Jak informuje Huffington Post” nieoficjalnie władze przyznają, iż obawiają się reakcji muzułmańskich Pakistańczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Pobyt Bibi na Wyspach groziłby „niepokojami społecznymi”.

  Wilson Chowdhry, przewodniczący Brytyjsko-Pakistańskiego Stowarzyszenia Chrześcijan mówi, że Wielka Brytania nie chce zapewnić jej azylu. Zrobiły to 3 inne europejskie kraje. Wśród nich ma być Holandia.

  – Zasugerowano mi, iż brytyjski rząd obawia się, że jej przyjazd do Zjednoczonego Królestwa mógłby wywołać niepokój w niektórych kręgach społecznych – powiedział w rozmowie z „HuffPost”. – Mogłoby to zaszkodzić też bezpieczeństwu brytyjskich ambasad, które mogłyby stać się celem ataków islamskich terrorystów.

  Tymczasem coraz więcej powodów do obaw mają pakistańscy chrześcijanie, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii uciekając przed prześladowaniami w swym rodzimym kraju. Okazuje się, że i na Wyspach spotykają ich prześladowania i ataki ze strony swoich krajan muzułmanów.
   
 3. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 342
  Polubienia:
  5 577
  To się zmieniło:  Montage footage released on Friday shows London Metropolitan Police knocking alleged moped thieves off their bikes as part of a new tactic to face a scooter-crime surge in the English capital. Dashcam footage shows a team of specially trained police officers making so-called "tactical contact" with alleged moped thieves to make them fall from their scooters. The Metropolitan Police allegedly said it only resorts to such tactics to stop thieves who pose a risk to pedestrians or police.
   
  wah, snajper i kr2y510 lubią to.
 4. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  Ale jeżeli nie będzie państwa, to kto będzie przymykał oko na 60 lat gwałcenia sikhijskich dziewczynek?

  Sikhijskie dziewczynki ofiarami gangów gwałcicieli. Policja była bierna
  4 grudnia 2018
  Organy ścigania przez lata ignorowały przestępstwa seksualne, w których ofiarami padały sikhijskie dziewczęta w Wielkiej Brytanii. Policję hamowała polityczna poprawność, gdyż sprawcami byli muzułmanie.

  Nadużycia sięgają lat 60., kiedy to dziewczynki, pochodzące z rodzin wyznających sikhizm, były uwodzone przez jednego mężczyznę, który następnie przekazywał je innym członkom swojej rodziny.

  Gangi składające się głównie z Pakistańczyków molestują brytyjskie dziewczynki od dziesięcioleci – taka informacja pojawiła się w raporcie organizacji charytatywnej Sikh Mediation and Rehabilitation Team (SMART). Dokument stwierdza, że policja „lekkomyślnie ignorowała” doniesienia o procederze. Sikhijskie dziewczęta były wabione przez „modnie ubranych dorosłych Pakistańczyków w drogich autach”. Przestępcy działali w okolicach szkół i domów ofiar.

  W ostatnich latach opinią publiczną wstrząsnęły informacje o tym, że gangi Pakistańczyków molestowały białe dziewczęta. Nadal jednak molestowanie dziewcząt o obcym pochodzeniu było tuszowane. Sprawy zaczęły pojawiać się w sądach już w 1971 roku, ale sam problem istniał od lat sześćdziesiątych. Dopiero po wielu latach pierwsi sprawcy trafili przed sąd. Polskie Radio podało w październiku 2018, że szesnastu gwałcicieli z Huddersfield usłyszało wyroki łącznie 200 lat więzienia. Ich liczne ofiary miały od 11 do 17 lat.

  Twórcy raportu, zatytułowanego „Motywowane religijnie przestępstwa wykorzystywania seksualnego sikhijskich dziewcząt w Wielkiej Brytanii” (Religiously Aggravated Sexual Exploitation of Young Sikh Women Across the UK) podkreślają, że dopóki fakty nie zostaną ujawnione, sytuacja nie zacznie się poprawiać.

  “W ciągu trzech dekad przywódcy społeczności Sikhów w regionie West Midlands wielokrotnie stwierdzali, że gdy rodziny lub przedstawiciele społeczności kontaktowali się z policją w sprawie molestowania dzieci, ich doniesienia konsekwentnie spotykały się z brakiem zainteresowania i odzewu ze strony policji” – czytamy w dokumencie. “Wraz z pojawieniem się wielu podobnych przypadków w Wielkiej Brytanii, zaniechanie działania przypisuje się poprawności politycznej, która powstrzymała władze i odpowiednie agencje od odniesienia się do wymiaru rasowego i kulturowego, rozumianych jako czynniki sprawcze, będące przyczyną nadużyć” – stwierdzają autorzy raportu.

  Sarah Champion z Partii Pracy, która wcześniej stanęła w obronie białych dziewcząt gwałconych i wykorzystywanych przez obywateli Wielkiej Brytanii pochodzących z Pakistanu w jej okręgu (Rotherham), wezwała do niezależnego śledztwa w sprawie podobnych nadużyć wobec brytyjskich dziewcząt sikhijskich.

  Polityk powiedziała: „Byłam w szoku, gdy po raz pierwszy usłyszałam o zorganizowanym wykorzystywaniu dziewcząt sikhijskich przez Pakistańczyków. Kiedy zaczęłam rozmawiać z kobietami, nie mogłam uwierzyć, jak powszechne było uwodzenie i wykorzystywanie – i że to trwa od dziesięcioleci. Należy zapobiegać wszelkim formom seksualnego wykorzystywania. Musimy mówić o molestowaniu sikhijskich dziewcząt, aby wyrwać je z cienia i upewnić się, że władze potraktują sprawę poważnie i przeprowadzą pełne dochodzenie. Tylko dzięki zrozumieniu tej odrażającej zbrodni możemy zapobiec temu procederowi”.

  Oprac. Gabbie Batyn, na podstawie:
  https://www.polskieradio.pl
  https://www.thesun.co.uk
   
 5. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
  Należy zapobiegać
  Należy zapobiegać
  Należy zapobiegać
  Należy zapobiegać
   
 6. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 153
  Polubienia:
  4 360
  Autokorekta ci się krzaczy. Należy odjebać.
   
  luke27 i Staszek Alcatraz lubią to.
 7. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  A tu jeszcze lepsze podsumowanie.


  Od 2005, kiedy byłem tam ostatnio sporo się zmieniło. Teraz musi tam być już totalna mega-chujnia.
   
 8. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 342
  Polubienia:
  5 577
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102

  Dobre wiadomości. W Anglii nie wolno już legitymizować. ;)
   
 10. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  332
  Polubienia:
  1 826
  Skoro mamy czas świąteczny...

  Tyle młodzi Brytyjczycy wiedzą o Bożym Narodzeniu. Szokujące wyniki badań

  Szokujące wyniki przedświątecznego sondażu. Ponad 40 procent Brytyjczyków z pokolenia tzw. millenialsów, respondentów sondażu OnePoll dla hotels.com nie wie, że Święta Bożego Narodzenia mają cokolwiek wspólnego z Chrystusem, a ponad połowa nie wie nic o roli archanioła Gabriela w tym wydarzeniu.


  Wyniki sondażu jasno wskazują, że większość Brytyjczyków urodzonych pod koniec minionego wieku Christmas czyli Boże Narodzenie kojarzy bardziej z anglosaską postacią Santa Claus (Św. Mikołaj) niż z Jezusem Chrystusem.

  37 procent respondentów nie ma pojęcia, że Maryja i Józef mają coś wspólnego z narodzinami Jezusa.

  Szokują także inne dane przedświątecznego sondażu. Okazuje się bowiem, że 20 proc. młodych Brytyjczyków jest przekonanych, że Jezus urodził się… na Wielkanoc. To grupa mieszkańców Wysp, którym bardzo trudno jest odróżnić Boże Narodzenie od Wielkanocy.

  Ciekawie też wyglądają reakcje tzw. millenialsów na nietypowe pytanie: „Jak wyglądałoby Boże Narodzenie gdyby miało ono miejsce w czasach nam współczesnych?”. 10 proc. respondentów odpowiedziało, że zamiast archanioła Gabriela lepiej byłoby skorzystać z dobrodziejstw sieci Instagram (!), a 15 proc. Brytyjczyków (w różnym przedziale wiekowym) stwierdziło, że dziś Trzej Królowie byliby… kobietami.

  Z kolei sondaż przeprowadzony przez katolicki „Scottish Catholic Observer” pokazuje, że z 26 szkockich galerii handlowych jedynie cztery zdecydowały się pokazać tradycyjny żłóbek.

  http://www.pch24.pl/tyle-mlodzi-bry...Y9ioDq9q3F0nnVYx6wlUNzeI32XiIZQ#ixzz5ahDTW1GU
   
 11. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 583
  Najgorsze, że za tym laicyzmem nie idzie filozofia czy racjonalizm, a konsumpcjonizm i głupota. W samym konsumpcjonizmie nie ma też nic złego, jeśli jest poparty pracą, a nie wieczyście tanim kredytem. Ludzie wierzą w państwo, które im daje za darmo. A to kolejna religia.

  Zastanawiam się też, co to mówi o rodzicach tych millenialsów? Jeśli nie dbali o to, żeby przekazać wartości chrześcijańskich i podstawową wiedzą o Świętach Bożego Narodzenia, to dlaczego skupia się uwagę na dzieciach? Może bez indoktrynacji w dzieciństwie, wiara tak łatwo do dorosłych nie trafia?
   
  Ostatnia edycja: 25 Grudzień 2018
  wah, Sorasil, snajper oraz 1 użytkownik lubi to.
 12. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  Ważne, że wiedzą, gdzie się ustawiać za socjalem.
   
 13. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 535
  Polubienia:
  3 509
  Policja odwiedza obywatela, żeby przypomnieć mu, żeby był ostrożny, jakie komentarze umieszcza w internecie, przy czym potwierdza, że obywatel nie złamał prawa i zwraca uwagę, żeby był świadomy, że nie jest anonimowy w necie.

   
 14. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  jest, bo:
  -to symptom braku mądrości a także materializmu i hedonizmu, niskiej samooceny, kiczu
  -afirmuje fizyczność
  -niszczy środowisko
  -napędza dobór płciowy więc i dziecioróbstwo i śmieszkizm
   
  Pestek lubi to.
 15. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
 16. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 342
  Polubienia:
  5 577
 17. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  930
  Polubienia:
  4 133
  Wielka Brytania: 90 tys. funtów odszkodowania dla pary bezdomnych Polaków.
  https://www.independent.co.uk/news/...leeping-damages-operation-gopik-a8735966.html

  Polacy (33-latka i 38-latek) zostali bezprawnie zatrzymani na ponad pięć miesięcy za to, że spali na ulicy. Zostali rozdzieleni i przewieziono ich do dwóch różnych ośrodków imigracyjnych.

  W Wielkiej Brytanii funkcjonują tzw. Immigration Removal Centres. Trafiają tam między innymi osoby podejrzane o nielegalny pobyt, osoby ubiegające się o azyl, a także czekające na deportację. Cztery z takich placówek są obsługiwane przez służbę więzienną.

  Bezdomnych Polaków zatrzymano na 154 dni, powołując się na politykę deportowania osób bezdomnych z Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach "operacji Gopik".

  Brytyjski Home Office przeprowadził w ostatnim czasie dwie operacje (Gopik i Adoze - red.), polegające na deportowaniu bezdomnych, również tych, którzy byli zatrudnieni i mieli zezwolenie na pobyt stały.

  W grudniu 2017 roku brytyjski Sąd Najwyższy orzekł, że takie postępowanie jest dyskryminujące i stoi w sprzeczności z prawem Unii Europejskiej.

  Decyzją sądu Polakom zostanie wypłacone po 44,5 tys. funtów. W związku z tym, że poszkodowany Polak zmarł po świętach, pieniądze trafią do jego rodziny w Polsce - informuje "The Independent"
  https://fakty.interia.pl/swiat/news...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
   
  sabat i FatBantha lubią to.
 18. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 218
  Polubienia:
  7 812
  Więc UK wychodzi z UE, by wreszcie wyrwać się spod jarzma terroru eurokołchozu :rolleyes:?

  Wielka Brytania zapowiada regulacje “powietrzne”, które będą ostrzejsze od norm UE
  [​IMG]
  Wielka Brytania chce po Brexicie być wzorem polityki antysmogowej dla Unii Europejskiej. Tak twierdzi rząd Zjednoczonego Królestwa, który planuje zaostrzyć regulacje dotyczące ochrony powietrza. Idą one daleko poza wymagania UE – chwalą się władze. Brytyjczycy pod lupę biorą między innymi rolników.

  – Wcale nie planujemy osłabić swojej polityki środowiskowej po opuszczeniu Unii. Wręcz przeciwnie – nawet ją wzmocnimy. Strategia dla czytego powietrza pokazuje, że nasze rozwiązania idą dalej niż te wymagane przez UE. – powiedziała rzeczniczka brytysjkiego Ministerstwa Środowiska “Guardianowi”.

  Londyński rząd chce, by regulacje w Wielkiej Brytanii odpowiadały zaleceniom Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dlatego ma wprowadzić nowe obostrzenia, które wpłyną między innymi na właścicieli samochodów z silnikiem diesla, ale i właścicieli domowych kominków oraz rolników.

  To właśnie farmerzy mają w coraz większym stopniu odpowiadać za problem zanieczyszczeń powietrza nad Tamizą. Prawo ma pomóc w ograniczeniu powstawania amoniaku w związku z uprawami. Szkodliwa i zanieczyszczająca powietrze substancja wyzwala się przy wykorzystywaniu niektórych nawozów. Ich używanie ma być ograniczone. Ponadto od 2022 roku dozwolone będzie używanie jedynie kominków na biomasę. Plany dotyczące smogu zawierają również punkt o wycofaniu z dróg samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Ich sprzedaż ma być zakazana od 2040 roku.

  – Dowody są jasne. Zanieczyszczenie powietrza wpływa na jakość i długość życia oraz zdrowie naszych dzieci. – powiedział brytyjski minister środowiska Michael Gove uzasadniając swoje plany. Nie wszyscy są jednak w pełni zadowoleni z nowej polityki rządu. Według Greenpeace’u są one zbyt mało ambitne.

  – Rząd ma rację mówiąc, ile kosztuje nas zanieczyszczenie powietrza – zarówno jeśli chodzi o rachunek ekonomiczny, jak i ludzie życie. Nie proponuje jednak niczego nowego w odniesieniu do transportu drogowego. Propozycja wycofania diesla do 2040 roku jest równoznaczna z przyznaniem, że rząd obchodzi zdrowie naszych wnuków, ale naszych dzieci – już nie. To one będą wdychać toksyny w imię lepszej prognozy sprzedaży dla firm z branży motoryzacyjnej. – powiedziała Morten Thaysen z brytyjskiego oddziału jednej z największych organizacji środowiskowych.

  Na walkę ze smogiem Wielka Brytania chce przeznaczyć 18,6 miliarda funtów do 2035 roku. Związane z tym oszczędności brytyjskiego odpowiednika NFZ-u mają być jednak o wiele większe – i sięgać nawet do 5,3 miliarda funtów rocznie.

  Źródło: The Guardian.
   
  Sorasil, snajper i wah lubią to.
 19. Maudit

  Maudit New Member

  Posty:
  5
  Polubienia:
  15
  UK może wyjść z Unii, ale Unia nie wyjdzie z UK....
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.