Wasze ulubione wersety/cytaty z Biblii

Guy F.

Anarchokatol
26
65
Na choroby mamy w dużym stopniu wpływ, na wypadki też, na zapobiegnięcie morderstwu również. Nawet skutki starości możemy niwelować, przesunąć w czasie. A jaki mamy wpływ na decyzje Boga?

Mamy duży wpływ i to znacznie większy niż na chorobę/wypadek/morderstwo/starość, bo stuprocentowy. Możemy się z nią nie zgodzić, i wtedy śmierć wieczna albo zgodzić i wtedy życie wieczne.

W Biblii jest jasno powiedzane, że Bóg się upomni o swoje. To tylko kwestia czasu. Jesteśmy tu gośćmi, których może na pstryknięcie wyprosić. Śmiem wątpić, że Bóg nas słusznie wysiuda. Przypadek "potopu" podważa kompetentność Boga jako Pana naszego losu.

Wierzysz, że miał miejsce Potop, taki jak go Biblia opisuje?:confused: No proszę, w internecie można spotkać nawet ateistycznego kreacjonistę młodej Ziemi!

Za taki argument zaliczyłbyś natychmiastowy wypad chyba nawet z kółka dyskusyjnego dla gimboateistów :D

Pewnie, że tak. Przecież jak masz dużą szansę na to, że zaraz umrzesz, to chyba tym bardziej starasz się cieszyć z życia, póki je masz
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Mamy duży wpływ i to znacznie większy niż na chorobę/wypadek/morderstwo/starość, bo stuprocentowy. Możemy się z nią nie zgodzić, i wtedy śmierć wieczna albo zgodzić i wtedy życie wieczne.
Ty jesteś niby chrześcijaninem-katolikiem?! Nie żebym chciał Cię nawracać, ale nie wprowadzaj nikogo w błąd.
Wierzysz, że miał miejsce Potop, taki jak go Biblia opisuje?:confused: No proszę, w internecie można spotkać nawet ateistycznego kreacjonistę młodej Ziemi!
Raczej wiesz co miałem na myśli i podejrzewam, że jesteś zwykłym trollem. Jest też druga możliwość, mianowicie ograniczenie umysłowe. Niezależnie od powodu, nie zamierzam z trollem/debilem dyskutować. Szkoda, bo liczyłem na normalną wymianę zdań. Tym wpisem oraz jeszcze jedynym (do @Solitary Man) udowodniłeś, że nie warto na nic poważnego liczyć.
 

mart71

New Member
20
7
– Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad
nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) –
(ŁK 19,27)

Cieszę się bardzo że człowiek z natury jest osobą religijną, ponieważ maszansę na zbawienie, pomimo błądzenia po manowcach wiary. Dla ateisto-komuchów nie ma nadziei.
 

mart71

New Member
20
7
„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego,który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?”(1 Kor 6,19)

"Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno: chwalić należy niewiastę, co boi się Pana." (Prz 31, 30)

Papież Benedykt XV pisał:“Pod tym względem nie możemy dość silnie wyrazić Naszego ubolewanianad zaślepieniem tak wielu niewiast różnego wieku i stanu, które odurzone chęcią podobania się, nie zdają sobie zupełnie sprawy, że ich bezwstydne ubiory nie tylko budzą wstręt u każdego szlachetniejszego człowieka, ale ponadto obrażają Boga. Nie dość bowiem, że w takich strojach, przed którymi wiele z nich dawniej ze wstrętem by sięodwracało, jako zbyt przeciwnych skromności chrześcijańskiej, pokazująsię publicznie, lecz nie boja się tak ubrane wstępować w progi świątyń i brać udziału w nabożeństwach, a nawet przystępować doUczty Eucharystycznej i w ten sposób rozsiewać ohydne podniety zmysłowetam, gdzie przyjmuje się Boskiego Twórcę czystości.”Ojciec Pio zwykł mawiać: „Gołe ciało Parzy” Rzekł pewnej niewieście z odsłoniętymi ramionami: „Odciąłbym Ci ręce, bosprawiłoby ci to mniej bólu niż ten, którego doświadczysz wczyśćcu.”Posłuszeństwo kobiety, skromny ubiór jest wyrazem nie jej gorszości,ale wyjątkowej godności- godności świątyni. Kobieta jest Świątynią Ducha Świętego w większym stopniu niż mężczyzna. To w ciele kobiety powstaje Istota stworzona na Boski-Święty Obraz
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Sdz 19:22-25

22. Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować.

23. Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa.

24. Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa.

25. Mężowie ci nie chcieli go usłuchać…
 

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Odkąd sięgam pamięcią podobała mi się przypowieść o talentach.

Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek.
Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć.
Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa.
Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana.
Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi.
Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem".
Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!"
Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: "Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem".
Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!"
Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: "Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!"
Odrzekł mu pan jego: "Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał.
Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność.
Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów.
Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.
A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".
 
Ostatnia edycja:

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Ta przypowieść zawsze dla mnie miała morał pt. "kapitaliści są chciwi" :D, a w wersji antysemickiej "Żydzi są chciwi".

Rozumiem, gdyby ten trzeci sługus przehulał tego talenta. A tak to zakopał w bezpiecznym miejscu i pan nie jest stratny :).
 

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Nigdy jakoś nie interpretowałem tej przypowieści w ten sposób. Jak już to właśnie widzę w niej pro-kapitalistyczne przesłanie. Pierwsi słudzy wykazali się przedsiębiorczością, pomysłowością i wolą do działania i dzięki temu zostali nagrodzeni. Ostatni bał się zaryzykować i postanowił pozostać bierny, przez co nie wygenerował żadnego przychodu i spotkała go kara. Z przypowieści wynika, że Pan chciał, aby słudzy te pieniądze zainwestowali.
Oczywiście otrzymane pieniądze można też rozumieć dosłownie jako talenty tzn. dary/uzdolnienia. Jedni posiadają ich więcej, inni mniej, ale ludzie mogą albo je rozwijać i mieć z tego korzyści, albo nic z nimi nie robić i całkiem dosłownie zakopywać pieniądze w ziemii.

No, ale z Biblią jest tak, że każdy może sobie ją interpretować jak mu się podoba, więc twój sposób rozumowania nie musi być błędny. :)
 

crack

Active Member
784
110
Zbytnie troski Mateusz opisujący słowa Jezusa

25 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie?

26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?

27 Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia?

28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą.

29 A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich.

30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary?

31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać?

32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.

33 [JK, JK] Starajcie się naprzód o królestwo <Boga> i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. [por. Vt-4,228]

34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy
 
D

Deleted member 4683

Guest
Iz 1
11 6 «Co mi po mnóstwie waszych ofiar? -
mówi Pan.
Syt jestem całopalenia kozłów
i łoju tłustych cielców.
Krew wołów i baranów,
i kozłów mi obrzydła.
12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce?
13 Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
 
D

Deleted member 4683

Guest
List św. Pawła do Kolsan ( 2:20 )

"Jeśli razem z Chrystusem umarliście dla „żywiołów świata”, to dlaczego – jak gdyby żyjąc jeszcze w świecie – dajecie sobie narzucać nakazy: «Nie bierz ani nie kosztuj, ani nie dotykaj...!» A przecież wszystko to dotyczy rzeczy przeznaczonych do zniszczenia przez spożycie. Przepisy te mają pozór mądrości dzięki wymyślonemu kultowi, uniżaniu siebie i surowości w odnoszeniu się do ciała, nie dzięki jakimś względom dla zadośćuczynienia ciału."
 
M

m.kor0na

Guest
Rz 8, 1-2: Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci.

Rz 8, 5-6: Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju.
 

Mati

Member
46
73
19,11 Jezus odpowiedział: Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. Dlatego większy grzech ma ten, który Mnie wydał tobie......
Najwiecej broja ci na wysokich stanowiskach czytaj Hitler, Castro, Jaroslaw. Jaruzelski, Korvin jak by zostal krolem/
.
 
U

ultimate

Guest
Izajasza 63:1-4 i 6
(1)
Któż to przychodzi z Edomu, z Bosry w czerwonych szatach? Wspaniały On w swoim odzieniu, dumnie kroczy w pełni swojej siły.
To Ja, który wyrokuję sprawiedliwie, mam moc wybawić.
(2) Skąd ta czerwień twojej szaty? A twoje odzienie jak u tego, który wytłacza wino w tłoczni?
(3) Ja sam tłoczyłem do kadzi, bo spośród ludów żadnego nie było ze mną, a tłoczyłem ich w gniewie i deptałem ich w zapalczywości tak, że ich sok pryskał na moją szatę i całe moje odzienie zbryzgałem.
(4) Ustanowiłem bowiem dzień pomsty i nadszedł rok mojego odkupienia.
(6) Podeptałem więc ludy w moim gniewie i zdruzgotałem je w mojej zapalczywości, i sprawiłem, że ich sok spłynął na ziemię.
 

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Ewangelia wg. Świętego Łukasz 20,45-47

Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie
45 Gdy cały lud się przysłuchiwał, rzekł do swoich uczniów: 46 «Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok».
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
1 Jak śnieg w lecie, deszcz we żniwa,
tak cześć nie przystoi głupiemu.
2 Jak ptak, co ucieka, wróbel, co leci,
tak niesłuszne przekleństwo - bez skutku.
3 Na konia - bicz, na osła - wędzidło,
a kij na plecy głupiego.
4 Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty,
byś nie stał się jemu podobnym.
5 Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty,
by nie pomyślał, że mądry.
6 Nogi sobie odcina, szkody się nabawi,
kto posyła wiadomość przez głupca.
7 Jak chwieją się nogi chromego,
tak w ustach głupiego przysłowie.
8 Jak kamień przywiązać do procy,
tak cześć oddawać głupiemu.
9 Cierń wpił się w rękę pijaka,
a przysłowie - w usta głupców.
10 Jak łucznik raniący przechodniów,
tak ten, kto głupca najmuje lub pijaka-przechodnia.
11 Jak pies do wymiotów powraca,
tak głupi powtarza szaleństwa.
12 Widziałeś takiego, co mądry w swych oczach?
Więcej nadziei w głupim niż w takim.
13 Leniwy mówi: "Lwica na drodze,
lew jest na miejscach otwartych".
14 Kręcą się drzwi na zawiasach,
a człowiek leniwy na łóżku.
15 Wyciągnął leniwy swą rękę do misy,
trudno mu ją do ust doprowadzić.
16 Leniwy ma się za mądrzejszego
niż siedmiu, co odpowiada rozumnie.
17 Chwyta za uszy psa, który biegnie -
kto w cudze spory się miesza.


z Księgi Przysłów 26
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Apokalipsa 19:11-21

„Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy. Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.

Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach - wszyscy odziani w biały, czysty bisior. A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga. A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW.
Fajnie, to już mam pomysł na przebranie na bal maskowy.
 
Do góry Bottom